Jump to content
weatherforattica

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΟΥΝΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ούκμο δίνει κάποιο υετό την τετάρτη και στην Αττική [σακαρεεε] ξέω ότι είναι λίγο, αλλά από το τίποτα καλύτερο. Πανικούς δίνει στην Μακεδονία αναμενόμενα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Όσο αγνοείται ο βοριάς, θα πηγαίνουν όλα καλά στην Ήπειρο. 

Μακάρι να μην ξανάρθει ποτέ. 

graphe_ens3_kan2.gif

Είμαι σίγουρος πως θα ξαναεπιστρέψει τον χειμώνα [ιδιαίτερα ο βορειοανατολικός ο χειρότερος] Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χιόνι θα έπεφτε τις επόμενες 10 μέρες στην Ήπειρο, αν ήταν χειμώνας. Νέο 2005 θα είχαμε...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είμαι σίγουρος πως θα ξαναεπιστρέψει τον χειμώνα [ιδιαίτερα ο βορειοανατολικός ο χειρότερος] Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χιόνι θα έπεφτε τις επόμενες 10 μέρες στην Ήπειρο, αν ήταν χειμώνας. Νέο 2005 θα είχαμε...

Θα δουμε Μιχαήλ. Εγώ είμαι αισιόδοξος για από δω καί περα. 

Νομίζω ήρθε η ώρα!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Θα δουμε Μιχαήλ. Εγώ είμαι αισιόδοξος για από δω καί περα. 

Νομίζω ήρθε η ώρα!! 

Α ρε φίλε μακάρι!!! Άντε να έρθει ένας χειμώνας κομμένος και ραμμένος για Ήπειρο! Πόσο θα ήθελα να είμαι ανάμεσα από τις βουνάρες οι οποίες θα είναι πανλευκες!

 

Περίπου σαν το ούκμο ο ευρωπαίος για Τριτη-τετάρτη.

 

Για την συνέχεια ο ευρωπαίος διατηρεί την γκάμα των δικών του σεναρίων, με με ύπαρξη λίμνης της Παρασκευής. Αν και τελικά αρχίζω και προτιμώ το σενάριο του τζίφου, ο ευρωπαίος θα κάνει βελτιώσεις πάνω στο δικό του

 

never mind!

ECM1-192.GIF?13-0

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ECM1-192.GIF?13-0ECM1-216.GIF?13-0ECM1-240.GIF?13-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ΤΙ ΕΒΓΑΛΕ ΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

ECM1-192.GIF?13-0ECM1-216.GIF?13-0ECM1-240.GIF?13-0

ελπίζω να μην έβγαζε κανα χαλάζι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

ελπίζω να μην έβγαζε κανα χαλάζι 

Θα έβγαζε  και μάλιστα μεγάλο. Αλλά γενικά οι καταιγίδες του καλοκαιριού εύκολα βγάζουν χαλάζι αν είναι από μέτριας έντασης και πάνω. Σκέψου πόσο ψηλά φτάνει το νέφος και πόσο κρύο κάνει εκεί πάνω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε στα 18αρια. Κάθε μέρα τα 12αρια έχουν μα ψιλοβελτίωση [συνολικά] και έρχονται τα 18αρια να μας κόψουν τις ελπίδες. Έτσι γίνεται και τώρα, αφού ούκμο/τζεμ/ευρωπαικό/γαλλικό συμφώνησαν σε καλό σενάριο, αλλά το 18αρι αικον δεν πάει προς τα εκεί. Και μιλάμε για μια ακόμη φορά για αρχικές συνθήκες... Μιλάω για Τρίτη-Τετάρτη.

 

μάλιστα.. χειροτερεύει το αικον... 

αντί για βελτίωση έχουμε νέο χειρότερο σεναριο αισχρό, αηδιαστικό ΟΥΞΟ ΑΠΕΔΩ!!!1🤬

 

μόνο τοπικά φαινόμενα στην κεντροανατολική Μακεδονία δίνει Τρίτη και τετάρτη αν είναι δυνατόν!! Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί ο τζίφος και να μην μας καταστρέψει το όνειρο, όταν πλέον είμαστε τόσο κοντά!! 

 

τζίφος, έκανε τα λογικά βήματα στην μεταβλητή της αποκοπής, αλλά όχι στην δικιά μας λίμνη. Δηλαδή στο κομμάτι το δικό μας έκανε τα αντίθετα βήματα . ΒΑΡΕΘΗΚΑ!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ti έγινε ρε παιδιά???? 

Μόλις τώρα ψιλοκοιταξα τα μοντέλα... 

Κατάφερε η Αττική να χάσει την ασταθεια της Τρίτης????? 

Πρόκειται περί κατορθωματος.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ti έγινε ρε παιδιά???? 

Μόλις τώρα ψιλοκοιταξα τα μοντέλα... 

Κατάφερε η Αττική να χάσει την ασταθεια της Τρίτης????? 

Πρόκειται περί κατορθωματος.... 

