Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Michael είπε:

Δεν πρέπει να χαθεί τέτοιο ψύχος. Δεν έρχεται συχνά. Θα μείνει ιστορική ευκαιρία.. 

Μα βεβαια. Τετοι ψυχος πανω απο το θερμο αιγαιο. Τρελλλααααα lake effect κτλ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα πράγμα διατηρεί ακόμα μέσα μου μικρές ελπίδες: πόσες φορές σκάσανε τέτοιοι αυλώνες στην Κύπρο; Λίγες μάλλον. Λες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, snowzz said:

Σε 3 ωρίτσες Θα ξέρουμε αν ακολουθήσει και το σκυλάκι.  Μέχρι στιγμής πάντως το GEM έχει δώσει ρέστα 

Εγω το GEM το συμπαθώ, δεν ξέρω γιατι άλλα μου αρέσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρα τι εχουμε: 

Τεταρτη ως Πεμπτη χιονιας βορειας ελλαδας αρκετες περιοχες σιγουρα θα θαφτουν και βουνα κτλ... 

Παρασκευοσαββατοκυριακο(αν το φερει πιο δυτικα στα επομενα ραν το 2ο τερας) παιρνουμε Αττικο χιονια με τη γνωστη back door εισβολη. ,

Αρα ουσιαστικα μιλαμε για πανελλαδικο χιονια στο διαστημα Τεταρτη-Κυριακη!! 

Αυτο ειναι το ιδανικοτερο σεναριο νομιζω συμφωνουν ολοι 🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Dusterakos said:

Αρα τι εχουμε: 

Τεταρτη ως Πεμπτη χιονιας βορειας ελλαδας αρκετες περιοχες σιγουρα θα θαφτουν και βουνα κτλ... 

Παρασκευοσαββατοκυριακο(αν το φερει πιο δυτικα στα επομενα ραν το 2ο τερας) παιρνουμε Αττικο χιονια με τη γνωστη back door εισβολη. ,

Αρα ουσιαστικα μιλαμε για πανελλαδικο χιονια στο διαστημα Τεταρτη-Κυριακη!! 

Αυτο ειναι το ιδανικοτερο σεναριο νομιζω συμφωνουν ολοι 🙂 

"παλαιάς κοπής" θα την Έλεγα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κύριο του ευρωπαικου έκανε ένα μεγάλο βήμα στο 12αρι του αλλά όχι αρκετό ακόμη. Στην ουσία ακολούθησε καποια ανασμπλ του (αρκετα στον αριθμό) που έδειχαν κατι τετοια και στο 12αρι του εχθές και στο 0ζ σήμερα.

Πολύ κρίσιμος ο μ.ο. μετά αλλά κυριώς τα πρωινά αυριο για να δουμε εαν έχει υπόσταση μια 2η φαση (Παρασκευή βράδυ & Σαββατο).

Πάντως το κύριο του ευρωπαικού είναι ένα βήμα πριν το όνειρο (λέγε με κάτι σαν 2004).

 

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να ρωτησω Κάτι? επειδη με τις δουλειες κτλτ δεν ειναι ευκολο να την κοπανας? να παω τριτη Γιαννενα οπως εχω κανονίσει? η να παω 2-3 μερες μετα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπική μου άποψη, όταν τα μοντέλα "ξεκινούν" μια συγκεκριμένη αλλαγή πορείας την συνεχίζουν και στα επόμενα ρανς.  Θέλω να πιστεύω ότι αυτό θα γίνει και τώρα και αυτά τα 2 και μοναχικά ensembles του gifou που το δείχνουν αυτό, θα βγουν αληθινά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Aν υποθεσουμε οτι στο σεναριο του παιου ο αυλωνας ερχεται 500χλμ πιο δυτικα ή τελος παντων οσο δυτικα θελουμε, το δυναμικο αιτιο που θα δωσει υετο στα προσηνεμα ποιο ειναι;

Θεωρητικα αν μπει Αιγαιο θα γινει κυκλογεννεση. Θυμιζει παλαντζαρισματα 2008

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, HuxFlux είπε:

Aν υποθεσουμε οτι στο σεναριο του παιου ο αυλωνας ερχεται 500χλμ πιο δυτικα ή τελος παντων οσο δυτικα θελουμε, το δυναμικο αιτιο που θα δωσει υετο στα προσηνεμα ποιο ειναι;

εαν ερθει ο αυλωνας πιο δυτικα θα βγαλει αυτοματα χαμηλο εκει που πρεπει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Aν υποθεσουμε οτι στο σεναριο του παιου ο αυλωνας ερχεται 500χλμ πιο δυτικα ή τελος παντων οσο δυτικα θελουμε, το δυναμικο αιτιο που θα δωσει υετο στα προσηνεμα ποιο ειναι;

Πολυ σωστος...!!!Το αιγαιο απο μονο του δεν αρκει...Δυστυχως κοιταζουμε μονο το δυτικισμα και τις θερμοκρασιες αλλα δεν αρκουν...Θελουμε οπωςκαιδηποτε χαμηλο σε ευνοικη θεση..Αλλα με τον τροπο που σκαει ο αυλωνας δεν προκειται να βγει χαμηλο...Το αιγαιο δε μπορει ετσι απλα να κανει θαυματα..Θελουμε συνδυασμο παραμετρων για να ειναι αρωγος και αυτο..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδιααα για τη πρωτη φαση τι Τ μς δινει ο ευρωπαιος στα 850 για πεμπτη βραδυ;

-5 με -6 αναλογως που βρισκεται καποιος στον νομο.Τα επιπεδα παγοποιησης ειναι στα 500-600μ στα βορεια και δυτικα,και 700 στον υπολοιπο νομο.Ο  λιγος υετος περιοριζεται στα ΒΑ.Το κυριο μερος του υετου ο παιος τον βγαζει απο το πρωι εως το απογευμα της Πεμπτης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Aν υποθεσουμε οτι στο σεναριο του παιου ο αυλωνας ερχεται 500χλμ πιο δυτικα ή τελος παντων οσο δυτικα θελουμε, το δυναμικο αιτιο που θα δωσει υετο στα προσηνεμα ποιο ειναι;

Ισως καποιο lake effect δε ξερω αν ειναι εφικτο δεν εχω πολλες γνωσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Μεγάλος ενθουσιασμός για ενα ραν σε μία εβδομάδα από τώρα αλλά κανείς δεν σχολιάζει οτι ο παιος τελειώνει τις όποιες ελπίδες στα πιό κοντινά της Τετάρτης - Πέμπτης...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...