Jump to content
Χιών

Αναφορές ψυχρής εισβολής CARMEL 17-19/12....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

-2,5 αυτή την ώρα στο Κρυονέρι σε αναστροφικό σημείο .Δεν πιστεύω να πέσει πολύ περισσότερο.  Μια σύντομη κακοκαιρία πέρασε για να ξεχαρμανίασουν λίγο τα Ανατολικά ηπειρωτικά,η Εύβοια ,η Κρήτη και τουλάχιστον να μην περάσουμε εντελώς άπραγοι σε κατάσταση αναμονής και πάλι. Ωραία έκπληξη η σημερινή στην Αττική .  Κατά τα άλλα, πιο πολύ έβρεξε εδώ μέσα στην εβδομάδα χωρίς να έχουμε βαπτίσια παρά στην Carmel . Καλά να είμαστε κι ας ελπίσουμε σε πιο δυνατές καταστάσεις σύντομα. Καλό βράδυ σε όλους .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ζωγραφου μια υπεροχη χειμωνιατικη Κυριακη...οπως αξιζει στο πνευμα των ημερων....

3.1.η ελαχιστη το πρωι με μιση ωρα με 40 λεπτα ΚΑΘΑΡΗΣ χιονοπτωσης ακομα κι εδω στα 180 μ.μες.στα μπετα....

Ασπρισαν τα.βουνα μαγικο τοπιο.υπεροχες εικονες....

Στη συνεχεια ηλιος με.δοντια 7.2 εγραψα μεγιστη αλλα.η αισθηση ηταν πολυ παρακατω....

Και το ιδανικο.24ωρο θα συμπληρωθει με ΑΡΝΗΤΙΚΗ νωρις το πρωι οπως παει....

2.2.-2.5 στο μπαλκονι στον 6ο....παγωνια πραγματικα εαν σταματησει να φυσα θα πεσουμε αρνητικες ακομα κι εδω πανω !!!!

-0.7.ηδη ο σταθμος Παπαγου στην Αττικη Οδο !!!! Σε σημειο.της πλαγιας οχι φουλ.αναστροφικο !!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

55 λεπτά πριν, ΠέτροςΑ είπε:

Πολλές φορές κοντράρει στα ίσα τον σταθμό στο Τατόι. Μπήκε και στο meteo. Τον Απρίλη κατέγραψε αρνητική νομίζω 2 φορές αν θυμάμαι καλά. κάτι εκπληκτικό για πεδινό μέρος στη νότια Ελλάδα.

Ενα αλλο σημειο πολυ αναστροφικο μερος της Αττικης χωρις ομως σταθμο ειναι το λεκανοπεδιο της Οινοης πριν τα Βιλια.  

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geornik είπε:

Ενα αλλο σημειο πολυ αναστροφικο μερος της Αττικης χωρις ομως σταθμο ειναι το λεκανοπεδιο της Οινοης πριν τα Βιλια.  

Ναι μακάρι να υπήρχε σταθμός. 300-350μ υψόμετρο κλειστό γύρω γύρω. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-5,3c η ραδιοβοληση σημερα...αποδειξη οτι το λεκανοπεδιο θελει <-6c για να δει κατι αξιολογο πλην ειδικων περιπτωσεων...

Επεξεργάστηκε από geornik
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πριν 10 λεπτά με θερμόμετρο αυτοκινήτου έξω από την Πανεπιστημιουπολη Ζωγράφου στο ΕΜΠ -0.5 .....2.5 εγώ τώρα στην ταράτσα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερουδια!

Μια μικρη αποτιμηση της Carmel για τη περιοχη μου. 4,1mm storm total παγωμενης βροχης,χαμηλοτερη t στους 4.3c και βοριαδες με ριπες στα 6bf.

Ο νομος το μεγιστο που μπορουσε να παρει απο τη express Carmel το πηρε. Και εις ανωτερα στο κοντινο μελλον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγαινω στο μπαλκονι για τσιγαρο και δεν κανω ουτε το μισο...Κρυο..Οχι αστεια..Μολις 3.6βαθμοι ακομα και στην Καλλιθεα..Προφανως θα πεσει κι αλλο..Απνοια πλεον και ξαστερια..Οτι πρεπει για να πεσουν οι ελαχιστες οσο περισσοτερο γινεται..Ωρα για παπλωμα και χουχουλιασμα...

