Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Έχω άλλη άποψη για τους χιονιάδες βόρειας χώρας....αλλά ας μην κινούμαστε εκτός θέματος...

Προς Θεού..Δεν φεύγουμε από κανένα θέμα... Αυτή η εξπρές εισβολή,θα απασχολήσει τα χαμηλά υψόμετρα της Βορείου Ελλάδος.. Κοινώς,ένα πέρασμα θα υπάρξει από εμάς.. Φυσικά,και δεν κάνω σύγκριση με τους κλασικούς Βορειοελλαδιτικους χιονιαδες..Καμία σχέση δεν έχει αυτή η διαταραχή,με τους γνωστούς χιονιαδες εδώ επάνω..Αλλά,κάτι θα ρίξει Βόρειο Ελλάδα!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

απ αυτον τον υπερ αυλωνα ενα μελλοντικο κακο πιθανα θα ειναι οτι θα μας προκυψει μπαστακας οποτε πραγματικα μακρια...τωρα δεν ξερω με ποιον τροπο μπορει να σταματησει αυτο το τερας αλλα ομολογω οτι αδυνατο να πιστεψω οτι ο τζιφος σημειωνει τετοιου ειδους νικη καθως δεν μιλαμε για λαθος θεση χαμηλου η καποιου μικρου αυλωνα αλλα για ενα τερας...εχω σηκωσει χερια ψηλα και απλα κοιταω προς το παρον μπας και μπορεσουμε και δουμε κανα χιονακι εφ οσον κατσουν βολικοτατα τα πραγματα για βραδυ 26 πρωι 27

Προσωπικά δεν θυμάμαι πολλές φορές να επικρατούν τα κύρια τρεξίματα των μοντέλων σε σχέση με τα ασνάμπλ και τους μέσους όρους τους....και δεν μιλάμε για ένα μοντέλο αλλά για τα τρία μεγαλύτερα.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Μη μας κλειδώνεις δεν είμαστε ολη η δυτικη μακεδονια φλωρινα...Έχουμε χάσει εμεις κακοκαιριες στην τσιλια εδω γρεβενα

Δεν νομίζω να το χάσετε..Απλά,θα παίξετε τελευταίοι μπάλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλασικά ο μέσος όρος του Ευρωπαίου θα βγαλει 1000 χλμ πιο ανατολικα τον αυλωνα, δεν υπάρχει λόγος να κοιταμε κανένα μοντέλο μετά τις 120 ωρες, άλλωστε το κυριο τρέξιμο στο 12αρι αναιρεί την μεσοπρόθεσμη πρόβλεψη του ίδιου μοντέλου για μετά τις 28

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Προσωπικά δεν θυμάμαι πολλές φορές να επικρατούν τα κύρια τρεξίματα των μοντέλων σε σχέση με τα ασνάμπλ και τους μέσους όρους τους....και δεν μιλάμε για ένα μοντέλο αλλά για τα τρία μεγαλύτερα.......

εχω φαει νιλα σωτο δεν το πιστευω οτι βρηκε μονο του το κυριο του τζιφου κατι τετοιο..αδυνατο να το πιστεψω και σκεφτομαι τι μπορει να αλλαξει για να στραβωσει αυτο το πραγμα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Προσωπικά δεν θυμάμαι πολλές φορές να επικρατούν τα κύρια τρεξίματα των μοντέλων σε σχέση με τα ασνάμπλ και τους μέσους όρους τους....και δεν μιλάμε για ένα μοντέλο αλλά για τα τρία μεγαλύτερα.......

και πιο κύριο. Του τζίφου!! Προφανώς και θα υπάρξουν αλλαγές ανατολικότερα, αλλά γαι εμένα είναι ήδη μεγάλος νικητής..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Δεν νομίζω να το χάσετε..Απλά,θα παίξετε τελευταίοι μπάλα...

