Jump to content
[weathermaniac]

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2021

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Σενάρια για όλα τα γούστα κενροβορεια, βόρεια προσηνεμο 5,6 και κλαις 15 άρια Τουρκία,, είναι πολύ καλα

Ξεχαρμανιασες ηδη?χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ξεχαρμανιασες ηδη?χαχαχα

Εννοείται...μόνος του π ευρωπαιος αλλα μαζι με τα ανσαμπλ του ..καλος συνδυασμός ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εγώ λέω να βάλουμε κατιτις  και να στείλουμε εκδρομή  μαζί τις βάρδιες του 12ζ του gfs και του ευρωπαιου να γνωρισθούν να αλλάξουν και κανένα τηλέφωνο...γιατί στο τέλος θα μας τρελάνουν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Εννοείται...μόνος του π ευρωπαιος αλλα μαζι με τα ανσαμπλ του ..καλος συνδυασμός ....

Ναι τα ενς του ειναι το αισιοδοξο της ημερας οχι το κυριο..εκει δυσκολα χανει μακαρι αυριο σπουδαια μερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Μπουτβαλ είπε:

Δυνατός ο Ευρωπαιος αλλά είναι στις 190+ ώρες... 

Αυτη τη στιγμη οι σημερινες 120 ωρες μας καινε αν βγουν οι 120 ωρες τα υπολοιπα ειναι ευκολα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σενάρια για όλα τα γούστα κενροβορεια, βόρεια προσηνεμο 5,6 και κλαις 15 άρια Τουρκία,, είναι πολύ καλα

Σοβαρά έχει και προσηνεμα; Εγώ το έχω αφήσει και ελπίζω σε καμία βροχουλα με κρύο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σοβαρά έχει και προσηνεμα; Εγώ το έχω αφήσει και ελπίζω σε καμία βροχουλα με κρύο. 

Ναι νικολα εχει και καποια πολυ καλα για την εποχη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σοβαρά έχει και προσηνεμα; Εγώ το έχω αφήσει και ελπίζω σε καμία βροχουλα με κρύο. 

Προσηνεμα ορεινα ημιορεινα ναι υπαρχει ως σεναριο με αρκετο ποσοστο για στο ευρωπαικο μιλαμε παντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Σοβαρά έχει και προσηνεμα; Εγώ το έχω αφήσει και ελπίζω σε καμία βροχουλα με κρύο. 

Ελα Νικολα δες το πριν το κατεβασουν 

 

xx_model-en-308-0_modez_2021110812_240_5017_108_m49.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επέστρεψα και εγώ Απο έξω. Βελτιώθηκε του άικον σαν αντικυκλωνα. Πάω να κάνω συγκρίσεις, από κινητό δουλειά δεν γινεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Επέστρεψα και εγώ Απο έξω. Βελτιώθηκε του άικον σαν αντικυκλωνα. Πάω να κάνω συγκρίσεις, από κινητό δουλειά δεν γινεται

Που γιορταζες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω κατι σεναριάκια που φτάνουν και στους -10°C στα 850 hPa..... αντε γεια🤣.. έχουμεε τρελαθειιιιιιιι... Σάκη θυμάμαι το φίλο σου! Πως τα βλέπει τώρα;; Είναι ΑΣΥΛΛΗΠΤΟ το 2021;;

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολύ νωρίς άρχισαν τα ταξίματα φέτος από τα μοντέλα....και φυσικά ούτως ή άλλως και χειμώνας να ήταν πάλι δεν θα ερχόταν έτσι πόσο μάλλον τώρα που είναι Νοέμβρης και έχει πολλαπλάσια αβεβαιότητα ο καιρός-πρόγνωση..... και θεωρητικά δύσκολα να ερχόταν τόσο πολύ ψύχος τόσο νωρίς..... δεν ξέρω αν έχει ξαναγίνει να το ψάξουμε λίγο για δεύτερο 10ήμερο αν έχει έρθει στη χώρα το -14 και -15 .... 

προσωπικά δεν θα θελα τόσο ακραίο ψύχος τέτοια εποχή .και ειδικά αν είναι ξερό.....μια χαρά είναι και πολύ πιο φυσιολογικά να χιονίσει στη δυτική Μακεδονία στα ημιορεινά της κεντροβόρειας και σε όλα τα ηπειρωτικά ορεινά και μάλιστα πολύ....αλλά θα μου πεις με τόσο βιασμό που έφαγε ο Νοέμβρης τα τελευταία χρόνια που άνετα τον παρομοίαζες με καλοκαιρινό μήνα και υετικά και θερμοκρασιακά λογικό είναι κάποια στιγμή να βγει ακριβώς το αντίθετο πιο δυνατός και από Γενάρη αναλογικά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Που γιορταζες?

Ατελείωτο μπιφτέκι έχω να πω τίποτε άλλο φίλε χαχα. Πάμε στα μοντελικα, θα παιχτεί μάχη αύριο, γιατί αν το ουκμό παραμείνει ο μπουσουλας χαιρετά μας τον πλάτανο

Το άικον βελτιωμένο, αλλά δεν νομίζω να. Έβγαζε κάτι παρόμοιο με τον Ευρωπαίο.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν ξέρω τι παραμέτρους και χάρτες  κοιτάτε εσείς παιδια  εγω το μόνο που βλέπω είναι αν θα δημιουργηθεί χώρος στην Γροιλανδία και δεν κάνει μετωπική σύγκρουση το χαμηλό. Ατλαντικό δεν κοιτάω καθόλου σε αυτή την φάση.

Και πέρσι μας είχε κάτσει αντίστοιχη περίπτωση και τελικά είχε δημιουργηθεί χώρος. Δεν θυμάμαι σε ποια κακοκαιρία ήταν. 2-3 είχαμε βασικά πέρσι όλο το χειμώνα  όποτε σε κάποια από αυτές 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...