Jump to content
[weathermaniac]

Αναφορές πανελλαδικής ασταθειοκαιρίας 20-27/8/2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και σήμερα άτυχοι πολύ δυνατή καταιγίδα ελάχιστα βορειότερα μας τώρα χάθηκε η ορατότητα προς Νάουσα Σκύδρα ήδη στα 5χλμ απόσταση ενώ πριν 20 λεπτά είχε μια πολύ δυνατή ελάχιστα νοτιότερα νότιοανατολικότερα ….

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρέλα πράγματα ΒΑ τόξο

Κηφισιά 38.4

Βριλήσσια 26.2

Μαρούσι 26

Χαλάνδρι 18.4 

Πεντέλη παραδόξως 9.8 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αστάθειες οι 9/10 δεν μας πιάνουν, θερμοκρασιακά είμαστε οι πιο ζεστοί της Αθήνας και με βοριά και με νοτιά, χιόνια για να δούμε πρέπει να χιονίσει έως το κύμα της Γλυφάδας ταυτόχρονα. Είμαστε το τέλειο σημείο για να αποκτήσει κανείς ψυχολογικά.

Επεξεργάστηκε από Ζερίκιος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οχι μονο εχασα το παρτυ,αλλα εχει βγαλει ηλιο εδω,βοτανικο και λιωνει το κορμι....ελεος ρεεε,τι αμαρτιες πληρωνω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 minutes ago, sakis13 said:

Η καταιγιδα στα βορεια του νομου..

Όποιος πει ξανά ''νομό'' πρέπει να παίρνει ban 😜

Έχουν καταργηθεί οι νομοί εδώ και 12 χρόνια.

Btw στο κέντρο της Γλυφάδας ακούγονται κάτι μπουμπουνητα στο βάθος αλλά κλαιν τίποτα από υετό ως τώρα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, tendcol είπε:

Συντοπίτη μήν μπερδεύεις περιοχές κοντά στο βουνό με λεκανοπέδιο!! απλά δεν έφτασε πιο νότια.....

οτι περασε εντος επιασε τα ορια στον αξονα βορεια-ΒΑ προαστια) και λιγο νοτιοτερα. δεν μπηκε η καταιγιδα για τα καλα εντος λεκανοπεδιου. εφυγε ανατολικα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

50αρα γεμάτη ο σταθμός στον ιππικό όμιλο ακριβώς πάνω από το αεροδρόμιο Τατοίου (tatoi penteli meteo). 2.5χλμ από εμένα στην ευθεία. Κάπου εκεί πρέπει να κινήθηκα και εγώ εδώ πέρα. Ο σταθμός της Πάρνηθας στα 1200 έχει κολλήσει. Επίσης ο meteoacharnes κατέγραψε μόλις 3μμ. Εννοείται ότι έχει πρόβλημα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, KapelosG είπε:

Τρέλα πράγματα ΒΑ τόξο

Κηφισιά 38.4

Βριλήσσια 26.2

Μαρούσι 26

Χαλάνδρι 18.4 

Πεντέλη παραδόξως 9.8 

Δύο ερασιτεχνικοί σταθμοί σε ΜαρουσοΠεύκη έχουν γράψει 50+χιλιοστά. Βρίσκονται αρκετά κοντά μεταξύ τους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι αρκετα πιθανο να ξαναεχουμε αργοτερα φαινομενα στο νομο....οπως βλεπω απο την σατ....νδ το στρεαμ.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, menidi είπε:

50αρα γεμάτη ο σταθμός στον ιππικό όμιλο ακριβώς πάνω από το αεροδρόμιο Τατοίου (tatoi penteli meteo). 2.5χλμ από εμένα στην ευθεία. Κάπου εκεί πρέπει να κινήθηκα και εγώ εδώ πέρα. Ο σταθμός της Πάρνηθας στα 1200 έχει κολλήσει. Επίσης ο meteoacharnes κατέγραψε μόλις 3μμ. Εννοείται ότι έχει πρόβλημα.

 

Kι εγώ κοιτάω αυτό το σταθμό, λιγότερο από 2km στην ευθεία. Επίσης, ο κοντινότερος ιππικός όμιλος σε εμένα είναι σε καμιά 50άρα μέτρα από το πίσω μπαλκόνι, χαζεύω τα άλογα καμιά φορά, όμως ειδικά τώρα που έβρεξε και ο αέρας έρχεται από κει, τα μυρίζω. Eίπα να το μοιραστώ 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλοί κεραυνοί, οποίος ειναι μέσα σε αυτό το τέρας θα χρειάζεται φώτα νυκτός

Πάντως είναι σχεδόν στάσιμο το υετικό κομμάτι. Ο αέρας κάνει μεγάλη ζημιά.

IMG_20220822_162716.jpg

IMG_20220822_162735.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τελικά στο Κρυονέρι έπεσαν 27mm . Πίστευα ότι έριξε περισσότερο αλλά μάλλον είχα  καιρό να δω βροχή και με πήρε η χαρά. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Τελικά στο Κρυονέρι έπεσαν 27mm . Πίστευα ότι έριξε περισσότερο αλλά μάλλον είχα  καιρό να δω βροχή και με πήρε η χαρά. 

Μια χαρα εισαι.Ιπποκρατειος 6μμ.Περιμενω αναφορα βροχομετρου απο Βανα για Δροσοπηγη.Λογικα κανα 15αρι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Μια χαρα εισαι.Ιπποκρατειος 6μμ.Περιμενω αναφορα βροχομετρου απο Βανα για Δροσοπηγη.Λογικα κανα 15αρι

Δεν ανέβαινε προς τα βόρεια με τίποτα φίλε.Έβγαλε βροχοκουρτινες σε δεύτερη φαση και προς τα εκεί και στο τέλος ενώθηκε.Πιστευω σας έπιασε .Βλέπω Αφίδνες μόλις 3,2mm.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Δεν ανέβαινε προς τα βόρεια με τίποτα φίλε.Έβγαλε βροχοκουρτινες σε δεύτερη φαση και προς τα εκεί και στο τέλος ενώθηκε.Πιστευω σας έπιασε .Βλέπω Αφίδνες μόλις 3,2mm.

Εχουμε κι αλλες μερες.Στοχος η 100αρα συνολο!!

Εξαλλου θα τις χασω τις καταιγιδες αφου ειμαι ολη μερα κατω.Η καλυτερη ασταθειοπεριοδος τα τελευταια χρονια κι εγω πρεπει να ειμαι βοτανικο καθε μερα ολη μερα.Τυχερος γενικα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέπω την μαυρίλα και τρελαίνομαι.. δεν πρέπει να χαθεί αυτό.. νοτιοδυτικά υπάρχει ανατροφοδότηση. Εκεί που βρίσκεται η καταιγίδα είχα πάει με ποδήλατο παλιότερα. Θα το έπαιρνα και τώρα, αλλά μάλλον δεν θα επέστρεφα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε μια μέρα που δεν περίμενα κάτι ιδιαίτερο μια χαρά ήταν τα 12mm εδώ...πάμε πιο δυνατά και πιο γενικευμένα  μέχρι την Παρασκευή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η πιο ισχυρή καταιγίδα για φέτος, από οπτικής και όχι μόνο άποψης!

Έλα!!!!!! Σε ικετεύω!!

 

IMG_20220822_165231.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...