Jump to content
Κώστας.

Aναφορές καυσωνικής περιόδου 27/7-4/8 - Ο καυσων των καυσωνων προ των πυλων

Προτεινόμενες αναρτήσεις

βλάστη, Πτολεμαίδα ,γρεβενά, κάτω από τους 15 ενώ η πλειοψηφία των ηπειρωτικών πόλεων στα βόρεια κάτω από τους 20 μια χαρά,εντωμεταξύ η θεσσαλονίκη δίνει ρεσιτάλ για την ώρα αντίστασης αφού με το ζόρι πιάνει τους 37 αλλά με κολασμένες υγρασίες,

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα σας!!27.2 αυτη την ωρα που ειναι και η ελαχιστη προς το παρον.52% η υγρασια..Η μονη στιγμη που μπορεις να κατσεις στο μπαλκονι χωρις να ιδρωνεις...Απολαμβανω το φραπεδακι μου μεχρι να σηκωθει η ζεστη και η γυναικα..😝

Ετοιμασιες και τις προσεχεις ωρες αναχωρηση για Κοκκινο βοιωτιας,επιτελους!!

8 το πρωι και ξεπερασαμε τους 29 εδω στην Καλλιθεα...Αιντε αδερφια να συρουμε ολοι μαζι τον χορο του Ζαλογγου...😝

Καλημέρα σε όλους! 

Σάκαρε ,39,9 έφτασε χθες το χωριό ( ισοφαρίζοντας την μέγιστη που έχει καταγράψει ο σταθμός στον προηγούμενο καύσωνα ) και ήδη έχει 31...Πας για ρεκόρ και εκεί! 😄.Θα έρθω την Τρίτη να το γιορτάσουμε! 

Στην Κύθνο χθες γύρω στις 9 το βράδυ  μόλις έκοψε ο αέρας είχε  35 βαθμούς δίπλα στο κύμα (!)ενώ και στο ψηλότερο σημείο του νησιού είχε 33. Ευτυχώς εδώ που μένουμε  έβγαλε μετα ενα αεράκι σαν θαλάσσια αύρα και ήταν ευχάριστα . Άπνοια τώρα έξω, δεν θέλω να βγω απο το δωμάτιο.

Πάμε γερά ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Καλημέρα σε όλους! 

Σάκαρε ,39,9 έφτασε χθες το χωριό ( ισοφαρίζοντας την μέγιστη που έχει καταγράψει ο σταθμός στον προηγούμενο καύσωνα ) και ήδη έχει 31...Πας για ρεκόρ και εκεί! 😄.Θα έρθω την Τρίτη να το γιορτάσουμε! 

Στην Κύθνο χθες γύρω στις 9 το βράδυ  μόλις έκοψε ο αέρας είχε  35 βαθμούς δίπλα στο κύμα (!)ενώ και στο ψηλότερο σημείο του νησιού είχε 33. Ευτυχώς εδώ που μένουμε  έβγαλε μετα ενα αεράκι σαν θαλάσσια αύρα και ήταν ευχάριστα . Άπνοια τώρα έξω, δεν θέλω να βγω απο το δωμάτιο.

Πάμε γερά ! 

Καλημερα Μητσακο πανω θα μαι και θα σε περιμενω...Σε ολες τις διαταραχες στο χωριο ειμαι πριν η μετα...Ε...ηρθε η ωρα να μαι στην ωρα μου εστω και σε πικ καυσωνα..Παμε να σπασουμε το ρεκορ..

Βεβαια μεχρι την Τριτη που θα ρθεις δε θα με βρεις οπως ημουν πριν δυο βδομαδες..Ολη μερα στη θαλασσα για να την παλεψω καπως ετσι θα με βρεις..Εγω θα μαι ομως ο ιδιος,μη φοβηθεις εσυ η τα παιδια...

 

8763026_261_0_795_588_1400x0_80_0_0_2d63f17116352eee36218744894f0f04.jpg

Εντωμεταξυ ο πεθερος μου θελει αυριο να βαλει προβατινα...Το θεμα ειναι ποιος καθεται να ψησει...Εγω παντως,θα χω γινει Αλεκος απο το πρωι....Μονο βουτιες...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, South Athens είπε:

Μέγιστες Αττικής 30/7/2021

42.1 Ν.Φιλαδέλφεια ΕΜΥ

41.9 Μενίδι Davis

41.9 Ίλιον Davis

41.9 Αυλώνας Davis

41.7 Βάρη ΕΑΑ

41.6 Μάνδρα Davis

41.5 Ολυμπιακό Κολυμβητήριο ΕΜΥ

και παρακάτω οι μέγιστες από τους σταθμούς του meteoclub

https://www.meteoclub.gr/themata/anafores/pinakas-megistes-elaxistes-kafsonas2021

Βλεπω

Γαλατσι 42,3

Ανω Αλεποχωρι 42,2

Χαλανδρι 42,1

Πετρουπολη 42

Πολλα 42αρια τελικα...δεν νομιζω να χαλασαν χτες ξαφνικα αυτοι οι σταθμοι...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25.3c η ελάχιστη στον λόφο της Αγ Μαρίνας Χαλκίδας! 39c εχθές... 41.2c πάνω στον λόφο του ΧΥΤΑ κ όλα αυτά με άπνοια... κ μια ατμόσφαιρα θολή κ με ένα χρωμα ο ουρανός σαν άρρωστος! 
 

