Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, kouvanos είπε:

Νικητα επειδη τα βρισκεις το 2007 και το 2017 ποσο ειχαμε.Αττικη στο peak? Θυμαμαι κατι 28.7 αλλα μπορει να κανω κ λαθος....

Noμιζω 27, ή μεχρι 27,7 εχει πιασει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Βγηκε το 12αρι και ανοιγουν οι καρτελες σιγα σιγα....για πειτε....μηπως το μετριασε λιιιιγο σε.ενταση η ειναι ιδεα μου;

Κάποιες ενδιάμεσες μερες απλα μεταξυ πρώτου και δεύτερου κυματος δροσιάς παραπανω...Τελικά παει για λιμνη

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχαήλ @[weathermaniac] που εισαι το βλέπεις το 12 αρι ...θα φέρει λιμνη;;;; χαχαχα

Ή λιμνη η Σαχάρα ειναι το 12 αρι ..Ότι κατσει

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως την Θεσσαλία την έχουμε για πολύ ψηλά..

Τρίκαλα, επαρχία Τυρνάβου (Πλατανούλια και Δένδρα) και Λάρισα

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Εγώ πάντως την Θεσσαλία την έχουμε για πολύ ψηλά..

Τρίκαλα, επαρχία Τυρνάβου (Πλατανούλια και Δένδρα) και Λάρισα

Πιστεύω Θάνο, ότι στο τέλος του καυσωνα που θα μπει Λίβα, και αν έχουμε υψηλές τ στα 850 και δυτικότερα της Πίνδου, θα διαλυσουμε το 17

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η επομενη Δευτερα με τα δεδομενα του ευρωπαιου...η ζωνη 46-48c εκανε την εμφανιση της στη Λαρισα κ σε ενα μερος της Λοκριδας...

Screenshot_20210725-215948_Chrome.jpg

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Νικητα επειδη τα βρισκεις το 2007 και το 2017 ποσο ειχαμε.Αττικη στο peak? Θυμαμαι κατι 28.7 αλλα μπορει να κανω κ λαθος....

Τελικα 26.6.2007 ειχε 28c η ραδιοβοληση...η μεγαλυτερη ever ολα τα χρονια που γινονται ραδιοβολησεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, geornik said:

Τελικα 26.6.2007 ειχε 28c η ραδιοβοληση...η μεγαλυτερη ever ολα τα χρονια που γινονται ραδιοβολησεις

 Ήταν η μέρα με τους 47.5 βαθμούς στη Νέα Φιλαδέλφεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Πιστεύω Θάνο, ότι στο τέλος του καυσωνα που θα μπει Λίβα, και αν έχουμε υψηλές τ στα 850 και δυτικότερα της Πίνδου, θα διαλυσουμε το 17

Το 17 θα το ξεπεράσουμε εύκολα, πάντα σε σύγκριση με το τι είχε γράψει ο σταθμός της ΕΜΥ γιατί εκείνος του ΕΕΑ ίσως είχε πρόβλημα τα προηγούμενα χρόνια στην Λάρισα. Επειδή φαίνεται να κρατάει για μέρεςτο θερμό κύμα θα λιμνάσει για τα καλά η καυτή μάζα πάνω από την πεδιάδα και τα ηπειρωτικότερα τμήματα θα γράψουν πολύ δυνατά. Ο λίβας είναι και αυτό ένα άλλο κεφάλαιο που αν βγει η ανατολική πεδιάδα θα καεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, geornik είπε:

Τελικα 26.6.2007 ειχε 28c η ραδιοβοληση...η μεγαλυτερη ever ολα τα χρονια που γινονται ραδιοβολησεις

Ήταν η μέρα με τους 46,2°C στην Νέα Φιλαδέλφεια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για Μεσσηνία εκτός του Αρφαρά με ΒΑ καταβάτες βάζουν υποψηφιότητα για πολύ υψηλές θερμοκρασίες και Καλαμάτα, ο άξονας Πύλου - Κυπαρισσίας και ο Άγιος Δημήτριος Μεσσηνιακής Μάνης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Μεσσήνιος είπε:

Για Μεσσηνία εκτός του Αρφαρά με ΒΑ καταβάτες βάζουν υποψηφιότητα για πολύ υψηλές θερμοκρασίες και Καλαμάτα, ο άξονας Πύλου - Κυπαρισσίας και ο Άγιος Δημήτριος Μεσσηνιακής Μάνης.