ΧΑΧΑ  εδω η θεσσαλία κοντευει να μείνει αεξω φίλε...

 

εντωμεταξύ για μετά βγαζει πάλι την κααλύτερη δυνατή λίμνη με τρομερό Cape. Το θέλω τόσο πολύ να πάρει η ευχή...

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ΧΑΧΑ  εδω η θεσσαλία κοντευει να μείνει αεξω φίλε...

 

εντωμεταξύ για μετά βγαζει πάλι την κααλύτερη δυνατή λίμνη με τρομερό Cape. Το θέλω τόσο πολύ να πάρει η ευχή...

Modele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisionsModele GFS - Carte prévisions

 

Έχεις καλούς δείκτες αστάθειας... Δεν το χανεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έχεις καλούς δείκτες αστάθειας... Δεν το χανεις

Ολα χανονται Γιωργαρε..Εδω χαθηκε η Τριτη..Το καλο ειναι οτι το καιρικο ενδιαφερον παραμενει...Υπαρχει μια προοπτικη για νεα λιμνη προς τα τελη της εβδομαδας και μια ακομα στις 22 του μηνα που και αυτη εχει καλα στοιχεια..Αλλα βεβαια παντα υπαρχει ο κινδυνος στο τελος να μην γινει τιποτα..Ειδικα για τα νοτια και ανατολικα τμηματα της χωρας..Τα κεντρικα και τα βορεια θα δουν νερα..Εμεις εδω κατω ειναι το θεμα..Αντε καλη Κυριακη σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιώσεις στα μοντέλα που είχαν το άσχημο σενάριο για τριτοτεταρη. Μάλλον καλύτερη μέρα θα είναι η τέταρτη. Για την συνέχεια υπαρχει τάση τελικά για το σενάριο του Ευρωπαίου. Έχω απορία να δω πως μπορεί να χαλάσει η επόμενη λίμνη β οποία στην κυριολεξία μοιάζει να έρχεται με τον τέλειο τρόπο. Θα τα καταφέρουν τα μοντέλα να με συγχυσουν και πάλι? Θα δείξει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιστευτο πραγματικα..Η μια λιμνη μετα την αλλη..Καλα τα βορεια εχουν να μαζεψουν χιλιοστα..Λοιπον 1000 ευρω σε οποιον με φιλοξενησει για τις επομενες 10 μερες..Του καλυπτω και φαγητο και ξυδια..Αρκει να εχει θεα..Απο Πιερια και πανω..Οπουδηποτε..🤣Ενα κρεβατι σε μια ταρατσα ρε μαγκες και ειμαι κομπλε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

gfs-0-48.png

 

Ας πέσουν σε εσάς όσα χιλιοστά γίνεται .....Να γίνει ουσιαστικά όπως τις προηγούμενες φορές που εδώ ούτε σταγόνα δεν είχε πέσει ....δεν με πειράζει......γιατι μπορεί να ριξει εύκολα χαλάζι με τέτοιες καταιγίδες...και θα είναι μεγάλη καταστροφή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

O ευρωπαίος για μετά λόγω μιας αποκοπής δεν έβγαλε καλό σενάριο. Ο μέσος όρος του είναι επικός. Το τζεμ ασύλληπτο απλά.

Για τα κοντινά έχουμε ακόμα σημαντικές διαφορές. Ελπίζω το αικον να διορθώσει και άλλο. στα γεωδυναμικά δεν φαίνεται γιατί πχ το ούκμο είναι πολύ καλύτερον από τον τζίφο. Αυτό φαίνεται στα 500αρια, με την λίμνη του ούκμο να είναι πάνω μας και λίγο βόρειά μας, και του τζίφου στα βορειοδυτικά Βαλκάνια...

gfs-13-48.png?0UW48-6.GIF?14-06

 

 

παρακαλάω για βελτίωση..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να τα μας, όχι απλά δεν διορθώνει το αικον, χειροτερεύει κιόλας!!! Έλεος πια με την ανυπαρξία λογικής!! Τούμπαρε επιτέλους το φελέκι μου μέσα!!!!

Βελτίωση του τζίφου, πήγε προς τα  εκεί που θέλαμε. Πάρε αυτή βρωμοαικον μου έφαγες την ψυχή φέτος από τον χειμώνα...

 

500αρης πριν

gfs-13-66.png?0

τώρα

gfs-13-60.png?6

 

 

και χάρις αυτή την αλλαγή, έχουμε βραδινή καταιγίδα την Τρίτη από τζίφο.

 

 

Τα πρώτα χλωμά σημάδια από το 6αρι του τζίφου για το μετά. Προφανώς θα βγάλει κάτι, αλλά δεν θα είναι τόσο καλό όσο πριν. Φυσικά είναι πολύ μακριά, οπότε δεν έχει μεγάλη αξία η ανάλυση του τρεξίματος.

 

 

αικον 9z ακόμα χειρότερο... καμία μα καμία λογική....

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...