Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

συνεχείς ανταλλαγές σεναρίων μεταξύ παραλλήλου-κυρίου χαχαχαχα.

 

μεγάλος μάγκας το τζεμ φέτος, με μόλις 2 καθαρές αποτυχίες τον χειμώνα που πέρασε.

 

πολύ ωραίο σενάριο από το παράλυτο...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η διαταραχη της προσεχους Τριτης,ειναι μαλλον οτι αξιολογοτερο εχει να προσφερει το πρωτο μισο του Μαρτη.Απ την αρχη δε μου ''γεμιζε'' το ματι ο μήνας.Μακαρι το 2ο 15θημερο να δωσει καιρικες συγκινησεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, teo_73 said:

Η διαταραχη της προσεχους Τριτης,ειναι μαλλον οτι αξιολογοτερο εχει να προσφερει το πρωτο μισο του Μαρτη.Απ την αρχη δε μου ''γεμιζε'' το ματι ο μήνας.Μακαρι το 2ο 15θημερο να δωσει καιρικες συγκινησεις.

Αγορινα μου μην μου αγχωνεσαι..Το δευτερο δεκαπενθημερο θα ειναι τελειως διαφορετικο...Αυτο που προεχει κατεμε ειναι οι βροχες που εχουν εκλειψει παντελως στην βορεια χωρα..Προφανως η ταση ειναι καλη αν και καθε μοντελο τρεχει διαφορετικο σεναριο..Λογικο βεβαια σε τοσες ωρες..Αλλα ολα συγκλινουν για διαταραχες..Μετα το τριημερο..τα κεφαλια μεσα..Οχι τιποτα αλλο αλλα για να ξενερωσουν καποιες ψυχουλες  που κυκλοφορουν στους δρομους με κοντομανικα και μιλουν για καλοκαιρι..Ε οχι απο τωρα..Ο μαρτης εχει δειξει τι μπορει να κανει..Ακομα κι αν δεν φερει πεδινο χιονι που ετσι κι αλλιως στην παρουσα φαση δεν ειναι για μενα αυτο το ζητουμενο..Βολευομαι επαρκως με βροχες στα πεδινα και χιονια αντε και μεχρι ημιορεινα υψομετρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μέσος όρος έχει και θετικά και αρνητικά, αλλά μάλλον με περισσότερα θετικά στοιχεία. Περιμένω να δω αν είναι εφικτό να γλυτώσουμε από καλά χαμηλά. Μακάρι να φάμε τα μέγιστα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Ο μέσος όρος έχει και θετικά και αρνητικά, αλλά μάλλον με περισσότερα θετικά στοιχεία. Περιμένω να δω αν είναι εφικτό να γλυτώσουμε από καλά χαμηλά. Μακάρι να φάμε τα μέγιστα!!

Ελα Μιχαηλ ειμαστε σε ετοιμοτητα;περιμενω μεγαλα πραγματα για Μαρτη φιλε και παντα περνουμε περισσοτερα απο οτι μας δειχνουν τα μοντελα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Ελα Μιχαηλ ειμαστε σε ετοιμοτητα;περιμενω μεγαλα πραγματα για Μαρτη φιλε και παντα περνουμε περισσοτερα απο οτι μας δειχνουν τα μοντελα..

Μακάρι Γιώργο, πάμε δυνατά για ότι καλύτερο!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 minutes ago, sakis13 said:

Αγορινα μου μην μου αγχωνεσαι..Το δευτερο δεκαπενθημερο θα ειναι τελειως διαφορετικο...Αυτο που προεχει κατεμε ειναι οι βροχες που εχουν εκλειψει παντελως στην βορεια χωρα..Προφανως η ταση ειναι καλη αν και καθε μοντελο τρεχει διαφορετικο σεναριο..Λογικο βεβαια σε τοσες ωρες..Αλλα ολα συγκλινουν για διαταραχες..Μετα το τριημερο..τα κεφαλια μεσα..Οχι τιποτα αλλο αλλα για να ξενερωσουν καποιες ψυχουλες  που κυκλοφορουν στους δρομους με κοντομανικα και μιλουν για καλοκαιρι..Ε οχι απο τωρα..Ο μαρτης εχει δειξει τι μπορει να κανει..Ακομα κι αν δεν φερει πεδινο χιονι που ετσι κι αλλιως στην παρουσα φαση δεν ειναι για μενα αυτο το ζητουμενο..Βολευομαι επαρκως με βροχες στα πεδινα και χιονια αντε και μεχρι ημιορεινα υψομετρα..

