Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23.6 - 33.1 σήμερα εδώ ....να έρθει το μελτεμι από μεθαύριο να κλείσω κανένα κλιματιστικό έστω για λιγες ώρες  γιατί θα γίνω συνέταιρος με τη ΔΕΗ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΤΡΟΜΕΡΗ καταιγιδαρα με τα ολα της γυρω στις 15.30 περιοχη Ραφηνας Διασταυρωσης Ματιου Νεας Μακρης....με επιασε εντελως απροσμενα επι της Μαραθωνος ενω πηγαινα.Σχινια....ειχε.γενικα.νεφωσεις αλλα τετοιο πραγμα...

ΚΟΥΒΑΔΕΣ νερο κ λιγο χαλαζακι.μεσα αλαρμ κ με.20 χλμ ορατοτητα 15 μετρα το πολυ....κανα 20 λεπτο οχι παραπανω εβαλε 30 και 40 μμ τοπικα !!!!!

Ολη η Μαραθωνος μεχρι εισοδο Μαραθωνα μουσκεμα με λιμνουλες δεξια αριστερα.δειγμα του τι ειχε προηγηθει...

Σχινιας μια οαση με.βρεγμενο το χωμα και.το πευκοδασος τωρα λιακαδα.βεβαια και 24 βαθμοι διπλα στο κυμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

23.6 - 33.1 σήμερα εδώ ....να έρθει το μελτεμι από μεθαύριο να κλείσω κανένα κλιματιστικό έστω για λιγες ώρες  γιατί θα γίνω συνέταιρος με τη ΔΕΗ 

Ενω συμφωνω οσο δεν παει με αυτο που λες εχει και ο Νοτιας τα καλα του....τοαη υγρασια μπορει να δωσει καμια μποριτσα και σε.εμας σαν τη σημερινη Νεα.Μακρη....επισης δεν κινδυνευουν τα λιγα δαση που μας εμειναν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοπικοί όμβροι στην Θεσσαλία τίποτα το ιδιαίτερο, δυτικά μου τώρα από πολυκατοικία ξαδέρφου

IMG_20210705_194402.jpg

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19,6 και 72% υγρασια τωρα,μετα τη βροχουλα νωριτερα.Εντυπωσιακοι κεραυνοι και νεφικοι σχηματισμοι και μεγαλη εκπληξη σημερα.Βαζω παλι μια φωτο απο νωριτερα,για οσους δεν ειδαν,τραβηγμενη απο το Κρυονερι.

 

IMG_20210705_151403.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σε όλους παίδες! 33,7 η μέγιστη σήμερα....ευτυχώς πάλι χωρίς υγρασία.. αν και είχαμε ξεκινήσει με αρκετή συννεφιά ,,ενώ το ξημέρωμα έκανε πολύ καλή δροσιά....με την ελάχιστη να πέφτει στους 19,7 βαθμούς.... στους 26,3 βαθμούς είμαστε τώρα ....χωρίς αεράκι όμως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Νέα Μάκρη 30mm ???????

Απ' το πουθενά!!!!!!!!!!

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4443734635689404&id=100001587348831

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24.5 ελάχιστη εδώ 

31.3 τώρα και 38% υγρασία ...

