Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι είναι θετικά τα πρωινά αλλά εμένα όλο αυτό το αντικυκλωνικο κρέσεντο εξακολουθεί να με φοβίζει οπότε ας κρατάμε μικρό καλάθι ακόμη μέχρι να παγιωθεί μια τάση με συνεχόμενες πιθανές κακοκαιριες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Ναι είναι θετικά τα πρωινά αλλά εμένα όλο αυτό το αντικυκλωνικο κρέσεντο εξακολουθεί να με φοβίζει οπότε ας κρατάμε μικρό καλάθι ακόμη μέχρι να παγιωθεί μια τάση με συνεχόμενες πιθανές κακοκαιριες

Βαγγέλη φέτος θα τα φέρνουμε μαζί μέχρι Ελλάδα και μετά ο πιο τυχερός κερδίζει. Σε βλέπω φέτος πιο εγκρατή. Χαχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Βαγγέλη φέτος θα τα φέρνουμε μαζί μέχρι Ελλάδα και μετά ο πιο τυχερός κερδίζει. Σε βλέπω φέτος πιο εγκρατή. Χαχα 

Ε ναι ρε συ αυτό δεν είναι όλη η ουσία άλλωστε?το ταξίδι και η προετοιμασία προς τον προορισμό πάντα είναι το πιο ωραίο μέρος μια εκδρομής...😁.Εγκρατης ναι αλλά πιο λυσσασμένος από ποτέ...😋🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σύντροφοι.....εγώ επιμένω...αν δείτε τα τρεξίματα στο Β Ημισφαίριο θα δείτε εναν ανύπαρκτο γροιλανδικό αντικυκλώνα,αυτό εχω να το δώ καιρό ...το αποτέλεσμα είναι οι εμποδισμοί στην Ευρώπη και κυρίως στην Βόρεια Βορειοδυτική να αναπτύσονται με ευκολία,ριντζαρίσματα σε μεγάλα γεωγραφικά πλατη ωστόσω ακόμα δεν υπαρχουν αλλά περιμένουμε....

Αυτό πρακτικά σημαίνει οτι η Ανατολική τουλάχιστον Ευρώπη θα αρχίσει να παγώνει....θέλουμε δεν θέλουμε...από την φύση μου ποτε΄δεν ειμαι αισιόδοξος αλλά αυτοί οι χάρτες "μιλάνε".

Σίγουρα η δυτική Ευρώπη και ισως η Σκανδιναβία θα ταλαιπωρηθεί....αλλά εμάς μας βλέπω...να εισπράτουμε επιτελους οτι αξίζει για την θέση μας.

για τα επερχόμενα εντάξει δεν είναι κατι ιδιαίτερο μονη αξία εχουν κάποιες χιονοπτώσεις στα ψηλά εκει που θα έχει υετό(ορογραφικό) και μακάρι να πιασουν καποια αξιόλογα χιλιοστά περιοχές που διψάνε και εχουν μείνει πίσω(Θεσσαλία-Θράκη).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλουτσικο νερό δίνει το αικον στην Θεσσαλία.. ειδικά δυτική νοτιοδυτική θα τα πάει καλά. Επίσης όπου καθίσει η σύγκλιση θα πέσει πολύ νερό μιας και η λίμνη κινείται ανάποδα, και άρα η σύγκλιση δεν θα κινηθεί προς τα ανατολικά, αλλά στα δυτικά του Αιγαίου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καιρός: Το σπάνιο φαινόμενο που αναμένεται αύριο με βροχές και ανέμους μέχρι 8 μποφόρ (protothema.gr)

 Κατά τα λοιπά ο Αρναούτογλου παρεξηγήθηκε στην Εύα όταν τον έκραξαν οτι έσπερνε τον πανικό... από κοντά και τα απαράδεκτα ΜΜΕ που προσπαθούν να βγάλουν είδηση εκεί που δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Καιρός: Το σπάνιο φαινόμενο που αναμένεται αύριο με βροχές και ανέμους μέχρι 8 μποφόρ (protothema.gr)

 Κατά τα λοιπά ο Αρναούτογλου παρεξηγήθηκε στην Εύα όταν τον έκραξαν οτι έσπερνε τον πανικό... από κοντά και τα απαράδεκτα ΜΜΕ που προσπαθούν να βγάλουν είδηση εκεί που δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.