Και κλεινω το σημερινο φωτορεπορταζ αναφορων απο το χιονισμενο Παναχαικο..Την ωρα που βασιλευε ο ηλιος αποψε το απογευμα..Του Νικολα Σερετη..Καλο βραδυ..Καλη και δημιουργικη εβδομαδα σε ολους...

image (4).jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... ένα μεγάλο μπράβο στα παιδιά που αφιέρωσαν τόσες ώρες από την Κυριακή τους για το postαρισμα δεκάδων χιονο - φωτογραφιών ...... !!!!!..... ξέρω ότι το απολαμβάνουν όπως και εγώ όταν το κάνω ......

..... δεν τολμάω να κατεβάσω κάποια γιατί κατα 99 % θα την έχετε κατεβάσει ..... 😁 .....

..... καληνυχτίζοντας θα κατεβάσω μια προχθεσινή από τον Φώτη Καφετσή ελπίζωντας ότι δεν έχω ''αμαρτίσει '' 😋 ..... 

..... βάζω τίτλο ''διανυκτέρευση πολλών αστέρων στο '' Σιάδι της Μύγας '' υπό την ''σκιά '' της Γκαμήλας ( h 2497 m ) '' ..... 

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

..... καληνύχτα και πάντα τέτοια και καλύτερα ..... !!!!!......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα και απο μένα... Απίστευτο κρύο τώρα με 5.2 εδώ.... Ότι πρέπει για ταινία και και ζεστή σοκολάτα... Υπέροχη αυτή η κακοκαιρία για μένα... Θα μπορούσαμε να είμαστε με κοντομανικα όπως και πολλές άλλες χρονιές... Περιμένουμε τα καλύτερα ο χειμώνας μόλις ξεκίνησε.... Καλό βράδυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

..... ''δικαιωματικά'' 😁 θα κατεβάσω και δυο σημερινές από την μισή μου πατρίδα .....

..... η Όχη και η Κάρυστος ..... 19.12.2021 ⛄❄️❄️⛄️ ......(φωτογραφία: Δημήτρης Βερούχης) ......

Μπορεί να είναι εικόνα φύση, σώμα νερού, λυκόφως και ουρανός

Μπορεί να είναι εικόνα φύση

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

0,5 έπιασε μέχρι τώρα στο εξωτικό Λαγονησι!!!

παμε για αρνητικές σίγουρα σήμερα 

https://app.weathercloud.net/d1813908995#current

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 βαθμοί μέγιστη στην Λάρισα, με ήλιο όλη μέρα, χαμηλότερη από εχθές, αφού σήμερα εξασθένησε ο βορειοανατολικός. Ήδη 2 βαθμούς και πάμε για την πρώτη αρνητική. Ψοφόκρυο όχι αστεία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα από οροπέδιο Λασιθίου Κρήτη.  Χιονίζει από χθες το βράδυ. Είμαστε στα 800 m υψόμετρο όλος ο Δήμος  Όλα τα σχολεία αύριο σε όλο το Δήμο είναι κλειστά λόγω χιονοπτώσεων. Χριστουγεννιάτικο τοπίο. Χιόνι πάνω από 10 πόντους. Πανέμορφα.Άπνοια. Αστραπόβροντα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, Μεσσήνιος είπε:

Ο σταθμός στο Ζερίκι πού είναι τοποθετημένος; στο έδαφος και σε σημείο που ευνοεί τις αναστροφές; Συν το ρεκόρ ελάχιστης αν μπορείς φίλε Ζερίκιε, που λογικά σήμερα με τόσο χιόνι θα γράψει πολύ χαμηλά...

Είναι σε ταράτσα. Και παρόλα αυτά, γράφει αρκετά χαμηλές ελάχιστες γιατί αναστρέφεται γενικά το χωριό. Αν ήταν στο έδαφος, λογικά θα βλέπαμε και ελαφρώς χαμηλότερες . Τις πιο δυνατές ελάχιστες τις κάνει σίγουρα μέσα στο οροπέδιο. Σκέψου τώρα έχει -8. Στο έδαφος λογικά -10 (?). Μέσα στο οροπέδιο ακόμα παρακάτω. Ρεκόρ ελάχιστης για το σταθμό μέχρι στιγμής οι -14 στις 6/1/2019.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναστροφη στη πλαγιά που είμαι δεν υπαρχει και έτσι αυτή τη στιγμή έχω την πιο hot temp του νόμου με 6.3c

Εντυπωσιακη η Τακτικουπολη Τριζοινιας στα 15μ που είναι ήδη στους -1.7c Νωρίτερα το Λιμικό στο Πόρτο Ράφτη έπιασε αρνητική -0.6c.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...