Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Έτρεξα τελικά στον αγώνα απόψε στο Πεδίο του Άρεως...θα πω μόνο ότι ήταν τέτοια η ζέστη στις 9 που ξεκίνησα που πολύ γρήγορα από το πρώτο χλμ είχα 170+ παλμούς με μέγιστους 190 όταν ποτέ δεν έχω ανεβάσει  πάνω από 182 ....

Τρομερό πραγματικά ....είχε περίπου 32 εκείνη την ώρα και πάνω από 60% υγρασία ..

χαρά στο κουράγιο σου φίλε....καλά εγώ ούτε καν θα το σκεφτόμουνα, πόσω μάλλον να το έκανα....

το θέμα τώρα δεν είναι αν δροσίσει για κάνα 2-3 βράδια αλλά η εσωτερική των σπιτιών που έχουν ανάψει και δεν δροσίζεσαι αλλιώς παρά μόνο με a/c....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ειμαι στο χωριο στη ν/α Φθιωτιδα στα 500 μετρα..Η εσωτερικη γυρω στους 30 χωρις a/c.Δεν την παλευω,δεν θα κοιμηθω,εχω απιστευτα νευρα.Αυτες ειναι συνθηκες για σκουληκια,κατσαριδες και γαμwφιδα.Ειναι συνθηκες εκτελεσης ενος καταδικασμενου για φονους,θανατοποινιτη.Ειναι μεσαιωνικο βασανιστηριο.Δεν ειναι ανθρωπινες συνθηκες αυτες.

Μονο Δροσοπηγαρα,τοσες μερες ημασταν αρχοντες τα βραδια τουλαχιστον 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ειμαι στο χωριο στη ν/α Φθιωτιδα στα 500 μετρα..Η εσωτερικη γυρω στους 30 χωρις a/c.Δεν την παλευω,δεν θα κοιμηθω,εχω απιστευτα νευρα.Αυτες ειναι συνθηκες για σκουληκια,κατσαριδες και γαμwφιδα.Ειναι συνθηκες εκτελεσης ενος καταδικασμενου για φονους,θανατοποινιτη.Ειναι μεσαιωνικο βασανιστηριο.Δεν ειναι ανθρωπινες συνθηκες αυτες.

Μονο Δροσοπηγαρα,τοσες μερες ημασταν αρχοντες τα βραδια τουλαχιστον 

Είναι και αναλόγως σε τι συνθήκες έχει μάθει να ζει ο καθένας. Για εσένα που πλέον είσαι μαθημένος στις δροσερές (έως και ψυχρές) βραδιές στη Δροσοπηγή ακόμα και το καλοκαίρι, όλα αυτά (δηλαδή οι 30 εσωτερική που λες, χωρίς a/c κλπ) είναι λογικό να σου φαίνονται εξωπραγματικά. Για έναν μέσο κάτοικο λεκανοπεδίου (βάζω και μένα σ αυτούς) που έχει ένα κλιματιστικό στο σαλόνι και τα υπνοδωμάτια είναι με/χωρίς ανεμιστήρες, είναι κάτι το συνηθισμένο. Θα μου πεις "γιατί δε βάζεις και στα υπνοδωμάτια κλιματιστικά?" ... προτίμησα να μην χαθεί κι άλλος χώρος στη βεράντα (εξωτερική εγκατάσταση κλπ) 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες T από το δίκτυο της Ε.Μ.Υ. 26/6/2021

1. Λαμία 42.8°C

2. Ελευσίνα 41.6°C

3. Νέα Φιλαδέλφεια 41.4°C

4. Λάρισα 40.8°C

5. Ολυμπιακό Κολυμβητήριο 40.5°C

6. ΟΑΚΑ 40.3°C

7. Κάτω Τιθορέα 40.1°C

Μέγιστες Τ Αττικής 26/6/2021

1. Σχινιάς ΕΜΥ 42°C (δεν έδωσε δέκατα η ΕΜΥ)

