Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έπος τ δεύτερο χαμηλό του τζίφου, με ψυχρό και συνεσφιγμένο μέτωπο, με υποψίες Medicane, πολύ ωραία εικονική διαταραχή, λίγο πιο βόρεια και θα ήταν τέλειο για εδώ.

gfs-0-336.png?12

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

έπος τ δεύτερο χαμηλό του τζίφου, με ψυχρό και συνεσφιγμένο μέτωπο, με υποψίες Medicane, πολύ ωραία εικονική διαταραχή, λίγο πιο βόρεια και θα ήταν τέλειο για εδώ.

gfs-0-336.png?12

Τέτοια θέλουμε λεβέντη μου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Τέτοια θέλουμε λεβέντη μου! 

Ε εντάξει τέτοια θέλω εγώ εσύ και ο Σάκης. Για τους υπόλοιπους δεν το νομίζω φίλε θεσπρωτέ🤣 [γράψε όνομα γιατί δεν το έχω δει κάπου😀]

το αικον τελικά είναι βράχος, σχεδόν ίδιο με πριν, οπότε θέλω να δω αν τελικά μας αρέσει το αποτέλεσμα.

 

παντού κρύο, έτσι εικονικό

gfs-1-384.png?12

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Ε εντάξει τέτοια θέλω εγώ εσύ και ο Σάκης. Για τους υπόλοιπους δεν το νομίζω φίλε θεσπρωτέ🤣 [γράψε όνομα γιατί δεν το έχω δει κάπου😀]

Γιάννης φιλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά είχαμε δίκιο με τον Βαγγέλη. Και επίσημα το σενάριο του αικον, έχει τις μεγαλύτερες πιθανότητες για πεδινά χιόνια από την πρώτη φάση.

icon-0-180.png?16-12

 

παραπάνω χάρτης δεν θα είχε χιόνια, αλλά προφανώς έχει μεγαλύτερη πιθανότητα σε σχέση με αυτό

gfs-0-180.png?12

 

Για τους βροχάκηδες, ο μέσος όρος λογικά κρύβει τρομερά υετοφόρα σενάρια από πίσω.

 

Στην σφήνα το ευρωπαικό είναι το πιο απομακρυσμένο από όλα σε σχέση με το αικον..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλα σύμφωνα με το λογικά αναμενόμενο. Στόχος βασικός να έχουμε σχετικά χειμωνιάτικες Τ (ως προς τις ελάχιστες) τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά. Για μετά θα δείξει αν και ο φετινός χειμώνας δείχνει αισθμαίνων

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ensembles τα είδατε καθόλου......σιγά σίγα από τρέξιμο σε τρέξιμο κατεβάζουν την άσπρη γραμμή στον μέσο όρο....αλλά από υετό τίποτα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Όλα σύμφωνα με το λογικά αναμενόμενο. Στόχος βασικός να έχουμε σχετικά χειμωνιάτικες Τ (ως προς τις ελάχιστες) τα Χριστούγεννα-Πρωτοχρονιά. Για μετά θα δείξει αν και ο φετινός χειμώνας δείχνει αισθμαίνων

Το θέμα είναι ότι ούτε καν πιο χειμωνιάτικες θερμοκρασίες δεν δείχνουν, έτσι για τα μάτια του κόσμου 😂 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

με αυτό το σενάριο χιονίζει και στα 800 μέτρα εύκολα, πάνω από 1000 δυνατά στρωσίδια. Είναι αρκετά καλά υψόμετρα για την δυτική Πίνδο. 

Ξέρω τον τρόπο που χιονίζεται η περιοχή αλλά άμα γράφουμε "χιόνια χαμηλά " και εννοούμε στα 1000μ στρωμένο στις 27/12 θα πέσει φωτιά να μας κάψει. 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ρε το αικον!!!αφηνει ελπιδες ακομη και για τα χριστουγεννα...αυτη την φορα μιχαηλ ειναι με το μερος μας!!!

Παρόμοια λογική με το icon πρέπει να έχει και το ουκμο 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ρε το αικον!!!αφηνει ελπιδες ακομη και για τα χριστουγεννα...αυτη την φορα μιχαηλ ειναι με το μερος μας!!!

Παρά πολύ καλό,όντως μας δίνει ελπίδες .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, thanasismtrk είπε:

Παρόμοια λογική με το icon πρέπει να έχει και ουκμο και ευρωπαίος 

καμια σχεση ο παιος στην μεση το γιουκμο...νομιζω οτι ειναι φαση που η μεση λυση δεν μας βολευει...αυτο πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

καμια σχεση ο παιος στην μεση το γιουκμο...νομιζω οτι ειναι φαση που η μεση λυση δεν μας βολευει...αυτο πιστευω

Το εντυπωσιακότερο Βαγγέλη είναι ότι σε σχέση με το πρωί το αικον βελτιώθηκε.. Δεν ξέρω πόσο ακόμα μπορεί να κρατήσει.. τα έχει όλα σωστά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Το εντυπωσιακότερο Βαγγέλη είναι ότι σε σχέση με το πρωί το αικον βελτιώθηκε.. Δεν ξέρω πόσο ακόμα μπορεί να κρατήσει.. τα έχει όλα σωστά 

το icon όπως είναι τώρα αν συνέχιζε θα έβγαζε αυλώνα? έστω δυτικά μας?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το εντυπωσιακότερο Βαγγέλη είναι ότι σε σχέση με το πρωί το αικον βελτιώθηκε.. Δεν ξέρω πόσο ακόμα μπορεί να κρατήσει.. τα έχει όλα σωστά 

δεν το ξερεις το αικον?θα το συνεχισει ακομη πιο πολυ τωρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, isnow είπε:

το icon όπως είναι τώρα αν συνέχιζε θα έβγαζε αυλώνα? έστω δυτικά μας?

 Ναι, αν και έχω κάποιες αμφιβολίες, επειδή έχει και αυτά τα πρασινάκια δυτικά και μπορεί να οδηγήσουν σε τρελά ξεχειλώματα. Πιστεύω, πως αν παίζαμε σε σενάρια με παρόμοια λογική με αυτή που παρουσιάζει ο αικον, θα συζητούσαμε για σοβαρές πιθανότητες για χιόνια στα πεδινά, πριν τις 28 του μήνα.

 

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

δεν το ξερεις το αικον?θα το συνεχισει ακομη πιο πολυ τωρα...

Μακάρι Βαγγέλη να κάνει την Αμερική δικιά του. Θα το δούμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

 Ναι, αν και έχω κάποιες αμφιβολίες, επειδή έχει και αυτά τα πρασινάκια δυτικά και μπορεί να οδηγήσουν σε τρελά ξεχειλώματα. Πιστεύω, πως αν παίζαμε σε σενάρια με παρόμοια λογική με αυτή που παρουσιάζει ο αικον, θα συζητούσαμε για σοβαρές πιθανότητες για χιόνια στα πεδινά, πριν τις 28 του μήνα.

 

Μακάρι Βαγγέλη να κάνει την Αμερική δικιά του. Θα το δούμε

Μάλλον αυτήν την φορά το icon είναι μόνο του εκτός αν τα υπόλοιπα μοντέλα το ακολουθήσουν και αυτό μείνει σταθερό ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...