Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ευρωπαιος είναι σαν το χθεσινόβραδινο ουκμο, πήγαν να αλλάξουν σεναρια...να δούμε και τα ανσαμπλ του αν χαλάσουν πολυ τη κάτσαμε αν χαλάσουν λιγο ολα καλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Ο ευρωπαιος είναι σαν το χθεσινόβραδινο ουκμο, πήγαν να αλλάξουν σεναρια...να δούμε και τα ανσαμπλ του αν χαλάσουν πολυ τη κάτσαμε αν χαλάσουν λιγο ολα καλα.

Ναι όντως Αντώνη.... το θέμα είναι ότι πέραν των 90-100 ωρών έχουμε χαώδες διαφορές στα μοντέλα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιτέλους μπαίνουμε στην περίοδο που μπαίνουμε στα μηνύματα και από κάτω έχει πολλά replies...! Δύσκολη η κατάβαση ο Ευρωπαίος δίνει πόνο πρώτος και ακολουθεί αικον και ουκμο...μπορεί να χαλάσουν το πιο πιθανό να βλέπουμε τα καλύτερα σενάρια τώρα και μετά τα χειρότερα...μακάρι όχι....πάμε γερά φέτος με πρόωρο ενδιαφέρον...

Ο Ευρωπ ε ος τραγελαφος σε ένα τρέξιμο Απλα μετακίνησε τον Αυλώνα εκατοντάδες χιλιόμετρα... κρίμα....

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο ίδιο σημείο που είμαστε αυτές τις ημέρες μας φέρνει εκ νέου στις 192 ώρες ο ευρωπαίος με τον αντικυκλώνα από πάνω μας.....στο ίδιο έργο θεατές....... ας ελπίσουμε να είναι λάθος το σενάριο και να μη βγει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, για αυτό δεν υπάρχει κανένας νικητής και πάλι. Όταν είδα το άικον και το ουκμό να πηγαίνουν προς ευρωπαιο λέω μωρέ λες? Αλλά κράτησε μια πισινή γιατί ξέρω τι κουμάσι είναι το ευρωπαϊκό πλέον, και όντως, τουμπιασε. Και σαν να μην φτάνει αυτό άρχισε να χαλάει και η κατάσταση με τον επόμενο Αυλώνα...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφηστε με ρε ν ανοιξω χαρτες δεκεμβριου ρεεε..Θεμα δεν εχω ανοιξει ποτε...🤣

Λεωφ.θησεως Καλλιθεα..Ετσι θα σας εχω..

Japanese-Snow-Canyon-2.jpg

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα...Το φθινοπωρο αγνοειται..Βρισκομαστε κυριολεκτικα στην καρδια της εποχης και θα κλεισουμε ενα μηνα χωρις νερο...Απο τον Μπαλλο και μετα μας εχει παει ζουμι...

Οι κακοκαιριες δεν ερχονται ουτε με ευχολογια ουτε με αναλυσεις στις 180 ωρες...Τις καλημερες μου...

Εδώ στην Χαλκίδα, μετά από αρκετά χρόνια είναι πολύ πιθανόν υετικα να κλείσουμε κάτω από τον μέσο όρο! 
 

327 μόλις με μέσο όρο τα 480+
 

Τα τελευταία χρόνια: 

586 χιλιοστά 2017

555 χιλιοστα 2018

615 χιλιοστά 2019

599 χιλιοστά 2020

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Καλημέρα, για αυτό δεν υπάρχει κανένας νικητής και πάλι. Όταν είδα το άικον και το ουκμό να πηγαίνουν προς ευρωπαιο λέω μωρέ λες? Αλλά κράτησε μια πισινή γιατί ξέρω τι κουμάσι είναι το ευρωπαϊκό πλέον, και όντως, τουμπιασε. Και σαν να μην φτάνει αυτό άρχισε να χαλάει και η κατάσταση με τον επόμενο Αυλώνα...

