Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οπως αναμενοτανε..Ο γερος τζιφος τουμπαρε...Επιτελους βγαζει αξιολογα φαινομενα για την τριτη με βαση το 00ζ..Αναμενομενο να παει προς τα αλλα μοντελα κοντρα στα ανασμπλ του και στο κυριο που επι μερες δεν εδιναν σχεδον τιποτα..Το παμε..Αυτο το μοντελο δεν ειναι ουτε καν για τα σκουπιδια..Α ρε τζιφουλα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε σε βροχοπερίοδο όπως όλα δείχνουν μετά την Τρίτη ...το ένα χαμηλό πίσω από το άλλο....ε ναι αυτό έλειπε από τώρα να πάμε σε ζέστες και σε ανομβρία.....πολύ καλά τα μοντέλα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οκ μου φαίνεται ότι στο τέλος θα χιονίσει την Τρίτη όπως το πάει, το άλλο έχει εκφυλιστεί τελείως... Πάμε για βροχές πολλές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ευρωπαιος, υκμο, τζεμ, ικον ολοι συμφωνουν ως τις 144 ωρες αλλα και στις προοπτικες περα απο αυτες και  ο ψωριαρης γφς μονος του.

τουλαχιστον ο παραλελ αυτη τη φορα το καταλαβε εγαιρως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οι συμφωνουντες δε, πολυ καλες προοπτικες. να μπορουσαν και 2 βαθμους πιο κατω τις Τ, θα ηταν αψογα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουμπάρει ο τζίφος στην Αμερική, και στον αυλώνα έκανε βήμα, αλλά εκεί θέλει δουλειά ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγινε βασιλικοτερος του βασιλεως, χαχαχα. και παλι ομως εξπρες φαση βγαζει αλλα δε θα του περασει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον Τριτη χιονιζομαστε ενταξει Μιχαηλ; να δουμε τωρα στις επομενες να ριξουμε λιγο τις θερμοκρασιες για να εχουμε ωραια αποτελεσματα,παμε δυνατα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Λοιπον Τριτη χιονιζομαστε ενταξει Μιχαηλ; να δουμε τωρα στις επομενες να ριξουμε λιγο τις θερμοκρασιες για να εχουμε ωραια αποτελεσματα,παμε δυνατα.

Θα δούμε Γιώργο γιατί, άλλα μοντέλα έχουν πιο ψηλά τα υψόμετρα χιονόπτωσης από τον τζίφο. Αύριο θα ξέρουμε πολύ καλά νομίζω. Πάντως αυτό της Παρασκευής τελείωσε οριστικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Θα δούμε Γιώργο γιατί, άλλα μοντέλα έχουν πιο ψηλά τα υψόμετρα χιονόπτωσης από τον τζίφο. Αύριο θα ξέρουμε πολύ καλά νομίζω. Πάντως αυτό της Παρασκευής τελείωσε οριστικά.

Τελικα μονο βροχες Παρασκευη απο τα 1200+ετσι;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Τελικα μονο βροχες Παρασκευη απο τα 1200+ετσι;

δεν έχουν κλείσει τα υψόμετρα, πχ ο ευρωπαίος δίνει χιόνι και σε εσένα. Αλλά είναι το χαμηλότερο υψόμετρο. Τα σενάρια ναι έχουν όριο χιονόστρωσης απο 700 έως 1200. Τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] said:

δεν έχουν κλείσει τα υψόμετρα, πχ ο ευρωπαίος δίνει χιόνι και σε εσένα. Αλλά είναι το χαμηλότερο υψόμετρο. Τα σενάρια ναι έχουν όριο χιονόστρωσης απο 700 έως 1200. Τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή.

Ναι εβαλα το1200 γιατι ειπες τελος για Παρασκευη, παντως Μιχαηλ και τα αλλα μοντελα δεν μπορουν να κατεβασουν κανα δυο βαθμους την θερμοκρασια ποσο δυσκολο ειναι; τι δινει φιλε ο τζιφος για την Τριτη μια χαρα θα ειναι αν βγει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΠΩΓΩΝΙ said:

Ναι εβαλα το1200 γιατι ειπες τελος για Παρασκευη, παντως Μιχαηλ και τα αλλα μοντελα δεν μπορουν να κατεβασουν κανα δυο βαθμους την θερμοκρασια ποσο δυσκολο ειναι; τι δινει φιλε ο τζιφος για την Τριτη μια χαρα θα ειναι αν βγει.

