Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τον τζιφο στην προκειμένη τον αφήνω απέξω, δε με απασχολεί. Έχουμε 5-6 αλλά μοντελακια να ναι καλά κ περιμένουμε μέχρι βράδυ να δούμε προς τα που συγκλίνουν κ αν κ πόσο τα παίρνει να πάνε λίγο πιο βόρεια ή όχι. Τα snow depth διαφόρων σάιτ σε μια τέτοια οριακή κατάσταση για εμάς δε τα δίνω κ πολύ σημασία. Εδώ επικρατεί το χιλιοειπωμενο η φύση θα δείξει το ναουκαστ κτλ. Είναι απλά ένα εργαλείο για το περίπου να έχεις μία ιδέα δλδ. 10-15ποντα δε τα βλέπω για την πόλη. Με 10 θα ήμουν υπερενθουσιασμένος μετά από όλο αυτό το υπερκουραστικο ταξίδι με 5 πολύ χαρούμενος κ συμβιβάζομαι ήδη. Άντε πάμε λίγο ακομα για όσο το δυνατόν καλύτερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ενα 15ποντο θα το δεις...Τι να φερουμε?Μην ερθουμε και με αδεια χερια😎

κανα μυστρι. γιατι φτυαρι δε θα χρειαστει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 minutes ago, yiannis_volos said:

Βλέπω να μένει για πολύ καιρό ακόμη το αντιηλιακό στην φώτο προφίλ.. 😛

Εεε οχι και να κλαιγομαστε κι εμεις, με τη λογικη του μο ολων των μοντελων ενα 20ποντο το χουμε για πλακα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εστω κατι σαν το σεναριο 31 ευρωπαιου να γινει στην Αττικη για 17-18 και πολυ θα μας ειναι ετσι οπως πανε τα πραγματα,..

xx_model-en-308-0_modez_2021011400_99_5017_108_m31.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Κώστας. είπε:

Θα το στρωσει  στο Μπαφι;

Ενα χιονι εδω,10 χρονια δικα σου βρε καημενε...χαχααχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια ερώτηση προς τα έμπειρα παιδια. Υπάρχει περιπτωση ανατροπής πχ να πεταξει κανα χαμηλο τις ώρες που θα έχουμε κρυο ειναι εντελώς αδυνατο ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Steliosnow said:

Μια ερώτηση προς τα έμπειρα παιδια. Υπάρχει περιπτωση ανατροπής πχ να πεταξει κανα χαμηλο τις ώρες που θα έχουμε κρυο ειναι εντελώς αδυνατο ;

Εντελως αδυνατον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μονο ισως ψεγαδι ελπιδας που υπαρχει ειναι για τη δευτερα/τριτη καποιο χαμηλο "νυφιτσα" που ψιλοφαινεται στα μοντελα αλλα δεν περναει απο τη θεση που θελουμε. Ακομα και εκει τα πεδινα μεχρι τα 200-300 μετρα ειναι αμφιβολα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Βλέπω να μένει για πολύ καιρό ακόμη το αντιηλιακό στην φώτο προφίλ.. 😛

εγω παντως σαββατο θα παρω το αμαξι και θα ανηφορισω προς πηλιο....ας κανει οτι θελει....μεσα στην μερα παιζει να μη χιονιζει καν στην πολη....το βραδυ αν εχει μεινει υετος που πεφτει κατω απο -6 στα 850 οτι κανει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Μια ερώτηση προς τα έμπειρα παιδια. Υπάρχει περιπτωση ανατροπής πχ να πεταξει κανα χαμηλο τις ώρες που θα έχουμε κρυο ειναι εντελώς αδυνατο ;

Αναλογως πως θα κινηθει το χαμηλο της δευτερας.Την κυριακη το αποκλειω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια περιμενουμε φωτογραφιες απο χιονισμενες πολεις... Ολοι ξερουμε την αισθηση της μουφας , την εχουμε φαει στη μαπα ολοι... Τουλαχιστον ανεβαστε καμια φωτο γιατι πλεον ουτε στα χιονια δε μπορουμε να παμε...

Επεξεργάστηκε από Santa snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα !! Για ακόμη μια φορά προβλέπεται πως θα τα πάμε περίφημα εμεις... ντάξει πλάκα κάνω ...

...δε πειράζει.... στη τελική όπως είχα πει, θα αρκεστώ και μόνο που πέφτει επιτέλους η θερμοκρασία.... θα νιώσουμε λίγο χειμώνα έστω και έτσι.... για μετ' έπειτα βλέπουμε... με την ελπίδα ο Φλεβάρης να μη βγεί πάλι ανοιξιάτικος.. παρ' ότι ειδικά με τα όσα εχουμε δει φέτος αυτό κι αν φαντάζει παράξενο... απίθανο δεν είναι όμως...

προσωπικά θα είμαι πολύ ευχαριστημένος από αυτήν τη κακοκαιρία με μία γρήγορη χιονοέκπληξη... μέχρι εκεί.. λέμε τώρα..... καλοδεχούμενη είναι και η όποια νιφάδα......

....και κάτι άλλο που σκέφτομαι αυτές τις ημέρες... καταιγιδάκια με βλέπω καθαρά σε λίγο😉.... ούτε άγχος ούτε κακό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Εσυ έχεις καταλάβει οτι δεν ξανανοιγεις θέμα τον χειμωνά και κανενα χειμωνα,ε;;;

intro-1556568155.jpg.98274e13d226b0f5a17837e8d76f2787.jpg

Αν μου επιτρέπεις να ανοίξω εγώ το θέμα του Φεβρουαρίου όταν έρθει η ώρα παρέα με τον γιο μου μου που είναι πιο χιονοτρελαμενος από μένα. Αν δεν έχει αντίρρηση κάποιος φυσικά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πραγματικα ομως, πατησα στα διαγραμματα περιοχες απο ολη την Ελληνικη επικρατεια. ενα να μου κανει εντυπωση οτι θα γινει καπου πανικος με φουλ χιλιοστα κτλ, ΤΙΠΟΤΑ!

μονο στην Ευβοια και παλι με αγχος για τις Τ, μιλωντας για πεδινα-ημιπεδινα.

βαρομετρικο χαμηλο με νεφτι στον κω λο για αλλη μια φορα!

 

αλλα τι να συζηταμε οι δυο δυνατοτερες κακοκαιριες στην Ηπειρο φετος απο αποψης χιλιοστων συνοδευτηκαν με θερμοκρασιες (την ωρα των φαινομενων μαλιστα) 11,12,13 βαθμων, τρομαξαν να κρατησουν το χιονι οι δρακολιμνες και η βερλιγκα!

λεω ολο, αντε θα ανατραπει η κατασταση αλλα το βαρελι δειχνει να μην εχει πατο.

και στην επομενη υποψια σοβαρης κακοκαιριας αντε παλι σαν καιρικοι Σισυφοι να ''σπρωχνουμε'' αδικως.

αντε να δουμε ως ποτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...