Jump to content
sakis13

Αναφορες Οκτωβριου 2022.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

27 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Oλα έχουν την σημειολογία τους.....Και η όποια διαφωνία μου ας πούμε, είναι ότι έχουμε απίθανες μέρες, ένα καλοκαίρι που πέρασε και δεν κόλλησε και κολλάμε σε 2-3 μέρες που όντως ήταν εκτός πνεύματος......και φυσικά είναι τελειότητα για μένα όλο αυτό το 4μηνο που προηγήθηκε, αλλά και οι μέρες που αξίζει τον κόπο να τις αναφέρεις ως τέλειες....(μην ξεχνάμε ότι αυτές επιζητούσαμε πριν μερικά χρονια που καιγόμασταν!!)....να κρύψουμε την αλήθεια δλδ? Ε οχι.....Κι επαναλαμβάνω η κουβέντα θα είχε "λογική", αν δεν ήταν μια μέρα ένα καιρικό αίσχος πχ και κράταγε 1 εβδομάδα, ή ήταν έτσι σχεδόν όλο το προηγηθέν διάστη,μα....Ε δεν κολλάει!!

Τι να τα ξαναλέμε Κώστα μετα το περσινό καλοκαίρι φετος ηταν όαση...νόμιζα ότι ήμουν στη Νορβηγία με τις πρωινές ελάχιστες...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32.5 μέγιστη Αττικής ως τώρα στο Σούνιο ΕΑΑ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαταπληκτική μέρα με διαύγεια σήμερα, ελέω και του ΒΒΔ ρεύματος φυσικά.....πιο πολύ θα καταλάβουμε το βράδυ κι από αύριο την πτώση της θερμοκρασίας.....21,5-27,2οC σήμερα, αλλά η ελάχιστη θα γράψει προς τα μεσάνυχτα.....υγρασία χαμηλά φυσικά, στα 27%....

ΥΓ Ααααα τζιτζίκια αντιός.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο μενα δεν θα ξανακουσετε γκρινια....ειναι γρουσουζια καποια στιγμη θα φθινοπωριασει που θα παει οποτε...με τον καιρο δεν τα εβαλε κανεις!!!!

Απολαυστικη μπαναρα Σχινια με καταπληκτικη διαυγη ατμοσφαιρα και μεχρι 26-27 διπλα στο κυμα....κοσμος χαμος για ΟΚΤΩΒΡΙΟ θυμιζει στα παντα καλοκαιρι....

Οποιο σταθμο κ να δω Ζωγραφου κ περιξ 29-30....χαχα....πτωση απτο χθεσινο 31.5....

Καλα κεντρο κ δυτικα 30-31-32 σε παραταξη...

Απολαυστε ηλιοθεραπεια γεμιστε βιταμινη D....η θαλασσα καταπληκτικη δεν κανω πλακα κ πεντακαθαρη...

Τζιτζικια παραδοξως και εδω στην εξοχη αλλα κ Ζωγραφου σε ξεκουφαινουν απτα ξημερωματα...

Καλα κουραγια κ υπομονες σε ολους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, kouvanos είπε:

Αυτο ακριβως....μετα απο ΤΕΤΟΙΟ Αυγουστο, δεν πιστευα ειλικρινα οτι εχει κουραγια να μας βασανιζει μεχρι Οκτωβριο....κι ομως....γιαυτο γκρινιαζω....ειναι και η διπλη αναγνωση που λεει κι ο Δροσοπηγιωτης, τετοια δυσφορια και παρατεταμενη ζεστη ουτε τον Ιουλιο φετος...μας το φυλαγε για την αλλαγη Σεπτεμβρη-Οκτωβρη

25,1 βλεπω Ζωγραφου και απνοια, αντε μπας και μπει το βοριαδακι και καθαρισουμε λιγο

Τον Οκτώβριο γιατί τον βάζεις στην εξίσωση??για την μία  μόλις ημέρα ζεστης πάνω από τα κλιματικά της εποχής? 

Αν φυσικά και όμως  ο παρών  αυτός μήνας φύγει, και βγει και αυτός ανάλογα θερμος, τότε μόνο θα μπορείς να το βάλεις στην ίδια εξίσωση. 

Για αττικη να σου υπενθυμίσω ότι το καλοκαίρι φέτος με ελάχιστες μόνο εξαιρέσεις, ήταν σούπερ σε σχέση με το περσινο σίχαμα 

Τελος την δυσφορία που αναφέρεις την νιώσαμε κυρίως και μόνο τον μήνα Σεπτέμβριο εδώ πέρα κατά την τρέχουσα καλοκαίρινη περίοδο 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Το καλοκαιρι καλα κρατει..και θα συνεχισει απ οτι φενεται...ζεστες καλησπερες σε ολους..