Μπορώ να μεταφέρθώ τώρα.. στο Πρεστον της ΒΔ Αγγλίας!!!  

B0DC1C8E-E68F-4ECB-9808-8870E55D6369.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από τα δροσερά Μεσάγκαλα και πάλι. Ο ύπνος είναι εύκολος χωρίς κλιματισμό τελικά ακόμα και σήμερα. 

Ελπίζω να μην είναι κακός οιωνός το όνειρο που είδα που έβλεπα στους χάρτες να μας έρχεται γκρι χρώμα ( που δεν υπάρχει) με +36 βαθμούς στα 850. Χαχαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά... Παρακάτω παραθέτω πρόβλεψη από το meteo..Ναι meteo δεν λέω αλλά ρε παιδιά κοιτάξτε την Τρίτη στις 12 η ώρα το ..βράδυ..Και μόνο που το βλέπεις ΣΟΚ!!

Screenshot_2021-07-31-09-16-50-715_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παίδες! 21,2 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχωρι λόγο αναστροφής και ακόμα τα βραδιά τουλάχιστον είμαστε σε πολύ καλά επίπεδα μετά τα μεσάνυχτα … στους 30 τώρα !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, Antipathitikos είπε:

Καλημέρα παιδιά... Παρακάτω παραθέτω πρόβλεψη από το meteo..Ναι meteo δεν λέω αλλά ρε παιδιά κοιτάξτε την Τρίτη στις 12 η ώρα το ..βράδυ..Και μόνο που το βλέπεις ΣΟΚ!!

Screenshot_2021-07-31-09-16-50-715_com.android.chrome.jpg

35 με αίσθηση στους 39 η ώρα 12 τα μέσανυχτα; Έχει ξαναγίνει; Έστω και σε καύσωνα;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το υψηλης αναλυσης ελβετικο μοντελο βγαζει μεχρι 41c σημερα στην Αττικη και οχι 42 οπως εχτες...κ πιο ισχυρη αυρα...για να δουμε αν επαληθευτει...

Screenshot_20210731-094126_Chrome.jpg

Screenshot_20210731-094207_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δροσερες καλημερες απο Αμοργο..Δε πεφτει καρφιτσα στις παραλιες οπως μου λεει ο κουμπαρος μου με θρμοκρασια ηδη πανω απο 30 και εκει..

IMG-8df26d259f3076a091efa9336275a453-V.jpg

IMG-7b0f80081637f181b16542f49eb2339c-V.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 ήδη, 2 βαθμούς πάνω σε σχέση με χθες τέτοια ώρα. Λογικά θα πιάσει 40άρι σήμερα, ίσως και 41 οριακά. Στο λιμάνι θεωρώ γύρω στους 37 θα πάει..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, geornik said:

Το υψηλης αναλυσης ελβετικο μοντελο βγαζει μεχρι 41c σημερα στην Αττικη και οχι 42 οπως εχτες...κ πιο ισχυρη αυρα...για να δουμε αν επαληθευτει...

Screenshot_20210731-094126_Chrome.jpg

Screenshot_20210731-094207_Chrome.jpg

Πάλι αύρα έχει αρχίσει να αχνοφαίνεται στο λεκανοπέδιο. Δε ξέρω τι έντασης όμως. Δεν είναι ξεκάθαρο ακόμα γιατί πολλές περιοχές είναι οριακά με άπνοια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα παιδες.

12,1 η ελαχιστη στο χωριο,απιστευτος υπνος,ονειρο.Η υγρασια εφτασε στο 78%.

12,1 ;;;;;;; ΑΛΗΤΕΙΑ  ! Έφυγες από τα Άγια,τιμημένα χώματα της Φθιώτιδας για να μας τρολάρεις αντί να ζήσεις τον καύσωνα όπως πραγματικά πρέπει !Να δούμε τι θα καταλάβεις;Η ζωή είναι εμπειρίες!

Και μια φωτο με την λίμνη που λέγεται Αιγαίο. 

20210731_095606.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, geornik said:

37,8c η Σιφνος ήδη...η υψηλοτερη στην επικρατεια τωρα...

36.2 Μάνδρα μέγιστη Αττικής ως τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Αντώνης Χιόνης said:

36.3 Ίλιον

Κονταροχτυπιέται με Μάνδρα η οποία 36.6 πήγε τώρα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...