Jump to content
teo_73

Ανάλυση χαρτών Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, olaficent είπε:

η αττικη εχει να περιμενει κατι απο βροχες ή.....?????

Κυριακή και δευτέρα θα πλησιάσουν κάτι βροχές, και γενικά θα έχει πιο ασταθή καιρό. ΄Όμως δεν φαίνεται να μιλάμε για κάτι οργανωμένο. Θα περιμένουμε εκεί προς Πέμπτη, που είναι πιθανό να έρθει πιο νότια η αστάθεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δώστε λίγο προγνωστικά για Θεσσαλονίκη παίδες, καήκαμε τόσες μέρες με τον καύσωνα........πρόσκαιρη δροσιά κ μετά πάλι καύσωνας?!?!?!??!!?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Snow_Addict είπε:

Δώστε λίγο προγνωστικά για Θεσσαλονίκη παίδες, καήκαμε τόσες μέρες με τον καύσωνα........πρόσκαιρη δροσιά κ μετά πάλι καύσωνας?!?!?!??!!?

Στο όριο η Θεσσαλονίκη δυστυχώς. Αστάθεια θα υπάρξει, αλλά τα σημαντικότερα τμηματα της θα είναι από τα δυτικά τμήματα της κεντρικής Μακεδονίας και δυτικότερα για κυριακοδευτερα.

Θα δούμε μήπως Τετάρτη προς πέμπτη αλλάξει πρόσκαιρα αυτό.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Στο όριο η Θεσσαλονίκη δυστυχώς. Αστάθεια θα υπάρξει, αλλά τα σημαντικότερα τμηματα της θα είναι από τα δυτικά τμήματα της κεντρικής Μακεδονίας και δυτικότερα για κυριακοδευτερα.

Θα δούμε μήπως Τετάρτη προς πέμπτη αλλάξει πρόσκαιρα αυτό.

Μου φαίνεται ανήκουστο αυτή η διάταξη να μην βγάλει καταιγίδες στήν Ήπειρο

gfs-0-42.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Μου φαίνεται ανήκουστο αυτή η διάταξη να μην βγάλει καταιγίδες στήν Ήπειρο

gfs-0-42.png

και εμένα Βασίλη. Για να ήταν τέλεια η διάταξη για την Ήπειρο, θα έπρεπε να ήταν νοτιότερα η λίμνη ώστε να έχουμε νοτιοανατολικό ρεύμα, το καλύτερο για καταιγίδες εδώ. Στην Θεσσαλία βέβαια και δη την ανατολική, κάτι τέτοιο θα σήμαινε λιγότερα ή και καθόλου φαινόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετά την λίμνη ο ευρωπαίος φέρνει εκ νέου αστάθειες Πέμπτη Παρασκευή, και μάλιστα στην συνέχεια δροσιά, αφού δίνει έως και 5 βαθμούς κάτω από τα κανονικά στα 850, όταν τώρα έχουμε +5 από τα κλιματικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, billipiros12 είπε:

Μου φαίνεται ανήκουστο αυτή η διάταξη να μην βγάλει καταιγίδες στήν Ήπειρο

gfs-0-42.png

Αυτη ειναι η διάταξη μας για εδω δυτικη μακεδονια ..απλά υπέροχη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Αυτη ειναι η διάταξη μας για εδω δυτικη μακεδονια ..απλά υπέροχη 

Θα χρησιμοποιούσα ακόμα πιο ωραίους όρους αλλά μας βλέπουν και παιδιά. Χαχαχα. Θα βγάλει τέρατα και η δυτική Μακεδονία, θέλω φωτό!!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κοιτάξτε διαφορά μεγάλη της λίμνης σε μετατόπιση απόσταση στα 500 για τις 8 το πρωί Δευτέρας στο γαλλικό το 18αρι πρώτη εικόνα και 12αρι δεύτερη...!

IMG_20210717_015643.jpg

IMG_20210717_015651.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό είναι μοντέλο! Όχι σαν τα άλλα που είναι μέσα στην μιζέρια.300mm στην Κρητη !Παρε κόσμε! Ελβετία παιδί μου...

Υ.Γ Τα μάζεψε στο πρωινό τρέξιμο.Το συγκεκριμένο μοντέλο δείχνει σχεδόν πάντα ότι να ναι αλλά που θα δεις τέτοιο χάρτη καλοκαιριάτικα; Χαλάλι του !

SmartSelect_20210717-065416_Samsung Internet.jpg

SmartSelect_20210717-065815_Samsung Internet.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κι αλλος καυσωνας εν'οψει δυστυχως.Ετσι ειναι αν ζεις στην βορεια αφρικη.

