Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ωραιο σεναριο με χιονια ορεινα και ημιορεινα βορειας ελλαδας καθως και δυτικη μακεδονια. Βροχες στη Νοτια Ελλαδα και χιονια μεχρι τα 1000-1200 μετρα... Μια χαρα το βρισκω, εγω θα το επαιρνα πακετο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΠΩΓΩΝΙ είπε:

Μα είναι δυνατον σε όλα τα κακα σενάρια ο τζίφος να κάνει παιχνίδι;;;;;;;;

Στην αρχή μαζί μας ήταν έδειχνε τα ωραία Γιωργο. Μετά άρχισε να υπερβάλει από το δυτικά και στο τέλος θα το χάσουμε έτσι.. Δεν έχουμε ξαναχάσει ποτέ ξανά αυτόν τον υπεραυλώνα με αυτόν τον τρόπο. Πάντα με τον αντίθετο.. Το μυαλό μου ανατινάχτηκε. Αν πάει και άλλο δυτικά θα έχουμε τεράστιο θέμα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χειμωνας είπε:

Πόσο οριακή κατάσταση....

Oντως! Νωρις βεβαια ακομα για λεπτομερειες αλλα ισως υπαρξουν περιοχες που θα παλευουν με τα χιονονερα η με τις λιωμενες νιφαδες.Ιδωμεν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Χιονιάς Βορείου Ελλάδος..Αρχικά βροχές,χιόνια στα ορεινά,και προς το βράδυ του Σαββάτου  χαμηλότερα...

IMG_20201220_203029.jpg

Δεν το λες και χιονιά βόρειας Ελλάδας το συγκεκριμέο.....μόνο δυτικής Μακεδονίας...και πολύ κατα τόπους και αν με χίλια αστεράκια σε κάποιες άλλες περιοχές της Μακεδονίας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απ αυτον τον υπερ αυλωνα ενα μελλοντικο κακο πιθανα θα ειναι οτι θα μας προκυψει μπαστακας οποτε πραγματικα μακρια...τωρα δεν ξερω με ποιον τροπο μπορει να σταματησει αυτο το τερας αλλα ομολογω οτι αδυνατο να πιστεψω οτι ο τζιφος σημειωνει τετοιου ειδους νικη καθως δεν μιλαμε για λαθος θεση χαμηλου η καποιου μικρου αυλωνα αλλα για ενα τερας...εχω σηκωσει χερια ψηλα και απλα κοιταω προς το παρον μπας και μπορεσουμε και δουμε κανα χιονακι εφ οσον κατσουν βολικοτατα τα πραγματα για βραδυ 26 πρωι 27

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι η κλασσικη περιπτωση που χανουμε μεγαλο χιονια κ γινεται χιονιας σκοπιων.μεγαλος σε ενταση οχι διαρκεια να μην παρεξηγηθω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιμενετε να δουμε μεσο ορο ....η δευτερη φαση εμενα προσωπιμα με αφηνει και με αφηνε αδιαφορο να παει δυτικα τερμα αμα ριξει χιονι να παγωσει χαχαχα..πλακα κανω αλλα δυσκολη η δευτερη φαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

Στην αρχή μαζί μας ήταν έδειχνε τα ωραία Γιωργο. Μετά άρχισε να υπερβάλει από το δυτικά και στο τέλος θα το χάσουμε έτσι.. Δεν έχουμε ξαναχάσει ποτέ ξανά αυτόν τον υπερυαλώνα με αυτόν τον τρόπο. Πάντα με τον αντίθετο.. Το μυαλό μου ανατινάχτηκε. Αν πάει και άλλο δυτικά θα έχουμε τεράστιο θέμα

Ναι ρε Μιχαηλ για θυμήσου τα προηγούμενα χρόνια που το χαναμε με αλλους τροπους..... μια φορά το πηγαινε οπως το ηθελες θελαμε και παλι μαλλον στραβωνει.......ειμαστε και λίγοι να το τραβηξουμε ρε φιλε......χαχα πλακιτσα παιδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, tzelilis είπε:

φτιαχνει η πρωτη φαση χαλαει η δευτερη που ειναι κ η καλυτερη.παει για μεγαλη νικη ο τζιφος

Αυτό θα έλεγα....καπου εδώ και μετά τα σημερινά 12άρια ...η δυτική ευρώπη είναι σχεδόν δεδομένη ....κι εμείς ξεχνάμε οτιδήποτε ικανοποιητικό για τον Δεκέμβρη...πάμε για καινούρια χρονιά και Γενάρη.. τώρα αυτην την φουλ εξπρές κακοκαιρία ούτε τη λογαριάζω....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Δεν το λες και χιονιά βόρειας Ελλάδας το συγκεκριμέο.....μόνο δυτικής Μακεδονίας...και πολύ κατα τόπους και αν με χίλια αστεράκια σε κάποιες άλλες περιοχές της Μακεδονίας....