Κοίτα αν βγει ο ευρωπαιος με τέτοιο χαμηλο θα ξεκινήσουμε νωρίτερα υγρό χιονι απο όσο δινει αλλα φοβαμαι μη παμε σε κανένα μειον 1 η 0 στα 850 όπως τζιφος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

και πιο κύριο. Του τζίφου!! Προφανώς και θα υπάρξουν αλλαγές ανατολικότερα, αλλά γαι εμένα είναι ήδη μεγάλος νικητής..

Μη κερδίσει και τη πρωτη φαση και πάθουμε όλοι ζημια ουτε εδω χιονισει ουτε μετα πουθενα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αθλια η προοπτικη. μα ειναι δυνατον τετοιος αυλωνας να πηγιανει χαμενος;;;; για ολη την ευρωπη μιλαω...αυτος ο αυλωνας αν δε τραβουσε εκει θα χιονιζει το μςγαλυτερο κομματι της ευρωπης αξιοπρεπως... τωρα παει τζαμπα κ αδικα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πλέον προσωπικά εύχομαι ο αυλώνας στη δυτική ευρώπη να πέσει ακόμα ποιο δυτικά από όσο φαίνεται τώρα στα μοντέλα....μπας και ο αντικυκλώνας που θα σηκωθεί στην κεντρική και ανατολική ευρώπη  μετά να κατεβάσει καμιά εισβολή από τα ανατολικά έστω και σαν μπακ ντορ...μόνο έτσι θα δούμε κάτι κρύο χειμωνιάτικο....κάτι σαν αυτό εννοώ:

 

ECMOPEU12_216_1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Μη κερδίσει και τη πρωτη φαση και πάθουμε όλοι ζημια ουτε εδω χιονισει ουτε μετα πουθενα χαχαχα

ε πως. για την πρώτη φαση ειναι καλύτερο στα Γιάννενα από ευρωπαικό.😁  [θερμοκρασιακά] Εγω τζεμ θελω να ζησω επιτελους μια καλή κακοκαιρία, δεν γίνεται να  είμαι κάθε φορα στο λάθος μέρος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Πλέον προσωπικά εύχομαι ο αυλώνας στη δυτική ευρώπη να πέσει ακόμα ποιο δυτικά από όσο φαίνεται τώρα στα μοντέλα....μπας και ο αντικυκλώνας που θα σηκωθεί στην κεντρική και ανατολική ευρώπη  μετά να κατεβάσει καμιά εισβολή από τα ανατολικά έστω και σαν μπακ ντορ...μόνο έτσι θα δούμε κάτι κρύο χειμωνιάτικο....κάτι σαν αυτό εννοώ:

 

 

ναι. Για να εχουμε τα αισχη του νοεμβρίου παλι.. μακριά από εμας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Πλέον προσωπικά εύχομαι ο αυλώνας στη δυτική ευρώπη να πέσει ακόμα ποιο δυτικά από όσο φαίνεται τώρα στα μοντέλα....μπας και ο αντικυκλώνας που θα σηκωθεί στην κεντρική και ανατολική ευρώπη  μετά να κατεβάσει καμιά εισβολή από τα ανατολικά έστω και σαν μπακ ντορ...μόνο έτσι θα δούμε κάτι κρύο χειμωνιάτικο....κάτι σαν αυτό εννοώ:

 

ECMOPEU12_216_1.png

Το έγραψα προχτες. Με αυτήν την τάση της πολικης δικής μάλλον θα πρεπεει να κοιταζουμε ανατολικά κι όχι δυτικά. Όπως και να 'χει, επειδή κι εμένα η ψυχολογία μου δεν ειναι ευσταθης, λόγω τρεξιματων,θα σιγησω για κάποιες μέρες. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι. Για να εχουμε τα αισχη του νοεμβρίου παλι.. μακριά από εμας