26...... Όσο πάει.  Ήδη +26 στα 850 τρέχει η Δ.Μακεδονια 9 μερες πριν. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπαρχουν οι προϋποθεσεις για τον μεγαλυτερο καυσωνα της δεκαετιας μετα τις 28 του μηνα. Ηδη οι μεσοι οροι κοντευουν στο +25 στα 850,τα 500αρια ειναι μεταξυ -5 και 0 και στην αφρικη οι αποκλισεις ειναι πολυ πανω απο τα κανονικα. Θα δειξει απο τα μεσα της βδομαδας αν θα μας επηρεασει ή αν απλα θα συνεχισουμε οπως ολο τον ιουλη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει χαλάσει κάπως η Πέμπτη-παρασκευή. Χρόνο όμως έχουμε όπως έφτιαξε η αυριανή λίμνη, μπορεί αν φτιάξει εκ νέου η Πέμπτη Παρασκευή. Για μετά μειώθηκαν οι ανησυχίες, σε σχέση με προχθές έχουν πέσει σημαντικά οι πιθανότητες για τερατώδη καύσωνα. Ωστόσο είμαστε μακριά, από να αποκλειστεί πλήρως. Άνοδος θερμοκρασίας μετά την πτώση του ΣΚ θα υπάρξει σίγουρα, δεν αποφεύγεται με την λίμνη στις αζόρες, που μπαίνει μέσα στην Ευρώπη. Το θέμα είναι πόσο μεγάλη θα είναι και πόσο μεγάλη διάρκεια θα έχει.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24-779GR.GIF?17-6

Μου αρέσει αυτός ο υετός που δείχνει στα ανατολικά του Πηλίου. Άντε επιτέλους μήπως δούμε καμιά καταιγίδα εκεί. Ούτε θυμάμαι πότε βγήκε καταιγίδα σε εκείνο το σημείο τελευταία φορά. Μακάρι λίγο θέαμα αύριο το πρωί 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

μετά την λίμνη ο ευρωπαίος φέρνει εκ νέου αστάθειες Πέμπτη Παρασκευή, και μάλιστα στην συνέχεια δροσιά, αφού δίνει έως και 5 βαθμούς κάτω από τα κανονικά στα 850, όταν τώρα έχουμε +5 από τα κλιματικά.

Αναμενόμενο ήταν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 ώρες πριν, Galanto είπε:

Αυτη ειναι η διάταξη μας για εδω δυτικη μακεδονια ..απλά υπέροχη 

δεν νομίζω να είναι κάτι σημαντικό καταιγίδες των 5-20 mm γράμμο -βόρεια πίνδο  και εντονότατη ηλεκτρική δραστηριότητα καθώς η ατμόσφαιρα για μέρες είναι ανενεργή..τπτ άλλο....εκείνο που με εκνευρίζει είναι πως κάποιοι πάλι κάνουν είδηση ενα περασμα από την βορειοδυτική Ελλάδα που πυροδοτεί την αστάθεια εκεί.νομίζω ότι οι κανόνες του forum απαγορεύουν να πω οτιδήποτε άλλο αλλά θα επανέλθω γιατί νομίζω ότι η διαχείρηση της πληροφορίας του καιρού ξεφεύγει πια απο την λαγνεία της είδησης και αγγίζει άλλες κόκκινες γραμμές.Δεν μπορείς να εχεις τον κόσμο συνέχεια σε επαγρύπνηση και όταν ο κύνδηνος θα είναι πραγματικός ο κόσμος δεν θα αντιδρά.....η θεωρία του ελατηρίου που χαλαρωνει δλδ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γνωρίζει κανείς τι έγινε με το estofex? Έχει να βγάλει κάποιο δελτίο με levels πάρα πολλές μέρες, και είναι ξεκάθαρο ότι έπρεπε να βγουνε όπως στην Γερμανία. Ξέρει κανείς τίποτα? μάλιστα  είναι ανενεργοί παντού όπως βλέπω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τεράστια αύξηση των φαινομένων στην ανατολική Θεσσαλία από τζίφο αύριο, μείωση εδώ. Θα φάω μεγάλη τιμωρία που είδα καταιγίδα στα Γιάννενα. Ότι στοίχημα αύριο ότι η Λάρισα θα δει τα περισσότερα χιλιοστά σε καταιγίδα μέχρι στιγμής..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Τεράστια αύξηση των φαινομένων στην ανατολική Θεσσαλία από τζίφο αύριο, μείωση εδώ. Θα φάω μεγάλη τιμωρία που είδα καταιγίδα στα Γιάννενα. Ότι στοίχημα αύριο ότι η Λάρισα θα δει τα περισσότερα χιλιοστά σε καταιγίδα μέχρι στιγμής..

Αύριο θα βρέξει;Να βγάλω πατάτες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κολαση χωρις προηγουμενο ο τζιφος.Μιλαμε για αισχος,για ανθρωπινα βασανιστηρα,για καταδικη.

Κάτι παραπάνω 😄 Συγννώμη  για το βιντεο αλλά μου το θύμισες 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...