Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξυλο αφρικανικο ανελεητο.....

Παρνηθαρα 1230 μετρα 32.2 !!!!!

Ιπποκρατειος 38.2 !!!!

Παπαγου 40.3 νωριτερα....

Τα τζιτζικια αντεχουν και στους 45-47 η το βουλωνουν;;;; 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, kouvanos said:

Για ραδιοβοληση δεν ξερω αλλα με.τρομαζει οτι αυτα τα τερατα επιφανειας ειναι με max 24 στα 850 στην Αττικη.....με το 29 και το 30αρι τι θα απογινουμε ;;;;;

Ζωγραφου εγλυψε το 40αρι αλλα δεν το εφθασε ο σταθμος μου.....39.7 μεγιστη ημερας μηνα ετους κλπ για να σπασει αυριο και ξανα μεθαυριο και ξανα Δευτερα κλπ....

38.8 τωρα....παραδοξως εβγαλε βοριαδακι με.ριπες 30-35 χλμ υγρασια 31% και καπως υποφερεται....

Φουλ του 40-41 στο Νομο και 3 42αρια μεχρι στιγμης.....

Ε Δευτερα Τριτη βαλτε φουλ του 45-46 στο Νομο και καποια 47αρια....τωρα για το 50αρι θα δειξει θελει δουλιτσα και συγκυριες....

Να μας περναει ετσι σε μεγιστες η Υεμενη και η Βασορα Ιρακ δεν το ανεχομαι !!!!! Εδω και τωρα Σαχαροποιηση !!!!!

Ναι, φτάσαμε τοπικά σε 3 σημεία τους 42 αλλά με ανέμους που γενικά δεν ευνοούν την Αττική για μεγάλες τιμές.

Οπότε όλα άλλη μια φορά εξαρτώνται από το τι άνεμο θα έχει η Αττική.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42.5 έλεγε στο "δροσερό" πίσω μπαλκόνι μου το θερμόμετρο στις 15.40. 

Κάτω από τα πεύκα. Εδώ στα 200 στο Μενίδι. Νομίζω ότι τους φάγαμε όλους στο λεκανοπέδιο. ΧαχαχΑ 

ΥΓ: Μήδεια θα λέμε και θα κλαίμε! Μην πω άκομα και Τηλέμαχο.....

Μέχρι και Ηφαιστίωνα....

 

 

Επεξεργάστηκε από menidi
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, menidi said:

42.5 έλεγε στο "δροσερό" πίσω μπαλκόνι μου το θερμόμετρο στις 15.40. 

Κάτω από τα πεύκα. Εδώ στα 200 στο Μενίδι. Νομίζω ότι τους φάγαμε όλους στο λεκανοπέδιο. ΧαχαχΑ 

ΥΓ: Μήδεια θα λέμε και θα κλαίμε! Μην πω άκομα και Τηλέμαχο.....

Μέχρι και Ηφαιστίωνα....

 

 

Nαι 41.9 έδωσε και ο Davis στο Μενίδι οπότε τοπικά πιθανόν να είχατε και 42+ σε κάποια σημεία εκεί

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εντωμεταξύ σήμερα το Χαροκόπειο που δήθεν δεν έγραφε σωστά για μερικούς με το που έβγαλε αύρα έγραψε τα ίδια με τη Νέα Σμύρνη.

39.7 Χαροκόπειο 39.6 Νέα Σμύρνη. Αυτό για να το θυμηθούμε τις επόμενες μέρες που θα ξαναβρεθεί κορυφή το Χαροκόπειο. 

To παιχνίδι το κάνουν οι άνεμοι στην Αττική. Απλά τα πράγματα. 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38.5-39.0 την τελευταια ωρα ..... ο Βυρωνας 40.5αρισε στις 17.20 !!!!!

Αντε να πιανουμε τις μεγιστες γυρω στις 9.00 που πεφτει ο ηλιος ελεος σιχαμα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Aπό μια πρόχειρη ματιά στους σταθμούς του meteo πρωταθλητής στο θερμοκρασιακό εύρος με διαφορά αναδεικνύεται η πόλη των γρεβενών με 13-39 βαθμούς δλδ 26 βαθμούς διαφορά.!...αμέσως μετά έρχονται τα ενδοξα λεκανοπέδια της Φλώρινας ,των Ιωάννίνων και της Αρκαδίας αλλά με ευρος 23 έως 24 βαθμοί.

Τα πράγματα στην θεσσαλονίκη αγρίεψαν με την θερμοκρασία να τσιμπάει τους 37 βαθμούς αλλά με υγρασία....που τους κάνει κόλαση,για να δούμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 37.6 η μεγιστη εδω με την υγρασια να κυμαινεται απο 22-44% Στη πολη εφτασε και 38.8c.

43.1c στο Αγγελοκαστρο Αιτωλοακαρνανιας. http://penteli.meteo.gr/stations/aggelokastro/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

οσο η υγρασια κραταει χαμηλα στην Αττικη θα το παλευουμε....καλου κακου μην φορτωνεται τα ψυγεια και τους καταψυκτες με πολλα τροφιμα γιατι φοβαμαι για τις διακοπες ρευματος....

