Jump to content
Κώστας.

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Σχολιασμός χαρτών Μαρτίου 2019. Τι μέλλει γενέσθαι?  

51 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Πιστεύετε ότι θα υπάρξει κι άλλη χειμερινή κατεβάσια μετά την Ωκεανίδα - Ψιψίνα;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aντε καλα χιονακια να εχουμε και μεις! 

 Παράλληλη αγάπη σ' ένα δρόμο όλο λάθη με παρέσυρες και τις κατηγορίες όσες είχα αμαρτίες τις απέσυρες...Γεια σου Αντζυ🎤

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το συνεχιζει το παραλελ..με υψομετρα παγοποιησης κοντα στα 500 μετρα και με εντονο υετο τοτε μπορει να και να εχουμε παγοχιονοκαλυψη...οπως και να χει θα ειναι εντονο το φαινομενο...θα βγει το παραλελ το εχω ενστικτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντυπωσιακη η πτωση του υδραγυρου μετα την καθαρη δευτερα.Για να δουμε αν τελικα ριξει και τοσο νερο οσο δειχνουν τα τελευταια τρεξίματα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ καλό που ανατολίκισαν τα 18αρια. Η λογική λέει ότι θα πάει κάπου ενδιάμεσα οπότε θα βγάλεικάτι εξαιρετικό. να πούμε ότι στα μεσοπρόθεσμα αυτή την φορά τα βρήκε πρώτα ο τζίφος, ενώ ο ευρωπαίος πέτυχε καλύτερα την διάταξη της τρίτης στα μεσοπρόθεσμα, ενώ φτάνοντας στην Τρίτη ο τζίφος τα πήγε πάλι καλύτερα.


γενικώς όλα φέτος είτε είναι να πάνε κανονικά στα δυτικά, είτε στα προσήνεμα τελικά πάνε προς τον βαγγέλη νοτιο Πόλο [πλην τηλέμαχου]. Τρομερό αυτό φέτος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τελικά τα 00αρια για η τρίτη είναι σαφώς χειρότερα. Θα μικρύνει και ο τζίφος την λίμνη στα 6αρια.. Και νόμιζα ότι θα μας έκανε τηνν χάρη. χαχαχα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η μοντελαρα (ναι αυτη η καινουρια των εκαττομυριων) αποφασισε στις 36 ωρες οτι δε θελει τελικα να χιονισει την Αττικη.Ολοι εμεις να μαζευτουμε και να φτιαξουμε ενα μοντελο βαζοντας στοιχεια μετεωρολογικων σταθμων,εμπειρια,και τοπικες παραμετρους οπως ακριβες αναγλυφο θα εχει μεγαλυτερη επιτυχια απο το παραλληλο...

Επλιζω να βελτιωθει στο μελλον...

Modele GFS - Carte prévisions

Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα έκανε ξανά 4,5 τα χιλιοστά ο ευρωπαίος από τα 13 χτες βράδυ κάθε τρέξιμο και τεράστιες διάφορες μια δίνει καλά φαινόμενα μια ελάχιστα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πολύ άσχημη η τροπή στα μοντέλα. Από εκεί που έλεγα θα αναπληρώσουμε το χαμένο νερό του Φλεβάρη, ο Μάρτιος ακολουθεί το ίδιο τραγικό τροπάριο. Μαύρα χάλια.. Τι να πω, μακάρι να μας το ανταποδώσει με έναν χειμώνα σαν το περσινό με περισσότερη τύχη..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά από λιγα νερα στα κεντρονότια και κάποια ελάχιστα στην βόρεια και δυτική χώρα, αντικυκλωνας και πάλι.. Η ανομβρία συνεχίζεται για την Δυτική και Βόρεια χώρα από τον Φλεβάρη, για να μην πω από τον περασμένο Σεπτέμβρη, καθώς μόνο ο Νοέμβρης και ο Γενάρης ήταν υετικα καλοί και όλοι οι άλλοι μήνες απλά τραγικοί.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολοκληρώνεται η τούμπα του τζίφου στο 18αρι. και τώρα επειδή γίνεται πιο δυτικά η αποκοπή δεν είναι προς το καλό μας..

πάλι καλά που ο ευρωπαίος πήγε και αυτός προς τζίφο και δεν είχαμε το απόλυτο ξεφτυλίκι όπως τον Φεβρουάριο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως θα το δω το χιονακι μου αύριο...και θα περιμένω οδό υπάρχει αζορικος για πεδινό χιόνι ,και αν δεν είναι Μάρτιο ε ας είναι Απρίλιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, g_ar said:

Μετά από λιγα νερα στα κεντρονότια και κάποια ελάχιστα στην βόρεια και δυτική χώρα, αντικυκλωνας και πάλι.. Η ανομβρία συνεχίζεται για την Δυτική και Βόρεια χώρα από τον Φλεβάρη, για να μην πω από τον περασμένο Σεπτέμβρη, καθώς μόνο ο Νοέμβρης και ο Γενάρης ήταν υετικα καλοί και όλοι οι άλλοι μήνες απλά τραγικοί.. 

Ο γνωστός από Λεμεσό?🙂...καλώς ήρθες ρε συ ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, notios_polos said:

Εγώ πάντως θα το δω το χιονακι μου αύριο...και θα περιμένω οδό υπάρχει αζορικος για πεδινό χιόνι ,και αν δεν είναι Μάρτιο ε ας είναι Απρίλιο.

Αν ξεκινήσεις 1 όχι δεν νομίζω να το δεις, εγώ θα ξεκινήσω και 2 ώρες αργότερα και πάλι αμφιβάλω αν θα χιονίζει. Βέβαια ο τζίφος το βράδυ δίνει χιόνι στα Γιάννενα όπως πάει, και εγώ τελικά θα είμαι Λάρισα εκείνη την ώρα. χαχαχαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά τις 20 Μαρτίου σα να καθαρίζει ο Ατλαντικός από υπερχαμηλα ο αζορικος ήδη θα έχει κερδίσει έδαφος στη δυτική Ευρώπη οπότε εάν υπάρχει μια στήριξη και μια ώθηση από την πλευρά του Καναδά τότε μπορεί το γρανάζι να λειτουργήσει καταλυτικα και να μας φέρει γερή ψυχρή εισβολή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ο παράλληλο βαδίζει στο μονοπάτι του γεροτζιφου...μου φαίνεται ότι σιγά σιγά πρέπει να επαναφέρω την μαυρογατα για μια τελευταία φετινή παράσταση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ηθελα να ξερα αυτο το meteocentre τι δινει? Την αποτυπωση προβλεψης του ευρωπαιου? 1002 στα Βιλια ενω το Χ ειναι στο Ιονιο? Τι να πεις...

image.png.8cc333267168a888318fb74b1c073375.png

                     image.png.c65afc34fff495c2449b1917c02cbb8e.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο τζιφος ο παλιος και ο νεος το γυροφερνουνε και εγω εχω μουλαρωσει πλεον...αλλαζω αβαταρ.θα χιονιση και θα σκασει αλλη μια φορα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, notios_polos said:

ο τζιφος ο παλιος και ο νεος το γυροφερνουνε και εγω εχω μουλαρωσει πλεον...αλλαζω αβαταρ.θα χιονιση και θα σκασει αλλη μια φορα

δεν είδες πως άλλαξαν τα τρεξίματα αυτές τις ημέρες, και περιμένεις να βγουν αυτά που βγάζουν οι τζίφοι? Δεν νομίζω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...