Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εντυπωσιακα 12αρια σε ολα τα μοντελα!!!..ολα μα ολα ακομη και το τζεμ που ανανεωνει τωρα 1.σηκωνουν πιο βορεια τον αζορικο 2.ετοιμαζουν δευτερο εμποδισμο απο δυτικα 3.δειχνουν πλεον καποιου ειδους αυλωνα για τις μερες 25-26 -27

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Μα δεν υπάρχει κάτι στα ΒΑ μας για να κατέβει. Αν κατέβει αυτό το τεράστιο μωβ πράγμα δεν έχει θερμοκρασίες για πεδινά. Μόνο κάτι σπασμένα -8 εδώ και εκεί στην κεντρική Ευρώπη..

Αυτο λεμε, σε πρωτη φαση ειναι μαπα. Το μετα ομως θα μπορουσε να εξελιχθει καλα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σερί εικονικών χιονιάδων ο τζίφος. Πραγματικά φοβερό αν έβγαινε. Και ειδικά τώρα που λείπω οι πιθανότητες αυξάνονται πολύ.😉Τα λέμε προς το παρόν, βγαίνω. Καλή συνέχεια.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MenNaousa11 είπε:

Αυτο λεμε, σε πρωτη φαση ειναι μαπα. Το μετα ομως θα μπορουσε να εξελιχθει καλα. 

Η Σιβηρία είναι άδεια, δείτε. Μέχρι να γεμίσει θα έχει γεμίσει ο Ατλαντικός με χαμηλά και bye bye Αζορ. Συγνώμη που είμαι αρνητικός αλλά λέω απλά αυτά που βλέπω στους χάρτες και μέρες τώρα δεν έχω δει ούτε ένα σενάριο με πεδινό χιόνι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Απαράδεκτα μηνύματα. Ευτυχώς νομίζω σβήστηκαν. Όμως έχει ο καιρός γυρίσματα. 

Νικόλα μην κάνεις τό ίδιο τώρα εσύ.. Το τελευταίο που έγραψες εννοώ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακομη στο παιχνιδι δυνατα ο Δεκεμβρης ισως και απ τις 26 του μηνα......πολυ δυνατο τρεξιμο   !!!! 

μακαρι να εχει βαση  !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Η Σιβηρία είναι άδεια, δείτε. Μέχρι να γεμίσει θα έχει γεμίσει ο Ατλαντικός με χαμηλά και bye bye Αζορ. Συγνώμη που είμαι αρνητικός αλλά λέω απλά αυτά που βλέπω στους χάρτες και μέρες τώρα δεν έχω δει ούτε ένα σενάριο με πεδινό χιόνι..

Με λιγο διαφορετικη κλιση του Αζορ, ολα τα ΒΑ γεμιζουν - 10 και - 15. Πεδινο χιονι φυσικα και μην περιμενεις να δεις. Εμεις ψαχνουμε τον χειμωνα και οι καλυτερες πιθανοτητες να ερθει ειναι μετα τις 27-28. Μιλαω για γενικευμενο πανευρωπαικο χειμωνα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, MenNaousa11 είπε:

Με λιγο διαφορετικη κλιση του Αζορ, ολα τα ΒΑ γεμιζουν - 10 και - 15. Πεδινο χιονι φυσικα και μην περιμενεις να δεις. Εμεις ψαχνουμε τον χειμωνα και οι καλυτερες πιθανοτητες να ερθει ειναι μετα τις 27-28. Μιλαω για γενικευμενο πανευρωπαικο χειμωνα. 

Α οκ, ψάχνουμε διαφορετικά πράγματα τότε. Εγώ ψάχνω το χιόνι στην πόρτα μου, τίποτα άλλο δεν με απασχολεί. 2 μήνες το χρόνο έχω την ευκαιρία να το δω και ο 1 μήνες έχει σχεδόν τελειώσει (μοντελικά εννοώ). Τώρα να χιονίσει στην Γερμανία ή στο Βέλγιο τι με νοιάζει; Δεν μπορούμε να πάμε και πουθενά φέτος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και επειδη συμβαινουν διαφορα εχετε και οι 2 προεγκριση μνμ μεχρι νεοτερας.Η θα συμμορφωθουμε η υπαρχουν και αλλοι τροποι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gens-0-1-174.png.c6be6d66a3d43a9826916f83acf9d6e8.png

Ωραίο το κοντρολ του τζίφου, μέτριος/καλούτσικος μέσος όρος...

gens-31-1-174.png.b0f4b7e695ebc4d615509efa1f7bf4e7.png

 

Βέβαια τόσο στο πολύ καλό σενάριο του κοντρόλ, όσο και στον μ.ο. γενικότερα δεν βλέπω σοβαρό κρύο στην Ευρώπη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, g_ar είπε:

gens-0-1-174.png.c6be6d66a3d43a9826916f83acf9d6e8.png

Ωραίο το κοντρολ του τζίφου, μέτριος/καλούτσικος μέσος όρος...

gens-31-1-174.png.b0f4b7e695ebc4d615509efa1f7bf4e7.png

 

Βέβαια τόσο στο πολύ καλό σενάριο του κοντρόλ, όσο και στον μ.ο. γενικότερα δεν βλέπω σοβαρό κρύο στην Ευρώπη.

Με τέτοιο Αζορικό αν υπήρχε κρύο στην Ευρώπη ια μιλούσαμε σε άλλη βάση. Υπομονή μέχρι να αλλάξει η κατάσταση στο βόρειο ημισφαίριο. Μπετό το ψύχος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

περιμενω παιο και μετα απο αυριο ποιος με πιανει...😀..εδω στα 12αρια τα μοντελα εχουν παθει παροξυσμο κι εσεις καθεστε και μαλωνετε..τστστσ τι σπαταλη ενεργειας θεε μου😀..χαρειτε το ρε σεις παμε για μεγαλα πραγματα ολοι θα παρουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

περιμενω παιο και μετα απο αυριο ποιος με πιανει...😀..εδω στα 12αρια τα μοντελα εχουν παθει παροξυσμο κι εσεις καθεστε και μαλωνετε..τστστσ τι σπαταλη ενεργειας θεε μου😀..χαρειτε το ρε σεις παμε για μεγαλα πραγματα ολοι θα παρουν

Καλά πάμε Βαγγέλη  ;;😉😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...