συμφωνα με τον τζιφο απο το μεθεπομενο Σαββατο φαινεται ανασα δροσιας απο βορρα προς νοτο...

παντως ακομα και στα νησια του Αιγαιου με ζεστη και απνοια η κατασταση θα ειναι δυσκολη ιδιαιτερα τις πρωτες βραδυνες ωρες οπου η υγρασια θα ειναι αφορητη....

ειναι γεγονος οτι χωρις την υπαρξη κλιματισμου η κατασταση θα μπορουσε να προσομοιασει με το 1987....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου κάνει εντύπωση που ακόμα και νησιά του Αιγαίου κατέγραψαν αρκετά υψηλές θερμοκρασίες σήμερα:

- Ηρακλειά 39,6

- Σίφνος 38,1

- Ψαρά 37,7

Ανατολική Κρήτη, Κάσος και Κάρπαθος φαίνεται να τη γλύτωσαν προς το παρόν.

 

Επεξεργάστηκε από Troizinios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, bardaris είπε:

Aπό μια πρόχειρη ματιά στους σταθμούς του meteo πρωταθλητής στο θερμοκρασιακό εύρος με διαφορά αναδεικνύεται η πόλη των γρεβενών με 13-39 βαθμούς δλδ 26 βαθμούς διαφορά.!...αμέσως μετά έρχονται τα ενδοξα λεκανοπέδια της Φλώρινας ,των Ιωάννίνων και της Αρκαδίας αλλά με ευρος 23 έως 24 βαθμοί.

Τα πράγματα στην θεσσαλονίκη αγρίεψαν με την θερμοκρασία να τσιμπάει τους 37 βαθμούς αλλά με υγρασία....που τους κάνει κόλαση,για να δούμε.

Μπορούσαμε κι αλλο αν εμενε ο αέρας βορειοδυτικος και όχι ανατολικός νοτιοανατολικος

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλλιθεα 39.7 μεγιστη και γκαζι 38.8..Αυτη την ωρα και οι δυο σταθμοι παιζουν μεταξυ 35.5 και 35.9..

Εγω επιτελους,σπιτι,αδειουχος και η μεγαλυτερη εφευρεση του ανθρωπου να με συντροφευει...Πολυ δυσκολη μερα..Βοηθα Παναγια μου και μη χειροτερα...

20210730_180157.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Troizinios είπε:

Μου κάνει εντύπωση που ακόμα και νησιά του Αιγαίου κατέγραψαν αρκετά υψηλές θερμοκρασίες σήμερα:

- Ηρακλειά 39,6

- Σίφνος 38,1

- Ψαρά 37,7

Ανατολική Κρήτη, Κάσος και Κάρπαθος φαίνεται να τη γλύτωσαν προς το παρόν.

 

Γαυριο Ανδρου 39,1c μεγιστη  με το εκφυλισμενο μελτεμι να εκδηλωνεται ως καταβατης...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, geornik said:

Γαυριο Ανδρου 39,1c μεγιστη  με το εκφυλισμενο μελτεμι να εκδηλωνεται ως καταβατης...

Το Γαύριο τα κάνει κάτι τέτοια λόγω αυτού που αναφέρεις, τα άλλα νησιά που ανέφερα όμως σπάνια πιάνουν τέτοιες θερμοκρασίες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλλιθεα 39.7 μεγιστη και γκαζι 38.8..Αυτη την ωρα και οι δυο σταθμοι παιζουν μεταξυ 35.5 και 35.9..

Εγω επιτελους,σπιτι,αδειουχος και η μεγαλυτερη εφευρεση του ανθρωπου να με συντροφευει...Πολυ δυσκολη μερα..Βοηθα Παναγια μου και μη χειροτερα...

20210730_180157.jpg

Λίγο μουσάκι ακόμα και σε βλέπω για παπά φιλαρακι. Χαχαχα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπω ξεφτλισμενη υγρασία πλέον....αφόρητη η κατάσταση ......37 βαθμοί και 39% υγρασία ...αίσθηση 41.....Με έχει πιάσει τρέλα και με ένα κλιματιστικό μείον....Βρήκα έναν ψυκτικό και θα τον φέρω με το πιστόλι στον κρόταφο στις 12 το βράδυ στο σπίτι αφού μέχρι τη Δευτέρα δεν έβρισκα κανεναν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, ΧΕΛΜΟΣ said:

Πωπωπω ξεφτλισμενη υγρασία πλέον....αφόρητη η κατάσταση ......37 βαθμοί και 39% υγρασία ...αίσθηση 41.....Με έχει πιάσει τρέλα και με ένα κλιματιστικό μείον....Βρήκα έναν ψυκτικό και θα τον φέρω με το πιστόλι στον κρόταφο στις 12 το βράδυ στο σπίτι αφού μέχρι τη Δευτέρα δεν έβρισκα κανεναν

να παρακαλας να εχεις συνεχεια ρευμα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...