Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κακά τα ψέματα.. ο χειμώνας όταν έπρεπε να είναι χειμώνας το απέδειξε φέτος σε μεγάλο κομμάτι της χώρας.. Τώρα πλέον θέλουμε δεν θέλουμε είμαστε σε φάση μετάβασης..

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ οι διαφορές παράλληλου και ευρωπάιου μέχρι τις 144 είναι μικρότερες από ότι το κύριο του τζίφου και του ευρωπαίου,παρόλα αυτά επειδή το παράλληλο έχει ένα τικ πιο ψηλά τον αντικυκλώνα στο 0 βγάζει πολύ καλύτερο σενάριο.. Ελπίζω να μην επικρατήσει το κύριο του ευρωπαικού. Ναι είναι ακραίο σενάριο, αλλά εύκολα γίνεται ένα μέσο σενάριο, το οποίο άνετα θα βγει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 minutes ago, George Trilofianos said:

Παιδια τι ακριβως κυνηγαμε για μεσα Μαρτιου?Εγω δε βλεπω κατι περαν μερικων χιονοπτωσεων ανω των 800 μετρων μακροπροθεσμα. Αντε και μερικες βροχουλες στα πεδινα. Μηπως να σφυρηξουμε ληξη για φετος?(με βαρια καρδια το λεω).

Άντε με το δεξί και από το κινητό Μ αρέσει ,σφυραει...είπες Γιώργο να σφυρίξουν είναι λήξη??!!!!..ντροπή!!κίτρινη κάρτα ..χαχαχα..η λήξη θα γίνει στις 9 Απριλίου...μέχρι τότε έχουμε 1 μήνα ακομη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαλάει το κύριο του τζίφου, ενώ γενικά θα έλεγα ότι το παράλληλο παραμένει σταθερό, για να μην πω καλύτερο. Ποιο όμως να εμπιστευτούμε? Την Σκύλα ή την Χάρυβδη?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήκω πιο ψηλά ρε Αζορικές, σήκω!!!. Μιλάμε για σπάνιο αυλώνα. Αυλώνα που ενώ είναι από τα βορειοδυτικά είναι γεμάτος ψύχος γερό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Oι βροχες για τα περισσοτερα τμηματα της χωρας ειναι δεδομενες..Τα χιονια στην καλυτερη σε ημιορεινες περιοχες βορειας και κεντρικης χωρας..Δε μας χαλαει νομιζω..Ο ηλιος απλα πρεπει να εξαφανιστει..Πολυ κρατησε η βαρετοκαιρια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, George Trilofianos said:

Παιδια τι ακριβως κυνηγαμε για μεσα Μαρτιου?Εγω δε βλεπω κατι περαν μερικων χιονοπτωσεων ανω των 800 μετρων μακροπροθεσμα. Αντε και μερικες βροχουλες στα πεδινα. Μηπως να σφυρηξουμε ληξη για φετος?(με βαρια καρδια το λεω).

Προσωπικά δεν θέλω χιόνια στα πεδινά πλέον δεν τα επιδιώκω γιατί δεν μου κάνουν αίσθηση μετά τα ήδη 20αρια και τα ανθισμένα δέντρα και ειδικά φέτος που είδαμε τρεις ωραίες χιονοπτώσεις !! Άσχετα με αυτά με τον καιρό και τη φύση δεν υπάρχουν επιθυμητά και φυσιολογικά και μη... ειδικά με αυτήν την κυκλοφορία που φαίνεται να επικρατεί μετά τις 15 και με ακόμη τόσο ψύχος στα βόρεια βορειοανατολικά όλα είναι πιθανά ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, sakis13 said:

Oι βροχες για τα περισσοτερα τμηματα της χωρας ειναι δεδομενες..Τα χιονια στην καλυτερη σε ημιορεινες περιοχες βορειας και κεντρικης χωρας..Δε μας χαλαει νομιζω..Ο ηλιος απλα πρεπει να εξαφανιστει..Πολυ κρατησε η βαρετοκαιρια..

Έτσι ακριβώς είναι πολύ νωρίς για τόσο ήλιο και τόσο ζέστη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλές ανταλλαγές σεναρίων το παιχνίδι στα μοντέλα σε αυτή την κακοκαιρία.

 

το τζέμ πάλι στο χθεσινοβραδυνό σενάριο χοντρικά, το ούκμο έβγαλε κάτι καινούργιο και μου αρέσει πολύ, το παράλληλο ξανααναβάθμισε την σύντομη κακοκαιρία της Τρίτης. Για να δούμε τ θα κάνει το κύριο που άργησε 45 λεπτά.

 

το παράλληλο έχει πολύ πιο σωστό αυλώνα, καθώς κατεβαίνει σταδιακά συμπιεσμένος, αλλά όχι εξασθενημένος, οπότε το κύριο κέντρο του θα ε΄ναι κοντά μας. Αυτό θέλουμε να βγει σαν σενάριο

 

to ukmo πέτυχε σε ένα ατλαντικό χαμηλάκι  εκεί στις 30 ώρες, σε αντίθεση με τζίφους, ενώ και το ευρωπαικό πήγε είχε ένα ενδιάμεσο σενάριο σε αυτό τον τομέα. Γενικά μπορώ να πω ότι διάφορα μοντέλα είχαν διάφορες επιτυχίες/ αποτυχίες, κανένα δεν τα είχε όλα δικά του

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θάψιμο το παράλληλο για τα βουνά της Ηπείρου!! Τρομερό σενάριο χιονοκαταιγίδας από τα 700 και πάνω!!

