Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Οκτωβρίου

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλυτέρεψαν αρκετά τα τρεξίματα παίζει να μπει όντως το φθινόπωρο σιγά σιγά.....μέχρι και να κρυώσει ο καιρός παίζει.....άντε να δούμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για ν αρχίσουμε να βλέπουμε και πως πάμε μοντελικα έχω την εντύπωση ότι μεσοπροθεσμα μέχρι στιγμής ο παιος κοιματε τον ύπνο του δικαίου ,αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .Αναφέρω συγκεκριμένα τον παιο γιατί αποτελούσε επί χρόνια το αλάθητο του Παππά στα μοντέλα και βλέπουμε ότι από πέρυσι αρμενιζει στραβά .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Για ν αρχίσουμε να βλέπουμε και πως πάμε μοντελικα έχω την εντύπωση ότι μεσοπροθεσμα μέχρι στιγμής ο παιος κοιματε τον ύπνο του δικαίου ,αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .Αναφέρω συγκεκριμένα τον παιο γιατί αποτελούσε επί χρόνια το αλάθητο του Παππά στα μοντέλα και βλέπουμε ότι από πέρυσι αρμενιζει στραβά .

έτσι είναι, χάλια τα πάει γενικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, notios_polos είπε:

Για ν αρχίσουμε να βλέπουμε και πως πάμε μοντελικα έχω την εντύπωση ότι μεσοπροθεσμα μέχρι στιγμής ο παιος κοιματε τον ύπνο του δικαίου ,αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος .Αναφέρω συγκεκριμένα τον παιο γιατί αποτελούσε επί χρόνια το αλάθητο του Παππά στα μοντέλα και βλέπουμε ότι από πέρυσι αρμενιζει στραβά .

Βαγγέλη σωστά..Και στο λέω εγώ που τον υποστηρίζω αρκετα....Είναι άστα να πάνε...Αλλά αφού ξέρεις ότι το χειμώνα αν δε δείξει κάτι δε πιστεύω σε τίποτα χαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τi όνειρο είδε ο ευρωπαίος στο 12αρι και μετά από τουλάχιστον 8 σερί ραν με 10-15 χιλιοστά μας πήγε ξαφνικά στα 25+;;; Φυσικά εννοείται ότι δεν πρόκειται να βγει εδώ ούτε τα 10 δε πέφτανε αλλά μου κάνει εντύπωση τi άλλαξε 24 σχεδόν ώρες πριν .... ας ρίξει 5 χιλιοστά και θα ‘μαστε χαρούμενοι με τέτοια ανομβρία 

D8A7E1B0-14C5-4850-8623-35840DE63E57.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θέλει να μας χιονίσει ο τζίφος δεν σταματάει να δείχνει φοβερές διατάξεις, που τον χειμώνα θα ήταν επικές, ναι θα κατέβει πολύ δυτικά, αλλά είναι ωραίο σνα εικόναgfs-0-210.png?18

 

Υπάρχουν τεράστιες διαφορές μεταξύ αυτού και του ευρωπαίου στην Αμερική για αυτό και οι τεράστιες διαφορές μεταξύ αυτών για την συνέχεια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Τζιφός συνεχίζει να δείχνει τον αζορ Καβάλα στο χαμηλό της ιβηρικης και συνεχίζει να τάζει χωρίς να το πάει χρονικά πίσω κανονικό φθινόπωρο με υποσχέσεις για πιο χειμερινές πινελιές πιο μετά.Και τα υπόλοιπα μοντέλα θεωρώ ότι προς τα κει αρχίζουν να κλείνουν πλην παιου...image.png.23801b83cfaa7afa5b181a4edaa45ae2.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωτο το 18αρι που τρέχει είναι ακριβως αυτό που εννοώ όταν λέω "βαρύ" φθινοπωρο.Φυσικα το τυλίγω όπως είναι  Α έχω τρελλη επαφή τρίτου τύπου φέτος με τον Τζιφο...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στην τελική αυτό το μελλοντικό χαμηλό στον βισκαικο αντί για εμπόδιο θα μας βγει και σε καλό έτσι και το καβαλήσει ο αζορ καθως θα ενδυναμωθεί μόλις φτασει Ατλαντικό και θα κρατά τον αζορικο εκεί που πρέπει...φθινοπωρινή φωτιά έχω πάρει βραδιάτικα😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Στην τελική αυτό το μελλοντικό χαμηλό στον βισκαικο αντί για εμπόδιο θα μας βγει και σε καλό έτσι και το καβαλήσει ο αζορ καθως θα ενδυναμωθεί μόλις φτασει Ατλαντικό και θα κρατά τον αζορικο εκεί που πρέπει...φθινοπωρινή φωτιά έχω πάρει βραδιάτικα😀

Κάτσε να βγει σωστά η φάση στην Αμερική και τότε όντως θα έρθει το βαρύ φθινόπωρο, αλλιώς θα έρθει το καλοκαιράκι

 

 

είναι των άκρων η κατάσταση

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα..Ολα κρεμονται σε μια κλωστη...Οτι ειχα γραψει και για τον Σεπτεμβρη ισχυει και για τον Οκτωβρη..Οσο οι αυλωνες επιλεγουν δυτικη Ευρωπη φθινοπωρο και μαλιστα βαθυ,δεν προκειται να δουμε..

Τα τρεξιματα ειναι οριακα αλλα κατ εμε η χωρα μας δεν ειναι φαβορι για να δει να φθινοπωριαζει ουσιαστικα..Ο υποτροπικος παραμονευει οσο στο επικεντρο των διαταραχων βρισκεται η Αγγλια και η Ιβηρικη Χερσονησος..

Κακα τα ψεματα το πιθανοτερο σεναριο ειναι να μην βγει καμια σοβαρη διαταραχη τουλαχιστον μεχρι τις 22-23 του μηνα..Μονο καποιες βροχες που θα αφορουν κυριως τα δυτικα και βορεια και παλι επιλεκτικα..Αλλα γενικευμενη πανελλαδικη διαταραχη με τετοια κυκλοφορια ουτε με σφαιρες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τζιφος και παιος τιποτα για αυριο στην Αττικη.Απο την αλλη ο αγγλος σχεδον μονος του δινει ως και 40μμ στο λεκανοπεδιο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες.Εδω μιλάμε για χάρτες.Οι ερασιτεχνικές η οι επαγγελματικές προγνώσεις καιρού όπως και τα διαφορα λινκ αυτών ας μπαίνουν στα ανάλογα τοπικ.Τhx🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...