Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλοι αθηναίοι το νού σας στην υγρασία...όσο είναι κάτω απο 40 τοις εκατό τα πράγματα είναι ανθρώπινα...αλλά αν ξεφύγει τότε υπάρχει πρόβλημα.

Πικρία για τις περιοχές γύρω από τα πυρινα "ποτάμια" της συγγρού και της βουλιαγμένης,μια δετροφύτευση ρε ****** σε αυτό το αστικό περιβάλλον γιατί δεν προβλημάτισε κανέναν<θυμάμαι στην Αθήνα τεράστιες πλατειες με ακριβά μάρμαρα και πλακάκια αλλά ουτε εναν πλατανο,ακόμα το Ελληνικό το κάναμε σήριαλ αλλά κανεις δεν έγραψε οτι θα μπορούσε να γίνει ε΄να αστικό πάρκο,οι οχθες του κηφισου τσιμεντώθηκαν ενω θα μπορούσαν να γεμίσουν δέντρα και με μικρά απλά φράγματα να γινουν λιμνούλες...γιατί δεν προβληματίζει κανέναν αυτο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Φίλοι αθηναίοι το νού σας στην υγρασία...όσο είναι κάτω απο 40 τοις εκατό τα πράγματα είναι ανθρώπινα...αλλά αν ξεφύγει τότε υπάρχει πρόβλημα.

Πικρία για τις περιοχές γύρω από τα πυρινα "ποτάμια" της συγγρού και της βουλιαγμένης,μια δετροφύτευση ρε ****** σε αυτό το αστικό περιβάλλον γιατί δεν προβλημάτισε κανέναν<θυμάμαι στην Αθήνα τεράστιες πλατειες με ακριβά μάρμαρα και πλακάκια αλλά ουτε εναν πλατανο,ακόμα το Ελληνικό το κάναμε σήριαλ αλλά κανεις δεν έγραψε οτι θα μπορούσε να γίνει ε΄να αστικό πάρκο,οι οχθες του κηφισου τσιμεντώθηκαν ενω θα μπορούσαν να γεμίσουν δέντρα και με μικρά απλά φράγματα να γινουν λιμνούλες...γιατί δεν προβληματίζει κανέναν αυτο?

Ολοσωστος φιλε μου να προσθεσω οτι με.εγκληματικη μανια και δολο καηκαν 1995-2020 η Πεντελη 5 φορες μπροστα πισω παντου η Παρνηθα ο Υμηττος Γερανεια και Κιθαιρωνας....με τις υγειες μας....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

58 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

@ Snowman σαν την υπαιθρο δεν εχει....εκει θα βαρας 13αρια το πρωι αλλα 45αρια το μεσημερι σαν το Παος ενα πραγμα

@ Χελμος Γιωργη παραλιγο 30αρα διακυμανση...αληθεια ποια ειναι αραγε η μεγαλυτερη που εχει καταγραφει;;; 28-30 βαθμους ευκολα πιστευω

32.1 Ζωγραφου και ξεγελαει ο αισθητηρας...βγαινεις εξω γινεσαι παπι απο ιδρωτα....και ξαναπμαινεις τρεχοντας στο αιρκο

Θα σε γελάσω φίλε ακριβώς .....σίγουρα κοντά στους 30 βαθμούς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι 10 μεγαλύτερες σημερινές μέγιστες από το δίκτυο του Ε.Ε.Α.

1. Πλατανούλια Τυρνάβου 43,3°C

2. Σπάρτη 43,2°C

3. Αγγελόκαστρο Αιτλ/νιας 43,1°C

4. Λάρισα 42,9°C

5. Αρφαρά Μεσσηνίας, Κρανίδι Αργολίδας, Λευκοχώρι Φθιώτιδας 42,8°C

6.  Μακρακώμη Φθιώτιδας 42,7°C

7. Καλαμπάκα 42,5°C

8. Γαβαλού Αιτλ/νιας, Θήβα (Αυτοκινητόδρομος), Καισάρεια Κοζάνης 42,4°C

9. Λιβαδειά, Τραγάνα Φθιώτιδας, Ωλένη Ηλείας 42,3°C

10. Ηλιόλουστο Κιλκίς, Καρδίτσα, Μουζάκι Καρδίτσας, Πλατύκαμπος Λάρισας, Στυλίδα Φθιώτιδας, Τρίκαλα 42,2°C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πευκακια βολου ακομα παλευεται παντως

34,8 μεγιστη σημερα το θερμομετρο μου

29,1  τωρα  την στιγμη που το λιμανι  του βολου εχει 31,5 και στην αγια παρασκευη 32,4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31.5 αυτη τη στιγμη....απνοια και 38% υγρασια....