δυστυχώς πλέον δεν είναι εφικτό να κατέβει περισσότερο η θερμοκρασία, αλλά έτσι και αλλιώς σε αυτές τις διατάξεις σε καλές περιπτώσεις θα είχαμε -3 στα 850. Αυτό που ψάχναμε είναι να μπορέσει να δημιορυγηθεί ισχυρό χαμηλό βόρεια. Αυτό δεν θα γίνει. Το καλύτερο που μπορούμε να πάρουμε πιστεύω είναι σαν την τελευταία παπλαμούδα που δεχτήκαμε τον χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, [weathermaniac] said:

δυστυχώς πλέον δεν είναι εφικτό να κατέβει περισσότερο η θερμοκρασία, αλλά έτσι και αλλιώς σε αυτές τις διατάξεις σε καλές περιπτώσεις θα είχαμε -3 στα 850. Αυτό που ψάχναμε είναι να μπορέσει να δημιορυγηθεί ισχυρό χαμηλό βόρεια. Αυτό δεν θα γίνει. Το καλύτερο που μπορούμε να πάρουμε πιστεύω είναι σαν την τελευταία παπλαμούδα που δεχτήκαμε τον χειμώνα.

Μαλιστα κατι ειναι και αυτο,ποσο ισχυρο θελουμε το χαμηλο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΠΩΓΩΝΙ said:

Μαλιστα κατι ειναι και αυτο,ποσο ισχυρο θελουμε το χαμηλο;

Θέλαμε να βγάλει κλειστό κέντρο χαμηλό, και όχι αυτό το μεγάλο πράγμα με τόσο μικρή βαροβαθμίδα. Δεν είναι κακό το χαμηλό σαν λογική, αλλά είναι πολύ εξασθενημένο ακόμα και στον ευρωπαίο. Μόνο με ένα θαύμα μπορεί να αλλάξει αυτό. Χαιρετώ τώρα σε μισή ώρα είναι το λεωφορείο μου για Γιάννενα, καθώς είμαι Λάρισα εδώ και 10 μέρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάλιστα κατάλαβα Μιχαήλ,καλο δρόμο να έχεις και φέρε μας 0πως θα έρχεστε τα χιόνια στα Γιαννενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λετε να επιβεβαιωση το σοφο ρητο που ελεγαν τον μαρτη γδαρτη και κακο παλουκοκαφτη?Για να δουμε.Το πρωτο του δεκαημερο καιρικος παντα!! ηταν σαν προχωρημενη ανοιξη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τον Mιχαηλ δε βλεπω...που ναι ο Μιχαηλ?:classic_rolleyes: Εγω φταιω που ηθελα να περιμενω μεχρι σημερα.Επρεπε να στο χα βαλει απ τα χθες το bet,οταν μου χτυπιοσουνα σα τσιπουρα πανω στο βραχακι.😋

Μεσουρανο θα ναι παντα το πεταγμα σου.Ουτε πολυ ''ψηλα'' ουτε πολυ χαμηλα.Μεσουρανα θα τα βλεπεις ολα και ασφαλεστερα. 

Σχωρα μου τη συμβουλη,ειναι της ηλικιας καταλαβαινεις😇 Καλα χιονια man😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, teo_73 said:

Τον Mιχαηλ δε βλεπω...που ναι ο Μιχαηλ?:classic_rolleyes: Εγω φταιω που ηθελα να περιμενω μεχρι σημερα.Επρεπε να στο χα βαλει απ τα χθες το bet,οταν μου χτυπιοσουνα σα τσιπουρα πανω στο βραχακι.😋

Μεσουρανο θα ναι παντα το πεταγμα σου.Ουτε πολυ ''ψηλα'' ουτε πολυ χαμηλα.Μεσουρανα θα τα βλεπεις ολα και ασφαλεστερα. 

Σχωρα μου τη συμβουλη,ειναι της ηλικιας καταλαβαινεις😇 Καλα χιονια man😉

Ερχόμουν Γιάννενα φίλε με κτελ. Δεν βλέπω τίποτα το ιδιαίτερο εγώ στα τρεξίματα πάντως για την Παρασκευή. Μάλλον η Τρίτη θα κλέψει το παιχνίδι, αν και χωρίς το είδος χιονιού που ψάχνω.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...