Αυτό ακριβώς Σάκη, πάμε να κάνουμε χαλάστρα λέμε!!. Αλλά καλύτερη χαλάστρα από την καλοκαιρινή δεν υπάρχει !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ελα και το διαγραμμα στο 12αρι μας βαζει σιγα σιγα σε τροχια κλεισιματος χειμωνα οπως του αρμοζει φετος!

 

κατα τα αλλα για 3-4 μερουλες φιλε Σακη, δε λεμε οχι στην θεαση...ποδοκοντομανικων!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα κ απο μενα. μου αρεσουν σε πρωτη φαση τα τρεξιματα διοτι δειχνουν να ερχονται βροχες...εγω τις θελω γιατι εχω σιτηρα..απο κει κ περα θελει κ τυχη τετοια εποχη για χιονια αλλα ποτε μην λες ποτε.η διαταξεις δεν ειναι απαγορευτικες για κατι καλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ούκμο φαίνεται ότι πάει για αποτυχία-επιτυχία ανά μήνα. Με το που μπήκε ο Μάρτιος πάλι τα έχασε τελείως! Είναι μόνο του στις 144 ώρες σε σχέση ε τα άλλα μοντέλα γενικά. [και το gem Βγάζει ακραίο σενάριο]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό σε γενικές γραμμές, αλλά και επικίνδυνο το ευρωπαικό για τρομερό κάψιμο μετά. Βέβαια 240 ώρες μικρή σημασία έχουν. Δεν το γλυτώνουμε το νεράκι.. Απλά θέλω μια παπλαμούδα ακόμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Κώστας. said:

Το yr.no μου δίνει χιόνι τη Κυριακή.

θα πέσει χιόνι την Κυριακή για αυτό:classic_smile:

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, [weathermaniac] said:

Καλό σε γενικές γραμμές, αλλά και επικίνδυνο το ευρωπαικό για τρομερό κάψιμο μετά. Βέβαια 240 ώρες μικρή σημασία έχουν. Δεν το γλυτώνουμε το νεράκι.. Απλά θέλω μια παπλαμούδα ακόμα.

τι καψιμο Μιχαηλ, απο παγετο;;;

καλη αποτυχια να ευχηθουμε στο αποψινο υκμο φυσικα!

Επεξεργάστηκε από Παπλαμουδας
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Παπλαμουδας said:

τι καψιμο Μιχαηλ, απο παγετο;;;

καλη αποτυχια να ευχυθουμε στο αποψινο υκμο φυσικα!

αν έβγαινε στις 240 ώρες το ευρωπαικό, θα έβλεπες τα πρώτα 18 στα 850 πάνω μας! >Το ούκμο δεν είναι κακό πάντως, απλά δεν βγάζει την πρώτη διαταραχή. θα τουμπιάσει όμως κατά πάσα πιθανότητα

 

 

Υ.Γ το cma αρχίζει να ανεβαίνει στα μ.άτια μου σημαντικά.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, [weathermaniac] said:

αν έβγαινε στις 240 ώρες το ευρωπαικό, θα έβλεπες τα πρώτα 18 στα 850 πάνω μας! >Το ούκμο δεν είναι κακό πάντως, απλά δεν βγάζει την πρώτη διαταραχή. θα τουμπιάσει όμως κατά πάσα πιθανότητα

 

 

Υ.Γ το cma αρχίζει να ανεβαίνει στα μ.άτια μου σημαντικά.