2. Μάνδρα ΙΜΣ 41.8°C

3. Ελευσίνα ΕΜΥ 41.6°C

4. Νέα Φιλαδέλφεια ΕΜΥ 41.4°C

5. Ασπρόπυργος ΕΑΑ 41.3°C

6. Ολυμπιακό Κολυμβητήριο ΕΜΥ 40.5°C

7. Ψυχικό ΕΑΑ 40.4°C

8. ΣΚΑ ΕΑΑ 40.4°C

9. ΟΑΚΑ ΕΜΥ 40.3°C

10. Μενίδι ΙΜΣ 40.3°C

11.  Βλυχάδα ΕΑΑ 40.2°C

12. Θησείο ΕΑΑ 40.0°C

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Βόλος το έκανε το 41 πάντως με ΒΔ και 37 στο λιμάνι. Ευτυχώς που δεν είμαι εκεί. Τώρα αυτή η σκόνη πότε θα φύγει επιτέλους να δούμε ένα ηλιοβασίλεμα της προκοπής στη Σαντορίνη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για να δουμε σημερα θα βγει 40αρι? Με βαση τα 850hp υπαρχει δυναμικη στην Νοτια Πελοπόννησο κυριως, φυσικά αν δεν γυρισει παλι αυρα απο νωρις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Πλώρα ήδη 38.1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37,2c Αρφαρα...σχεδον 1c κατω σε σχεση με χτες ίδια ωρα...αν δεν γυρισει νοτιας γρηγορα υπαρχει καλη δυναμικη εκει

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χθες βραδακι νομισα οτι με το που φυσηξε ανεμος απ τ ανατολικα μου, θα ηταν ολα καλα και το αντιδοτο στην υγρασια, ως ενα σημειο....ελα ομως που αργοτερα επαυσαν τα παντα και επεβληθη απνοια....

Ε τοτε το βασανιστηριο μολις ειχε αρχισει....η υγρασια μου εκανε τη ζωη δυσφορη....η θερμ μεσα 30,5, εξω δεν επεφτε με τιποτα κστω απο 29, τα ειδα ολα....ημουν μισο βημα πριν φυγω για νοσοκομειο.....και λιγα ειπε ο χιονανθρωπος γι αυτα που συναντησε στο ημιορεινο χωριο του.....αρχισα ψυχρες κομπρεσες με βρεγμενη πετσετα στο κεφαλι και ολο το σωμα, επι αρκετο διαστημα.....συνηλθα λιγο....η υγρασια 55%.....απελπισια.....

Ευτυχως εβλεπα euro και ξεχνιομουν.....έλα ομως που δεν γινοταν τιποτε.....εεε άρχισα μια σειρα να περασει η ωρα.....και ω του θαυματος γυρισε ΒΑ, φυσηξε λιγο, επεσε μερικες μοναδες η υγρασια κι εφτασε 4 το ξημερωμα, με 26β. περιπου.....κοιμηθηκα καλα, με τον ανεμιστηρα πανω μου, αλλα σκεφτομαι οτι μπορει ναχει καμια ασταθεια αυριο και να ριξει και τιποτε σταγονες και τρεμω....ξηρασια απο Μαϊο ως Οκτώβριο ρεεεεε....πληρωνουμε τις βροχες του Ιουνη με υγρασια και βασανιστηρια....ελεος.....

Σήμερα φυσαει λιγο σταματαει.....υγρασια στα υψη....οχι δεν.....οχι παλι.....ευτυχως δεν θ ανεβει πολυ η Τ σημερα.....ειμαστε σε κλοιο και χωρις κλιματιστικο....απο Δευτερα Τριτη αγκαλια ομως.....

Ελαχιστη λιγο κατω απο 25 εδω, λιγο κατω απο 17 Χοχλια κι εχει ο Θεος!!!

Καλημέρα και καλή Κυριακή σε ολους....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11.9 ελάχιστη στο Πάος Καλαβρύτων

13.1 στα Καλάβρυτα 

17.7 στον Ποταμό Κέρκυρας

Σαφώς πολύ αναστροφικα μέρη και τα 3 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γόρτυνα 39.2

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Παρά το γεγονός ότι σε σχέση με άλλα βράδυα ήταν καλύτερη η θερμοκρασία, τελικά η ελάχιστη ήταν πιο υψηλή από εχθές...στους 24.8.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...