Τα αίσχη θα τα έχουμε αν κάτσει ο αυλώνας δυτική ευρώπη όπως δείχνουν τώρα τα μοντέλα........ακριβώς η ίδια κυκλοφορία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μια ειναι η λυση και δεν θα μας παρει και πολλες μερες να δουμε αν θα βγει η οχι..απο την αρχη ο αζορικος να εκτιναχτει οσο πιο β.ανατολικα μπορει...προσωπικα χαλαλιζω ακομη και μια πιθανη χιονοπτωση 26-27 για να βγει ενας αυλωνας του μιχαηλ για τα γιαννενα γιατι αυτο θα σημαινει οτι ακριβως παραπισω θα μπορεσουμε να παιξουμε για κατι μεγαλο...απλα δεν βρισκω μοντελο που να κανει αυτο που λεω...μονο το μοντελο levag😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Είναι Σωτήρη..Δες πόση οριακή είναι η κατάσταση,και νομίζω θα έχουμε όμορφες εκπλήξεις..Προς το παρών, κλειδώνει Δυτική Μακεδονία,και ημιορεινά Ανατολ.Μακεδον.και Θράκης..

Για Κεντρική Μακεδονία τη διαφαίνεται ???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Τα αίσχη θα τα έχουμε αν κάτσει ο αυλώνας δυτική ευρώπη όπως δείχνουν τώρα τα μοντέλα........ακριβώς η ίδια κυκλοφορία....

Αν έβγαινε το πρωινό ευρωπαικό? πως θα σου φαινόταν?😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκτρωμα το Ευρωπαϊκό για Β φάση. Καλά για πρώτη θα παλέψουν τα κεντροβορεια. Πρέπει αυτά τα αίσχη να αλλάξουν γρήγορα. Η λύση που προτείνει ο Σωτήρης είναι η μοναδική. Δεν μπορούμε να χαιρόμαστε με Αυλώνες στην Ισπανία και να καιμε καλές μέρες του χειμώνα. Αυλώνας κογκας Ιόνιο και χαμηλά προς Αιγαίο. Και όποιος προλάβει πρόλαβε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Έκτρωμα το Ευρωπαϊκό για Β φάση. Καλά για πρώτη θα παλέψουν τα κεντροβορεια. Πρέπει αυτά τα αίσχη να αλλάξουν γρήγορα. Η λύση που προτείνει ο Σωτήρης είναι η μοναδική. Δεν μπορούμε να χαιρόμαστε με Αυλώνες στην Ισπανία και να καιμε καλές μέρες του χειμώνα. Αυλώνας κογκας Ιόνιο και χαμηλά προς Αιγαίο. Και όποιος προλάβει πρόλαβε. 

Ας ειναι και αιγαιο να φάτε μονο εσεις στα τα προσηνεμα αλλα οχι στον ατλαντικο προς θεου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ας ειναι και αιγαιο να φάτε μονο εσεις στα τα προσηνεμα αλλα οχι στον ατλαντικο προς θεου

Φίλε μου (ξεχνάω το όνομα σου νομίζω Αντώνης ) το ιδανικό είναι Ιόνιο να ξεκινήσει το πάρτυ από εσάς. Να που με όλοι την μαγική λέξη χιονίζει. Τώρα ποιες χιονοστρωσης κτλ. Το θέμα είναι να το δούμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτο που φαινεται πλεον ειναι οτι το αλλο σκ θα εχουμε διαταραχη που θα δωσει βροχες αλλα και χιονια..Πρωτο φαβορι περα απο τις ορεινες περιοχες,η δυτικη Μακεδονια..Αλλα δεν θα απεκλεια με καποιες βελτιωσεις να παιξουν δυνατα εστω και προσκαιρα και αλλες περιοχες της Μακεδονιας μας με χαμηλα υψομετρα..

Η δευτερη φαση φαινεται να χανεται...Αλλα ειναι νωρις για ταφοπλακες...Κατι μου λεει οτι ο τζιφος αυριο θα ανατολικισει...Ετσι για να μας την σπασει..Αλλωστε ειναι συνηθες το ενα μοντελο να κλεινει προς το αλλο..Πρωτη φορα θα ναι??

Εγω κραταω την διαταραχη του σκ..Μπορει να βελτιωθει ακομα περισσοτερο...Για το μετα,θα το παλεψουμε...Καλο βραδυ σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...