Μιχαηλ οταν χαλαει κατι χαλανε ολα μαζι αφου το ξερεις υπαρχει μαια συνεχεια στο καιρο...αυτη η μαμημενοι τροπικη καταιγιδα τα δημιουργει τα προβληματα ..ομως και παλι ουτε με τα πρωινα τρεξιμα μπορουμε να οτι δν μπρουν να αλλαξουν παλι λεπτομερειες ειναι ολα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Τουμπαρα και τα ενσεμπλς του ευρωπαϊκού χαχαχ

Δεν τον λες ασχημο το μο..πιο πολυ παει στο προσηνεμο σεναριο που ειχε και χθες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Σας εκλιπαρώ όλους τους Μόντς να ανοίξει τον Δεκέμβρη ο @sakis13 ή ο @DIMITRIS που έφερε τον Μπάλλο. 

 

 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε χαλασε τοσο ο μέσος όρος αρα υπάρχει διχογνωμία....αν χαλάνε θα ακολουθούσε πλήρως ευρωπαιο....μη παραξενευτειτε αν ο βραδινό ευρωπιος ειναι ιδιος με τον χθεσινο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημέρα. Σας εκλιπαρώ όλους τους Μόντς να ανοίξει τον Δεκέμβρη ο @sakis13 ή ο @DIMITRIS που έφερε τον Μπάλλο. 

 

 

Καλημέρα, γέρασα και έβαλα μυαλό...τέτοια λάθη δεν κάνω πλέον, χαχα!

Στα των χαρτών έχω να πω ότι δεν υπάρχει μοντελικά κανένας μπούσουλας, πέρα των 96 ωρών απλά το χάος, θα πεέσει πολύ κλάμα σε κανένα μήνα από τώρα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημέρα. Σας εκλιπαρώ όλους τους Μόντς να ανοίξει τον Δεκέμβρη ο @sakis13 ή ο @DIMITRIS που έφερε τον Μπάλλο. 

 

 

Θα τον ανοιξω αν δεις τι εχει να γινει...χαχα πλακα κανω εγω θελω απο τωρα να κλεισω τον ιανουριο αν θελουν και οι μοντς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Θα τον ανοιξω αν δεις τι εχει να γινει...χαχα πλακα κανω εγω θελω απο τωρα να κλεισω τον ιανουριο αν θελουν και οι μοντς

Κώστα εσύ ελπίζω να πας τρένο με την ομάδα σου. Βλέπω βγάζετε ωραίες καταστάσεις για όλους φέτος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδιά δυστηχώς πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι έχουμε έναν αντικυκλώνα πάνω από το κεφάλι μας εδώ και μέρες....η οποιαδήποτε αλλαγή αφορά αμυδρές κινήσεις του κέντρου του που μας δίνουν ψήγματα ψυχρών εισβολών χωρίς καμμία φυσικά κυκλογέννεση....αντίθετα στην δυτική Μεσόγειο δεν σταματά να βρέχει....νομίζω οτι ενα δεκαήμερο ακόμα θα κάνουμε υπομονή.Σημαντικό στοιχείο και ένδειξη κλιματικής αλλαγής(προσοχή δεν είμαι θιασώτης του θερμοκηπίου) είναι οι φοβερές εμπλοκές της κυκλοφορίας που μπορεί να κρατάν και μήνες ενώ συνήθως παλιά κρατουσαν το πολύ κανα 15μερο.Λατρεύω το τέλος του τζίφου με κατέβασμα φοβερού αυλώνα στην Ευρώπη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά χάλασαν αρκετά τα ανσάμπλ.. Μόνο 2,3 κενροβορεια στα αλλά και Πασπαλά στα περισσότερα τίποτα 3,4 προσηνεμο..Αλλά δε μπορώ να μη βάλω το έπος το προσηνε ο χαχαχα...απολαύστε ελεύθερα

 

Screenshot_20211109-095547_Chrome.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο μ.ο. του ευρωπαϊκού άλλαξε πολύ σε σχέση με εχθές το βράδυ, αλλη μία τέτοια αλλαγή το βράδυ και δεν θα μείνει τίποτα για πουθενά στην Ελλάδα...

