Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 minutes ago, tzelilis said:

πολυ ενθαρυντικα τα μοντελα για βροχες μετα την καθαρα δευτερα!!! μακαρι να τα κρατησουμε

Στελιο ακομα στις απλες βροχες εισαι;εδω λεμε για χιονια ρωτα τον Μιχαηλ.😊😊😍

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύριο γυρίζω Γιάννενα να σπάσω πιάτα με την ησυχία μου στο κεφάλι μου. Γουστάρω να είμαι άτυχος 😀. Αν μου άρεσε ο καλός καιρός θα είχε αλλάξει το κλίμα της Ελλάδας!!!

 

Κρίμα που δεν πίνω τίποτα γιατί αν έπινα θα έβγαινα να μεθύσω να ξεχαστώ!!!!

ΜΕΘΎΣΤΕ ΜΕ

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΆΚΥΡΟ ΤΟ ΚΎΡΙΟ ΒΆΣΗ ΜΕΣΟΥ ΟΡΟ, ΑΛΛΆ Ο ΜΕΣΟΣ ΟΡΟΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΥΡΙΟ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΛΟΓΙΚΉ

ΚΥΡΙΟ

 

gfs-0-150.png?12

 

ΜΟ

 

gens-21-1-150.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο τζιφος παραμενει τραγικος..Και για την τριτη αλλα και για πιο μετα...Μονος του ειναι...Μεσα στο σκ θα κανει τη κ..λοτουμπα του προς το καλυτερο..Τον λυπαμαι τον τζιφακο που καταντησε ρε...Και δεν τον εχω και κοντα μου να του δωσω ενα ευρω...Σας χαιρετω..Παιρνω την γυναικα και παμε βυτινα..Φιλιαααα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβερό το τζεμ στις 120 με χιόνια στη δυτική Μακεδονία και χαμηλότερα στην κεντρική ! Στην ίδια λογική με ψηλότερες θέρμοκρασιες το ουκμο και γαλλικό ...τζιφο δεν κοιτάω μόνο παράλληλο που και που 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χμμ ο ευρωπαίος πάει να βγει ίσως λίγο καλύτερος από ούκμο?  για να δούμε. Βέβαια δεν θα βγει οπότε δεν έχει σημασία. χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο ευρωπαίος έβγαλε καλύτερο σενάριο και από εχθές το βράδυ. θα τουμπιάσει αύριο το πρωί. δεν πειράζει. Υγεία πάνω από όλα. Αλλά θα την χάσεις αν περιμένεις δυτικό χιονιά. Μιλάω στον εαυτό μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

δεν έβγαλε το ζητούμενο χαμηλό, αλλά η λογική είναι σωστή. Οπότε θετικό τρέξιμο

Μην άγχεσαι Μιχαήλ..στο φέρνει σιγα- σιγα😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Αντε ρε Ευρωπαίε βγάλε επιτέλους τον Δυτικό..δεν μας λυπάσαι;😂

σόρυ για το παραλήρημα . Τον Γενάρη βέβαια ήταν ακόμα χειρότερο. κλαψ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

σόρυ για το παραλήρημα . Τον Γενάρη βέβαια ήταν ακόμα χειρότερο. κλαψ.

Ελα βρε Μιχαήλ αστειεύομαι..😀δεν έχει κακεντρέχειες κ ειρωνείες  εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Ελα βρε Μιχαήλ αστειεύομαι..😀δεν έχει κακεντρέχειες κ ειρωνείες  εδώ.

μωρέ ξέρω  εντάξει.  Μια χιονοκαταιγίδα ήθελα να δω και εγώ ο έρημος. πήγα Αθήνα πριν 2 χρόνια και έμεινα στο μόνο μέρος που δεν είχε ηλεκτρικά. Πέρσι χάσαμε 5 ευκαιρίες στα Γιάννενα. 5!!!  φέτος χάθηκε άλλη ιστορική ευκαιρία τέλη Γενάρη, ενώ χάρις την Υπατία είδα στρωμένο χιόνι, ακούγοντας μπουμπουνητα από καταιγίδα που ερχόταν, μόνο που είχε βροχή καθώς ανέβαιναν η Τ όπως θα θυμάσαι. Καταλαβαίνεις ότι με πάει σιγά σιγά με το ζόρι, για να πονάει όσο γίνεται περισσότερο!! Για αυτό κάνω και εγώ έτσι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, [weathermaniac] said:

