Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές Ιουνίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολυ ζεστη με 34,2 βαθμους τωρα και δεν λεει αυτες τις μερες να καθαρισει και η ατμοσφαιρα προς τζουμερκα.

Μια φωτο μολις τωρα προς τις χιονουρες στα Ν.Δ τζουμερκα στις κορυφες.Νοτια των ιωαννινων.

612716431_.JPG.277e9abbde01b92f7751a4d5cfbe4ba9.JPG

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... από Κορυφή Σμόλικα  h 2637 m με φόντο την Γκαμήλα ..... ( Β. Γερμάνης ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα 1 άτομο, στέκεται και φύση

Αρκετες χιονουρες φαινονται στην Γκαμηλα που φτανουν μεχρι τα 1500 μετρα υψομετρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Τα παράλια έπιασαν μέγιστες την ίδια ώρα

Πειραιάς  36.4 °C at 18:59
Άλιμος 36.7°C   at   19:09
ΣΕΦ 36.2°C   at   19:02

Οντως το ενιωσα οτι μετα τις 6-6:30 εκανε πιο πολύ ζέστη σε σχεση με το μεσημερι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Νέα Ηρακλεια 31βαθμοι, με 55% υγρασία,  βέβαια φυσάει  από θάλασσα ένα ωραίο αεράκι και δεν ζοριζεσαι καθόλου. Περιττό να πω ότι η θάλασσα ήταν βραστή και  δεν μου άρεσε καθόλου .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

.... καλησπέρα σε όλους τους κατακαμένους ..... 😁

..... μέγιστη 37.3 C , σίγουρα η πιο ζεστή μέρα για εδώ μέχρι τώρα .....

..... τώρα  δρόσισε 😋 ...... μόλις σπάσαμε τους 30 .....  29.8 C με υγρασία 48 % με αίσθηση 30 C .....

..... βοήθα Παναγιά μου και μη χειρότερα ..... 

Νέος "καύσωνας" στα σκαριά για τα μέσα της νέας εβδομάδας

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 βαθμουλακια μετα τη βροχη στον πανουργια φωκιδας..α ρε να μασταν στο χωριο..ζακετα να παρεις θα μου λεγε η μανα🤣

camera2-1.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από το απόγευμα μέχρι τώρα έχουμε μια φανταστική δυνατή θαλάσσια αύρα από τα νοτιοανατολικά και δρόσισε για τα καλά όλη την ανατολική πεδιάδα. Τώρα σιγά σιγά φθάνει και στην δυτική πεδιάδα σε Τρίκαλα, Καρδίτσα κλπ. Είμαι βεράντα και απολαμβάνω την δροσιά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

Απογευματινή βολτιίτσα στο Αλκαζάρ, νιώθω πολύ άνετα, και προσωπικά προτιμώ Ντην θερμοκρασία αυτή που έχουμε τώρα με παραπάνω υγρασία παρά 40 άρια που μόλις βγήκα άρχισα να .... Εξαχνωνομαι..

IMG_20210626_195715.jpg

 

30 βαθμοί τώρα όσο είχαμε εχθές τα μεσάνυχτα!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Την τελευταία ώρα φυσάει ένα απίθανο αγέρι εδώ στα Μελίσσια, εχοντας κσι ανατολική διεύθυνση μεσα (ΑΝΑ και ΝΝΑ), που σου δινει μια ωραια δροσιστικη αισθηση εξω....αύρα για μας....οταν σταματαει, λογω της ανεβασμενης υγρασιας, ιδρωνεις λιγο....αλλα μακαρι να συνεχισει ετσι....δεν το περιμενα απο σημερα συτο, ειναι η αληθεια!! 26,3-37,8οC η σημερινή κυμανση, με κυρίως βορειο ρευμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

.... καλησπέρα σε όλους τους κατακαμένους ..... 😁

..... μέγιστη 37.3 C , σίγουρα η πιο ζεστή μέρα για εδώ μέχρι τώρα .....

