Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2022 γ'

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι περιοχες οπως Βαρναβας, Γραμματικο κτλ πανε να βαλουν 2 μετρα χιονι αρχης γενομενης απο αυριο.

επισης οι ωρες μεχρι την επικειμενη χιονοκολαση εχουν πεσει στις 72

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, ΟΛΥΜΠΙΟΣ είπε:

Παιδιά καλημέρα.

Θέλω να επιστρέψω από Αθήνα στο Αλιβέρι  το πρωί της δευτέρας ή το απόγευμα της κυριακής.

Πιστεύετε θα υπάρχει ζήτημα στους δρόμους?

Δεν έχω και αλυσίδες επίσης.

Αν μπορεί κάποιος ας απαντήσει παρακαλώ.

Καλά χιόνια σε όλους με την ευκαιρία.

Καλημέρα και καλά χιόνια. Όταν υπάρχει τέτοιος καιρός, όπου μπορεί να βρεθούμε προ εκπλήξεων, όφειλουμε πάντα να έχουμε αλυσίδες στο αυτοκίνητο.Για όσους δυσκολεύονται στην τοποθέτηση, υπάρχουν και τα πανιά, των οποίων η τοποθέτηση είναι πανεύκολη. Επίσης πλέον μπορείς να βρεις πανιά με πολύ μικρό κόστος.

https://www.skroutz.gr/c/1234/alisides/f/346994/yfasmatines-alysides-kouvertes.html?from=autocomplete&o=χιονοκουβερτες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, μόνο τον ουρανό θα πρέπει να κοιτάμε από σήμερα. Εδώ που έχουμε φτάσει πλέον στόχος μου ένα 5ποντο για την περιοχή μου μέχρι την Τρίτη. Νομίζω είναι εφικτό με ελάχιστες βελτιώσεις...

Καλά χιόνια σε όλους, προσηνεμους κυρίως, αλλά και τους νησιώτες! Η Εύβοια θεωρώ θα είναι το "place to be" τις επόμενες ημέρες, όπως και η Αττική βέβαια. Μόνο μία χάρη να ζητήσω από τα παιδιά από εκεί, βάλτε όσες πιο πολλές φώτο και βίντεο μπορείτε να χαζεύουμε οι υπόλοιποι χαχα.😛 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, airfathaaaaa είπε:

πλακα πλακα φανταζομαι πως θα κλεισουν τα σχολεια δευτερα τριτη ε?

Για δευτερα δε ξερω φιλε..Αλλα Τριτη ουτε σχολεια ανοιχτα ουτε δουλειες...Μονο τα ψυχιατρεια θα ναι ανοιχτα για μας!!!🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να και ο Γάλλος με τα ραφαλ του χτυπάει κεντρική στερεά....από τα μοντέλα αξιόπιστος στον υετό στις κοντινές ώρες.....

Screenshot_2022-01-21-09-30-50-488.jpg

Screenshot_2022-01-21-09-30-08-927.jpg

Screenshot_2022-01-21-09-31-44-183.jpg

Επεξεργάστηκε από Severe_Lover
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Καλημερα παιδες.Για Δευτερα με τα ως τωρα δεδομενα,εγω στο μυαλο μου εχω εναν Τηλεμαχο με πιο εκτεταμενες ομως τις χιονοπτωσεις σε ολον τον νομο.Ιδωμεν

Γιατι σκοτωνεις ολους τους χιονομνηστηρες πολυμηχανε Οδυσσεα;

δε σου κλεβει κανεις την Πηνελοπη (2 μετρα στη Δροσοπηγη)

😜😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το μόνο που έχει κλειδώσει και το μόνο που μπορεί να κλειδώσει μέχρι την Δευτέρα,, είναι το οτι θα χιονίσει.

Απο κει και πέρα το αν θα ρίξει 1mm ή 50mm θα το δείξει το nowcast. Η Αττική πάντα παίζει μπάλα μόνης της και τα μοντέλα δυσκολεύονται να την πιάσουν. Βάσει εμπειρίας και μόνο πιστεύω οτι θα είμαστε στις θετικές περιπτώσεις, όπου τα λιγα mm θα γίνουν πολλά, αλλά αυτό θα φανεί οταν έρθει η ώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Διευκρινηση:ακομα και πετσα στα πεδινα της Αττικης,ιστορικη ειναι για μενα.

Απο τη στιγμη που θυμομαστε καθε πετσα που εχει κανει στην Αθηνα καθως ειναι σχετικα σπανιο φαινομενο, ναι ειναι ιστορικο γεγονος. 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

sorry παιδες αλλα οι διαταξεις ειναι 1γνωρες. το μονο που εχει κλειδωσει ειναι στρωσιδια κ μιλαμε για τουλ. μια μηδεια.

απο κει κ περα καταλαβαινω αυτους που ειναι φειδωλοι αλλα το ρισκο ειναι μερος του χομπι μας!