Άντε να δούμε πότε θα κάνουν καμία παύση τα κλιματιστικά μου .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23,2 εδω το ξημερωμα με αρκετη υγρασια που επιασε πικ 73% και ετσι εχει πεσει η μεση ελαχιστη μηνα στο 24,6....τωρα 31 ακριβως ο σταθμος με 40% υγρασια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πεμπτη μεσημερι να ετοιμαζομαστε να μπαρκαρουμε στο μελτεμι του Αιγαιου οι Αττικαριοι....απο τη χαρα μου ξεκιναω να δενω ηδη γλαστρες....που ειναι οι 80αρες ριπες πιυ σε σηκωνουν ορθιο....βεβαια δυστυχως ανοιγει η ορεξη των καθαρματων για πυρκαγιες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εκτός απροόπτου, το προσεχές ΣΚΔ θα είμαι Κάρυστο και θα είναι η 1η φορά που θα επισκεφτώ την περιοχή. Κι απ οτι φαίνεται θα έχει φουλ μελτέμι. Για να δούμε πως είναι αυτή η αίσθηση του να έχεις μελτέμι 6-7 μποφόρ κάθε μέρα για πλάκα και μάλιστα να κρατάει και το βράδυ έστω και με ελαφρώς μειωμένη ένταση.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Εκτός απροόπτου, το προσεχές ΣΚΔ θα είμαι Κάρυστο και θα είναι η 1η φορά που θα επισκεφτώ την περιοχή. Κι απ οτι φαίνεται θα έχει φουλ μελτέμι. Για να δούμε πως είναι αυτή η αίσθηση του να έχεις μελτέμι 6-7 μποφόρ κάθε μέρα για πλάκα και μάλιστα να κρατάει και το βράδυ έστω και με ελαφρώς μειωμένη ένταση.

Ζακέτα να πάρεις 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέγιστες Αττικής ως τώρα

36 Σχινιάς ΕΜΥ

35.7 Μάνδρα ο Davis στα 100μ

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα! Κανει λιγη παραπανω ζεστη σε σχεση με χθες μου φαινεται, αλλα και πάλι υποφερτά!

34°C φτασαμε στη Χρυσουπολη Περιστερίου..  ελάχιστη 25.8°C..

Επίσης πρεπει να εχω κρυωσει λίγο με το κλιματιστικο αυτες τις μερες ... λογικά μιας και το τερματήσαμε μιλάμε φετος με τη παρατεταμένη ζέστη των περασμένων ημερών... οποτε κλιματιστικο off για ενα διαστημα.. το 'χα παθει νομιζω αλλη μια φορα πριν 13 χρονια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλησπέρα σε όλους ..... ελάχιστη 24.3 C ..... μέγιστη 32.5 C  .....

...... τώρα συννεφιά με μ@λ@κισμenο νότιο , θερμοκρασία 29.5 C , υγρασία και αίσθηση στους 30 C ....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Ζερίκιος είπε:

Εκτός απροόπτου, το προσεχές ΣΚΔ θα είμαι Κάρυστο και θα είναι η 1η φορά που θα επισκεφτώ την περιοχή. Κι απ οτι φαίνεται θα έχει φουλ μελτέμι. Για να δούμε πως είναι αυτή η αίσθηση του να έχεις μελτέμι 6-7 μποφόρ κάθε μέρα για πλάκα και μάλιστα να κρατάει και το βράδυ έστω και με ελαφρώς μειωμένη ένταση.

..... αν δεν είσαι μαθημένος στα μελτέμια θα σου κακοφανεί .... υπάρχουν παραλίες που μπορείς να κολυμπήσεις με κάθε αέρα αρκεί να έχεις μεταφορικό μέσο ..... 

..... το μελτέμι στην Κάρυστο χαρακτηρίζεται σαν ''καρεκλάτο'' ,''τραπεζάτο'' κλπ ανάλογα με την ένταση και το τι αναποδογυρίζει .....😂 .....

..... καλά να περάσεις ..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

..... αν δεν είσαι μαθημένος στα μελτέμια θα σου κακοφανεί .... υπάρχουν παραλίες που μπορείς να κολυμπήσεις με κάθε αέρα αρκεί να έχεις μεταφορικό μέσο ..... 

..... το μελτέμι στην Κάρυστο χαρακτηρίζεται σαν ''καρεκλάτο'' ,''τραπεζάτο'' κλπ ανάλογα με την ένταση και το τι αναποδογυρίζει .....😂 .....

..... καλά να περάσεις ..... 

Παντως φετος δεν εχει φυσηξει ακομα καθολου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

35αρι η Ηγουμενίτσα.... Ούτε με τον καύσωνα την προηγούμενη εβδομάδα δεν ήμασταν τόσο!! 

Κάτσε να μπουκαρει και το μελτέμι...εκεί αρχίζουν τα γλέντια στη δυτική Ελλάδα Γιανναρε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...