Τί εννοείς;;;;;

8C9288F4-1320-414B-A441-034D0D83F1B9.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σιγά σιγά πλησιάζουν οι μέρες που θα μεταμορφωθω στον καυσολαγνο που όλοι αγαπήσαμε πόσο τέλειες αυτες οι ανοιξιάτικες μέρες από τι φαίνεται οποιαδήποτε αλλαγή πάει για το δεύτερο 15θημερο του μήνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, Άγγελος said:

Τί εννοείς;;;;;

ECM1-240.GIF?05-0

 

ότι αν έβγαινε η εικόνα αυτή, ο αυλώνας αυτός στην Αγγλία έπειτα θα έσκαβε προς ισπανία οπότε στις 300 ώρες θα τρώγαμε καύσωνα για την εποχή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σιγα σιγα το παιχνιδι αρχιζει να στρωνεται και τα φυλλα απο την καιρικη τραπουλα εχουν ηδη μοιραστει στους παιχτες...κατι παιζει ειναι φως φαναρι τριγυρω απο τις 15 μαρτιου με +- μια δυο μερες(στο + πιο πολυ παει να κατσει)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλός συνεχίζει ο μέσος όρος του ευρωπαίου για τα μακρινά....μια χαρά και το κύριο για τα δεδομένα του όσο βαρύτητα μπορεί να έχει πέραν των 120 ωρών...γενικα΄έχω της αίσθηση ότι πάμε για ένα δυνατό ίσως και πολύ δυνατό δεύτερο 15ήμερο στην περιοχή μας...τώρα τι θα αφορά αυτό θα φανεί....πολλές βροχές με χιόνια στα βουνά; μόνο βροχές παντού;...χιόνια και στα πεδινά έστω και πρόσκαιρα...μόνο κρύα ξερά;...θα δείξει πάντως η διατάξεις λογικά θα γίνουν χειμερινές στην ευρώπη λογικά πάμε για μεσημβρινή κυκλοφορία το θέμα είναι να δούμε ποιοι θα είναι οι τυχεροί...προσωπικά προτιμώ τις βροχές με τα χιόνια στα βουνά άντε ημιορεινά όχι παγωνιές μεγάλες ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 minutes ago, [weathermaniac] said:

 

ότι αν έβγαινε η εικόνα αυτή, ο αυλώνας αυτός στην Αγγλία έπειτα θα έσκαβε προς ισπανία οπότε στις 300 ώρες θα τρώγαμε καύσωνα για την εποχή

Μην το λες....το χαμηλό στη μέση του ατλαντικού θα έπαιζε τον ρόλο του εμποδιστή ώστε να τραβηχτεί ο αντικυκλώνας τόσο δυτικότερα ώστε να σκάσει το χαμηλό Ιβηρική...και με τέτοια γεωδυναμικά στην Ιβηρική πάλι προς Ιταλία θα πήγαινε το χαμηλό στις 260 και βάλε ώρες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sotos*snow said:

Μην το λες....το χαμηλό στη μέση του ατλαντικού θα έπαιζε τον ρόλο του εμποδιστή ώστε να τραβηχτεί ο αντικυκλώνας τόσο δυτικότερα ώστε να σκάσει το χαμηλό Ιβηρική...και με τέτοια γεωδυναμικά στην Ιβηρική πάλι προς Ιταλία θα πήγαινε το χαμηλό στις 260 και βάλε ώρες....

Σε δεύτερη φάση ναι, σε πρώτη φάση όμως καύσωνας. Εκτός αν κατάφερνε να μην κάνει καμία αποκοπή, οπότε πήγαινε ανατολικά έτσι, και τελικά θα έφευγε η ζέστη αρκετά πιο γρήγορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λοιπον εγω παντως σ αυτη την φαση δεν τον βγαζω τον τζιφο εκτος παιχνιδιου και του δινω μια σημασια.οποτε θα το δω το 18αρι οχι απλα για να το δω...και φυσικα τα ανσμπλ του τζιφου ειναι πολυ καλα και στοχευουν στο ιδιο περιπου χρονικο διαστημα με παιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...