Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θεσσαλονίκη και γενικά βόρεια ελλάδα εκτός από δυτική μακεδονία και δυτική θεσσαλία αδιάφορο σαν αποτέλεσμα το 12αρι,πέρα από κρύο,αλλά έδειξε αυτό που θέλαμε να δούμε. Ότι υπάρχει το περιθώριο και ο χώρος δυτικά μας. 

Εδώ το 1000αρι δυτικά από τις αζόρες που γρήγορα δυναμώνει και κινείται ΒΑ θέλουμε να βγει αποδυναμωμένο ή έστω πιο βόρεια ή να καθυστερήσει λίγες ώρες,γιατί αυτό είναι που σπρώχνει τον αζορικό μετά να κινηθεί ανατολικά και να καταρρεύσει. με 3 διαφορετικούς τρόπους μπορεί να φτιάξει για εδώ,να δούμε στα επόμενα τρεξίματα μήπως το δείξει. τα ανσάμπλ πρέπει να δείξουν 20% για να θεωρηθούν καλά

gfs-0-126.png?12

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έπαθα καρδιακό στις 192 ώρες στη μισή μοίρα..Ερε και είμαι Αθήνα και βγει κάτι τέτοιο...τότε θα έρθει το εφραγμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Snow sick είπε:

Κ εγω αυτό νομίζω! Μου τρέχουν τα σάλια..

Μονο Δροσοπηγουλα-Ιπποκρατειο μια καλη πετσα.Δεν ψαχνουμε πετσες σε εναν χειμωνα φολα.Ή ολα ή τιποτα!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εάν έσκαγε ο Αυλώνας λιγάκι πιο Ανατολικά θα ηταν ιδανικό ,με βάση το συγκεκριμένο τρέξιμο πάντα. Όχι ότι θα είχε φυσικά καμία σημασία. Αυτά αλλάζουν στις 48 ώρες άνετα.  Τέλοσπαντων, το σημαντικό ειναι ότι είδαμε ότι μπορεί να σκάσει δυτικά επιτέλους σε ένα από τα δύο βασικά μοντέλα . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ενσέμπλς ακολουθούν τζίφο, τι πρωτότυπο

anim_xff7.gif

 

τζεμ μετά από μια σύντομη προσήνεμη κακοκαιρία στέλνει το κρύο αλλού για αλλού.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο gem το χαμηλό στις αζόρες μας έκανε τη ζημιά μιας και βγήκε αρκετά ενισχυμένο και έσπρωξε αρκετά ανατολικά τον αζορικό με αποτέλεσμα να είναι κακό το τρέξιμο. Καλύτερο από το 6αρι βέβαια μιας και πήγε δυτικότερα

gem-0-162.png?12

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μονο Δροσοπηγουλα-Ιπποκρατειο μια καλη πετσα.Δεν ψαχνουμε πετσες σε εναν χειμωνα φολα.Ή ολα ή τιποτα!!!!!

Θα έριχνε και εδώ ρε, δηλαδή μεχρι τα 300μ στο τελείωμα θα έριχνε νιφάδες πιστεύω. Καλά εγώ είχα φύγει για το χωριό ! Σιγά μην περίμενα εδώ σε τέτοιο σκηνικό . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

Πάμε καλά παιδιά..το γυροφερνει ...δεν θέλουμε ιδανικά σενάρια απο τόσο νωρίς...

γενικο συμπερασμα δεν ειναι κανενα κακο κανενα μοντελο δεν μας ξεκοβει και δεν εχει σεναριο που με λιγες βελτιωσεις μπορει να βγαλει κατι απο καλο εως πολυ καλο...μπρεικ και μετα παιο..πρεπει να φαμε κι ολας😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...