Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Όλα καλά φίλε. Κάτι πλακάκια στον κήπο που είχαν πρόβλημα βγήκαν από την θέση τους, ενώ μέσα στο σπίτι λίγες ζημιές, θα μπορούσε να είναι χειρότερα. Εγώ φίλε θα κοιμηθώ με ρούχα σήμερα, ώστε αν συμβεί σεισμός μέσα στην νύχτα να είμαι ετοιμος.

Προτείνω να κάνεις το ίδιο 

Α το νοσοκομειο έχει πρόβλημα, κάτι σπασμένο σωλήνες, με πλημμύρες σε διαδρόμους, κάτι πεσμένα ράφια , γενικότερα σαραβαλο . 

 

 

Ναι κι εγώ είμαι σε ετοιμότητα να βγάλω τα παιδιά.. ευτυχώς δεν είμαι σε όροφο κάποιοι μου είπαν κατέβαιναν και η κουπαστή πήγαινε πέρα δώθε άσε τα παιδιά όλα στο δημοτικό κλαιγανε και είχε και ρωγμές όπως κάθε δημόσιο κτίριο που έγινε με προσχειροτητα για τους γνωστούς λόγους. Ο Θεός να φυλάει ευτυχώς δεν ςιχαμ τραυματίες και απώλειες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Γεια σας παιδια φοβερη μερα σημερα καιρος για καιρικα δεν υπηρχε

Αστα να πάνε φίλε Κώστα.... υπομονή και κουράγιο μόνο και πάνω από όλα  να είστε όλοι καλά... πολύ προσοχή ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Γεια σας παιδια φοβερη μερα σημερα καιρος για καιρικα δεν υπηρχε

Είσαι σε όροφο η ισόγειο κατοικία? Μας συγχωρείτε για το οφ τοπικ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Είσαι σε όροφο η ισόγειο κατοικία? Μας συγχωρείτε για το οφ τοπικ

1ος οροφος ...την ωρα του γεγονοτος ημουν στο υπογειο του μαγαζιου...εμεις δεν ειχαμε θεματα ουτε στο σπιτι ουτε στο μαγαζι..αλλα βλεπεις δεν σταματα εκανε παλι 5.2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωωωωω ρε παιδιά!! Εύχομαι τα καλύτερα!!! Δούλευα και δεν είδα ότι έγιναν ζημιές. Νόμιζα ότι απλά κούνησε και το πήρα στην πλάκα.

Καλή δύναμη!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πωωωωω ρε παιδιά!! Εύχομαι τα καλύτερα!!! Δούλευα και δεν είδα ότι έγιναν ζημιές. Νόμιζα ότι απλά κούνησε και το πήρα στην πλάκα.

Καλή δύναμη!!!!

6.3 τελικα δεν ηταν λιγα..σκεψου ο δικος μας ο σταθμος κουνηθηκαν τοσο πολυ τα κουταλακια μαι μετρησε 0.2 χιλιοστα στις 12:20

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

1ος οροφος ...την ωρα του γεγονοτος ημουν στο υπογειο του μαγαζιου...εμεις δεν ειχαμε θεματα ουτε στο σπιτι ουτε στο μαγαζι..αλλα βλεπεις δεν σταματα εκανε παλι 5.2

Ναι κι εμείς μια χαρά αλλά αυτοί που ήταν σε όροφο το έζησαν ακραία.ειναι το αντίστοιχο σαν είχα εγώ χιονόστρωση 5 εκατοστών και αυτοί που ήταν σε όροφο μισό μέτρο για να είμαστε και στο κλίμα ..

Επεξεργάστηκε από Barney-sal
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, menidi είπε:

Πωωωωω ρε παιδιά!! Εύχομαι τα καλύτερα!!! Δούλευα και δεν είδα ότι έγιναν ζημιές. Νόμιζα ότι απλά κούνησε και το πήρα στην πλάκα.

Καλή δύναμη!!!!

Θανάση πολύχρονος με υγεία....ό,τι καλύτερο εύχομαι.....χρόνια πολλά και καλά!!

Γειτονα Κώστα Brain σβησε παρακαλω την υπογραφή σου, έληξε με τη Μήδεια....μπαγιάτικο πλέον....ελπίζω να μην το ξαναβάλεις το 2031.....δε νομίζω ομως, με το ηλιακο ελάχιστο.....κάθε χρόνο θα παίζουμε μπαλίτσα....μικρή ή μεγαλύτερη.....

