Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αλλες ημερομηνιες κοιταμε εμεις αλλες τα παιδια απο τα προσηνεμα εμεις ειμαστε πολυ πιο κοντα προγνωστικα 5 μερες πλεον

Ακριβώς καμία σχέση..ας πούμε απόψε θα απέχουμε 144 περίπου..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Δεν υπαρχει καποιο στοιχειο αυτη τη στιγμη που να μην χιονιζει την χωρα...τωρα αν ψαχνεις ποσοτητες δεν γινετε..παντως με τετοιο ψυχος η ποιοτητα νιφαδας και χιονοπτωσης ειναι τετοια που και 5χιλιοστα να εχεις οι χιονοστρωση θα ειναι σε αριθμους τουλαχιστον διπλασια

Εδώ πάντως που δείχνει ανατολικό άνετα βγαίνει μούφα. Εδώ στο Βόλο συγκεκριμένα εννοώ, όχι γενικά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis_volos είπε:

Εδώ πάντως που δείχνει ανατολικό άνετα βγαίνει μούφα. Εδώ στο Βόλο συγκεκριμένα εννοώ, όχι γενικά..

Σου λεω χοντρικα ανεμους και τετοια δεν μπορεις να τα δεις σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προσωπικα ειμαι αισιοδοξος. Η κακοκαιρια οπως την παρουσιαζουν τα μοντελα θυμιζει τις προηγουμενες φετινες αλλα με καλυτερα συστατικα (ψυχος-υετο). Δεν ειναι ξεκαθαρα κακοκαιρια ΚΒ η Προσηνεμα η Κεντρικη Ελλαδα. 

Διπλωματικοι οι χαρτες με λιγο απ ολα χωρις κατι το ακραιο καπου. Καπου θα κατσει και αυτο αφου στο Λεανδρο πχ εκατσε στη Λημνο

 

 Φανταστειτε να πεσει φολα τυπου Beast From the East με τη ψυχρομπαλα να περνά επιδεικτικά απο πάνω μας 😂😂

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Σου λεω χοντρικα ανεμους και τετοια δεν μπορεις να τα δεις σημερα

Απλά το δείχνει συνέχεια, σε κάθε run ανατολικό γι' αυτό προβληματίζομαι. θα δούμε όμως..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν υπαρχει καποιο στοιχειο αυτη τη στιγμη που να μην χιονιζει την χωρα...τωρα αν ψαχνεις ποσοτητες δεν γινετε..παντως με τετοιο ψυχος η ποιοτητα νιφαδας και χιονοπτωσης ειναι τετοια που και 5χιλιοστα να εχεις οι χιονοστρωση θα ειναι σε αριθμους τουλαχιστον διπλασια

μακαρι να ισχυει αυτο που λες φιλε μου αλλα θα ηθελα ενα εικοσιτετραωρο χιονοπτωσης συμφωνα μ'αυτο που ερχεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Απλά το δείχνει συνέχεια, σε κάθε run ανατολικό γι' αυτό προβληματίζομαι. θα δούμε όμως..

Τσάμπα σκας με ανέμους και χαμηλά..προς το παρόν να κλειδώσουν τα βασικά συστατικά του γλυκού

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 minutes ago, sakis13 said:

Αφηστε τους χαρτες και ελατε κοκκινο βοιωτιας..Κερναει ο πεθερος...Λουκανικα,χοιρινο,αρνακι και προβατινα....Και κρασι μπαρμπασαινα...Κοπιαστε αδερφια..Τωρα στρωνεται..Οριακα το χετε..

