Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, [weathermaniac] said:

καλύτερος ο μέσος όρος στο αποτέλεσμα για τον λάθος λόγο όμως. χαχα..

εγω βλεπω μιχαηλ μετα τις 15 να ορμαει ο αζορικος προς το βορρα και να υπαρχει στην κλασικη υποπτη περιοχη περιξ της πολωνιας η αφορμη με ενα ωραιο ριτζαρισμα να κατεβει ξανα ο χειμωνας ο κανονικος και οχι ο ημιορεινος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos said:

εγω βλεπω μιχαηλ μετα τις 15 να ορμαει ο αζορικος προς το βορρα και να υπαρχει στην κλασικη υποπτη περιοχη περιξ της πολωνιας η αφορμη με ενα ωραιο ριτζαρισμα να κατεβει ξανα ο χειμωνας ο κανονικος και οχι ο ημιορεινος

εγώ τώρα το μόνο που με νοιάζει ξέρεις τι είναι, ας κάνει ότι άλλο θέλει μετά!! εγώ 12αρι παράλληλου θέλω!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

το ναβτζεμ αν δεις τον μεσο ορο του τζιφου με μια μικρη διαφοροποιηση δεν εχει και μεγαλη διαφορα..δες το καλυτερα

ναι. με την διαφορά ότι έχουν και 100 ώρες διαφορά οι διατάξεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Gem γιατι ετσι μας αρεσει...Απο τριτη πλεον σταδιακα αλλαζει το καιρικο σκηνικο με τον καναδο να κρατα τα ηνια..Σιγα μην αρκεστω στον τοξικομανη τζιφο...Το μονο που με χαλαει ειναι οτι απο αυριο που θα μαι βυτινα για τετραημερο θα εχει καλο καιρο...Θα μου τα πρηξει η γυναικα μου..Σακη παμε να απολαυσουμε τον ηλιο...Παμε βολτουλες..Μη βαριεσαι...Α ρε κιτρινιαρη εκει ψηλα..Τα  wall clouds παραμονευουν βλακακο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τζεμ συνεχίζει να παραμένει το καλύτερο σε σχέση  με την εξέλιξη.......πάμε για δύο σίγουρα κακοκαιρίες η μια καπάκι μετά την άλλη από Τρίτη και μετά...να δουμε τι που πόσο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η γκίνια συνεχίζεται.. πολύ κακά τα πρωινά τρεξίματα, μόνο το ούκμο  καλό.. δεν πάει από εκεί που ήρθε.. Μια φορά να το κάνει δεν μπορεί,...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mιχαηλ μου μην μου χαλιεσαι..Απολαυσε τον ελευθερο χρονο σου και ετοιμασου για νερα...Και οχι μονο...Ερχονται καταιγιδατες μερες...Μου χουν λειψει τα ηλεκτρικα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sakis13 said:

Mιχαηλ μου μην μου χαλιεσαι..Απολαυσε τον ελευθερο χρονο σου και ετοιμασου για νερα...Και οχι μονο...Ερχονται καταιγιδατες μερες...Μου χουν λειψει τα ηλεκτρικα..

Έχουμε δρόμο μέχρι τις καταιγιδάτες μέρες Σάκη προς το παρόν όμως, 2 μηνάκια ακόμα.. Αλλά με χαμηλό βόρεια μια καλή καταιγίδα μπορώ να την δω στα Γιάννενα.

 

 

βλέπω χάλασε και  ο μέος όρος του ευρωπαίου. Αλλεργία στις δυτικές διατάξεις έχει ο καιρός??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα κ απο εμενα.καλες βροχουλες ταζει το ευρωπαικο.ας ελπισουμε να ερθουνε κ μετα φαινεται μια τελευταια προσπαθεια να επιστρεψει ο χειμωνας εστω κ αν ειναι 20 μαρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακόμα χειρότερη η λογική στο κύριο στο 6αρι στην Αμερική!! Πόσο χειρότερο μπορεί να γίνει πια!!!

καλύτερο το παράλληλο. Ο τζίφος στο κύριο ρίχνει πιο χαμηλά τον αντικυκλώνα που είναι κακό. Αλλά στην Αμερική η αποκομμένη λίμνη δεν είναι αποκομμένη πλέον σε αντίθεση με τον ευρωπαίο, που το έχει ως αποκομμένη λίμνη. Ίσως βοηθήσει στην συνέχεια..

 

 

Αυτό κάνει και το ούκμο. ΑΝ μπορέσει να πάει ακόμα πιο κοντά με το κακό χαμηλό στην ΑΜερικής στις 90 ώρες, τότε θα ενισχυθεί η δυτική πλευρά του χαμηλού περισσότερο και θα πάμε σε πολύ ευνοικά ραν του ούκμου.

 

Οπότε και να πράσει το χαμηλό, που κάνει κακό, θα κοπεί μετά από το άλλο μέρος, θα ξανασηκωθεί ο αντικυκλώνας και θα κατέβει μεγάλο μέρος του αυλώνα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 minutes ago, [weathermaniac] said:

ακόμα χειρότερη η λογική στο κύριο στο 6αρι στην Αμερική!! Πόσο χειρότερο μπορεί να γίνει πια!!!

