Jump to content
Michael

Ανάλυση χαρτών Φεβρουαρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην πρωτη φαση της δευτερας ειναι ελαφρως καλυτερο...στην δευτερη φαση της τριτη ειναι λιγο χειροτερο(την θεωρω και το κυριως πιατο)...αυτα...βλεπουμε και το 18αρι πως κινειται και απ αυριο λαιβ ροη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ξανεβλέποντα το άικον, είδα ότι έκανε ακριβώς το ίδιο: Φαινομενικά ο αυλώνας πάει ανατολικότερα, άλλα μόλις μπει μέσα στο Αιγαίο αποκόπτεται μερικώς, επομένως καθυστερεί, επομένως το χαμηλό κινείται αργότερα και παραμένει πιο δυτικά. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αύξηση και μεγαλύτερη διάρκεια υετού, όπως φαίνεται και από το 12αρι που μας χιονίζει μέχρι μεσημέρι Τετάρτης.

Ρισκάρω να πω ότι αν εδραιωθεί η τάση για αποκοπή, μην εκπλαγείτε αν τελικά μας δίνουν φαινόμενα μέχρι βραδάκι Τετάρτης!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και ας μην ξεχναμε το Lake effect... . τελευταιο ραν του Ευρωπαιου σε λιγο και μετα αναφορές!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Modele GFS - Carte prévisions

xaaxxa ότι θα το έβαζα. σαν να του λέγαμε φέρτο λίγο πιο δυτικά. χααχ

 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

χαχα ταυτοχρονα το ποσταραμε...

αδερφέ πραγματικά πολύ καλό τρέξιμο. Χιονιζόμαστε από αύριο αργά το βράδυ μέχρι Τετάρτη πρωί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

αδερφέ πραγματικά πολύ καλό τρέξιμο. Χιονιζόμαστε από αύριο αργά το βράδυ μέχρι Τετάρτη πρωί

Ναι βρε έτσι είναι τα δεδομένα αυτή τη στιγμή αρκεί να αποδειχτεί και στο nowcast...

Είμαι αισιόδοξος πάντως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DIMITRIS είπε:

ξέρετε ότι η Δευτέρα κλέιδωσε και ότι η Τρίτη βράδυ με Τετάρτη ξημερώματα μπορεί να βελτιωθεί στα επόμενα τρεξίματα ε?

Δημήτρη πάμε για περιοχικά πλέον. Θερμοκρασίες νομίζω κλειδώσαμε. Υετός μας καίει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

ξέρετε ότι η Δευτέρα κλέιδωσε και ότι η Τρίτη βράδυ με Τετάρτη ξημερώματα μπορεί να βελτιωθεί στα επόμενα τρεξίματα ε?

Μητσο καθομαστε σε αναμμενα καρβουνα ειδικα για Τριτη.😉 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαφρά (πολύ ελαφρά) θερμότερο και ξηρότερο για Τρίτη... δεν έχει καμμία σημασία για εμένα... όλοι θα δουμε καλό χιόνι... από εκεί και πέρα κανείς δεν μπορεί να απαντήσει για χιονοστρώσεις και περιοχές... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο ψυχρό κατά έναν σωτήριο βαθμό,για υετό δεν ανησυχώ!(και ούτε κ εσείς)είναι καλύτερο από πριν,και η Αττική έχει το -8 από πάνω της ξημερώματα Δευτέρας τουλάχιστον για να μην πω πιο πριν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, CATHA είπε:

Ελαφρά (πολύ ελαφρά) θερμότερο και ξηρότερο για Τρίτη... δεν έχει καμμία σημασία για εμένα... όλοι θα δουμε καλό χιόνι... από εκεί και πέρα κανείς δεν μπορεί να απαντήσει για χιονοστρώσεις και περιοχές... 

Είσαι σίγουρος ότι είναι ξηροτερο; ουτε γω είμαι δηλαδή αλλά στις 0,25 μας χιονίζει και τεταρτη πρωι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Steliosnow said:

Είσαι σίγουρος ότι είναι ξηροτερο; ουτε γω είμαι δηλαδή αλλά στις 0,25 μας χιονίζει και τεταρτη πρωι 

Ναι είμαι αλλά ψιρίζουμε τη μαιμού... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...