Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαλλον σφυριξε και εληξε ετσι;μα να μη μπορει ρε φιλε να μας κανει το κεφι πρεπει να μας τσιτωνει συνεχεια; παει η Τριτη.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είπαμε ..Μάρτης είναι και αλλοπρόσαλλος μάλιστα..  ποτέ δεν ξέρεις..Καλή Σαρακοστή παιδιά με υγεία σ όλους σας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 minutes ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Μαλλον σφυριξε και εληξε ετσι;μα να μη μπορει ρε φιλε να μας κανει το κεφι πρεπει να μας τσιτωνει συνεχεια; παει η Τριτη.....

Γιώργο, αν δεν βγει ολόκληρος ο μήνας δε σφύριξε τίποτα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Γιώργο, αν δεν βγει ολόκληρος ο μήνας δε σφύριξε τίποτα..

Για εμένα αν δεν περάσει η 26Μαρτιου ο χειμώνας δεν τελειώνει Μπάμπη και σίγουρα είναι μήνας δύσκολος για προβλέψεις  αλλά ο τζίφος το τερματισε φίλε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΠΩΓΩΝΙ said:

Για εμένα αν δεν περάσει η 26Μαρτιου ο χειμώνας δεν τελειώνει Μπάμπη και σίγουρα είναι μήνας δύσκολος για προβλέψεις  αλλά ο τζίφος το τερματισε φίλε.....

Δε υπάρχει χαμηλό πλέον Γώργο χαχα. Αυτή είνα η κλασσική ατυχία των δυτικών.. βέβαια επειδή εν μέρη όσο καλύτερη είναι  διάταξη της Τρίτης τόσο χειρότερη της Παρασκευής, καλύτερα να βελτιωθεί της Τρίτης πλέον. Επίσης, ο τζίφος σε δεύτερη φάση βρήκε τελικά πρώτος την προοπτική...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sotos*snow said:

Το παράλληλο πρέπει να έχει κάποιες παραμέτρους διαφορετικούς από τα άλλα μοντέλα...που δίνει ψυχρότερο καιρό στη χώρα μας με ποιο έντονα φαινόμενα.. όλο τον χειμωνα αυτό έκανε έθαβε πεδινές περιοχές σχεδόν σε όλες τις οριακές και μη κακοκαιρίες....προσωπικά δεν το έχω εμπιστοσύνη.....κατά τύχη πέφτει μέσα γνώμη μου....

άσε που υποψιάζομαι ότι οι Αμερικάνοι γνωρίζουν ότι οι Έλληνες είναι τρελοί με τον καιρό και το χιόνι και έχουν τεράστια επισκεψιμότητα από εμάς και έχουν πειράξει αυτές τις παραμέτρους επίτηδες για να έχουν μεγαλύτερη επισκεψιμότητα...χαχαχαχα😁

τζισους κραις!!!!!!...τι δινει?και στο 12αρι!!!!...θα βγει σψτο θα βγει και εγω θα εχω την μεγαλυτερη καιρικη μου εμπειρια εβερ!!!!!...χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Oταν ενα μοντελο σου χει ενα σκαρτο -2c στην Αττικη,με υγρασια 80-90%,με d.p στο 0c,και σου δινει ισοθερμη του 0 στα 500-600μ,και θερμοκρασιες  1-3c προφανως και υπαρχει προβλημα στο μοντελο.Και φυσικα δινει χιονια σε πολλες περιοχες που δε θα πεσουν ποτε...

Ο γεροτζιφος πιο κοντα πεφτει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κοιτα μιχαηλ δεν ειναι και απιθανο...το παραλελ γενικα ειναι για γελια...αλλα εχει 3-4 κραυγαλεες επιτυχιες...μην ξεχναμε οτι η αλλαγη του καιρου θα ειναι αποτομη οπως και η πτωση της θερμοκρασιας...επισης υπαρχουν διαφορα ηδη χιονιου,υπαρχει για παραδειγμα το λεγομενο χαλαζοχιονο οποτε...ολα παιζουν.Μην το υποτιμαμε τοσο πολυ το παραλελ εφ οσον επιμεινει μεχρι αυριο το πρωι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

κοιτα μιχαηλ δεν ειναι και απιθανο...το παραλελ γενικα ειναι για γελια...αλλα εχει 3-4 κραυγαλεες επιτυχιες...μην ξεχναμε οτι η αλλαγη του καιρου θα ειναι αποτομη οπως και η πτωση της θερμοκρασιας...επισης υπαρχουν διαφορα ηδη χιονιου,υπαρχει για παραδειγμα το λεγομενο χαλαζοχιονο οποτε...ολα παιζουν.Μην το υποτιμαμε τοσο πολυ το παραλελ εφ οσον επιμεινει μεχρι αυριο το πρωι.

χιόνι δεν νομίζω, αλλά χιονοχάλαζο ναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την τρίτη όλα τα μοντέλα βελτιωθηκαν στα 12αρια. Το ούκμο δεν είναι αρκετά καλό όμως. ευτυχώς αυτή την φορά ο τζίφος δεν τούμπαρε στα 12αρια όπως θα συνήθιζε. Βέβαια,  έχουμε μέχρι αύριο δρόμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] said:

χιόνι δεν νομίζω, αλλά χιονοχάλαζο ναι

εγω καπως ετσι το φανταζομαι.εσυ που το κατεχεις καλυτερα λογω ζεστης την προηγουμενη μερα παιζει και τιποτα σε καταιγιδα.?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, notios_polos said:

εγω καπως ετσι το φανταζομαι.εσυ που το κατεχεις καλυτερα λογω ζεστης την προηγουμενη μερα παιζει και τιποτα σε καταιγιδα.?

