Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, kouvanos said:

Προς South και ολους τους φιλους: ο σταθμος στο Ψυχικο χανει τρελα στις μεγσιτες γιατι τον βαραει ο ηλιος !!!!!! Οποτε ειναι αναξιοπιστος

Δεν είμαι σίγουρος γιατί την πλειοψηφία των ημερών φαίνεται να ακολουθεί τους υπόλοιπους θερμούς σταθμούς του εσωτερικού του λεκανοπεδίου. Μερικές φορές κάτι δέκατα πάνω άλλες κάτι λίγα κάτω από τους θερμότερους (Ν.Φιλαδέλφεια, Μενίδι κτλ). Επίσης στην καρτέλα με τις βλάβες δε βλέπω σχετικές σημειώσεις από ΕΑΑ.

38 και το Ολυμπιακό Κολυμβητήριο btw από ΕΜΥ

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Δεν είμαι σίγουρος γιατί την πλειοψηφία των ημερών φαίνεται να ακολουθεί τους υπόλοιπους θερμούς σταθμούς του εσωτερικού του λεκανοπεδίου. Μερικές φορές κάτι δέκατα πάνω άλλες κάτι λίγα κάτω από τους θερμότερους (Ν.Φιλαδέλφεια, Μενίδι κτλ). Επίσης στην καρτέλα με τις βλάβες δε βλέπω σχετικές σημειώσεις από ΕΑΑ.

38 και το Ολυμπιακό Κολυμβητήριο btw από ΕΜΥ

Εδώ κάποιοι φορείς συνεχίζουν να αντλούν δεδομένα από σταθμούς σε ταράτσες ..  τι να λέμε τώρα ....Το Ψυχικό το παρακολουθώ χρόνια και γράφει αλλα ντ άλλων.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ πιο δροσερή μέρα στην Λάρισα, μόλις 37.8 η μέγιστη, όταν τις τελευταίες 3 μέρες περνούσαμε τους 40 βαθμούς. Αυτό σήμερα, λόγω της αύρας. Παρόλα αυτά δεν έχουμε αστάθεια σήμερα και βαριέμαι, σε σχέση με εχθές.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, kouvanos είπε:

Προς South και ολους τους φιλους: ο σταθμος στο Ψυχικο χανει τρελα στις μεγσιτες γιατι τον βαραει ο ηλιος !!!!!! Οποτε ειναι αναξιοπιστος

Συννεφουλα κ Ζωγραφου πριν ειχε κλεισει τελειως....

Ανακοπηκε.η ανοδος εκτοξευτηκε.η υγρασια τωρα τη ριχνει λιγο ενα δροσερο.ΒΒΑ.ρευμα....φυσα ρε ατιμε φυσα λιγακι

35.3 μεγιστη μεχρι στιγμης και 34.2 τωρα....

Μα οι σωστες μετρησεις ετσι γινονται ρε φιλε.Με τον αισθητηρα μεσα σε αεριζομενο κλωβο και να τον χτυπαει ο ηλιος.Απ'οτι βλεπω ο σταθμος αυτος ειναι μηχανικα αεριζομενος,οποτε αν δεν υπαρχει καποιο θεμα με τον ανεμιστηρα του ή κατι αλλο,μια χαρα πρεπει να δειχνει και καλως ειναι στον ηλιο 

Επιστροφη στη βαση πλεον,ειμαι κομματια μετα το χθεσινο μαρτυριο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τραβαει και τραβαει νεα μεγιστη ημερας 35.5 πριν απο λιγο.....στις 17.05 παρακαλω....αντε να πεσει ο κιτρινιαρης μπας και φτασουμε πιο νωρις σημερα το 28-29αρι προς τα μεσανυχτα...τι ζουμε ρεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35.1 μέγιστη σήμερα με υψηλή για τα δεδομένα της περιοχής υγρασία και μέγιστο heat index 37.5

Στους 33.2 τώρα και 43% υγρασία 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοκαιρία και αρκετή ζέστη με λίγους δροσερούς ανέμους από δυτικές διευθύνσεις τώρα το απόγευμα στη Θεσσαλονίκη και στον Εύοσμο πιο συγκεκριμένα με τη θερμοκρασία από 21 έως 34.