καλύτερο το παράλληλο. Ο τζίφος στο κύριο ρίχνει πιο χαμηλά τον αντικυκλώνα που είναι κακό. Αλλά στην Αμερική η αποκομμένη λίμνη δεν είναι αποκομμένη πλέον σε αντίθεση με τον ευρωπαίο, που το έχει ως αποκομμένη λίμνη. Ίσως βοηθήσει στην συνέχεια..

 

 

Αυτό κάνει και το ούκμο. ΑΝ μπορέσει να πάει ακόμα πιο κοντά με το κακό χαμηλό στην ΑΜερικής στις 90 ώρες, τότε θα ενισχυθεί η δυτική πλευρά του χαμηλού περισσότερο και θα πάμε σε πολύ ευνοικά ραν του ούκμου.

 

Οπότε και να πράσει το χαμηλό, που κάνει κακό, θα κοπεί μετά από το άλλο μέρος, θα ξανασηκωθεί ο αντικυκλώνας και θα κατέβει μεγάλο μέρος του αυλώνα

Αρα Μιχαηλ δεν μας βγαζει εξω,οι πιθανοτητες με εμας ειναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Αρα Μιχαηλ δεν μας βγαζει εξω,οι πιθανοτητες με εμας ειναι.

Γιώργο, όχι προς το παρόν δεν είναι με εμάς. Πρέπει να βελτιωθούν τα 12αρια οπωσδήποτε και να κρατηθεί γερό το ούκμο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαλιστα μονο το ουκμο μας εμεινε και δυστυχως αν οχι και το ευρωπαικο,απο τζιφο τι να πιστεψεις;,παμε παλι γις μουφα,οποτε βουρ για δωδεκαρια,παντως και τα χθεσινα 00 δεν ηταν καλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Μαλιστα μονο το ουκμο μας εμεινε και δυστυχως αν οχι και το ευρωπαικο,απο τζιφο τι να πιστεψεις;,παμε παλι γις μουφα,οποτε βουρ για δωδεκαρια,παντως και τα χθεσινα 00 δεν ηταν καλα.

Δυστυχώς σε σχέση εμ εχθές το πρωί είμαστε σε ακόμη χειρότερη θέση..  Πολύ χειρότερη. Το ούκμο πέτυχε κάποια πράγματα που δεν πέτυχαν όλα τα άλλα σε κάτι που κοιτάω αυτές τις ημέρες, και απλά ελπίζω να συνεχίσει για λίγο ακόμα την γκίνια του.. έτσι έγινε και με την Σοφία όμως που το ούκμο τα πήγαινε καταπληκτικά, αλλά όταν ήρθε στα χαρτιά ο ιστορικός και το ούκμο ήταν αυτό που έδειχνε το καλό σενάριο, απέτυχε παταγωδώς. Ας ελπίσουμε να μην κάνει την ίδια στροφή τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χειροτερεύει ο ήδη κακός μέσος όρος. χαχαχαχα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 minutes ago, [weathermaniac] said:

Δυστυχώς σε σχέση εμ εχθές το πρωί είμαστε σε ακόμη χειρότερη θέση..  Πολύ χειρότερη. Το ούκμο πέτυχε κάποια πράγματα που δεν πέτυχαν όλα τα άλλα σε κάτι που κοιτάω αυτές τις ημέρες, και απλά ελπίζω να συνεχίσει για λίγο ακόμα την γκίνια του.. έτσι έγινε και με την Σοφία όμως που το ούκμο τα πήγαινε καταπληκτικά, αλλά όταν ήρθε στα χαρτιά ο ιστορικός και το ούκμο ήταν αυτό που έδειχνε το καλό σενάριο, απέτυχε παταγωδώς. Ας ελπίσουμε να μην κάνει την ίδια στροφή τώρα..

Ας ειμαστε μια φορα τυχεροι να μας κανει το κεφι φιλε,δευτερη χρονια που δεν....παντως εδω και καιρο κατι μου εχει κατσει καλα για τον Μαρτη,γιανα δουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Ας ειμαστε μια φορα τυχεροι να μας κανει το κεφι φιλε,δευτερη χρονια που δεν....παντως εδω και καιρο κατι μου εχει κατσει καλα για τον Μαρτη,γιανα δουμε.

Μου φαίνεται αν δεν φύγω για Αμερική δεν θα γίνει τίποτα. Ολόκληρη ήπειρο θα μουφιάσω στο μέλλον χαχαχαχα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον μέσο όρο από ότι φαίνεται η μεταβλητή στην Αμερική που προανέφερα είναι ισχυρότερη από το χειρότερο ρίτζ του Αζορικού, καλύτερο το αποτέλεσμα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 minutes ago, [weathermaniac] said:

Μου φαίνεται αν δεν φύγω για Αμερική δεν θα γίνει τίποτα. Ολόκληρη ήπειρο θα μουφιάσω στο μέλλον χαχαχαχα

Χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...