Μεγαλοπολη αρκαδια τι βλεπεις Αντουαν;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βλεπω καλα; βαζει στο +29 τα 2/3 της αττικης στις 2 αυγουστου και μεσημερι;
ποπο εκτρωμα κανονικοτατο

αλλα με Νοτιο ρευμα. οποτε ψηνονται τα κεντροβορεια του νομου...

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φοβαμαι οτι θα το γραψει καπου το 50αρι η Ελλαδαρα κ θα γινουμε ειδηση πανελλαδικα....πωπω Χριστε μου....να πεφτει π.χ. στους 38-39 τα ξημερωματα και να λες Ωπα Δροσισε εξω !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μεγαλοπολη αρκαδια τι βλεπεις Αντουαν;;

Γιώργο λογικά ψήσιμο, αν συγκρίνουμε με το 43,2 που είχε γράψει 01/07/2017. Με τέτοια επιμονή και διάρκεια υψηλών θερμοκρασιών στα 850 ψηλά γεωδυναμικά και μακριά από επιρροή μελτεμιού - θαλάσσιας αύρας σίγουρα θα είναι δύσκολη η κατάσταση...Το καλό όμως είναι ότι θα δροσίζει το βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, kouvanos said:

Φοβαμαι οτι θα το γραψει καπου το 50αρι η Ελλαδαρα κ θα γινουμε ειδηση πανελλαδικα....πωπω Χριστε μου....να πεφτει π.χ. στους 38-39 τα ξημερωματα και να λες Ωπα Δροσισε εξω !

Πολλά αλλάζουν, μέχρι τις κρίσιμες στιγμές αλλά για να ξεπεράσουμε  σε εθνικό επίπεδο τους 48 που έδωσε η Ελευσίνα και το Τατόι ή ακόμα και το 47.5 από τη Νέα Φιλαδέλφεια, θα χρειαστούμε εξαιρετικά δυνατές/ιδανικές συνθήκες κατά τόπους. Ειδικά σε ότι αφορά την Αττική και εφόσον έχουμε τους σωστούς ανέμους τότε όλα είναι πιθανά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Μεσσήνιος είπε:

Γιώργο λογικά ψήσιμο, αν συγκρίνουμε με το 43,2 που είχε γράψει 01/07/2017. Με τέτοια επιμονή και διάρκεια υψηλών θερμοκρασιών στα 850 ψηλά γεωδυναμικά και μακριά από επιρροή μελτεμιού - θαλάσσιας αύρας σίγουρα θα είναι δύσκολη η κατάσταση...Το καλό όμως είναι ότι θα δροσίζει το βράδυ!

Απο Τεταρτη ως τις 7 αυγουστου θα ειμαι κατω φιλε.Ειναι τουλαχιστον πολυ αναστροφικο το μερος κι εγω κοιμαμαι σε ημιυπογειο.Την υπολοιπη μερα ομως θα μαρτυρησουμε χωρις a/c.

8 κατεβαινω Καλαματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Απο Τεταρτη ως τις 7 αυγουστου θα ειμαι κατω φιλε.Ειναι τουλαχιστον πολυ αναστροφικο το μερος κι εγω κοιμαμαι σε ημιυπογειο.Την υπολοιπη μερα ομως θα μαρτυρησουμε χωρις a/c.

8 κατεβαινω Καλαματα

Ευτυχώς φίλε μου που έχει τα 400 μ. υψόμετρο και είναι και αναστροφικό το μέρος, οπότε σώζεται κάπως η κατάσταση. Αύγουστο λογικά θα είμαι και εγώ κάτω να πιούμε κανένα καφέ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...