Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ 2-5/1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλη εβδομαδα σε ολα τα παιδια......

φαινεται πως μεσα στην επομενη ωρα θα μπουν τα φαινομενα στον νομο.....

λογικα παμε σε γρηγορο αλλα εντυπωσιακο περασμα.....

προσοχη διοτι πιθανον εκεινη την ωρα να εχουμε πολυ δυνατες ρυπες ανεμου....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Κακοκαιρία Οκτωβρίου .....

Screenshot_2021-01-04-13-00-57-027_com.android.chrome.jpg

 

Εντυπωσιακο ειναι το περτουλι που το χωριο εχει 2 βαθμους κατω απ το χ.κ..συνυθως ειναι αντιστροφα..

Μαλιστα το χωριο εχει χιονι στα 1150 ενω το χ.κ στα 1170 στη βαση του τπτ..πανω απ τα 1250 ξεκινα η χιονοστρωση εκει!!

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.facebook.com/447154012517056/posts/895683870997399/

Ορειβατικο καταφύγιο Αγράφων 

Επεξεργάστηκε από apos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία τα συννεφάκια στην Αττική αλλά δεν νομίζω να ρίξει τίποτα, στο λεκανοπέδιο τουλάχιστον . Δύσκολη πάντα στην πρόβλεψη η Αττική αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, oldboy332 said:

Ωραία τα συννεφάκια στην Αττική αλλά δεν νομίζω να ρίξει τίποτα, στο λεκανοπέδιο τουλάχιστον . Δύσκολη πάντα στην πρόβλεψη η Αττική αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι.

 

περασμα θα εχουμε σιγουρα εαν δεις και την σατ..το ερωτημα ειναι κατα ποσο θα μας κοψουν υετο τα βουνα της Πελοπονησσου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Ωραία τα συννεφάκια στην Αττική αλλά δεν νομίζω να ρίξει τίποτα, στο λεκανοπέδιο τουλάχιστον . Δύσκολη πάντα στην πρόβλεψη η Αττική αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι.

 

Ακόμα δεν έχει μπει το μέτωπο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που για1-2  βαθμούς Σελι -Ξηρολιβαδο έχασαν 40 ποντους χιονι είναι οτι ποιο σπαστικό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κοντευει μια εβδομαδα που ειναι λερωμενη η καμερα του αστεροσκοπειου.....ελεος δηλαδη....μια απο τις πιο σημαντικες καμερες καιρου τις Αττικης....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41mm στα Καλάβρυτα που πλέον ανεβαίνει και η θερμοκρασία....από 6.3 στους 7.4 τωρα...καιρική τραγωδία στο βουνό που βρεχει ακόμα και πάνω από τα 2000μ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και από μένα.! Συννεφιά εδώ με πιο πυκνά σύννεφα να έρχονται από τα δυτικά! Μέχρι στιγμής ούτε ψιχάλα από τις 8 το πρωί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, dimitris27 είπε:

31mm Λαμία και ρίχνει ακαταπαυστα με ομίχλη,2,7 στην Οίτη,θάβεται το βουνό πάνω από τα 1500,λογικά για κανένα 3 Ώρο θα συνεχιστεί το παρτυ

2 βαθμ με 1 σ.δ και 60 χιλ υετου στις βρυζες..για ενα βαθμο χανετε μεγαλο χιονι για το καταφυγιο..η κορυφη πυργακι στα 1560μ πανω απ το καταφυγιο οιτη πρεπει να χει βαλει 30π σιγουρα!!

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ νερό με προβλήματα και στη μονόβρυση Σερρών...

https://youtu.be/RZLJif8o0Jg

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Tolisk20 είπε:

2 βαθμ με 1 σ.δ και 60 χιλ υετου στις βρυζες..για ενα βαθμο χανετε μεγαλο χιονι για το καταφυγιο..η κορυφη πυργακι στα 1560μ πανω απ το καυαφυγιο πρεπει να χει βαλει 30π σιγουρα!!

1,9τωρα με καλή ραγδαιοτητα,γενικά με +3 που δίνει ο τζίφος τώρα θα τανε πολύ δύσκολο το χιόνι αλλά λογικά προς Πυργάκι Ξεροβούνι κτλπ θα γίνεται χαμός με αυτές τις ραγδαιοτητες!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

περασμα θα εχουμε σιγουρα εαν δεις και την σατ..το ερωτημα ειναι κατα ποσο θα μας κοψουν υετο τα βουνα της Πελοπονησσου...

Δεν θεωρώ πρόβλημα τα βουνά της Πελοποννήσου στην συγκεκριμένη κακοκαιρία . Εάν ήταν έτσι δεν θα έβρεχε τώρα  σε όλη την Βοιωτία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...