Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επική δροσιά στο Λαγονήσι με τον νοτια να πνέει δυνατά και ακατάπαυστα ....το καλό της υπόθεσης είναι ότι η θάλασσα έχει κύμα και βρωμιά σε αντίθεση με όταν φυσάει μελτέμι που είναι σαν πισίνα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας παει για ενα πανεμορφο Σαββατοβραδο με φεγγαραδα και ατμοσφαιρα που εχω να ζησω 1 μηνα ακριβως απο μεσα Ιουνιου....ανθρωπινες συνθηκες..

28 ηδη ο Πυργος και ξεκινησε η πτωση παραλληλα με τη Δυση σιγα σιγα του ηλιου....μαιστρος ελαφρυς μακαρι να μη σταματησει...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Επική δροσιά στο Λαγονήσι με τον νοτια να πνέει δυνατά και ακατάπαυστα ....το καλό της υπόθεσης είναι ότι η θάλασσα έχει κύμα και βρωμιά σε αντίθεση με όταν φυσάει μελτέμι που είναι σαν πισίνα 

Ο Σαρωνικος ειναι ιδανικος με μελτεμι...με αυρα όλες οι θαλασσες του φαινονται βρωμικες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραιο ηλιοβασιλεμα...

Πυργος 27 ακριβως στη Δυση του ηλιου....ομως εκοψε το δυτικο αερακι (ελπιζω προσωρινα) και εκτοξευτηκε η υγρασια 60%

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά η μέγιστη στην Αττική ως τώρα 36.4 στον Davis του Αυλώνα 

 

 

1507877101_Screenshot2021-07-17at9_30_34PM.thumb.png.3645e7caca4cb6f6325987a69573eefa.png

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βροχη Κουλα;;; ναι αμε ! Μεσα προς τελη Οκτωβρη !

Φαντασου τι στραπατσο εχουν φαει οι οργανισμοι μας Σακαρε που το 25 και 26 βαθμοι μας φαινεται *δροσια*...

26 τωρα στον Πυργο με ελαφρυ ΒΒΔ μαιστρο....πεσε ρεεεε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχω σοκαριστει με το μενος των καταιγιδων στη Γερμανια...Μπορει εμεις εδω να ξεροσταλιαζουμε και ειδικα εγω να θελω να βρεχει με μανια καθε μερα που λεει ο λογος αλλα μακρυα απο μας τετοια φαινομενα...

Επισημα οι νεκροι πλεον αγγιζουν τους 141,οι τραυματιες ξεπερασαν τους 1000 και λιγο πριν ο αργηγος του πυροσβεστικου σωματος της Ρηνανιας δηλωσε οτι οι αγνοουμενοι μπορει να ξεπερνουν και τους 3000....

Μονο στην ευρυτερη περιοχη του Μαιντζ επεσαν σε 24 ωρες 154 χιλιοστα ενω ανεπισημες πληροφοριες κανουν λογο και για περισσοτερα χιλιοστα.Η μεγαλυτερη τραγωδια που επληξε ποτε την Γερμανια μετα τον β παγκοσμιο πολεμο..

Ειμαι λατρης των ακραιων καιρικων φαινομενων αλλα ας μη γελιεμαι..Οταν τη παθεις,να βρασεις και τα χιλιοστα και τα νερα και τα ηλεκτρικα...Οι ανθρωπινες ζωες που χαθηκαν πολλες...Δε γυριζουν πισω και αυτο δεν ανταλλασσεται με κανενα ακραιο φαινομενο οσο εντυπωσιακο και σπανιο κι αν ειναι...

Οι εικονες σοκαρουν..Και ισως θα πρεπει να προβληματιστουμε ολοι...Τα ακραια φαινομενα πληθαινουν και η συχνοτητα τους αυξανεται ειτε μιλαμε για πλυμμηρες ειτε για καυσωνες ειτε για οτιδηποτε αλλο..Ας δουμε το δασος και οχι το δεντρο πριν ειναι αργα..

Συγχωρεστε με εν μερει για το εκτος θεματος αν και νομιζω οτι ολους μας αφορα αυτο που συνεβη στη δυτικη Ευρωπη...Δε νομιζω οτι χωρα αμφιβολια κι ας μην ειναι αναφορα εσωτερικου...Το κλιμα και τα οσα διαδραματιζονται ιδιως τουτο το καλοκαιρι σε παγκοσμια κλιμακα και με ιδιαιτερη σφοδροτητα μαλλον θα πρεπει να μας απασχολει και μας...

Ισως συντομα να βρεθουμε στη θεση του Καναδα η της Γερμανιας...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σκέψου Σάκη μιλάμε για οργανωμένο κράτος όχι αστεία. Όμως ήρθε το εξαιρετικά ακραίο και τα ισοπέδωσε όλα, όπως έχει και μεγάλα ποτάμια εκεί... πολύ κρίμα...έχουμε βιώσει και εμείς τέτοιες καταστάσεις και μπορούμε να καταλάβουμε εν μέρει το κακό που τους βρήκε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

29 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Εχω σοκαριστει με το μενος των καταιγιδων στη Γερμανια...Μπορει εμεις εδω να ξεροσταλιαζουμε και ειδικα εγω να θελω να βρεχει με μανια καθε μερα που λεει ο λογος αλλα μακρυα απο μας τετοια φαινομενα...