Ερχονταιιιιιιιιιιιιιι......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Ναι κι εμείς μια χαρά αλλά αυτοί που ήταν σε όροφο το έζησαν ακραία.ειναι το αντίστοιχο σαν είχα εγώ χιονόστρωση 5 εκατοστών και αυτοί που ήταν σε όροφο μισό μέτρο για να είμαστε και στο κλίμα ..

Έτσι, εδώ στον δεύτερο όροφο φίλε που είμαι σχεδόν άρχιζα να έχω δυσκολία με την ισορροπία, δεν ήξερα και πως να κατέβω με παπούτσια παντόφλες, δεν ήξερα τι να πρωτοσωσω, μου ήρθαν εικόνες από την ταινία 2012 ένιωθα ότι θα βλέπω τι σπίτι και την γειτονιά να βυθίζεται . Τελευταίος ισχυρός μετασεισμός 8.20 περίπου , λογικά ο επόμενος θα γίνει όταν θα κοιμόμαστε.

Τώρα γίνεται πάλι ένας μικρός Χαλαρά. 

Υ.γ μοντελικα δεν θα δω αικον, γιατί μάλλον θα τουμπιασει. Βέβαια μπήκανε στο βαθύ κόκκινο, οπότε δεν ξέρω θα μπορέσω να επιστρέψω Γιάννενα τελικά?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, ICELARISSA said:

6.3 τελικα δεν ηταν λιγα..σκεψου ο δικος μας ο σταθμος κουνηθηκαν τοσο πολυ τα κουταλακια μαι μετρησε 0.2 χιλιοστα στις 12:20

Κωστή όλα να πάνε καλά αδερφε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι, εδώ στον δεύτερο όροφο φίλε που είμαι σχεδόν άρχιζα να έχω δυσκολία με την ισορροπία, δεν ήξερα και πως να κατέβω με παπούτσια παντόφλες, δεν ήξερα τι να πρωτοσωσω, μου ήρθαν εικόνες από την ταινία 2012 ένιωθα ότι θα βλέπω τι σπίτι και την γειτονιά να βυθίζεται . Τελευταίος ισχυρός μετασεισμός 8.20 περίπου , λογικά ο επόμενος θα γίνει όταν θα κοιμόμαστε.

 

Υ.γ μοντελικα δεν θα δω αικον, γιατί μάλλον θα τουμπιασει. Βέβαια μπήκανε στο βαθύ κόκκινο, οπότε δεν ξέρω θα μπορέσω να επιστρέψω Γιάννενα τελικά?

Ωχ με τρομάζεις τώρα ήδη περιμένω το επόμενο 5αρι.. δεν υπάρχουν και μοντέλα να μας το προβλέψουν.. τουλάχιστον προσβάσιμα 😉 φαντάζεσαι να μας έλεγαν δεν ήταν ο κύριος σεισμός? Εφιαλτικό

Επεξεργάστηκε από Barney-sal
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Έτσι, εδώ στον δεύτερο όροφο φίλε που είμαι σχεδόν άρχιζα να έχω δυσκολία με την ισορροπία, δεν ήξερα και πως να κατέβω με παπούτσια παντόφλες, δεν ήξερα τι να πρωτοσωσω, μου ήρθαν εικόνες από την ταινία 2012 ένιωθα ότι θα βλέπω τι σπίτι και την γειτονιά να βυθίζεται . Τελευταίος ισχυρός μετασεισμός 8.20 περίπου , λογικά ο επόμενος θα γίνει όταν θα κοιμόμαστε.

Τώρα γίνεται πάλι ένας μικρός Χαλαρά. 

Υ.γ μοντελικα δεν θα δω αικον, γιατί μάλλον θα τουμπιασει. Βέβαια μπήκανε στο βαθύ κόκκινο, οπότε δεν ξέρω θα μπορέσω να επιστρέψω Γιάννενα τελικά?