δεν αναφαιρομαι σε "Παραπληροφόρηση" και υπερβολες, αλλα στο τι βλεπουμε κ διαβαζουμε ολοι μας σημερα, 21/01/22 - 

ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΠΤ

Επεξεργάστηκε από geod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Severe_Lover είπε:

Να και ο Γάλλος με τα ραφαλ του χτυπάει κεντρική στερεά....από τα μοντέλα αξιόπιστος στον υετό στις κοντινές ώρες.....

Screenshot_2022-01-21-09-30-50-488.jpg

Screenshot_2022-01-21-09-30-08-927.jpg

Screenshot_2022-01-21-09-31-44-183.jpg

καλα αυτο δινει κ σε μενα κατι ψιλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, geod είπε:

sorry παιδες αλλα οι διαταξεις ειναι 1γνωρες. το μονο που εχει κλειδωσει ειναι στρωσιδια κ μιλαμε για τουλ. μια μηδεια.

απο κει κ περα καταλαβαινω αυτους που ειναι φειδωλοι αλλα το ρισκο ειναι μερος του χομπι μας!

ΜΗ ΦΟΒΑΣΤΕ ΤΠΤ

Οχι και πρωτογνωρες.Εδω ο Τηλεμαχος

archives-2019-1-7-18-0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Παίονας είπε:

καλα αυτο δινει κ σε μενα κατι ψιλα 

Ναι αυτό βλέπω τώρα βγάζει στο ξεκίνημα του σύγκλιση  βορειότερα Αιγαίο και. Μπουκαρει σε ανατολική χώρα....όπως κλασικές διατάξεις ερχόμενες από Βόσπορο....στις καταιγίδες καλοκαίρι Γάλλο κοιτάω στα κοντινά τα άλλα δεν τα πάνε καλά στις λίγες ώρες κοντινές στον υετό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κλαίω με τα σχόλια του Δάσκαλου για το όνομα της κακοκαιρίας 😂😂

 

http://ziakopoulos.blogspot.com/2022/01/blog-post_21.html?m=1

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Τζίφος μπορεί να μην είναι τόσο καλός όσο τα υπόλοιπα φαινομενικά αλλά βγάζει παρόμοια κάλυψη υετού και δίνει μεγάλο χιόνι στην Αττική. Βάζω πάντως το UKMO ενδεικτικά.

ukmo-0-96.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπον θα δοκιμάσω να κάνω μια σούμα για Χαλκίδα. 

Τζιφος= πολύ καλός χιονιάς. Μπορεί λίγο καλύτερα. 

Ουκμο: στα όρια του ιστορικού χιονιά.

Παιος και Τζεμ: Ιστορικός χιονιάς για Χαλκίδα. 

Τα υπόλοιπα μοντέλα τα παραθέτω παρακάτω, για να δείτε ότι υπάρχει και καλύτερα. 

Αν στα 12αρια επικρατήσει αυτή η εικόνα, η Χαλκίδα κλειδώνει μεγάλο χιόνι Δευτέρα με Τετάρτη. 

Ερωτηματικό η Κυριακή ξημερώματα με μεσημέρι. Υπάρχει περίπτωση να πέσει απλά χιονακι έως και να πασπαλίσει 

arpegeeur-0-96.png

J102-21.gif

navgem-0-102.png

geos-0-102.png

cfs-0-102.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Καλημέρα και καλά χιονιά!! Καμιά νυφίτσα εμφάνισαν τα μοντέλα;

Όχι.... Ούτε για τα μακρινά.... Βγάλε ένα μαντήλι να κλάψουμε όλοι οι βορειοι μαζι😢

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα σε όλους!

επιτελους τις 2-3 τελευταίες μέρες ξυπνάω και όταν ανοίγω να δω τα μελλούμενα δεν διαβάζω γκρίνιες για τούμπες του καρνάβαλου και τον αμετακίνητο τσιγκούνη παιο!

απο το 19 που παρακολουθώ τέτοια συμφωνία (παρά τις μικρές μετατοπίσεις ) δεν έχω δει στα μοντέλα Δείγμα του ότι αυτό που έρχεται είναι βαρβάτο !

μακαρι να το δουν όσοι περισσότεροι γίνεται 

Το μου σας για προμήθειες κλπ οι της έυβοιας κλπ

στο νησί μου στην Άνδρο ήδη έχουν αρχίσει να ετοιμάζονται για extreme καταστάσεις 

με ρέγουλα επίσης τη προβατίνα και τα τσιπούρα😎

τα λέμε στις αναφορές 

Υγ ας ψάξει κάποιος τον αττικάριο μάλλον lagarise μ αυτά που βλέπει 🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, thesprotos είπε:

Όχι.... Ούτε για τα μακρινά.... Βγάλε ένα μαντήλι να κλάψουμε όλοι οι βορειοι μαζι😢

Μην στενοχωριέσαι!!!! Όλα αλλάζουν κι όλα εκεί που δείχνουν τελειωμένα μπαίνουν σε άλλη τροχιά 😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...