 

Που το είδες βρε Θανάση μου ότι θα συνεχιστεί το καλοκαίρι 3 ημερών? Γιατί φθινόπωρο είχε έρθει και από νωρίς μάλιστα και πρωτοβρόχια έπεσαν και η θερμοκρασία έπεσε.....ξανανέβηκε όμως μια χαρά.....Αλλά η συνέχεια διαφαίνεται αρκούντως φθινοπωρινή με σημαντική πτώση της θερμοκρασίας κάποιες λίγες τοπικές βροχές, αλλά μετά το μισό του μήνα έχουμε πολλά κρυμμένα μυστικά!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Που το είδες βρε Θανάση μου ότι θα συνεχιστεί το καλοκαίρι 3 ημερών? Γιατί φθινόπωρο είχε έρθει και από νωρίς μάλιστα και πρωτοβρόχια έπεσαν και η θερμοκρασία έπεσε.....ξανανέβηκε όμως μια χαρά.....Αλλά η συνέχεια διαφαίνεται αρκούντως φθινοπωρινή με σημαντική πτώση της θερμοκρασίας κάποιες λίγες τοπικές βροχές, αλλά μετά το μισό του μήνα έχουμε πολλά κρυμμένα μυστικά!!

Κωστα μου ενα μηνα και ανομβρος...εντελως καλοκαιρινες οι μερες και οι νυχτες και αυτο το σιχαμα δεν λεει να φυγει...και τα μοντελα ολο παρατεινουν τις κακοκαιριες...τωρα αν παει την πεμπτη 24 και μετα ξανανεβει 27 και ενταξει για μενα ειναι κατακαλοκαιρο οκτωμβρη μηνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Κωστα μου ενα μηνα και ανομβρος...εντελως καλοκαιρινες οι μερες και οι νυχτες και αυτο το σιχαμα δεν λεει να φυγει...και τα μοντελα ολο παρατεινουν τις κακοκαιριες...τωρα αν παει την πεμπτη 24 και μετα ξανανεβει 27 και ενταξει για μενα ειναι κατακαλοκαιρο οκτωμβρη μηνα...

Καλά οκ, είπα να μιλάμε σοβαρά, αν λέμε ο,τι ναναι οκ, ας γράφουμε ό,τι ναναι και με υπερβολές....αλλιως ας ξεχάσουμε ό,τι ξέρουμε.....ναι οκ πετάει ο γαιδαρος, συγγνώμην κιόλας!! 

Ο καιρός είναι ό,τι παρουσιάζεται κι από κει και πέρα του αρέσει και να κρύβετε ενίοτε!!

Εδώ στα Μελίσσια 26,6οC και κατά διαστηματα δυνατός βΔ.....

ΥΓ Η περιοδος αυτή που περάσαμε είναι εκ προοιμίου άνομβρη και το προηγούμενο διάστημα, κυρίως μέσα στον Αυγουστο, έφτασε να ρίξει ως και 1000% πάνω από τα κανονικά σε ορισμένες περιοχές, ο δε Σεπτέμβριος βγηκε με πιο λίγο υετό αλλα και κανονικές και πιο κατω θερμοκρασίες.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Κωστα μου ενα μηνα και ανομβρος...εντελως καλοκαιρινες οι μερες και οι νυχτες και αυτο το σιχαμα δεν λεει να φυγει...και τα μοντελα ολο παρατεινουν τις κακοκαιριες...τωρα αν παει την πεμπτη 24 και μετα ξανανεβει 27 και ενταξει για μενα ειναι κατακαλοκαιρο οκτωμβρη μηνα...

Πολυ νωρις για τέτοια συμπεράσματα παιδιά. Θέλει υπομονή το πράγμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Καλά οκ, είπα να μιλάμε σοβαρά, αν λέμε ο,τι ναναι οκ, ας γράφουμε ό,τι ναναι και με υπερβολές....αλλιως ας ξεχάσουμε ό,τι ξέρουμε.....ναι οκ πετάει ο γαιδαρος, συγγνώμην κιόλας!!

Ειπα καπου ψεματα??παντα με τον σταθμο δεν ανεβαζω..απο τις 24 αυγουστου εχει να βρεξει σε μας...και εντελως φιλικα στο λεω πως εισαι σιγουρος οτι θα αλλαξει το 2ο 15μερο του οκτωμβρη???κουβεντα κανουμε..δεν μπορω αλλο ΗΛΙΟ...