20210207_122121.jpg

Τι θα γίνει βρε παιδιά με τα κοψίδια μας άνοιξε η όρεξη και δεν έχουμε και κρέας για την ψησταριά......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες να μας συγχωρεσετε,αλλο ενα και σας αφηνω. @Galanto βγαλαμε με το αναλογικο μας το μεσο υψος χιονοστρωσης στα γρεβενα.Παρε να χεις.Φιλια μάγκες παντου θα χιονισει μην αγχωνεστε

IMG_20210207_131627.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, GEORGE SNOWMAN said:

Παιδες να μας συγχωρεσετε,αλλο ενα και σας αφηνω. @Galanto βγαλαμε με το αναλογικο μας το μεσο υψος χιονοστρωσης στα γρεβενα.Παρε να χεις.Φιλια μάγκες παντου θα χιονισει μην αγχωνεστε

IMG_20210207_131627.jpg

 

οταν εισαι χιονοφιλος αλλα δεν χανεις την ευκαιρια να εκμεταλλευτεις τις Ανοιξιατικες μερες 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Τσάμπα σκας με ανέμους και χαμηλά..προς το παρόν να κλειδώσουν τα βασικά συστατικά του γλυκού

To κρύο λίγο ως πολύ έχει κλειδώσει. Δείχνει πολύ πράμα, όσο και να το μαζεύει πόσο να πάει; και με -6 -7 μπόμπα είμαστε εδώ. Έτσι και αλλιώς ο ΒΔ κάνει όλη τη δουλειά που φέρνει κρύο από την πεδιάδα. Αν έχει ανατολικό και -15 να έχει στα 850 άχρηστο θα είναι αφού δεν θα υπάρχει υετός..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την πρώτη καρτέλα

Κύριο 6 χιλιοστά με αρνητικές (13 του μήνα)

Κοντρόλ 14 χιλιοστά με αρνητικές  (13-14 του μήνα)

σενάριο 2: 9 χιλιοστά με αρνητικές (14 του μήνα). αυτό έχει αρκετά μετά τις 14

σενάριο 6: 11 χιλιοστά με αρνητικές (βράδυ 13 προς 14),έχει και βροχές πιο πριν,από τα λίγα 

σενάριο 12: 10 χιλιοστά με αρνητικές (βράδυ 13 προς 14),έχει λίγο βροχή πιο πριν

 σενάριο 25: βροχή στις 13,1-2 χιλιοστά με θετικές στις 14 και μετά 17 χιλιοστά με αρνητικές 14 και 15 του μήνα

 

Αυτά είναι τα καλύτερα,έχει και σε άλλα χιόνι,απλά ο καλύτερος συνδυασμός φαινομένων και κρύου γίνεται σε αυτά

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Νομιζω οτι καποια παιδια δεν εχουν καταλαβει τι ερχεται και σχολιαζουν τους χαρτες λες και περιμενουμε να ερθει κανα ρεταλι η κανα γρηγορο περασμα ψυχους...αυτο που βλεπεται στους χαρτες ως προ το συνολο οχι μονο στην ελλαδα απο θεμα ψυχους κλπ μονο σε χρονιες οπως το 68 μπορεις να το βρεις....ειναι τεραστια εισβολη και θα τη ζησουμε μαζι με τα 25 αρια σε ενα χειμωνα

 

 

 

Εχεις απολυτο δίκαιο. Ναι δε τα κάνει κάθε χρονιά αυτά. Παρόλο που φαίνεται οτι δε θα έχει την ένταση και τι διάρκεια  που φαινοταν πριν απο δυο μερες έτσι όπως το δίνει τώρα.  Εκείνο που εκνευρίζει πολλά παιδιά είναι διαχρονικά οτι πολλες κατεβασιές ψύχους τα τελευταία χρόνια έχουν υπάρξει ξερες. Το να έχουμε -12 και -14 στα 850 και να έχουμε ήλιο, μόνο κακό κάνει και τίποτα καλό. Δηλάδή να το έχω και να λέω: να ρε κάνει κρυο που έλεγα οτι δε κάνει. Και όχι να μου σπάει τα μπιπ! οτι με τετοιες θερμοκρασίες που πάνε χαμένες θα υπήρχε η δυνατότητα για χιονοπόλεμο αλλά....... εγω δε παίζω χινοπόλεμο αλλά πιθανον ψαχνω να βρω μάστορες για υδραυλικά και πριγιονια καλα για να κόψω τα καμένα τα ξινά που και αν χιονιζε ισως να χρειαζόταν αλλά τότε θα έλεγα τουλάχιστον το ριξε το χιόνι και ξεκά.....σα!  Να μου λειπει. Μπορεί αλλα παιδια να αρέσκονται μονο στο δυνατο σκετο κρυο και το σεβμαι απολύτως αλλά εμένα μου λείπει μονο του.       