Δειτε διαγραμματα Λευκωσιας η Αθηνα την διελυσε μιλαμε ριξαμε 3 και 4 βαθμους στις μεγιστες και τις ελαχιστες στους Κυπριους....

Πλεον παιζουμε μπαλιτσα με Εμιρατα και Ιρακ...Μεση Ανατολη γιναμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, MeteoTirnavos είπε:

Οι 10 μεγαλύτερες σημερινές μέγιστες από το δίκτυο του Ε.Ε.Α.

1. Πλατανούλια Τυρνάβου 43,3°C

2. Σπάρτη 43,2°C

3. Αγγελόκαστρο Αιτλ/νιας 43,1°C

4. Λάρισα 42,9°C

5. Αρφαρά Μεσσηνίας, Κρανίδι Αργολίδας, Λευκοχώρι Φθιώτιδας 42,8°C

6.  Μακρακώμη Φθιώτιδας 42,7°C

7. Καλαμπάκα 42,5°C

8. Γαβαλού Αιτλ/νιας, Θήβα (Αυτοκινητόδρομος), Καισάρεια Κοζάνης 42,4°C

9. Λιβαδειά, Τραγάνα Φθιώτιδας, Ωλένη Ηλείας 42,3°C

10. Ηλιόλουστο Κιλκίς, Καρδίτσα, Μουζάκι Καρδίτσας, Πλατύκαμπος Λάρισας, Στυλίδα Φθιώτιδας, Τρίκαλα 42,2°C

Ειναι φως φαναρι δυστυχως με αυτες τις τιμες και αυτα τα 850 οτι Δευτερα Τριτη και Πεμπτη θα γραφτει ιστορια με 47-48αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43.7 οι Σέρρες και 43.5  Κάτω Τιθορέα από ΕΜΥ 

2144155401_Screenshot2021-07-31at12_04_40AM.png.01265cee0621f3d6f9e52bc6c93cac38.png

 

 

2068019959_Screenshot2021-07-30at11_57_53PM.thumb.png.8948a3109e5842b826710467f34874f0.png

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως περίμενα χειρότερα τα πράγματα σήμερα. Με τέτοιες θερμοκρασίες το μεσημέρι, περίμενα κανα 35αρι τωρα. Αλλά τελικά είμαστε στους 32.4 τώρα. Θεωρώ θα καταφέρουμε πάλι να πέσουμε κστω από τους 30 ελάχιστη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22.50 και ο σταθμός του αστεροσκοπείου που βρίσκεται και σ ένα υψόμετρο 163 μετρων (υψόμετρο πολης τρικάλων 115 μ. περίπου) δείχνει 33.7 βαθμούς κελσίου.....εννοείται μέσα στην πόλη δείχνει περισσότερο, μόνο κοντά στο ποτάμι τη χαζογλιτώνουν όσοι μένουν εκεί....τι να σχολιάσω τώρα για την κατάσταση, ευχομαι όπως και όλοι φαντάζομαι να κρατήσει το δίκτυο της δεη, δεν παλεύεται αυτό το πράγμα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geornik said:

Οι υψηλοτερες t αυτην την ωρα 23:00

Καλυμνος 36,4

Λινδος 36,1

H Λίνδος στο τέλος του καλοκαιριού θα βγάλει τρελές μέσες μηνιαίες θερμοκρασίες πιστεύω. 31.5 ήδη η μέση μηνιαία Τ για τον Ιούλιο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα μεγαλο χειροκροτημα.....Ιπποκρατειος Πολιτεια παρα τη μεγιστη 38.2 (οι παπιες θα ζοριστηκαν στη Λιμνη Μπελετσι) ηδη στους 21.5 σε ελευθερη πτωση.....φυσικο αιρκοντισιον βουνο χαραδρα και ελατο....το σκεφτομαι για βολτιτσα αργοτερα αμα πεσει 17-18 βαθμους νωρις....

