Jump to content
Canadathens13

Ανάλυση χαρτών Μαρτίου 2021!!!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Βαριέμαι. Αυτό νομίζω ότι περιγράφει τους χάρτες καλύτερα 

Westerlies.  Αυτό περιγράφει το 12αρι icon καλύτερα 

icon-0-162.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, thanossnow είπε:

Westerlies.  Αυτό περιγράφει το 12αρι icon καλύτερα 

icon-0-162.png

Το πρωινό ευρωπαικο πάντως που έβαλες μόνο ζωνικη δεν ήταν έτοιμο για κατάβαση Θανάση . Το πάνω επίσης είναι σύντομη ζωνικη, σε αντίθεση με τον τζιφο, και το τρισαθλιο Τζεμ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Το πρωινό ευρωπαικο πάντως που έβαλες μόνο ζωνικη δεν ήταν έτοιμο για κατάβαση Θανάση . Το πάνω επίσης είναι σύντομη ζωνικη, σε αντίθεση με τον τζιφο, και το τρισαθλιο Τζεμ.

Χάχα ξέχασα εσύ θες να κατέβει κανα μώβ τέρας από βορειοδυτικά 🤣 με ένα 0 στα 850 χάχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Frostfang8 είπε:

γτ εχετε κραξει τοσο την μηδεια; εκανε σοβαρο χιονι και σοβαρες χιονοστρωσεις . κατα τοπους καλυτερες και απο 2008( για ανατολικο λεκανοπεδιο οπως πχ εδω).

απλα ρωταω γιατι βλεπω γενικοτερα απο πολλα ατομα δουλεμα για μια κακοκαιρια που ηταν αυτο που περιμεναμε 13 χρονια

Φαινεται αρεσουν σε πολλους οι ξεπέτες. Εγώ πάλι την ευχαριστήθηκα, κακοκαιρία με διάρκεια (βάζω και τις ασθενείς χιονοπτώσεις τα μεσάνυχτα της 15ης και της 17ης Φεβρουαρίου) και με ένταση για πολλές ώρες. Λες και το βλέπουμε κάτι τέτοιο  καθε χρονο για να μας ξινίζει 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, BrainA said:

Επιτακτική ανάγκη ο Κιμ να επαναφέρει την καιρικη ομαλότητα μέσω της πυρηνικής τεχνολογίας. Πάτα το ρε λεβεντιά 

Να το πατησει γενικα πρεπει😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, thanossnow είπε:

Χάχα ξέχασα εσύ θες να κατέβει κανα μώβ τέρας από βορειοδυτικά 🤣 με ένα 0 στα 850 χάχα 

Χαχα... Μάγος είσαι?? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί σε όλες τις περιοχές- χώρες το κρύο δεν συνδυάζεται με φαινόμενα.. Στην Αγγλία το -4 έως-6 εδεται 20 φορές το χρόνο αλλά ποτέ με φαινόμενα και είναι και νησί (γύρω γύρω μόνο θάλασσα,ότι αέρα κ να έχει υγρό στοιχείο υπάρχει) . Το ίδιο βέβαια και στην Ελλάδα, σπάνια συνδυάζεται το κρύο με φαινόμενα.. Δεν μπορώ ν καταλάβω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο το 12αρι του gfs εκεί γύρω στις 160 ώρες. Αν έμενα υπεβόρεια στην Αττική, απο 400 και πάνω, δεν θα το άφηνα απαρατήρητο. Και δυτική Μακεδόνία χιονίζει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν προσπερασουμε την πιθανη κακοκαιρια χειμερινου τυπου για 9-11 και ψαχτουμε λιγο παρακατω μπας και το δουμε αλλη μια φορα φετος θεωρω οτι με τετοιο συμπαγες και τεραστιο πολικο χαμηλο η μονη λυση ειναι ενας πεπλατυσμενος αζορικος με εντονα γεωδυναμικα ο οποιος θ αρχισει να ριτζαρει οχι μεσα απο τον ατλαντικο αλλα οσο το δυνατον πιο κοντα στην ηπειρωτικη ευρωπη..μονο και μονο τοτε και με πολυ τυχη μπορει να καπως να διασπαστει αυτο το τερας και επιτελους να ερθει πιο νοτια ενα ικανο τμημα του ..ΥΓ μπιτσ σνοου καλη τσικνοπεμπτη και καλη ορεξη😋🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να μαστε!!!!! Χιόνια πάλι!!!!

Όπα κάτσε ....

Τι εννοείς είμαι στο μόνο σημείο που δεν χιονίζεται...

162-779GR (2).gif

20210304_185637.jpg

Επεξεργάστηκε από thanossnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικά παραιτούμαι απο την παρατήρηση χαρτών...Και του χρόνου παιδιά ,γεροί να είμαστε,  να χιονιστούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Προσωπικά παραιτούμαι απο την παρατήρηση χαρτών...Και του χρόνου παιδιά ,γεροί να είμαστε,  να χιονιστούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι... 

Πάμε γερά Μπαμπη γέροι να είμαστε όλοι !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Προσωπικά παραιτούμαι απο την παρατήρηση χαρτών...Και του χρόνου παιδιά ,γεροί να είμαστε,  να χιονιστούμε όσο το δυνατόν περισσότεροι... 

Χαχαχαχαχαχα....τώρα που θ αρχίσουν τα ωραία, παραιτείσαι εσύ?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Pupazzo di Neve είπε:

Γιατί σε όλες τις περιοχές- χώρες το κρύο δεν συνδυάζεται με φαινόμενα.. Στην Αγγλία το -4 έως-6 εδεται 20 φορές το χρόνο αλλά ποτέ με φαινόμενα και είναι και νησί (γύρω γύρω μόνο θάλασσα,ότι αέρα κ να έχει υγρό στοιχείο υπάρχει) . Το ίδιο βέβαια και στην Ελλάδα, σπάνια συνδυάζεται το κρύο με φαινόμενα.. Δεν μπορώ ν καταλάβω..

χμμμ νομίζω εξαρτάται από την δομή της ψυχρής μάζας όσο πιο ξένη είναι με την υγρή που συγκρούεται ΄τοσο περισσότερα φαινόμενα βγάζει...αν δηλαδή πρόκειται για μία ηπειρωτική/πολική μάζα που βγαίνει στην θέλασσα τότε η συγκρουση είναι ακραία ....παράδειγμα η Ιαπωνία που βουλιάζει στο χιόνι από το ηπειρωτικό ψύχος.αντίθετα οι ψυχρές μάζες της Αγγλίας έχουν διανύσει πολλά μιλλια πάνω στις θάλασσες.Αποψη μου είναι ....δεν το έχω διαβάσει.ως θέμα όμως μου αρέσει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, notios_polos είπε:

paidia πολυ δυνατος ηταν παλι!!!και κρατησε...σεισμος

Κι εδώ Βέροια πολύ αισθητός ας ελπίσουμε να μην έγινε πάλι μεγάλος στην ίδια περιοχή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...