 

Βλέπεις στην πρόγνωση κάποια κινδυνολογια?γιατί εγώ δεν βλέπω και ναι όντος η τροχιά του χαμηλού είναι εντελώς αναστροφή ,τώρα εάν κάποιος παίρνει μια δήλωση κάποιου και την αναπαράγει με πηγαιους τίτλους καταστροφής αυτό δεν είναι πρόβλημα του Σάκη και του κάθε Σάκη αλλά αυτουνου που κάνει την αναπαραγωγή της ειδήσεις και οποίων στέκονται μόνο στον τίτλο και δεν διαβάζουν τα γραφόμενα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτος θα γίνει του εμποδισμου το κάγκελο...μακάρι να είμαστε στην μικρή υετοφορα και ψυχρή γωνιτσα όλης αυτής της ιστορίας.Η κυκλοφορία που πάει να στηθεί πάντως θα είναι για εμάς ψυχοφθόρα και η δυνατότητα έστω και πρόβλεψης μιας τάσης πολύ δύσκολη(ότι καλύτερο δηλαδή γιατί είμαστε χιονομαζοχες😋😋)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Βλέπεις στην πρόγνωση κάποια κινδυνολογια?γιατί εγώ δεν βλέπω και ναι όντος η τροχιά του χαμηλού είναι εντελώς αναστροφή ,τώρα εάν κάποιος παίρνει μια δήλωση κάποιου και την αναπαράγει με πηγαιους τίτλους καταστροφής αυτό δεν είναι πρόβλημα του Σάκη και του κάθε Σάκη αλλά αυτουνου που κάνει την αναπαραγωγή της ειδήσεις και οποίων στέκονται μόνο στον τίτλο και δεν διαβάζουν τα γραφόμενα.

Πάντως πραγματικά ο τίτλος εδώ είναι τόσο λάθος που μοιάζει να προσπαθεί να βλάψει τον Σάκη.. Βλέπω τα τελευταία δελτία του μιας και είναι και λίγο νοσταλγία από μικρός η φάση, και εδώ ειδικά δεν είχε πει πουθενά για κάτι ακαίο, μέχρι αξιόλογες βροχές τοπικά. Και το ανέφερε συνέχεια πόσο σπάνια είναι η τροχιά και τίποτε άλλο από αυτό το χαμηλό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

Πάντως πραγματικά ο τίτλος εδώ είναι τόσο λάθος που μοιάζει να προσπαθεί να βλάψει τον Σάκη.. Βλέπω τα τελευταία δελτία του μιας και είναι και λίγο νοσταλγία από μικρός η φάση, και εδώ ειδικά δεν είχε πει πουθενά για κάτι ακαίο, μέχρι αξιόλογες βροχές τοπικά. Και το ανέφερε συνέχεια πόσο σπάνια είναι η τροχιά και τίποτε άλλο από αυτό το χαμηλό.

Ακριβώς Μιχαήλ.Εσυ να τα βλέπεις αυτά όταν θα φτάσει η ώρα...😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γιατί μου φαίνεται από όσα βλέπω σήμερα στον ουρανό ότι αναμένεται σε λίγες ώρες να ρίξει πολύ νερό;

Καθαρά από οπτική πρόβλεψη.

Σα να ψήνεται κάτι γερό.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Μεσσαπός είπε:

Γιατί μου φαίνεται από όσα βλέπω σήμερα στον ουρανό ότι αναμένεται σε λίγες ώρες να ρίξει πολύ νερό;

Καθαρά από οπτική πρόβλεψη.

Σα να ψήνεται κάτι γερό.....

Μπααααα κ το πρωί ξεγέλασε αλλά μούφα… την νύχτα ότι κάνει προς το ξημέρωμα! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 hours ago, PAGETONAS said:

Βλέπεις στην πρόγνωση κάποια κινδυνολογια?γιατί εγώ δεν βλέπω και ναι όντος η τροχιά του χαμηλού είναι εντελώς αναστροφή ,τώρα εάν κάποιος παίρνει μια δήλωση κάποιου και την αναπαράγει με πηγαιους τίτλους καταστροφής αυτό δεν είναι πρόβλημα του Σάκη και του κάθε Σάκη αλλά αυτουνου που κάνει την αναπαραγωγή της ειδήσεις και οποίων στέκονται μόνο στον τίτλο και δεν διαβάζουν τα γραφόμενα.

