Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Mη μου θιγεις τον Καναδο μου..Αστον να βγει ο τζεμακος και ετσι και γω θα κανω ταμα και θα παω κολυμπωντας μεχρι το Μοντρεαλ..😋

gem-2-126.png

gem-2-132.png

Σάκη εδω ειμαστε ολοι με ουκμο....αν θες κολύμπι ενταξου σε κανένα rain club forum😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Το Ουκμο αν συνέχιζε θα έδινε νομίζω ιστορικό Αττικής, η διάταξη φαινεται απίστευτη! 

image.png.e9667c17510d96a0e25b36a8488e88ec.png

Τοσο πολύ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Το Ουκμο αν συνέχιζε θα έδινε νομίζω ιστορικό Αττικής, η διάταξη φαινεται απίστευτη! 

image.png.e9667c17510d96a0e25b36a8488e88ec.png

Η εποχη δεν ειναι για ιστορικους χιοναδες πεδινους παντα ειναι νοεμβρης ..σκεψου εδω που με -5 χιονιζομαστε τετοια εποχη θελουμε -7 -8 με χαμηλα γεωδυναμικα να δουμε χιονι πεδινο..η να εχουμε κανα λιμναζων ψυχος  και να κανει συσφιξεις..παντως θα ηταν πολυ ενδιαφερουσα διαταξη για νοεμβρη

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ε εντάξει, τρόπος του λέγειν ιστορικός, πάντως για μέσα Νοέμβρη θα ήταν ακραίο

Πάνω από τα 200 μέτρα πάντως σίγουρα θα χιόνιζε πολύ πιστεύω 

 

 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Ε εντάξει, τρόπος του λέγειν ιστορικός, πάντως για μέσα Νοέμβρη θα ήταν ακραίο

Πάνω από τα 200 μέτρα πάντως σίγουρα θα χιόνιζε πολύ πιστεύω 

 

 

 

Καλα ναι δεν συζηταμε τρομερη διαταξη τι θες γεναρη να γινει χαμος..

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Κεντροβορειος χιονιας το ουκμο στις 166,,..εδώ χαμός θα γινόταν...Έχει 1010 στο βόρειο ιονιο

Η κατάληξη του θα ήταν η κλασσική προσηνεμη όμως. Αυστηρά ημιορεινά για μας. Δεν τον λες κεντροβορειο ούτε προσήνεμο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη ειναι 15 νοεμβρη και οχι δεκεμβρη δεν θελει απογοητευση για ψυχρες εισβολες τοσο καιρο ολοι γρινιαζατε για βροχες αυτες στα σημερινα ραν ερχονται τα ενς του ευρωπαικου εχουν και αυτα μπολικο νερο ενω υπαρχουν περιθωρια και στο ευρωπαικο να πλησιασει λιγο ακομα ο αυλωνα οπως στο ουκμο οποτε αυτο που ουσιαστικα ψαχναμε αλλαγη του καιρου και νερο σημερα τριτη σαν ενδεχομενο σοβαρο υπαρχει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, bardaris είπε:

εγώ σιωπώ καθώς η όλη ιστορία...για το επόμενο 10ημερο θα είναι πορδές..μετά συγχωρήσεως ενός αντικυκλώνα..

Δηλαδη αν παρεις απο δευτερα ως τεταρτη 15-20 χιλιοστακια απο νερακι τι δεν θα σε αρεσει και ασπρισουν και τα βουνα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Αφήστε Ευρωπαίους και λοιπά πρώην μοντέλα της συμφοράς και πείτε μου που μπορώ να βρω τον Κινεζο, γιατί στο meteociel φαίνεται να μην έχει ανανεώσει εδώ και μήνες. Από τα χείλη του κρεμόμαστε σε τέτοιες καταστάσεις!

Meteologix.com

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Δηλαδη αν παρεις απο δευτερα ως τεταρτη 15-20 χιλιοστακια απο νερακι τι δεν θα σε αρεσει και ασπρισουν και τα βουνα?

χιχιχι μακάρι...αλλά ο βορειανατολικός για την θεσσαλονίκη σημαίνει απλά κρύο....τα χιλιοστά....σε όλη την ελλάδα τα βλέπω σε μεσο όρο....5 με 10...και κάποιες εκπληξεις σε περιοχές με ορογραφικό υετό και συγκλίσεις.....συντροφε από Λάρισσα εγώ θέλω Αυλώνα  από Σκανδιναβια....Λαπωνία αρκτικής προέλευσης να μπάινει Αδριατική και τα βαλκάνια να παίρνουν φωτιά....πορδίτσες Καυκάσου...δεν με συγκινούν στην ηλικία μου....πάντως τα κύματα grosby ενδιαφέροντα..κάποια στιγμή στην δουλειά σας δείτε και τις εμμονές της νεας κλιματικής πραγματικότητας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Εγώ πάντως ήρθα χωριό να κατεβάσω τις ελιές, να μην χαλάσει η παγωνιά το λάδι 😄

Σκ θα μαζεύω με λιακάδα.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, bardaris είπε:

χιχιχι μακάρι...αλλά ο βορειανατολικός για την θεσσαλονίκη σημαίνει απλά κρύο....τα χιλιοστά....σε όλη την ελλάδα τα βλέπω σε μεσο όρο....5 με 10...και κάποιες εκπληξεις σε περιοχές με ορογραφικό υετό και συγκλίσεις.....συντροφε από Λάρισσα εγώ θέλω Αυλώνα  από Σκανδιναβια....Λαπωνία αρκτικής προέλευσης να μπάινει Αδριατική και τα βαλκάνια να παίρνουν φωτιά....πορδίτσες Καυκάσου...δεν με συγκινούν στην ηλικία μου....πάντως τα κύματα grosby ενδιαφέροντα..κάποια στιγμή στην δουλειά σας δείτε και τις εμμονές της νεας κλιματικής πραγματικότητας...

Αυτα θα ερθουν στην ωρα τους που ονειρευεσαι...υπαρχει συνεντευξη του βασιλη σε ραδιο εδω στη λαρισα περι κλιματικης αλλαγης κανα διωρο θα βαλω ενα λινκ εδω οποιος θελει να ακουσει ...εκει αναλυει αρκετα πραγματα.τα ροσμπι ουσιαστικα ειναι ενας πιθανος μο κινησης του αεροχειμαρου και βγαινει μια προσεγγιση για 6 εβδομαδες στην αμερικη τα δουλευουν πολυ απο εκει εχουμε καποια ενημερωση και πειραματιζομαστε σε αυτα..  

 

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...