Αυτο γινοταν και στον πεζοδρομο που βγηκα κρατιομασταν δυο ατομα για να μην πεσουμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Barney-sal είπε:

Ωχ με τρομάζεις τώρα ήδη περιμένω το επόμενο 5αρι.. δεν υπάρχουν και μοντέλα να μας το προβλέψουν.. τουλάχιστον προσβάσιμα 😉 φαντάζεσαι να μας έλεγαν δεν ήταν ο κύριος σεισμός? Εφιαλτικό

Καλά αν δεν ήταν ο κύριος, απλά παίρνεις και σώζεις ότι μπορείς και φεύγεις. Έχουμε και εμείς ρήγμα μεγάλο που λέγεται στην κυριολεξία ρήγμα της Λάρισας, και από ότι κατάλαβα έχει μεγαλύτερη δυναμική από του Τυρνάβου. Ας ελπίσουμε να μην ενεργοποιηθεί σύντομα, και σίγουρα όχι με την μέγιστη του ένταση... Πάντως όπως είπαν δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε με φοβιζει τιποτα εκτος του σεισμου...Ακομα θυμαμαι το βουητο στο σεισμο του 99...Δε ξερεις απο που θα σου ρθει..Πραγματικα οτι χειροτερο...Ελπιζω να πανε ολα καλα στη Λαρισα και οπουδηποτε..

Λογικα θα βγαλει και μετασεισμους κοντα στα 5 ριχτερ αλλα οσο περνα η ωρα αποκλιμακωνεται η σεισμικη δραστηριοτητα..Εννοειται θα κουναει για μερες αλλα τα δυσκολα περασαν..Λιγο προσοχη παιδες και ψυχραιμια..Ο χειροτερος εχθρος δεν ειναι ο σεισμος αλλα ο πανικος...Ευχομαι τα καλυτερα..

 

Υ.γ Θανασακο..Χρονια πολλα φιλαρακο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο κουράγιο στα παιδιά απο Λάρισα και τις γύρω περιοχές,στον μεσημεριανο σεισμο κουνηθικαμε και εμείς εντονότατα οπότε καταλαβαίνω τι περασετε εσεις....

Χρόνια πολλά Θανάση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εν τώ μεταξύ.....το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε έναν χιονοτρελαμενο από Λάρισα και πάνω, είναι η ευχή:

"Μακάρι να μην σας κάνει χιόνια τώρα με το σεισμό.  Να μην ταλαιπωρηθεί ο κόσμος" 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλά αν δεν ήταν ο κύριος, απλά παίρνεις και σώζεις ότι μπορείς και φεύγεις. Έχουμε και εμείς ρήγμα μεγάλο που λέγεται στην κυριολεξία ρήγμα της Λάρισας, και από ότι κατάλαβα έχει μεγαλύτερη δυναμική από του Τυρνάβου. Ας ελπίσουμε να μην ενεργοποιηθεί σύντομα, και σίγουρα όχι με την μέγιστη του ένταση... Πάντως όπως είπαν δεν φαίνεται να έχει επηρεαστεί.

Ε ναι και να επηρεάστηκε μπορεί να μας κάνει σεισμό στας δυσμάς του βίου του αφότου θα έχουμε ζήσει πρώτα 4 ιστορικούς χιονιαδες! 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, menidi είπε:

Εν τώ μεταξύ.....το χειρότερο που μπορεί να συμβεί σε έναν χιονοτρελαμενο από Λάρισα και πάνω, είναι η ευχή:

"Μακάρι να μην σας κάνει χιόνια τώρα με το σεισμό.  Να μην ταλαιπωρηθεί ο κόσμος" 

Όντως σήμερα σκεφτόμουν ευτυχώς δεν ήρθε ο αυλωνας γιατί πώς θα την βγάζαμε χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

μιχαηλ απ οτι καταλαβα δεν θα μπορεις να πας στα γιαννενα οτι κι αν γινει..οποτε θα ξαμολυθω..😋

Δεν ξέρω αν μπορώ, αλλά έτσι και αλλιώς δεν βλέπω να μπορεί να βγει κάτι πεδινος πλέον με τίποτα. Τώρα για λίγο μετά δεν ξερω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

μιχαηλ απ οτι καταλαβα δεν θα μπορεις να πας στα γιαννενα οτι κι αν γινει..οποτε θα ξαμολυθω..😋

Χαχχααχ...κοράκι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον θα λυσαξω αν δεν ερθει αυτη η μωβ μπαλλα κατω..η ρου@@να μ εχει σπασει τα νευρα..3 φορες στην κροατια σταματησε..οποτε πηδαω αυτη την μπουρδα 9-11 και παω παρακατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

αντε ρε...!!!!🤣..αφου το παιδι το δηλωσε οτι μαλλον δεν θα μπορει να παει...

ακριβώς. είπα ΜΑΛΛΟΝ ΜΑΛΛΛΟΝΝΝΝΝΝΝ🤣

καλό το αικον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...