Καιρός - Καλλιάνος μετά την πρόγνωση Αρναούτογλου: «Απεχθάνομαι την υπερβολή και την παραπληροφόρηση» (protothema.gr)

Μαλλιοτράβηγμα 🤣

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μην ειστε σιγουροι για τις προβλεψεις των 120+ ωρων! Η κυκλοφορια ειναι ρευστη και απτο πουθενα μπορει να μας βγει κανα χαμηλο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

54 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Καλά, ασχολίαστο. Αν αναλογιστεί κανείς και από ποιον προέρχεται η συγκεκριμένη δήλωση...

Επεξεργάστηκε από Χιών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από Σακη Αρναούτογλου:

«Λίγο προσοχή το Σάββατο στους Δήμους Ζαγοράς Μουρεσίου, Νοτίου Πηλίου του Νομού Μαγνησίας, Ιστιαίας - Αιδηψού, Μαντουδίου - Λίμνης - Αγίας Αννας και Διρφύων - Μεσσάπων, της Εύβοιας καθώς το ισχυρό και πολύ βροχοφόρο ανατολικό ρεύμα για τις παραπάνω περιοχές ενδέχεται κατά την ταπεινή μου άποψη να δώσει αρκετά μεγάλα ύψη βροχής τα οποία με τη σειρά τους δεν αποκλείεται να οδηγήσουν σε απότομη αύξηση της στάθμης μικρών ποταμών ή χειμάρρων και κατά τόπους απότομη συσσώρευση υδάτων!»

Με εκτίμηση
Σάκης Αρναούτογλου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

35 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Από Σακη Αρναούτογλου:

«Λίγο προσοχή το Σάββατο στους Δήμους Ζαγοράς Μουρεσίου, Νοτίου Πηλίου του Νομού Μαγνησίας, Ιστιαίας - Αιδηψού, Μαντουδίου - Λίμνης - Αγίας Αννας και Διρφύων - Μεσσάπων, της Εύβοιας καθώς το ισχυρό και πολύ βροχοφόρο ανατολικό ρεύμα για τις παραπάνω περιοχές ενδέχεται κατά την ταπεινή μου άποψη να δώσει αρκετά μεγάλα ύψη βροχής τα οποία με τη σειρά τους δεν αποκλείεται να οδηγήσουν σε απότομη αύξηση της στάθμης μικρών ποταμών ή χειμάρρων και κατά τόπους απότομη συσσώρευση υδάτων!»

Με εκτίμηση
Σάκης Αρναούτογλου

Οι περιοχές που κάηκαν πέρυσι  είναι στον Δήμο Λίμνης Μαντουδίου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν ενα χομπι παρακμαζει βρισκεις αλλο χομπι...Και αυτο το φθινοπωρο νομιζω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη..Ελπιζω μονο μεχρι τον Φλεβαρη μην εχω φτιαξει ολοκληρη κουβερτα...🤣

7KI3.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, CATHA είπε:

Αν ειμασταν ελεύθεροι προς έκφραση δεν μπορείς να φανταστείς τι μαργαριτάρια θα έβγαιναν από το στόμα μου ,πάντως μαλλιοτραβηγμα γίνεται όταν υπάρχουν δύο όταν υπάρχει ένας υπάρχει μια σοφή παροιμία που λέει όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια η μία άλλη που λέει αλλά τα μάτια του λαγού και άλλα της κουκουβάγιας...αλλά επειδή δεν μπορούμε να εκφράσουμε για δημόσια πρόσωπα το σταματάμε εδώ παιδιά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ισως το χειροτερο φθινοπωρο των τελευταιων πολλων χρονων στα μερη μου.4-5 μερες βροχης ανω των 2μμ ως τωρα σε 2μιση μηνες φθινοπωρου.Τα περισσοτερα καλοκαιρια πιο πολλες μερες υετου εχει ειδικα τον Ιουνιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...