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μη σκας Delsnow αληθεια το γραφω κ οχι εριστικα....πηγαινε Λουτρα κ αν εχουν κλεισει προς Στυλιδα Αρκιτσα κλπ....μπαναρες κ ηλιοθεραπεια πραγματικα ειναι βαλσαμο για τον οργανισμο...αιρκο εχουμε καλοσυντηρημενα ας κανει μεχρι τα Χριατουγεννα τετοιο καιρο δεν πειραζει..

Κι εγω απο Αυγουστο καλωσοριζα τα πρωτοβροχια κ ηρθαν κατραπακιες πολλες με 30φευγαρια...κ αυτο που ζουμε...οποτε υπομονη καποια στιγμη θα φθινοπωριασει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Μη σκας Delsnow αληθεια το γραφω κ οχι εριστικα....πηγαινε Λουτρα κ αν εχουν κλεισει προς Στυλιδα Αρκιτσα κλπ....μπαναρες κ ηλιοθεραπεια πραγματικα ειναι βαλσαμο για τον οργανισμο...αιρκο εχουμε καλοσυντηρημενα ας κανει μεχρι τα Χριατουγεννα τετοιο καιρο δεν πειραζει..

Κι εγω απο Αυγουστο καλωσοριζα τα πρωτοβροχια κ ηρθαν κατραπακιες πολλες με 30φευγαρια...κ αυτο που ζουμε...οποτε υπομονη καποια στιγμη θα φθινοπωριασει

Σκαω ρε φιλαρακι μου γιατι ειμαι 3 χρονια αχιονος..μας εχει ζαλισει ο λυβας εδω πανω ουτε το καλοκαιρι δεν ηταν ετσι...ειμαι αγροτης και δεν προλαβαινω να παω για μπανια το καλοκαιρι πριν 10 μερες τελειωσαμε την συγκομοιδη φυστικιου.εε ενα χειμωνα εχω να απολαυσω και αυτος αγνοειται..πως να μην τρελενομαι..και το ΞΑΝΑΛΕΩ οσο και ζεστος και ηπιος να ειναι  ο χειμωνας οι μισες μερες του ειναι παγωνια εδω...ετσι ειναι το κλιμα μας..γι αυτο τρελενομαι εχω χαλασει 20 ζευγαρια γυαλια ηλιου🤣🤣🤣🤣🤣

Επεξεργάστηκε από Delsnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Ειπα καπου ψεματα??παντα με τον σταθμο δεν ανεβαζω..απο τις 24 αυγουστου εχει να βρεξει σε μας...και εντελως φιλικα στο λεω πως εισαι σιγουρος οτι θα αλλαξει το 2ο 15μερο του οκτωμβρη???κουνεντα κανουμε..δεν μπορω αλλο ΗΛΙΟ...

Σηκώνω τα χέρια ψηλά, απλά αυτό....Καλό χειμώνα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα 29.2 μέγιστη Ηλιούπολη με χαμηλή υγρασία.μην σκατε ο καιρός θά κάνει τά δικά του θά βρει τόν δρόμο τού!!μου έστελναν πμ τό ευρωπαϊκό για καταιγίδες χθές καί σήμερα Αθήνα.απλα γελούσα.απολαυστε την ζωή σάς καί ότι μας δίνει ο καιρός....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλα tendcol υπαρχει ανθρωπος να παιρνει στα σοβαρα το Σκουπιδαιο; 18.5-19 εδινε στα 850 χθες 23.2 ειχαμε....23-23.5 εδειχνε ο τζιφος...τζιφος κ μονο τζιφος αντε κ κανα ουκμο για θεση χαμηλου αλλα προς το παρον εχουμε καλοκαιρι οποτε τι χαμηλο χαχαχα

ΥΓ: απο λεκανοπεδιο σχεδον καμια αναφορα...ο Κωστας ειναι στα 350 μ μες στο δασος δεν τον μετραω....ολοι οι υπολοιποι που μπανιαριζεστε;;;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Καλα tendcol υπαρχει ανθρωπος να παιρνει στα σοβαρα το Σκουπιδαιο; 18.5-19 εδινε στα 850 χθες 23.2 ειχαμε....23-23.5 εδειχνε ο τζιφος...τζιφος κ μονο τζιφος αντε κ κανα ουκμο για θεση χαμηλου αλλα προς το παρον εχουμε καλοκαιρι οποτε τι χαμηλο χαχαχα