μωρέ ξέρω  εντάξει.  Μια χιονοκαταιγίδα ήθελα να δω και εγώ ο έρημος. πήγα Αθήνα πριν 2 χρόνια και έμεινα στο μόνο μέρος που δεν είχε ηλεκτρικά. Πέρσι χάσαμε 5 ευκαιρίες στα Γιάννενα. 5!!!  φέτος χάθηκε άλλη ιστορική ευκαιρία τέλη Γενάρη, ενώ χάρις την Υπατία είδα στρωμένο χιόνι, ακούγοντας μπουμπουνητα από καταιγίδα που ερχόταν, μόνο που είχε βροχή καθώς ανέβαιναν η Τ όπως θα θυμάσαι. Καταλαβαίνεις ότι με πάει σιγά σιγά με το ζόρι, για να πονάει όσο γίνεται περισσότερο!! Για αυτό κάνω και εγώ έτσι..

Καταλαβαίνω..μακάρι να στο δώσει ρε φίλε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Καταλαβαίνω..μακάρι να στο δώσει ρε φίλε

Μπαμπη ειναι ετοιμο φιλε απλα να δω τι θα κανει ο Μιχαηλ οταν βλεπει τις χαρτοπετσετες οταν βλεπει τα καλωδια της Δεη νς γινονται σεντονια😂😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Μπαμπη ειναι ετοιμο φιλε απλα να δω τι θα κανει ο Μιχαηλ οταν βλεπει τις χαρτοπετσετες οταν βλεπει τα καλωδια της Δεη νς γινονται σεντονια😂😂😂😂😂

Γιώργο ασε ..δεν θέλω ρε φίλε  να το σκέφτομαι χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κάποτε φίλοι μου θα τα καταφέρουμε. Και ας είμαι σε άλλη ήΠειρο δεν πειράζει θα βλέπω βίντεο. Θέλω να βγει σαν μετεωρολογικό πείραμα πλέον. χαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην αγχώνεσαι ρε Μιχαηλ .. κάποια στιγμή θα τα δεις αυτά που ψάχνεις μόνο γέρος να είσαι.. εδώ έσπασε δεκαετία ολόκληρη στη Σαλονικα.....όλα κάνουν τον κύκλο τους ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, sotos*snow said:

Μην αγχώνεσαι ρε Μιχαηλ .. κάποια στιγμή θα τα δεις αυτά που ψάχνεις μόνο γέρος να είσαι.. εδώ έσπασε δεκαετία ολόκληρη στη Σαλονικα.....όλα κάνουν τον κύκλο τους ....

μακάρι Σώτο! ¨οπως καταλαβαίνεις το ζήτημα μου δεν είναι να χιονίσει πχ πάνω από 40 πόντους. Το ζήτημα είναι να δω καθαρόαιμη Γιαννιώτικη παπλαμουδοκαταιγίδα.. Μια χαρά εμφανίζει τους αυλώνες που θέλουμε. Απλά δεν σηκώνεται ποτέ αρκετά ψηλά ο Αζορικός οπότε δεν κατεβαίνει όπως πρέπει ο αυλώνας, αλλά ένα μικρό του κομμάτι και αυτόματα πάμε σε βροχές, και μάλιστα λίγες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρόβλημα με το cool bias του παράλληλου φαίνεται ότι αφορά κυρίως αποκοπές και λεπτές ψυχρές εισβολές . Είναι χαρακτηριστικό ότι στην ψυχρή εισβολή μικρής έντασης για τα δεδομένα των ΗΠΑ που ακολουθεί έχει μια πολύ πιο διογκωμένη λίμνη σε πολύ κοντινές ώρες.. Όπως αυτό που λέμε για τον ευρωπαίο ότι υπερεκτιμάει τους αυλώνες. 

 

 

Στα 18αρια το κύριο, αλλά νομίζω και το παράλληλο του τζίφου βελτιώνονται. Για το παράλληλο δεν είμαι 100% σίγουρος, για το κύριο είμαι όμως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από το χειρότερο σενάριο με τον αυλώνα να μην μπαίνει καθόλου στην Ευρώπη, ο τζίφος έκανε στροφή 180 μοιρών, και έχει το καλύτερο σχεδόν σενάριο. Για κλάματα το μοντέλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...