Είναι Σωτήρη..Δες πόση οριακή είναι η κατάσταση,και νομίζω θα έχουμε όμορφες εκπλήξεις..Προς το παρών, κλειδώνει Δυτική Μακεδονία,και ημιορεινά Ανατολ.Μακεδον.και Θράκης..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγω εχω ξενερωσει με το οτι ο τζιφος εδειξε αυτο το ακραιοτατο σεναριο και ολα πανε προς τα εκει..απλα δεν το πιστευω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Περιμενετε να δουμε μεσο ορο ....η δευτερη φαση εμενα προσωπιμα με αφηνει και με αφηνε αδιαφορο να παει δυτικα τερμα αμα ριξει χιονι να παγωσει χαχαχα..πλακα κανω αλλα δυσκολη η δευτερη φαση

Δυτικά θα παέι και αυτός πλέον είναι δεδομένο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

απ αυτον τον υπερ αυλωνα ενα μελλοντικο κακο πιθανα θα ειναι οτι θα μας προκυψει μπαστακας οποτε πραγματικα μακρια...τωρα δεν ξερω με ποιον τροπο μπορει να σταματησει αυτο το τερας αλλα ομολογω οτι αδυνατο να πιστεψω οτι ο τζιφος σημειωνει τετοιου ειδους νικη καθως δεν μιλαμε για λαθος θεση χαμηλου η καποιου μικρου αυλωνα αλλα για ενα τερας...εχω σηκωσει χερια ψηλα και απλα κοιταω προς το παρον μπας και μπορεσουμε και δουμε κανα χιονακι εφ οσον κατσουν βολικοτατα τα πραγματα για βραδυ 26 πρωι 27

Δες χαρτες απο γεναρη του 68 εκει θα δεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χειμωνας είπε:

Είναι Σωτήρη..Δες πόση οριακή είναι η κατάσταση,και νομίζω θα έχουμε όμορφες εκπλήξεις..Προς το παρών, κλειδώνει Δυτική Μακεδονία,και ημιορεινά Ανατολ.Μακεδον.και Θράκης..

Έχω άλλη άποψη για τους χιονιάδες βόρειας χώρας....αλλά ας μην κινούμαστε εκτός θέματος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνηθως τετοιες κακοκαιριες οσο πλησιαζουμε στην κρισιμη ημερομηνια, υποβαθμιζονται ή/και παιρνουν πιο βορεια τροχια. Γενικα μια τετοιου ειδους κακοκαιρια ειναι μεν χειμωνιατικη αλλα οχι κατι το ιδιαιτερο και με τα χιονια να περιοριζονται κυριως στα ημιορεινα/ορεινα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και βασικα δεν μιλαμε καν για χιονια δυτικης ευρωπης για να τα λεμε οπως ειναι...κατι ψευτοαρνητικες στα 850 οποτε αυτα τα φρου φρου και αρωματα και χρωματα του αυλωνα απλα ξεγελανε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δες χαρτες απο γεναρη του 68 εκει θα δεις

Δυστυχώς καμία σχέση τότε με τώρα....μεγάλες διαφορές ειδικά στον αζορικό στη θέση κατεβάσματος του αυλώνα και στα ατλαντικά χαμηλά εξ αμερικής

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Είναι Σωτήρη..Δες πόση οριακή είναι η κατάσταση,και νομίζω θα έχουμε όμορφες εκπλήξεις..Προς το παρών, κλειδώνει Δυτική Μακεδονία,και ημιορεινά Ανατολ.Μακεδον.και Θράκης..

Μη μας κλειδώνεις δεν είμαστε ολη η δυτικη μακεδονια φλωρινα...Έχουμε χάσει εμεις κακοκαιριες στην τσιλια εδω γρεβενα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Δυστυχώς καμία σχέση τότε με τώρα....μεγάλες διαφορές ειδικά στον αζορικό στη θέση κατεβάσματος του αυλώνα και στα ατλαντικά χαμηλά εξ αμερικής

Τα ατλαντικα ηταν του ιδιου μεγεθους ειδικα μετα τις 15 του μηνα ..ιδια κατασταση δεν ειναι αλλα ειναι ενα καλο παραδειγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...