Καμία αξιοπιστία οπότε ούτε στο μ.ο. του ευρωπαϊκού για πέρα των 120 ωρών (προσωπική άποψη).

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Κώστα εσύ ελπίζω να πας τρένο με την ομάδα σου. Βλέπω βγάζετε ωραίες καταστάσεις για όλους φέτος. 

Ναι αλλα βλεπεις πως μπορει μια τροπικη καταιγιδα που δεν προβλεπετε σε μια μακρο να σου διαλυσει μια προβλεψη...ενω μεχρι χθες φαινοταν οτι θα μας βγει και ο νοεμβρης μας εμεινε μονο η διαταραχη στη κεντρικη μεσογειο και μπορει να βγει εκτος προγνωστικα ο μηνας ...μακαρι..σε καθε περιπτωση ας περιμενουμε να δουμε μεχρι αυριο καθως ειναξ ρευστη η κατασταση..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Δε χαλασε τοσο ο μέσος όρος αρα υπάρχει διχογνωμία....αν χαλάνε θα ακολουθούσε πλήρως ευρωπαιο....μη παραξενευτειτε αν ο βραδινό ευρωπιος ειναι ιδιος με τον χθεσινο

 

11 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δεν τον λες ασχημο το μο..πιο πολυ παει στο προσηνεμο σεναριο που ειχε και χθες...

ρε παιδιά η μετατόπιση είναι τεράστια...

 

EDM1-192.GIF?12EDM1-168.GIF?09-12

 

 

13 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Μιχαηλ οταν χαλαει κατι χαλανε ολα μαζι αφου το ξερεις υπαρχει μαια συνεχεια στο καιρο...αυτη η μαμημενοι τροπικη καταιγιδα τα δημιουργει τα προβληματα ..ομως και παλι ουτε με τα πρωινα τρεξιμα μπορουμε να οτι δν μπρουν να αλλαξουν παλι λεπτομερειες ειναι ολα..

Η τροπική διαταραχή που κολλάει. Ότι ρόλο έπαιξε έπαιξε, εκτός αν εννοείς την σφήνα, που ήταν αρχικό μέρος της τροπικής διαταραχής. Πάντως θυμάσαι που έλεγες εχθές για την γιορτή μου? Αν πάνε έτσι τα τρεξίματα την ημέρα των γενεθλίων μου βλέπω να καίγεται ο χιονιάς του Δεκεμβρίου που μας έταξες🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

ρε παιδιά η μετατόπιση είναι τεράστια...

 

EDM1-192.GIF?12EDM1-168.GIF?09-12

 

 

Η τροπική διαταραχή που κολλάει. Ότι ρόλο έπαιξε έπαιξε, εκτός αν εννοείς την σφήνα, που ήταν αρχικό μέρος της τροπικής διαταραχής. Πάντως θυμάσαι που έλεγες εχθές για την γιορτή μου? Αν πάνε έτσι τα τρεξίματα την ημέρα των γενεθλίων μου βλέπω να καίγεται ο χιονιάς του Δεκεμβρίου που μας έταξες🤣

Ε ναι ρε αυτο εννοω τη σφηνα η μυξα που την λεω εγω...δε θελω να βγω μαντης κακων αλλα αν μας χαλασει ο νοεμβρης στο δευτερο 15νθημερον πιθανος να μας χαλεσει και ο δεκεμβρης οσο αφορα τις δικες μες προβλεψεις.το οποιο δεκεμβρη και χειμωνα ευτυχως δεν βγαλαμε ακομα την αλλη εβδομαδα με το καλο χαχαχ...στα γενεθλια κανε αποχη κανα δυο μερες χαχαχ.η μετατοπιση τεραστια ειναι απλα δεν τον λες και τοσο κακο ..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...