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες να μας συγχωρεσετε,αλλο ενα και σας αφηνω. @Galanto βγαλαμε με το αναλογικο μας το μεσο υψος χιονοστρωσης στα γρεβενα.Παρε να χεις.Φιλια μάγκες παντου θα χιονισει μην αγχωνεστε

IMG_20210207_131627.jpg

Ποπο τι με κανετε τωρα ...μακαρι να μου εκει παρεα και ας μη χιονιζε καθολου...γιωργο δωσε μου αυτο να σου δώσω το ίδιο σε ύψος χιονοστρωσης ....το τερμάτισα😂😂

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, salonikatasos είπε:

Για την πρώτη καρτέλα

Κύριο 6 χιλιοστά με αρνητικές (13 του μήνα)

Κοντρόλ 14 χιλιοστά με αρνητικές  (13-14 του μήνα)

σενάριο 2: 9 χιλιοστά με αρνητικές (14 του μήνα). αυτό έχει αρκετά μετά τις 14

σενάριο 6: 11 χιλιοστά με αρνητικές (βράδυ 13 προς 14),έχει και βροχές πιο πριν,από τα λίγα 

σενάριο 12: 10 χιλιοστά με αρνητικές (βράδυ 13 προς 14),έχει λίγο βροχή πιο πριν

 σενάριο 25: βροχή στις 13,1-2 χιλιοστά με θετικές στις 14 και μετά 17 χιλιοστά με αρνητικές 14 και 15 του μήνα

 

Αυτά είναι τα καλύτερα,έχει και σε άλλα χιόνι,απλά ο καλύτερος συνδυασμός φαινομένων και κρύου γίνεται σε αυτά

 

Απασφαλισες! Ριχτηκες στη μάχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, snowzz είπε:

Κάθε φορά τα ίδια βρε παιδιά, υπομονή και θα δούμε τις επόμενες ημέρες. Ούτε τον γάιδαρο μας δεσαμε ούτε και το απόλυτο τίποτα. Θυμάμαι πριν 3 χρόνια πότε ήταν, που μεγαλύτερη νιλα νομίζω δεν έχουμε ξαναφαει, που 2 μέρες πριν έδινε ΤΟΝ ιστορικό και μέσα σε ένα βράδυ ο ιστορικός έγινε ιστορική μούφα. Οπότε μικρό καλάθι, υπομονή και βλέπουμε 

Μη μου το θυμιζεις αυτο απτις μεγαλυτερες φαπες πρωτη φορα πηγα να σπασω το πληκτρολόγιο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Παιδες να μας συγχωρεσετε,αλλο ενα και σας αφηνω. @Galanto βγαλαμε με το αναλογικο μας το μεσο υψος χιονοστρωσης στα γρεβενα.Παρε να χεις.Φιλια μάγκες παντου θα χιονισει μην αγχωνεστε

IMG_20210207_131627.jpg

Κοντοσουβλι χοιρινό Γιώργη? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως οι Βολιώτες καιρόφιλοι, μιας και η μισή καταγωγή μου είναι από κει (μητέρα), έχετε υπόψη ότι η Βολάρα έχει ευνοηθεί αρκετά την τελευταία 10ετία για παραθαλάσσια πόλη με αποκορύφωμα το 2014 (τέλος Δεκέμβρη) και Αριάδνη (2ο μισό αυτής και βασικά Βίκτωρ). Οπότε ότι και να γίνει στα κοντινά, δεν θα πρέπει να έχετε παράπονο. Μόνο εδώ στην Αθήνα μπορούμε να γκρινιάζουμε δικαιολογημένα καθώς ψάχνουμε σοβαρό χιονιά από το 2008.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σωστά είναι και το σενάριο 21. Δίνει 16 χιλιοστά με αρνητικές στις 14 του μήνα,αφού έχει βρέξει πιο μπροστά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...