..... τώρα  δρόσισε 😋 ...... μόλις σπάσαμε τους 30 .....  29.8 C με υγρασία 48 % με αίσθηση 30 C .....

..... βοήθα Παναγιά μου και μη χειρότερα ..... 

Νέος "καύσωνας" στα σκαριά για τα μέσα της νέας εβδομάδας

 

Να μαντέψω; μετέωρα; 😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39αρι λοιπον σημερα (38.8 Γιωργης 38.7 Βυρωνας) και τωρα μετα κοπων κ βασανων επεσε.κατω απο 30...

29.3 και ριχνω συνεχεια νερο μπας και μπορεσουμε να δουμε.ματσακι στο μπαλκονι αλλα που...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να αναφέρουμε και τους 41 β. της Φοινικούντας που φοενιάζει με ΒΔ. Ο σταθμός είναι Davis vue τοποθετημένος σε ταράτσα. Σίγουρα δεν έχει την αξιοπιστία ενός pro  μηχανικά αεριζόμενου τοποθετημένου στο έδαφος, όμως έστω και έτσι βλέπουμε ένα δείγμα της δυναμικής της περιοχής.

http://foinikounda.meteoclub.gr/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτρεξα τελικά στον αγώνα απόψε στο Πεδίο του Άρεως...θα πω μόνο ότι ήταν τέτοια η ζέστη στις 9 που ξεκίνησα που πολύ γρήγορα από το πρώτο χλμ είχα 170+ παλμούς με μέγιστους 190 όταν ποτέ δεν έχω ανεβάσει  πάνω από 182 ....

Τρομερό πραγματικά ....είχε περίπου 32 εκείνη την ώρα και πάνω από 60% υγρασία ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τους 39,9 φτάσαμε σήμερα εδώ στο Μακροχώρι αλλά ευτυχώς (που φτάσαμε..) που δεν είχε τόσο αυξημένη υγρασία όσο τις προηγούμενες μέρες κι έτσι το heat index κρατήθηκε μέχρι τους 44,4 .....ενώ με το που έπεσε και ο ήλιος το βοριαδάκι που φυσούσε έκανε την κατάσταση λίγο πιο υποφερτή δρόσισε κάπως την ατμόσφαιρα σε σχέση πάντα με τα έως χτεσινά.....πολύ ευ΄χαριστη δροσιά τώρα με τη θερμοκρασία στους 25,7 ,,τιμές που πέφταμε μέχρι χτες μετά τις 1-2 τα μεσάνυχτα...και με αεράκι .....απόψε νιώθω σαν να είμαι σε όαση.....!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για λιγο κρατησε η χαρη του ΒΒα μεχρι να ξαναπαρει τα ηνια η αυρα ΝΝα απο.Σαρωνικο

27.7 στο.μπαλκονι αλλα με.70% υγρασια !!!! Δεν παλευεται ακομα μπορει.να ειναι στα.σημεια καλυτερο απο χθες βραδυ αλλα.για μενα.παραμενει απαγορευτικο....

Υπομονη....

Η Ιπποκρατειος που σχεδον 38αρισε.σημερα.ειναι ηδη στους.17.5 και.πεφτει ελευθερη πτωση.....εκανε κι.εκει.ενα ζεστο μεσημερι να στεγνωσουν τα.σπιτια απο.την.υγρασια χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιας και αναφέρθηκε η Πρέβεζα θυμάμαι το καλοκαίρι του 2012 που είχαμε κάθε μέρα heat index στην Πρέβεζα απ' τον σταθμο του Αστεροσκοπείου 50+ για σχεδόν 1 μήνα με μέγιστο νομίζω 55,4 αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά...σίγουρα θυμάμαι τον αριθμό 55 μπροστά...ίσως και πιο πάνω κάποια άλλη μερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας εσκισε...νομιζω χειροτερα απο.χθες...

27.5 με.27.7 παιζει την τελευταια ωρα με αυρα ΝΝΔ και υγρασιες απιστευτες για την περιοχη 65-70%

Αιρκο και παλι αιρκο και πολλη υπομονη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...