όχι, η ζέστη δεν έχει καμία σημασία. Θα έχουμε καταιγίδες λόγω του χαμηλού όμως. Δυναμικές όχι θερμικές

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

όχι, η ζέστη δεν έχει καμία σημασία. Θα έχουμε καταιγίδες λόγω του χαμηλού όμως. Δυναμικές όχι θερμικές

χμμμμ...οποτε παιζει δυνατα το φαινομενο χιονοχαλαζο...μιχαηλ ψησου λιγο ειναι πολυ ωραιο αυτο το χαμηλο τελικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50 minutes ago, [weathermaniac] said:

Δε υπάρχει χαμηλό πλέον Γώργο χαχα. Αυτή είνα η κλασσική ατυχία των δυτικών.. βέβαια επειδή εν μέρη όσο καλύτερη είναι  διάταξη της Τρίτης τόσο χειρότερη της Παρασκευής, καλύτερα να βελτιωθεί της Τρίτης πλέον. Επίσης, ο τζίφος σε δεύτερη φάση βρήκε τελικά πρώτος την προοπτική...

Ναι Μιχαηλ ειναι για να σου κανει τα νευρα χαλια,ας ελπισουμε τουλαχιστον να βελτιωθει της Τριτης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos said:

χμμμμ...οποτε παιζει δυνατα το φαινομενο χιονοχαλαζο...μιχαηλ ψησου λιγο ειναι πολυ ωραιο αυτο το χαμηλο τελικα

Εννοείται ψήνομαι, και θα γυρίσω Λάρισα, απλά σκέφτομαι να πάρω το λεωφορείο το πρωινό ή των 3? χμμμμ

1 minute ago, ΠΩΓΩΝΙ said:

Ναι Μιχαηλ ειναι για να σου κανει τα νευρα χαλια,ας ελπισουμε τουλαχιστον να βελτιωθει της Τριτης.

Γιώργο με αυτά τα δεδομένα πλέον θέλουμε τζίφο, το ούκμο είναι εχθρός. χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

Εννοείται ψήνομαι, και θα γυρίσω Λάρισα, απλά σκέφτομαι να πάρω το λεωφορείο το πρωινό ή των 3? χμμμμ

Γιώργο με αυτά τα δεδομένα πλέον θέλουμε τζίφο, το ούκμο είναι εχθρός. χαχαχα

αντε ελα μαζι μου να σε παω μεχρι θεσσαλονικη να περασουμε ολη την ορεινη διαβαση της εγνατιας και παρε το λεωφορειο για λαρισα απο θεσσαλονικη...χαχαχα...εγω θα φυγω μεσημερη οπως υπολογιζω απο γιαννενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 minutes ago, notios_polos said:

αντε ελα μαζι μου να σε παω μεχρι θεσσαλονικη να περασουμε ολη την ορεινη διαβαση της εγνατιας και παρε το λεωφορειο για λαρισα απο θεσσαλονικη...χαχαχα...εγω θα φυγω μεσημερη οπως υπολογιζω απο γιαννενα

Δεν με πας Λάρισα να πας Θεσσαλονίκη μετά? χαχαχαχαχα 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 minutes ago, [weathermaniac] said:

Δεν με πας Λάρισα να πας Θεσσαλονίκη μετά? χαχαχαχαχα 

καταρα μιχαηλ δεν περναω με θερινα λαστιχα και ωρις αλυσιδες....θα μας ψαχνει η ΕΜΑΚ...χαχαχα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos said:

καταρα μιχαηλ δεν περναω με θερινα λαστιχα και ωρις αλυσιδες....θα μας ψαχνει η ΕΜΑΚ...χαχαχα..

Δεν περνάμε από κατάρα πολλάαααααα χρόνια τώρα Βάγγο χαχα. Εξελίχθηκαν οι δρόμοι. Τι θες να σου πω τώρα., ότι είσαι αυτό που δεν σου αρέσει να σε λένε ηλικιακά? χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βελτιωμένος ο ευρωπαίος σε σχέση με εχθές καθαρά, αλλά θέλει λίγη ακόμα δουλειά για να φτάσει στον τζίφο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 minutes ago, [weathermaniac] said:

βελτιωμένος ο ευρωπαίος σε σχέση με εχθές καθαρά, αλλά θέλει λίγη ακόμα δουλειά για να φτάσει στον τζίφο. 

Μιχαήλ με τα μέχρι τώρα  στοιχεία  τι να περιμένουμε από φαινομενα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετά έως πολλά μέχρι περίπου το μεσημέρι. Έπειτα το χαμηλό θα περάσει ανατολικά από την Πίνδο οπότε θα βγει βορειοανατολικός. Εκεί θα κόψουν και τα φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανέβασε πολύ τον υετο ο ευρωπαίος κοντά 13 χιλιοστά δίνει πάλι από τα 2,5 το πρωί και αν αναλογιστούμε ότι και το γαλλικό δίνει αρκετά τότε κάπου εκεί είναι η αλήθεια ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...