Jump to content
Avalanche

Ανάλυση χαρτών Ιανουάριου 2021!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεροβορι κι άγιος ο Θεός.....

Α ίσως έχουμε και μεγάλα διαστήματα ηλιοφάνειας που τόσο μας έλειψαν 1 χρόνο τώρα στην Αττική.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίος και ο παιος,;υτο που θέλουμε είναι μια πιο δυτική πορεία του Αυλώνα ώρες το χαμηλό να αργήσει να περάσει από Ιόνιο Αιγαίο,κάτι σαν το Τζεμ και ίσως το ουκμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolasxm είπε:

Θα μας βγάλει τη ψυχή. Το μαρτύριο της ... νιφαδας

οχι νικο μου το μαρυριο των εκατοστων...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως τα μικρά μοντέλα επιμένουν για.μια πιο δυτική πορεία Αυλώνα,έχουμε χρόνο ακόμη μέχρι αύριο το πρωί,οι αλλαγές που ζητάμε είναι απειροελάχιστες και θα γενικευτεί ο χιονιάς και σε Μακεδονία αλλά και σε διάρκεια κυρίως για τα κεντρικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πλεον μπαινουμε οπως ειπε και ο κωστας πιο πριν στη φαση του χαμηλου και η σουμα ειναι θετικοτατη πλεον με την χιονοστρωση να αρχιζει να χαμογελαει σαν ενδεχομενο και να απομακρυνεται η απλη πασπαλα απο τα ποσοστα...το χαμηλο συνεχιζει σαν μεση λυση μοντελων να ειναι εμφανος πιο βορεια απ οτι χτες το βραδυ και ενω χωραν και αλλες πολλες μα πολλες βελτιωσεις φυσικα οι οποιες μπορουν να να γινουν μιας και η ταση εξακολουθει να το υποστηριζει.πιο δυνατο χαμηλο απο τα δυτικα και λιγο πιο βορεια μπορει να γινει και κατα συνεπεια πιο βορεια στο περασμα πιο β.ανατολικα στο σκασιμο και πιο αργει κινηση...παιδια ερχεται!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως, αν γινόταν, τον παιο τον αγοράζα όπως είναι. Το τυλίγω και με κορδέλακι που κάνει το σγουρό στο τέλος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, EVIA 1987!! είπε:

Μου αρεσει που βλεπω "τουμπανο, σοκ και δεος, σουπερ....." και εκτος της κεντρικης Ελλαδας που θα βαλουν 10 ποντους χιονι, οπουδηποτε αλλου μιλαμε για πετσε

Αυτα ειναι για το εφε φιλε,ειναι σαν αυτους που εκαναν "κωλιές" και φιγουρες με το αμάξι στα 80'ς και ειχαν κατι σαπιους κουβαδες για αμαξια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα σε ολους.μες στις ακρες μαθαμε που θα γεννηυει κ που θα φτασει το χσμηλο στο ιονιο.ενα αξιοπρεπεις χιπνακι θα το εχουμε πιστευω.αν θελουμε κστι παραπανω τοτε πρεπει το χσμηλο να κινηθει 50 χλμ βορεια. δεν ειναι πολλα.κ φυσικα ο αυλωνας να αδυνατισει ακομη λιγο.το θετικο ειναι οτι φαινεται συγκλιση στο θερμαικο κ ισως αρουμε κστι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25-30 mm χιονουετου δίνει ο παιος για πεδινή Φθιώτιδα,ελπίζω να μου στείλουν οι δικοί μου φωτόρεπορταζα πο Λαμία γα τις ανεβάσω εδώ.Το μόνο καλό είναι ότι ίσως χαθούν και κάποια μμ σε χιονόνερο αλλά με ΒΔ και τέτοια θέση χαμηλού δεν την φοβαμαι..ειδικά για τα ψηλά της πολης

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Όσο μπόρεσα να τα δω νομίζω κάτι κοντά στο ιδανικό για Θεσσαλονίκη πρεπε να το δίνει το αικον με μια καλή χιονοστρωση. Εχουμε διαφορα σενάρια όπως είναι λογικό που φτάνουν μέχρι απλές πασπαλες. Εγώ βλέπω κ τα βραδινά όπου θα έχουμε μια ακόμα μια πιθανή σύγκλιση των μοντελων κ τέλος. Στην πράξη θα κριθεί για εμάς το λίγο ή το περισσότερο όπως κ να εχει. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tzelilis είπε:

καλημερα σε ολους.μες στις ακρες μαθαμε που θα γεννηυει κ που θα φτασει το χσμηλο στο ιονιο.ενα αξιοπρεπεις χιπνακι θα το εχουμε πιστευω.αν θελουμε κστι παραπανω τοτε πρεπει το χσμηλο να κινηθει 50 χλμ βορεια. δεν ειναι πολλα.κ φυσικα ο αυλωνας να αδυνατισει ακομη λιγο.το θετικο ειναι οτι φαινεται συγκλιση στο θερμαικο κ ισως αρουμε κστι.

πρωτα κλειδωνουμε την χιονοστρωση σιγα σιγα κανα ταπεινο 10 ποντο και βλεπουμε για τα υπολοιπα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το ευρωπαικο βαζει υετο Αττικη 17 του μηνα μεσανυχτα  στην αρχη δεν ειχε καθολου κατι ειναι κ' αυτο ισως το δουμε να πεφτει..(μερικα αλλα μοντελα δινουν παραπανω υετο)

xx_model-en-308-0_modez_2021011400_72_5007_84.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, geopithis είπε:

Καλημέρα. Όσο μπόρεσα να τα δω νομίζω κάτι κοντά στο ιδανικό για Θεσσαλονίκη πρεπε να το δίνει το αικον με μια καλή χιονοστρωση. Εχουμε διαφορα σενάρια όπως είναι λογικό που φτάνουν μέχρι απλές πασπαλες. Εγώ βλέπω κ τα βραδινά όπου θα έχουμε μια ακόμα μια πιθανή σύγκλιση των μοντελων κ τέλος. Στην πράξη θα κριθεί για εμάς το λίγο ή το περισσότερο όπως κ να εχει. 

και το ευρωπαικο εχει καλη χιονοστρωση και το γαλλικο και το τζεμ μετα ενω το γιουκμο δεν ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...