Επισημα οι νεκροι πλεον αγγιζουν τους 141,οι τραυματιες ξεπερασαν τους 1000 και λιγο πριν ο αργηγος του πυροσβεστικου σωματος της Ρηνανιας δηλωσε οτι οι αγνοουμενοι μπορει να ξεπερνουν και τους 3000....

Μονο στην ευρυτερη περιοχη του Μαιντζ επεσαν σε 24 ωρες 154 χιλιοστα ενω ανεπισημες πληροφοριες κανουν λογο και για περισσοτερα χιλιοστα.Η μεγαλυτερη τραγωδια που επληξε ποτε την Γερμανια μετα τον β παγκοσμιο πολεμο..

Ειμαι λατρης των ακραιων καιρικων φαινομενων αλλα ας μη γελιεμαι..Οταν τη παθεις,να βρασεις και τα χιλιοστα και τα νερα και τα ηλεκτρικα...Οι ανθρωπινες ζωες που χαθηκαν πολλες...Δε γυριζουν πισω και αυτο δεν ανταλλασσεται με κανενα ακραιο φαινομενο οσο εντυπωσιακο και σπανιο κι αν ειναι...

Οι εικονες σοκαρουν..Και ισως θα πρεπει να προβληματιστουμε ολοι...Τα ακραια φαινομενα πληθαινουν και η συχνοτητα τους αυξανεται ειτε μιλαμε για πλυμμηρες ειτε για καυσωνες ειτε για οτιδηποτε αλλο..Ας δουμε το δασος και οχι το δεντρο πριν ειναι αργα..

Συγχωρεστε με εν μερει για το εκτος θεματος αν και νομιζω οτι ολους μας αφορα αυτο που συνεβη στη δυτικη Ευρωπη...Δε νομιζω οτι χωρα αμφιβολια κι ας μην ειναι αναφορα εσωτερικου...Το κλιμα και τα οσα διαδραματιζονται ιδιως τουτο το καλοκαιρι σε παγκοσμια κλιμακα και με ιδιαιτερη σφοδροτητα μαλλον θα πρεπει να μας απασχολει και μας...

Ισως συντομα να βρεθουμε στη θεση του Καναδα η της Γερμανιας...

δυστυχως τετοιες ακραιοτητες θα συμβαινουν στα μεγαλα γεωγραφικα πλατη πιο συχνα απο οτι εδω. Εχω κανει και εργασιες πανω σε αυτο και πραγματι, η θεση  της χωρας μας, μας καθιστα περισσοτερο επιρρεπεις σε μαλακο κλιμα παρα στις ακραιοτητες που ζησαν στην γερμανια και στον καναδα. Οσο περνανε τα χρονια η συχνοτητα των ακραιων φαινομενων αυξανεται στις βορειοτερες περιοχες κυριως και θα συνεχιζει να αυξανετε διαρκως. Ελπιζω απλα να μπορου ννα ειναι πιο προετοιμασμενοι ο ιανθρωποι στις χωρες αυτες.
εκτος θεματος  βεβαια αλλα θεωρω σημαντικο να λεγονται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Επική δροσιά στο Λαγονήσι με τον νοτια να πνέει δυνατά και ακατάπαυστα ....το καλό της υπόθεσης είναι ότι η θάλασσα έχει κύμα και βρωμιά σε αντίθεση με όταν φυσάει μελτέμι που είναι σαν πισίνα 

Το κακό μάλλον ήθελες να πεις !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακριβως μεσανυχτα 25 βαθμοι....Πυργος...δεν ξερω ποσα βραδια εχω να το ζησω....συνηθως αυτη ηταν η ελαχιστη νωρις τα ξημερωματα τον τελευταιο μηνα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... 26 C τώρα με υγρασία 51 % ,αίσθηση 26 C και υπέροχο αεράκι ..... 

..... αλλά όμως ιδρώνω .....!!!!! ..... ?????? ..... να φταίνε τα 4 πιτόγυρα με τις 4 μπύρες ..... ????? ..... μπα ..... πρωτή φορά είναι .... ???? ..... αλλά πάλι γιατί ..... 🙄 ...... ?????? .....

Μπορεί να είναι εικόνα κείμενο που λέει "Θεέ μου, εάν τρώω πολύ, δώσε μου ένα σημάδι..."

..... τώρα ησύχασα ..... πάω να κοιμηθώ ...... καληνύχτα .....!!!!!! .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23.5 ηδη ο Πυργαρος και το πρωτο ομορφο καλοκαιρινο μου βραδυ εδω....αν βγεις λιγο εκτος πολης αμεσως 20-21αρια με θερμομετρο αυτοκινητου βεβαια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... photos από  τη διάσχιση της Τύμφης, από Κόνιτσα μέχρι Βρυσοχώρι , μέσω Σάδι Μύγας και Λημέρια Κλεφτών, κάτω από τις ορθοπλαγιές ...... (Κ. Καρπαδάκης ) .....

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

..... Νεραΐδόβρυση .....

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και φύση

..... το τσεκούρι της Γκαμήλας .....

Μπορεί να είναι εικόνα δέντρο και φύση

...... ποιος να συγκριθεί μαζί σου ......!!!!!!!! ....... ???????? ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Αστραπές βορειοανατολικά! Δυστυχώς αχνοφαονεται λόγω εμπιδιων

Εμας εδω ακουγόταν κιολας...Κατά τις 2 άστραφτε ανάμεσα βασιλιτσα γρεβενα

Αστράφτει πάλι νοτιοανατολικά μου

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...