Επισης ενω το πολεοδομικο αυγκροτημα του λεκανοπεδιου βραζει με πολλα 33αρια ακομα ο Παπαγου στα 300 μ.δειχνει τι χανουμε που δεν μενουμε σε βουνο.....27.4 ηδη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Ειναι φως φαναρι δυστυχως με αυτες τις τιμες και αυτα τα 850 οτι Δευτερα Τριτη και Πεμπτη θα γραφτει ιστορια με 47-48αρια

Καλα ας τα δουμε στην πραξη αυτα τα 48αρια

Και μετα το ξανασυζηταμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για όποιον ξέρει είμαι Καισαριανή στα "ξύλινα" μέσα στο πράσινο ...πολύ ωραία δροσιά τηρουμένων των αναλογιών ....κάτω από 30 βαθμούς και παρόλο που έχω πιει ένα καφάσι μπυρες δεν έχω υδρωσει καν ...το a/c φτιάχτηκε και ειμαι κομπλέ παλι 

31.2 και 39% υγρασία ο σταθμός μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, Spartan said:

Καλα ας τα δουμε στην πραξη αυτα τα 48αρια

Και μετα το ξανασυζηταμε

Πάντως διαβάζω σε διάφορα καιρικά φόρουμ σε άλλες χώρες και ειδικά σε Ισπανία και Πορτογαλία έχουν φρικάρει πολλοί αντίστοιχοι καυσωνολάτρες στην προοπτική να ξανα πάρει το ρεκόρ η Ελλάδα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Πάντως διαβάζω σε διάφορα καιρικά φόρουμ σε άλλες χώρες και ειδικά σε Ισπανία και Πορτογαλία έχουν φρικάρει πολλοί αντίστοιχοι καυσωνολάτρες στην προοπτική να ξανα πάρει το ρεκόρ η Ελλάδα. 

Και το πανευρωπαικο ρεκορ μηνιαιου υετου η Ελλαδαρα το χει...Ασκυφου Χανιων!!!

Θα ρθει μερα που θα σπασει και το χαροκοπειο το πανευρωπαικο ημερησιο ρεκορ υετου...🤣

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, South Athens said:

Πάντως διαβάζω σε διάφορα καιρικά φόρουμ σε άλλες χώρες και ειδικά σε Ισπανία και Πορτογαλία έχουν φρικάρει πολλοί αντίστοιχοι καυσωνολάτρες στην προοπτική να ξανα πάρει το ρεκόρ η Ελλάδα. 

Τί εννοείς να το ξαναπάρει; Ήδη το κατέχει, απλώς μπορεί να το βελτιώσει. 😛

Αμφιβάλλω βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Επεξεργάστηκε από Troizinios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Για όποιον ξέρει είμαι Καισαριανή στα "ξύλινα" μέσα στο πράσινο ...πολύ ωραία δροσιά τηρουμένων των αναλογιών ....κάτω από 30 βαθμούς και παρόλο που έχω πιει ένα καφάσι μπυρες δεν έχω υδρωσει καν ...το a/c φτιάχτηκε και ειμαι κομπλέ παλι 

31.2 και 39% υγρασία ο σταθμός μου

Φοβερο μερος ειδικα για βραδυ....παμε μεσανυχτα να μπουμε.Σαββατο με 31 βαθμους να δουμε τι μας ξημερωνει....

Ιπποκρατειος 22.2....φυσηξε γιαυτο 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, sakis13 said:

Θα ρθει μερα που θα σπασει και το χαροκοπειο το πανευρωπαικο ημερησιο ρεκορ υετου...🤣

Μεταξύ μας αλλά το Χαροκόπειο έχει αντικειμενικά πιθανότητες να σπάσει το 48άρι όχι το ρεκόρ υετού! 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Troizinios said:

Τί εννοείς να το ξαναπάρει; Ήδη το κατέχει, απλώς μπορεί να το βελτιώσει. 😛

Αμφιβάλλω βέβαια, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Ναι αυτό εννοούσα. Οτι φρικάρουν στη πιθανότητα να το ανεβάσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Μεταξύ μας αλλά το Χαροκόπειο έχει αντικειμενικά πιθανότητες να σπάσει το 48άρι όχι το ρεκόρ υετού! 🤣

Ματαξυ μας εαν σπασει το 48αρι που ειναι οντως πιθανοτερο τοτε υπαρχει ακομα μεγαλυτερη πιθανοτητα να παω εγω και να τον σπασω τον σταθμο...Πανευρωπαικο ρεκορ ξηλωματος σταθμου..🤣Το σιγουρο ειναι οτι τα ρεκορ θα μενουν Ελλαδα!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...