Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Ερχόμουν Γιάννενα φίλε με κτελ. Δεν βλέπω τίποτα το ιδιαίτερο εγώ στα τρεξίματα πάντως για την Παρασκευή. Μάλλον η Τρίτη θα κλέψει το παιχνίδια, αν και χωρίς το είδος χιονιού που ψάχνω.

Εμα και συ για παιδι τι ψαχνεις μεσα Μαρτη? Παλι μου πας μακρυα,ποιος ζει ποιος πεθαινει ως τοτε βρε.Η Τριτη και η Τεταρτη ειναι αυτη που μας καιει ολους.Αλλους για χιονια και αλλους για βροχες.🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, teo_73 said:

Εμα και συ για παιδι τι ψαχνεις μεσα Μαρτη? Παλι μου πας μακρυα,ποιος ζει ποιος πεθαινει ως τοτε βρε.Η Τριτη και η Τεταρτη ειναι αυτη που μας καιει ολους.Αλλους για χιονια και αλλους για βροχες.🙂 

Το ζητούμενο ήταν να κάνει αυτό που έχω πει. δεν θα το κάνει οπότε πλέον, δεν είμαι αρκετά χαρούμενος. Τουλάχιστον αποφεύγουμε την βαρετοκαιρία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τουλάχιστον μπαίνουμε σε ένα ενδιαφέρον καιρικά διάστημα μακάρι να κάνει καλές βροχές εδώ γιατί μείναμε πίσω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιχαηλ την τριτη την γιαννιωτικη παπλαμουδα μαλλον δεν θα την δω..και ετσι οπως το κοβω οι μεγαλες συγκινησεις θα ειναι οσο ανεβαινω τη εγνατια πληισαζω το μετσοβο και πηγαινω προς θεσσαλονικη.θα ζησω ωραιες στιγμες   😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, notios_polos said:

μιχαηλ την τριτη την γιαννιωτικη παπλαμουδα μαλλον δεν θα την δω..και ετσι οπως το κοβω οι μεγαλες συγκινησεις θα ειναι οσο ανεβαινω τη εγνατια πληισαζω το μετσοβο και πηγαινω προς θεσσαλονικη.θα ζησω ωραιες στιγμες   😀

Γιαννιώτικη παπλαμούδα δεν υφίσταται χωρίς δυτικό ρευμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] said:

Γιαννιώτικη παπλαμούδα δεν υφίσταται χωρίς δυτικό ρευμα

δες τον τζιφο που βγαινει..το πιο δυνατο σεναριο θα βγαλει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos said:

δες τον τζιφο που βγαινει..το πιο δυνατο σεναριο θα βγαλει...

λόγω δυτίκισης θα ανέβουν και τα υψόμετρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] said:

λόγω δυτίκισης θα ανέβουν και τα υψόμετρα

ναι σιγουρα.το καλυτερο πηγαινε ως προς την ενταση των φαινομενων γενικα.απο την στιγμη που δεν παιζει σαν σεναριο χιονι σε πεδινα κοιταω να βγει οσο το δυνατον πιο εντονη η βροχα η και τα χιονια μιας και θα περασω απο ορεινη διαβαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

ναι σιγουρα.το καλυτερο πηγαινε ως προς την ενταση των φαινομενων γενικα.απο την στιγμη που δεν παιζει σαν σεναριο χιονι σε πεδινα κοιταω να βγει οσο το δυνατον πιο εντονη η βροχα η και τα χιονια μιας και θα περασω απο ορεινη διαβαση

οκ, λογικό. εντωμεταξύ η δεύτερη κατάβαση δεν υφίσταται πλέον. Για πολλοστή φορά αποδεικνύεται ότι ο καιρός έχει αλεργία με την λέξη δυτικά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

οκ, λογικό. εντωμεταξύ η δεύτερη κατάβαση δεν υφίσταται πλέον. Για πολλοστή φορά αποδεικνύεται ότι ο καιρός έχει αλεργία με την λέξη δυτικά!!

μαλλον Μιχαηλ το χανουμε και εδώ ετσι?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

μαλλον Μιχαηλ το χανουμε και εδώ ετσι?

Θα χιονίσει μάλλον την Τρίτη σε εσένα Γιώργο, αλλά χωρίς παπλαμούδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Θα χιονίσει μάλλον την Τρίτη σε εσένα Γιώργο, αλλά χωρίς παπλαμούδα

Καλα θα ηταν να κλειναμε με παπλαμουδα,τουλαχιστον να εχουμε βροχες γιατι στεγνωσαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Καλα θα ηταν να κλειναμε με παπλαμουδα,τουλαχιστον να εχουμε βροχες γιατι στεγνωσαμε

Ακριβώς.. Πάντως α ν δεν πάει κάτι πολύ στραβά θα μπούμε σε βροχοπερίοδο καλή

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, notios_polos said:

εχω βαλει στο ματι τον αλλο αυλωνα πλεον...μεχρι να φοψησει και η τελευταια ελπιδα εκει θα ειμαι..

για να λειτουργήσει σωστά πρέπει να γίνει το γρανάζι που λέγαμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις πιο ομορφες καλημερες μου...Ερχονται ωραιες μερες μαρτιατικες...Ο μαρτης απο αρνι σιγα σιγα θα γινει λιονταρι..Παμε για καλα νερα αλλα και αρκετα χιονια κυριως σε ορεινες και ημιορεινες περιοχες της κεντρικης και βορειας χωρας...Στην Αττικη gem και τζιφος συμφωνουν για δυνατο περασμα κυριως απο το μεσημερι της τριτης και μετα..Ενω ο καναδος βγαζει δυνατη βροχοκαιρια και προς τα τελη της εβδομαδας...Αντε να δουμε...Το θετικο ειναι οτι οι μερες βαρετοκαιριας τελειωσαν..Θα ξαναρθουν βεβαια αλλα οσο πιο πολλες διαταραχες βγαινουν απο δω και περα τοσο πιο ανωδυνα θα περασουμε την σιχαμενη εποχη που επεται..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,νομίζω  χαλάσαμε τα πράγματα για εμάς όσο αφορά τα χιόνια,ευτυχώς  όμως μπαίνουμε σε περίοδο βροχών που χρειζομαστε απαραιτήτως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι έκανε ο Βαγγέλης στον τζιφο κι έβγαλε στο πρωινό κακοκαιρία ανήμερα της γιορτής του και μάλιστα με χιόνια στα χαμηλά;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, sotos*snow said:

Τι έκανε ο Βαγγέλης στον τζιφο κι έβγαλε στο πρωινό κακοκαιρία ανήμερα της γιορτής του και μάλιστα με χιόνια στα χαμηλά;;;;

ένα ενδεικτικό διάγραμμα για τα χιλιοστά στο κόκκινο χεχε

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ψιλοεξασθενούν την φάση για την τρίτη. Το κακό είναι ότι η μία διαταραχή θα βγει καλή ενάντια στην άλλη, αλλά τι να κάνουμε.

 

 

το κύριο κατάφερε με εντυπωσιακό τρόπο να τα χειροτερέψει και τα 2..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, teo_73 said:

Θερμοτερη κατα 2c απο το 0αρι η Κ.Δευτερα στον νομο.Θα πιασουμε και 22c τοπικα.

 

 

 

Αδερφε, να ανατρεξεις στους κανονες λειτουργιας του φορουμ. Εκει θα διαβασεις οτι τετοια σχολια απαγορευονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...