Jump to content
THUNDERSNOW1965

Αναφορές Ιουλίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16οC η ελάχιστη θερμοκρασία, σήμερα νωρίς το πρωί στο χωριό μου....Χόχλια με ήλιο και αρκετά σύννεφα σήμερα!!

IMG_20210708_093447.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, on the mend είπε:

Eγώ πάντως εχθές κοιμήθηκα στο Τροπικό Χωριό χωρίς a/c και αυτή τη στιγμή που έχω ανοιχτά τα πάντα (εδώ και ώρα) για αερισμό του σπιτιού έχω 28 εσωτερική.

Χαμηλά στο Μαρούσι (210m) εχθές πάντως δυσφορήσαμε αρκετά. Πρέπει να ήπια κανένα τόνο νερό για να την παλέψω.

28 εσωτερικη ??? μπραβο σου !!! εγω δεν με 26 που εχω εσωτερικη τωρα που 26 ανεβαζει το σπιτι τελη ιουλιου συνηθως.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παρεμπιπτόντως το σπίτι στο Τροπικό Χωριό ήταν κλειστό 3 μέρες (και από τότε δεν έχει ανοίξει καθόλου το a/c) γιατί ήμουν στο Μαρούσι.

Υπομονή και ψυχραιμία

Επεξεργάστηκε από on the mend
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρώτη μέρα με μελτέμι σήμερα κ τα σύννεφα του βοριά πήραν θέση από νωρίς το πρωί! 
Πολύ δύσκολη η χθεσινή μέρα με την μέγιστη να φθάνει τους 36c...😢

F5433075-168D-4624-A581-905758C9A505.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... καλημέρα σε όσους απόμειναν  ..... μικρό το θερμοκρασιακό εύρος για σήμερα λόγω του μελτεμιού ....

..... ελάχιστη , που θυμίζει μέρες ζόρικες , 26 C ....!!!!! .....

....... τώρα 28.5 C με υγρασία 53 % και αίσθηση στους 29 C ..... δεν νομίζω να ξεπεράσουμε τους 32 C σήμερα ..... 

..... καλή και δροσερή συνέχεια .....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάνω από 32 αρι τώρα στα Γιάννενα, βουρ για 38αρι σήμερα με το μελτέμι-κατάρα για εδώ. ευτυχώς όμως έρχονται αστάθειες

34+..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Αρφαρά πρόλαβε να γράψει ένα 38,9 πριν 40 λεπτά περίπου. Αν παρατηρήσουμε το διάγραμμα του ανέμου για μισή ώρα περίπου μέχρι τη στιγμή που έγραψε το μέγιστο είχε καταβάτη Β-ΒΔ άνεμο σταθερής διεύθυνσης (απεικονίζεται με ευθεία γραμμή) και σταθερής μέσης έντασης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο αυτό!!!!

Αυτήν την ώρα 

Ποταμός Κέρκυρας 0μ 31.8 με αίσθηση 39.5

Ζωγράφου 190μ 31.8 με αίσθηση 32.0

Καλάβρυτα 730μ 31.8 με αίσθηση 31.0

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ωραίο αυτό!!!!

Αυτήν την ώρα 

Ποταμός Κέρκυρας 0μ 31.8 με αίσθηση 39.5

Ζωγράφου 190μ 31.8 με αίσθηση 32.0

Καλάβρυτα 730μ 31.8 με αίσθηση 31.0

 

Φοβερο....περα απο την απολυτη θερμοκρασια ποσο ρολο παιζουν ανεμος και υγρασια...

32αρι κι εδω ταβανι ενω απο το μεσημερι ...σαλπαραμε στο Αιγαιο με 40-45αρες ριπες.σταθερα...

Ουτε σταλα.ιδρωτας...

Τετοιες ημερες θελουμε κ προχωραει σιγα σιγα ο Ιουλιος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ πάντως στο Πατησιοκύψελο δεν μας σώζει τίποτα. Και με μελτέμι μια χαρά πιάνουμε 34-35άρια. Καραπεδινοί και μακριά από θάλασσα, τι να μας δροσίσει εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, Ζερίκιος είπε:

Εδώ πάντως στο Πατησιοκύψελο δεν μας σώζει τίποτα. Και με μελτέμι μια χαρά πιάνουμε 34-35άρια. Καραπεδινοί και μακριά από θάλασσα, τι να μας δροσίσει εδώ.

..... μη μασάς το ΣΚ είναι κοντά ..... 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναρτήθηκε (Επεξεργασμένο)

..... να αναφέρω και εγώ ότι ..... η μέγιστη πράγματι όπως πολύ σωστά προέβλεψα 😋 δεν ξεπέρασε τους 32 αλλά έμεινε στους 31.5 C ......  να αναφέρω ότι το μελτεμάκι για εδώ είναι σωτήριο (..... μέχρι αυτή την ένταση , γιατί μετά θα κυνηγάω τα τραπεζοκαθίσματα , ως συνήθως , στο μπαλκόνι ..... )..... επίσης  αναφέρω ότι τώρα έχουμε 30 C με πτώση της υγρασίας στο 46 % και ως εκ τούτου η αίσθηση είναι στους 30 C  και μπράβο της ..... !!!!

....... τέλος να αναφέρω ότι δεν έχω τι άλλο να αναφέρω ..... 

..... καλό απόγευμα .....

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...