Ανοιξοκαλόκαιρο = λατρεία

Φθινοπωροχείμωνο = αηδία

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αργα και βασανιστικα μας καιει ακομα....33 βαθμοι ακατεβατα περασμενες 7.00....

Υπομονη...αλλες 7-8 μερουλες μεχρι το ευλογημενο μελτεμι στις 5 Ιουλιου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σχεδόν 40άρισε σήμερα η Λίνδος. Και εδώ στην πόλη της Ρόδου τσίμπησε λιγάκι η ζεστη νωρίτερα με 33 βαθμούς και heat index γύρω στους 35. Τώρα όμως είμαστε ήδη κάτω από τους 30 με μέτριο βορειοδυτικό άνεμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πέσε ρε καταραμένη θερμοκρασία .....

4 μέρες τώρα δεν έχω τολμήσει να ανοίξω ούτε να αερισω το σπίτι 

33.3 τώρα και 41% υγρασία 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πέσε ρε καταραμένη θερμοκρασία .....

4 μέρες τώρα δεν έχω τολμήσει να ανοίξω ούτε να αερισω το σπίτι 

33.3 τώρα και 41% υγρασία 

 

Χαχα κι εγω το ιδιο φιλε....γυρω στα μεσανυχτα ανοιγω διαπλατα τα παντα ριχνω παντου νερα λλα τιποτα....30αρια εσωτερικη ετσι και κλεισει εστω και για 1 ωρα το αιρκο....και εξωτερικη αστα να πανε....

Φαγαμε τις πρωτες 5 δυσκολες και μενουν αλλες 8 ημερες...οχι οτι θα κανει καμια δροσια αλλα τουλαχιστοννθα εχει 33-34 με το ευλογημενο μελτεμακι και ελαχιστες μπορει και κατω απο 25....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23,4 τωρα εδω.Φανταζει ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ μπροστα σε αυτο που εζησα χθες στο χωριο και σε αυτο που βιωνει τωρα το λεκανοπεδιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ελαχιστη το πρωι εντωμεταξυ στους 19,3 σημερα.Στο χωριο δεν επεσε κατω απο 26 και η εσωτερικη δεν επεσε κατω απο 30.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχω κάτσει μετά από μέρες στο μπαλκόνι που έχει νότιο προσανατολισμό και έχει τώρα ένα αεράκι μουρλια.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το καλυτερο βραδυ μακραν απο τα τελευταια 4.....φυσαει ρε παιδι μου.κινειται κατι....επιτελους να δουμε.ενα ματσακι μπαλιτσα μπαλκονι μπυριτσα και οχι σαν ποντικια μες.στο αιρκο....

28.7 και πεφτει σχετικα γρηγορα....μη σταματας μη σταματας να μας φυσας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απαλευτες μερες...Αδιανοητη κατασταση..Αφορητη..Εκανα και το λαθος εχθες στο κρυονερι να πιω ρακι και ακομα βλεπω πεταλουδες...Ιδρωνω με το παραμικρο...Εχω κουρνιασει στον καναπε και δεν σηκωνομαι για κανενα λογο..Ο βραδυπους το ζωακι μπροστα μου,μοιαζει Κεντερης....

Ολη μερα κλιματιστικο...Και τα 4 non stop...Η δεη θα τριβει τα χερια της και γω θα ψαχνω διευρα για να παρω τσιγαρα...

Και μυαλο δε βαζω...Και μολις εκανα παραγγελια για πιτσα special για τη ματσαρα που ακολουθει..Το μονο θετικο της ημερας οτι με πληρωσε πολυ καλα η Τσεχια...

Ηλιε πεθανε ρε σκυλε και συ και το τσιρακι σου το βρωμοκαλοκαιρο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κουραγιο Σακαρε !!!!!! Παρε και μπυρονια να σβησεις την πιτσα.μεσα σου!!!!!

27.4 εδω Ζωγραφου σε καθετη πραγματικα πτωση χαρη αε αυτο το ομορφο.αγερι απο τα ΝΝΔ....

Ζεστη βεβαια αλλα.ανελπιστα υποφερτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36,3 βαθμοί η σημερινή μέγιστη εδώ στο Μακροχώρι πιο ανθρώπινη ζέστη σε σχεση με τις προηγούμενες ημέρες......στους 41,1 το μέγιστο  heat index.... στους 26 τώρα.....πάει να δροσίσει......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...