ΥΓ: απο λεκανοπεδιο σχεδον καμια αναφορα...ο Κωστας ειναι στα 350 μ μες στο δασος δεν τον μετραω....ολοι οι υπολοιποι που μπανιαριζεστε;;;;

Ώρα 5:20 και ο σταθμός δείχνει 29,1 τραγικά πράγματα !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Καλα tendcol υπαρχει ανθρωπος να παιρνει στα σοβαρα το Σκουπιδαιο; 18.5-19 εδινε στα 850 χθες 23.2 ειχαμε....23-23.5 εδειχνε ο τζιφος...τζιφος κ μονο τζιφος αντε κ κανα ουκμο για θεση χαμηλου αλλα προς το παρον εχουμε καλοκαιρι οποτε τι χαμηλο χαχαχα

ΥΓ: απο λεκανοπεδιο σχεδον καμια αναφορα...ο Κωστας ειναι στα 350 μ μες στο δασος δεν τον μετραω....ολοι οι υπολοιποι που μπανιαριζεστε;;;;

Γιώργο μου 1ον ημιπεδινά είμαι στα 290-320μ. η περιοχή μου ευρύτερα και δεν ειναι σε δάσος.....2ον τζίφος δεν υπάρχει φέτος, είχε μια επιτυχία στην κίνηση του τελευταιου συστήματος, αλλά στα 850 ίδιες θερμ είχαν δεν υπήρχε η διαφορα που λες γιατι τα κοιταζα....αυτο υπηρχε μες το καλοκαιρι ετσι οπως τολεγες κι εβγαινε το πιο λαιτ σεναριο παντα.....Μονο Ευρωπαϊκο υπάρχει, αλλά ενιοτε 1/10 φορές ε θα πιασει κατι κι αυτό.....θεωρώ ότι είναι 4ο-5ο μοντέλο εκει καταντησε, καμια πλέον αξιοπιστια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Σηκώνω τα χέρια ψηλά, απλά αυτό....Καλό χειμώνα!!

Ετσι θα λεγα και γω αν μου εσκαγαν καθε χρονο χιονιαδες..οχι μονο καλο χειμωνα..καλο παγετωνα...τελσν..υγεια...σε σεβομαι και σε εκτιμω πολυ..δεν φταις εσυ αν ο καιρος κανει τα δικα του...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, kouvanos είπε:

Καλα tendcol υπαρχει ανθρωπος να παιρνει στα σοβαρα το Σκουπιδαιο; 18.5-19 εδινε στα 850 χθες 23.2 ειχαμε....23-23.5 εδειχνε ο τζιφος...τζιφος κ μονο τζιφος αντε κ κανα ουκμο για θεση χαμηλου αλλα προς το παρον εχουμε καλοκαιρι οποτε τι χαμηλο χαχαχα

ΥΓ: απο λεκανοπεδιο σχεδον καμια αναφορα...ο Κωστας ειναι στα 350 μ μες στο δασος δεν τον μετραω....ολοι οι υπολοιποι που μπανιαριζεστε;;;;

Θοδωρής φίλε μου.οπως τό αισθάνεται κανείς.φιλος διατηρεί κατάστημα εδώ δίπλα μου αλλά μένει Κηφισιά βόρεια σύνορα με Εκάλη.ο αφυγραντήρας δουλεύει ασταμάτητα!! πολύ ζέστη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Γιώργο μου 1ον ημιπεδινά είμαι στα 290-320μ. η περιοχή μου ευρύτερα και δεν ειναι σε δάσος.....2ον τζίφος δεν υπάρχει φέτος, είχε μια επιτυχία στην κίνηση του τελευταιου συστήματος, αλλά στα 850 ίδιες θερμ είχαν δεν υπήρχε η διαφορα που λες γιατι τα κοιταζα....αυτο υπηρχε μες το καλοκαιρι ετσι οπως τολεγες κι εβγαινε το πιο λαιτ σεναριο παντα.....Μονο Ευρωπαϊκο υπάρχει, αλλά ενιοτε 1/10 φορές ε θα πιασει κατι κι αυτό.....θεωρώ ότι είναι 4ο-5ο μοντέλο εκει καταντησε, καμια πλέον αξιοπιστια!!

Άστο Κώστα....με τό ευρωπαϊκό.... άλλο τί θες καί τί δηχνει καί άλλο τί θά γίνει πραγματικά! είναι δυνατόν Με ΒΔ από Αλβανία σχεδόν νά βρέξει Αθήνα? ΌΧΙ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...