Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θυμάμαι, χωρίς να έχω στατιστικά στοιχεία,ότι κάποιες φορές που είχαμε ανομβρία και καλοκαίρια τους μήνες του φθινοπώρου, είχαμε μετά δυνατό χειμώνα!Τα ασαμπλς του τζίφου, επιμένουν για βοριάδες,και για χειμερινή αλλαγή μετά της 20!Είμαι σίγουρος,ότι θα δούμε θετικές αλλαγές το επόμενο 5νθημερο στους χάρτες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Οταν ενα χομπι παρακμαζει βρισκεις αλλο χομπι...Και αυτο το φθινοπωρο νομιζω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη..Ελπιζω μονο μεχρι τον Φλεβαρη μην εχω φτιαξει ολοκληρη κουβερτα...🤣

7KI3.gif

Κασκόλ σκούφο και γάντια παρακαλώ...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Μετα τις 15 τα σεναρια στα ενσεμπλια μας λενε οτι θα υπαρξουν και αλλες αλλαγες ακομα

 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, Χειμωνας είπε:

Θυμάμαι, χωρίς να έχω στατιστικά στοιχεία,ότι κάποιες φορές που είχαμε ανομβρία και καλοκαίρια τους μήνες του φθινοπώρου, είχαμε μετά δυνατό χειμώνα!Τα ασαμπλς του τζίφου, επιμένουν για βοριάδες,και για χειμερινή αλλαγή μετά της 20!Είμαι σίγουρος,ότι θα δούμε θετικές αλλαγές το επόμενο 5νθημερο στους χάρτες..

Κι εγώ βρε Γιάννη μου όντος η κυκλοφορία προδιαθέτει για πρωιμη είσοδο χειμώνα αλλά φέτος μου χει βγει μια άνευ προηγουμένου εγκράτεια...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Κι εγώ βρε Γιάννη μου όντος η κυκλοφορία προδιαθέτει για πρωιμη είσοδο χειμώνα αλλά φέτος μου χει βγει μια άνευ προηγουμένου εγκράτεια...😋

Καταλαβαίνω Βαγγέλη και καλά κάνεις...Τόσες σφαλιάρες τρώμε με διάφορα πράγματα γύρω μας.. τουλάχιστον μην την πατήσουμε ξανά και εδώ 🙏😊

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Χειμωνας είπε:

Καταλαβαίνω Βαγγέλη και καλά κάνεις...Τόσες σφαλιάρες τρώμε με διάφορα πράγματα γύρω μας.. τουλάχιστον μην την πατήσουμε ξανά και εδώ 🙏😊

Άσε που σε θέλω με εγκράτεια τελικά..Γούρι, γούρι 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Περιττό να σας πω βλέποντας τα τρεξίματα ότι η φαντασία μου καλπάζει για τις μελλοντικές διατάξεις μετά τις 20 του μήνα ……….😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απλά μπείτε στο 6αρι cfs που ανανέωσε τώρα μόλις.. Έχει βγάλει 2 ωραίους χιονιάδες κεντροβορείων

cfs-0-1764.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Απλά μπείτε στο 6αρι cfs που ανανέωσε τώρα μόλις.. Έχει βγάλει 2 ωραίους χιονιάδες κεντροβορείων

cfs-0-1764.png

Το θέμα είναι να τα δούμε και live αυτά 😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ολα τα μοντελακια κατι μας ψιθυριζουν για τις 20 του μηνα...Μενει να δουμε...

gem-0-204.png

gfs-0-210 (1).png

ECM1-216.gifΓια αυριο,εξακολουθω να πιστευω Μεσσηνια και Μαγνησια θα ειναι στο τοp!!Η Ζαγορα ειμαι περιεργος που θα σταματησει...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και η επισήμανση του Κυρίου Ζιακόπουλου....χμμ βολιώτες, λαρισαίοι....και ίσως Χαλικδαίοι και Λαμιώτες ετοιμαστείτε.....http://ziakopoulos.blogspot.com/2022/11/blog-post_84.html

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Ολα τα μοντελακια κατι μας ψιθυριζουν για τις 20 του μηνα...Μενει να δουμε...

gem-0-204.png

gfs-0-210 (1).png

ECM1-216.gifΓια αυριο,εξακολουθω να πιστευω Μεσσηνια και Μαγνησια θα ειναι στο τοp!!Η Ζαγορα ειμαι περιεργος που θα σταματησει...

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IPAPPA1
 

Θα έχει ενδιαφέρον στο χωριό μου! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Σκανδιναβικός αντικυκλώνας μπορεί να μας ευνοήσει; και αν ναι με ποιον τρόπο; Μπερδεύομαι όταν προσπαθώ να φανταστώ την κίνηση των συστημάτων 😛 Ενώ με Αζορικό είναι στάνταρ τα πράγματα.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ο Σκανδιναβικός αντικυκλώνας μπορεί να μας ευνοήσει; και αν ναι με ποιον τρόπο; Μπερδεύομαι όταν προσπαθώ να φανταστώ την κίνηση των συστημάτων 😛 Ενώ με Αζορικό είναι στάνταρ τα πράγματα.

Σκέψου απλά να σκάβει για εμάς...την δυτική Ρωσσία......μόνο αυτό, και οι ψυχρές μάζες να καταλήγουν αδριατική..,...η αλλιώς ς ένας μεγάλος τροχός  στην Σκανδιναβία αλλά στις ανατολικές ακρες του.....να γυρνάει η ρόδα....και σκαβει.....Ρωσσία Ουράλια....μαγικό....

Επεξεργάστηκε από bardaris
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Περιττό να σας πω βλέποντας τα τρεξίματα ότι η φαντασία μου καλπάζει για τις μελλοντικές διατάξεις μετά τις 20 του μήνα ……….

Ο Χριστός και η Παναγία!!!!σωτο είναι πολύ δύσκολα μονοπάτια αυτά που βαδίζεις....🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Αλλά χωρίς Αζορικό δεν υπάρχει κίνδυνος να τα ρουφήξει ο Ατλαντικός; Αυτό δεν καταλαβαίνω

οχι όσο πιο νοτια είναι η διευθυνση του ρεύματος του αντλαντικού τόσο πιο ανεπηρέαστη μένει η Ευρώπη,δλδ αν τα χαμηλά του αντλαντικου κινουνται βόρεια(Ισλανδια κλπ) τοσο η Ευρώπη είναι στο "ελεος" των ψυχρών μαζών από τα ανατολικά...ηπειρωτικά της,αλλά ακομα και αν εχουμε δυτικό ρεύμα υπαρχει πιθανότητα ο Σκανδιναβικός να είναι τοσο ισχυρός και να σπάει σε αυτον...μην καταφέρνοντας να ζεστάνει την Ευρώπη....νομίζω το 2004 είχαμε κατι τετοιο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sotos*snow είπε:

Περιττό να σας πω βλέποντας τα τρεξίματα ότι η φαντασία μου καλπάζει για τις μελλοντικές διατάξεις μετά τις 20 του μήνα ……….

Ερχονται μπλοκινγκ και easterlies.....Καλά το πας Σωτο.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Ερχονται μπλοκινγκ και easterlies.....Καλά το πας Σωτο.....

Ναι μπορεί να γίνει και αυτό αλλά προς το παρόν η προοπτική είναι γεμάτη μπλοκιγκ απλα μάλλον γλιτώνουμε το να είμαστε στην ζώνη επιρροή τους.Απο την άλλη όμως τα easterlies είναι ακόμη σαν προοπτική behind the block...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...