 

Γιώργοοοοοοοο κοίτα το λέμε κοίτα! Αν έβγαινε αυτό ρε φίλε πωπω!!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, MeteoTirnavos said:

Για Ιωάννινα είναι ότι πρέπει..:classic_smile:

εκείνη την ημέρα πρέπει να είμαι Λάρισα για το εμβόλιο εντωμεταξύ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 minutes ago, [weathermaniac] said:

θάψιμο το παράλληλο για τα βουνά της Ηπείρου!! Τρομερό σενάριο χιονοκαταιγίδας από τα 700 και πάνω!!

 

Γιώργοοοοοοοο κοίτα το λέμε κοίτα! Αν έβγαινε αυτό ρε φίλε πωπω!!!

Το κύριο δεν συμφωνεί δυστυχώς...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Άγγελος said:

Το κύριο δεν συμφωνεί δυστυχώς...

Ε καλά δεν θα βγει. ΤΟ παράλληλο απλά έβγαλε το καλύτερο δυνατό σενάριο σε αυτή την περιπτωση. Και ο τζίφος είναι καλύτερος από το 6αρι σαν φιλοσοφία. Θέλω να πω ότι απομακρυνόμαστε από το κ@λοσενάριο του ευρωπαικού

 

2 minutes ago, MeteoTirnavos said:

Κλασικά πράγματα δηλαδή, αχ...

Θάνο, αν είμαι Γιάννενα θα έρθει μια ΜΟΥΦΑΡΑ, αν αποφασίσω να μείνω για να κάνω το απαραίτητο εμβόλιο, θα βγει κάτι πολύ κοντά στο παράλληλο.. Δεν ξέρω, είμαι καταδικασμένος στην μούφα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το τζεμ συνεχίζει να είναι πολύ δυνατό πέραν των 168 ωρών !!!ελπιδοφορο και το ουκμο έως τις 144 που τρέχει.. Άντε να δούμε και Ευρωπαίο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Άγγελος said:

Το κύριο δεν συμφωνεί δυστυχώς...

Το παράλληλο έχει πολύ μεγαλύτερη βαρύτητα από το κύριο πλέον σε αυτές τις ωρες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sotos*snow said:

Το τζεμ συνεχίζει να είναι πολύ δυνατό πέραν των 168 ωρών !!!ελπιδοφορο και το ουκμο έως τις 144 που τρέχει.. Άντε να δούμε και Ευρωπαίο

Αδερφε και πριν τις 168 μια χαρα ειναι το gem...:classic_biggrin:..Ξερω τι εννοεις..Αλλα απο τις 12 του μηνα το μοντελο μας καλωσοριζει αρχικα στο φθινοπωρο...Μια χαρα παμε εν κατακλειδι...Τελειωνουν τα ανοιξιατικα τερτιπια του μαρτη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το κυριο του τζιφου και το παραλληλο μου θυμιζουν εναν πρεζακια που προσπαθει να τα βρει μ εναν αλκοολικο που εχει νταγκλαρει...Επικοινωνια παντοφλα...:classic_unsure:Συμπερασμα μηδεν..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλα το παραλληλο με το σεναριο του συνολικα στο 12αρι κρατα ανοιχτα τα ΧΚ οχι μεχρι Πασχα αλλα και του Αγ. Πνευματος!

και φυσικα αποχαιρετιστηριο; χιονισμα στους φετινους ευνοημενους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, Παπλαμουδας said:

καλα το παραλληλο με το σεναριο του συνολικα στο 12αρι κρατα ανοιχτα τα ΧΚ οχι μεχρι Πασχα αλλα και του Αγ. Πνευματος!

και φυσικα αποχαιρετιστηριο; χιονισμα στους φετινους ευνοημενους.

Λεμε οχι στα ναρκωντικα..Οχι στο παραλληλο..Παπλαμουδακο μου γυρνα στη ζωη..Στην πραγματικοτητα...Αυτο το παραλληλο εχει κλεισει σπιτια και εχει διαλυσει προσωπικοτητες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, sakis13 said:

Λεμε οχι στα ναρκωντικα..Οχι στο παραλληλο..Παπλαμουδακο μου γυρνα στη ζωη..Στην πραγματικοτητα...Αυτο το παραλληλο εχει κλεισει σπιτια και εχει διαλυσει προσωπικοτητες...

χαχαχα. ασε να τη βρουμε με λιγο παραλληλο ρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, sakis13 said:

Λεμε οχι στα ναρκωντικα..Οχι στο παραλληλο..Παπλαμουδακο μου γυρνα στη ζωη..Στην πραγματικοτητα...Αυτο το παραλληλο εχει κλεισει σπιτια και εχει διαλυσει προσωπικοτητες...

Σάκη μου κατάλαβες τώρα γιατί τρελάθηκα με παράλληλο ε? χαχαχα

 

απομακρυνόμαστε από σενάρια ευρωαίπου, καλύτερος και ο μέσος όρος του τζίφου. Βέβαια θέλω να δω τι θα βγάλει το ευρωντίκ τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μαζι σου Γιωργαρα αλλα με μετρο...Το παραλληλο ειναι χειροτερο απο την πρεζα..Αμα το αρχισεις μετα...Δεν το κοβεις..Παραμυθα...Ταζει..Τιποτα αλλο...:classic_love:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...