Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οπως ειπα ειναι θεμα θεσης χαμηλου.τωρα γεμισαμε -10...στις ενδιαμεσες ωρες εχει κανα 3ωρο χιονι. ερχεται κ δεττερος αυλωνας μετα αλλα παει για πιο δυτικα ισως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που πάει να κλειδώσει προς το παρόν σύμφωνα με τον ευρωπαίο είναι ότι μέχρι τις 15-16 του μήνα πολύ δύσκολα θα έχουμε θερμοκρασίες κάτω του μηδέν στα 850......αναβολή της αναβολής....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Το μόνο που πάει να κλειδώσει προς το παρόν σύμφωνα με τον ευρωπαίο είναι ότι μέχρι τις 15-16 του μήνα πολύ δύσκολα θα έχουμε θερμοκρασίες κάτω του μηδέν στα 850......αναβολή της αναβολής....

Σωτηρη προτιμω να παρει αναβολη και να ερθει ο χειμωνας, παρα να κανει εναν 6ωρο χιονια και να πλακωσουν ζωνικες κλπ. Οπως βλεπεις, η προγνωσιμοτητα ειναι τραγικη. Εγω το αποδεχτηκα οτι μεχρι τιε 15 δεν εχει τιποτα, οποτε μετραω αντιστροφα γισ το επομενο ΣΚ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Το μόνο που πάει να κλειδώσει προς το παρόν σύμφωνα με τον ευρωπαίο είναι ότι μέχρι τις 15-16 του μήνα πολύ δύσκολα θα έχουμε θερμοκρασίες κάτω του μηδέν στα 850......αναβολή της αναβολής....

Εισαι λαθος σε αυτο ειναι πολυ καλο τρεξιμο τωρα αν θ εχεις κρυο 13 η 15 δεν θα το ξερεις απο τωρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε μια κλωστή κρέμονται τα πάντα...πρώτη φορά πάντως κατέβασε δυνατές αρνητικές τόσο κοντά σε ώρες κ Αυλώνα κανονικό... επίσης χαμηλό στη Ροδο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μήπως υπάρχει κάποιο λινκ να δείχνει πιο λεπτομερως  τα 850 του Ευρωπαίου? Σόρρυ για την ευγενική παρακληση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Εισαι λαθος σε αυτο ειναι πολυ καλο τρεξιμο τωρα αν θ εχεις κρυο 13 η 15 δεν θα το ξερεις απο τωρα...

δεν ξέρω όσο βλέπω να το πηγαίνει ποιο πίσω τόσο χαλιέμαι .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

δεν ξέρω όσο βλέπω να το πηγαίνει ποιο πίσω τόσο χαλιέμαι .....

Μην χαλιεσαι καθολου 17-31 ειναι το ζουμι αν βγει κατι στο 14-16 ειναι εξτρα μπονους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Αφήνει υπόνοιες για τα πάντα 

ECM1-240.gif

ECM0-240.gif

17 ε??Αντε να βοηθησει ο Αγιος Αντωνιος..Μεγαλη η χαρη του...Αν και για να κατσει χιονιας μαλλον πρεπει να βαλουν το χερι τους ολοι οι Αγιοι,μη σου πω και βουδας και σια...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπαμ μπουμ στο γυρισμα.....

Ενα έχω να πω απλό.....όταν στρώσει αυτή η κυκλοφορία, θα δούμε παπάδες για πολλούς....γι αυτό ακόμη βλέπουμε να ψάχνονται τα μοντέλα και ανά τρέξιμο να δίνουν μια πάνω, μια κάτω......αίμα θα μας πάει μετά.....καλή μας τύχη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλαδιβοστοκ

Diagramme GEFS

καμτσατκα

Diagramme GEFS

καπου στην ανατολικη σιβηρια...κοντα στην οχοτσικη θαλασσα.......ta 800 Hpa κανουν μαγκιες στα 500 και κεινα αγριεψαν  !!!!😂

 Diagramme GEFS

υ.γ.   ετσι για να δροσιστουμε   λιγο......  σρυ για το ασχετο     !!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Μπαμ μπουμ στο γυρισμα.....

Ενα έχω να πω απλό.....όταν στρώσει αυτή η κυκλοφορία, θα δούμε παπάδες για πολλούς....γι αυτό ακόμη βλέπουμε να ψάχνονται τα μοντέλα και ανά τρέξιμο να δίνουν μια πάνω, μια κάτω......αίμα θα μας πάει μετά.....καλή μας τύχη!!

Ζουμι μη μας παει Κωστακη μου...😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσωπικα περιμενω να δω για πρωτη φορα φετος εικονιδιο yr.no με χιονι εστω και στις 216 ωρες..γιατι δεν μπορει ενα χαμηλο μπομπατο απο β.ιονιο να περναει λογικα ακριβως νοτια μας και να μην μου δινει εστω και ενα 6αωρο σφοδρης χιονοπτωσης...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow είπε:

Κοντρόλ τζεμ...πως σας ξέφυγε;

gens-0-1-192.png

ετσι θα ηταν ο παιος με ελαχιστα πιο δυνατο και ελαχιστα πιο βορεια αζορικο στις 96-120 ωρες...😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ριτζαρει πιο πάνω θα κατεβάσει κ πιο χαμηλές τ...το μέτωπο έχει τέτοια σύσφιξη,που είναι κολλητά τα -12 -11 κ -10...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημασια εχει οτι ακομα ειμαστε μεσα στο παιχνιδι...Λογικα για πρωτη φορα φετος θα θυμισει πραγματικα χειμωνα μετα τις 12-13 του μηνα...Παραδεισος θα μας φανει και μετα μαλιστα απο την θερμη εισβολη που θα σκασει το σκ...Θελουμε βελτιωσεις αλλα ειμαστε ακομα στο κολπο..

Παντως σας βγαζω το καπελο!!!Με τοσες αλλαγες ανα τρεξιμο και απο μοντελο σε μοντελο ειναι αποριας αξιο που κρατατε την ψυχραιμια σας..

Εαν αντιμετωπιζα αναλογα σκηνικα με καταιγιδοχαμηλα μαλλον θα με βλεπατε δεμενο πισθαγκωνα με ζουρλομανδυα και θα μου φερνατε τσιγαρα πισω απο τα σιδερα...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλα τοσα χρονια ρε σακη (εγω 11 χρονια) ασχολουμαστε με τους χαρτες και εχουμε φαει 500 φαπες.. Λογικο ειναι τωρα να ειμαστε πιο σοφοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...