Jump to content
thanossnow

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Ναι όντως άλλαξε τελείως.. Προς το παρόν, ελαφρά σταθερότερος ο τζίφος.. περιμένω να τουμπιάσει και ο ευρωπαίος μετά για το πρώτο.. τελική εικόνα θα έχουμε αύριο τέτοια ώρα. Δεν είμαι ιδιαίτερα αισιόδοξος. Καλά για μετά ο τζίφος χιονίζει πρόσκαιρα τα Γιάννενα μετά από καμιά 200αρια χιλιοστά βροχής.. Πολύ ωραίο σενάριο για εκεί, αλλά σαφώς χειρότερο για την υπόλοιπη χώρα

χμμμ

gens-31-1-192.png

Εκεί ακριβώς να μείνει ο αζορικός να ριζώσει και θα χουμε καλούδια από εδώ και πέρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σχετικά σταθερό παραδόξως το ευρωπαικό. Η συνέχεια πάντως δεν μοιάζει καθόλου με τζίφο... Ούτε όμως με το 6αρι, 00αρι τζίφου που ήταν καλά. Όμως να δούμε συνέχεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παντως το ecmwf βγαζει πολυ ενδιαφερον  β μισο του Νοεμβρη σε αντιθεση με το α μισο του Δεκεμβρη που δειχνει να μας καταπινει αντικυκλωνας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακή αβεβαιότητα από τα μοντέλα..το καθένα έχει και το δικό του σενάριο για τις 96-120 ώρες μόλις.....

ο ευρωπαίος είναι πραγματικά πολύ καλός για να είναι αληθινός...το πρώτο χαμηλό του φθινοπώρου ουσιαστικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ίδιο με το πρωινό το τρέξιμο στο ευρωπαικό μακροπρόθεσμα....προς το παρόν επιμένει για ουσιαστική εκκίνηση του φθινοπώρου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλό τρέξιμο αισιόδοξο φθινοπωρινό από τον ευρωπαίο αλλεπάλληλα χαμηλά από την κεντρική μεσόγειο όσο πάει το μάτι.....το θέμα είναι ότι ακόμα και αυτό στις 96 ώρες είναι άγνωστο αν έρθει τελικά  δυστυχώς.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οπως εγραψα και νωριτερα για μενα τα 12 αρια κρινονται θετικα..Και ο απολογισμος γινεται ακομα πιο θετικος εαν λαβουμε και το 12αρι του ευρωπαικου..Ειναι πραγματικα εξαιρετικο για τα κοντινα..Αλλα επειδη αναφερομαι στον ευρωπαιο,καλλιστα απο σοκ δεος μπορει αυριο να εχει γινει σοκ και πeoς!!!😜

Καλο βραδυ αδερφια..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα κ απο μενα. το θετικο ειναι οτι διαμορφωνεται μια πολυ ομοεφη κυκλοφορια κ αρκετα χειμωνιατικες διαταξεις. τωρα που θα κατσιυβ τα χαμηλα κανεις δεν ξερει.παντως εμεις στην β.ελλαδα χρειαζομαστε βροχη οσο τπτ αλλο γτ εχουμε μεινει πολυ πισω υετικα κ εχει μηνες να δουμε σοβαρη βροχη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Έχει διαφορές ο μέσος όρος από το κύριο πάντως δεν ξέρω αν παίζουν ρόλο  και μιλάω για τις 96-120...

Μαύρα χάλια είναι. Ουσιαστικά υποστηρίζει Τουρκία και τίποτα από υετο στα ηπειρωτικά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα αδερφια...Ενα πραγμα θα πω..Οι 35 plus θα θυμουνται ενα τραγουδι του Δακη:

Αλαλουμ,αλαλουμ,μαζεψε τα να παμε πιο καλα στο Χαρτουμ😂...Αφιερωμενο στα μοντελα μας,στα καιρικα μας και στη χωρα μας...

Εγω καλου κακου,εχω ετοιμασει ποιηματακι και για τον δεκεμβρη..😂

Δε σχολιαζω χαρτες σημερα..Αν και το παραπανω τραγουδι αποτυπωνει και την αποψη μου...

Τις ομορφοτερες καλημερες μου...Σημερα οτι και να δειξουν τα μοντελα,δε πεφτω με τιποτα..Εχει γενεθλια η μεγαλυτερη ηρωιδα στα δικα μου ματια..Η Μανα μου!!

Προσοχη στους γονεις μας,οσοι τους εχουμε ακομα...Περναμε δυσκολες μερες καιρικα,μην εχουμε κι αλλα...Που ειναι και πιο σοβαρα..Με συγχωρειτε προκαταβολικα για το εν μερει...off topik...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,

Έκανα συγκριση στα πρωινά τρεξίματα του ICON, GFS, UKMO & GEM και είδα ό,τι υπάρχουν σημαντικές διαφορές στις 96 ώρες και τεράστιες διαφορές στις 120 ώρες. Πιο κοντά ειναι ICON & GFS τα άλλα 2 διαφοροποιούνται πολύ. Το συμπέρασμα ότι δεν βγαίνει ακόμη άκρη και προσωπικά θα περιμένω μέχρι τα 12αρια αύριο. Ας δουμε και το ευρωπαϊκό τώρα αλλά κυριώς τον μ.ο. του μετά.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...