Jump to content
billipiros12

Ανάλυση χαρτών Νοεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εφτασε ο χειμωνας και  μαζί θα μας εγκαταλείψει και ο τζιφος ...γι αυτό μη ανεβάζετε αλλο χαρτες του...το μοντέλο αυτό όταν  φτανει ο χειμωνας τελειώνει σαν ύπαρξη ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν συμφωνούν τα ανσάμπλ του ευρωπαίου με το κύριο πέραν των 190 ωρών κατι που σημαίνει ότι προς το παρόν το κύριο μοιάζει να είναι εκτός..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και η απάντηση-ερώτηση του κυρίου Ζιακόπουλου στην ερώτηση μου  για το εάν η ψυχρή εισβολή στην Βόρεια Αμερική επιρεάσει και εμάς....

http://www.blogger.com/img/blogger_logo_round_35.png

Δύο - τρία χαμηλά και το κρύο τ’ Αγ’ Αντριά;

Σε μετάφραση καθαρά δικιά μου, του γρίφου του κυρίου Ζιακόπουλου είναι ότι η μεταβολή της Αμερικής θέλει ένα χρονικό διάστημα 10-12 ημερών να επιρεάσει με τις ταλαντώσεις της(κύματα crosby).την Ευρώπη....αρα είναι πιθανή μια ψυχρή εισβολή στις 29 με 30.Προσοχή είναι δικιά μου ερμηνεία στον γριφο.

Αν και εγώ ανάποδος κοιταω την Σιβηρία που φετος εχει μεγάλα κεφια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, bardaris είπε:

Κύριοι χωρίς να θέλω να κουράσω...και για το σταματήσουμε σιγά σιγά....κανείς δεν λέει ότιδεν  συμβαίνει κάτι διαφορετικό στον καιρό ΑΛΛΑ

-Για οποιαδήποτε σύγκριση του παρόντα καιρού με αυτήν του παρελθόντος υπάρχει η θεματική ενότητα Κλιματική αλλαγή ,εκεί ολοι μπορούμε να γραψουμε τις διαπιστώσεις μας,τα καντήλια μας(εδω εχουμε και αλλη θεματική ενότητα),το τί συνέβαινε στο παρελθόν και τι συμβαίνει τώρα.....γράψτε και γράφω ότι θέλω.

-Στην ανάλυση όμως χαρτών που αφορά δεδομενα -αξιολόγηση και διαπιστώσεις εκτιμήσεις εγώ τουλάχιστον συνέχεια θέλω να διαβασω τις εκτιμήσεις σας(θεωρώ την πλειοψηφία των μελών εδώ μεσα εξαιρετικούς)....αλλά δυστηχώς τις περισσότερες φορές διαβάζω...για την κλιματική αλλαγή στον τόπο μας.αυτά τπτ περισσότερο και τπτ λιγότερο.

Μπορούμε και να δώσουμε και περισσότερα στοιχεία στην ενότητα κλιματική αλλαγή για να καλύψει αυτές τις ανάγκες .

Στα των αναλύσεων τώρα  ο τζίφος και το ukmo δεν στηρίζουν  κανενα σεναριο  στα 12αρια τους(Αζορικός,ενισχυμένος Σκανδιαναβικός ) περιμένω το Ευρωπαικό.

 

Θα είναι ένας ωραίος λόγος φίλε μου bardaris συνχιονόφιλε που θα με κάνει να σας χαιρετήσω πρόωρα από αυτό τον χώρο που πάλεψα και αγωνίστηκα με θεριά ανήμερα χρόνια στο άλλο φόρουμ, μαζί φυσικά με φίλους και παρέες αδελφικές και αγωνιστικές, για να το λειτουργήσουμε σε άλλες βάσεις όμορφες κι ωραίες....Αναπτύσσεται σε αρχικά σκαριά μια ιδιότυπη καιρική "δικτατορία" θα έλεγα καταχρηστικά, στην οποία πραγματικά υπάρχει η άποψη κάποιων φίλων στην οποία αν πάει να αντιπαρατεθεί κάποιος γίνεται εχθρός ή μη φίλος και είναι αυτό που είπα σε κενό χρόνο χθες και θίχτηκε κάπως ο φίλος μου ο Γιωργο-Δροσοπηγής....Τα γραφόμενα και ο τρόπος που αποδίδονται, φτιάχνουν μια ομίχλη στον περίγυρο, όπου θέλουμε να πούμε κάτι και καταλήγουμε να πικάρουμε λεγόμενα άλλου συνδαιτυμόνα, ή να πούμε τη γνώμη μας, αλλά ο άλλος να απαγορεύεται να πει ως ένα σημείο την δικιά του, επειδή λοιδωρείται και τρολάρεται πονηρά,, για μια καιρική πορεία στην οποία κάποιος άλλος δεν συμφωνεί καθόλου.....Γιατί πως είναι δυνατόν να λέμε και να μη είμαστε παράλογοι ότι ενώ έχουμε 9 μήνες του έτους φέτος από καλούς έως απίστευτους, να κολλάμε στο κόλλημα του καιρού, που ήταν άλλωστε και μέσα στο πρόγραμμα να το κάνει και να οριοθετούμε αβασάνιστά ότι φταίει το κλίμα, φταίει ο καιρός, φταίει ο κακός μας ο καιρός, ώστε να προωθούμε κάποιον φταίχτη, αλλά το χειρότερο είναι ότι διαμορφώνουμε έτσι το λόγο ώστε ο άλλος να μην μπορεί ή να μην αισθάνεται καλά να εισέλθει αντιπαραθετικά σε μια άποψη η οποία είναι παράλογη ευλόγως ορισμένες φορές....Και φυσικά μπορεί να πιστεύει ο καθένας ό,τι θέλει, αλλά πρέπει και να σέβεται τους κανόνες αυτού του φόρουμ, που παράτι επανειλημμένες ήπιες οχλήσεις, οι αναφορές και οι χάρτες κυρίως έχουν γίνει ουσιαστικά άλλο πράγμα.....Κι αυτό να συνεχίσει να γίνεται και να λέμε όλα καλά....Γιατί μπορεί ν αρχίσω κι εγώ να γράφω και να λέω για την κλιματική αλλαγή που αγαπάω και την "κλιματική αλλαγή" που απεχθάνομαι γιατί μας καταστρέφει λίγο λίγο, πάρα πολλά, αλλά σέβομαι ότι αν ανοίξει αυτό το ανύπαρκτο κατά κάποιον τρόπο θέμα κατ εμέ σε όλες τις καιρικες κατηγορίες και ιδιαίτερα στις πιο δημοφιλείς, θα γίνει αχταρμάς εδώ μέσα και ο ένας θα γίνεται περισσότερο πανεπιστήμονας από τον άλλο και άντε γεια.....

Συγγνώμην για την παρέμβαση και σε όσους αρέσει και σε όσους όχι και εύχομαι καλά Χριστούγεννα.....Η φέεεεεετα παραμένει για μένα και θα με θυμηθείτε παρακάτω, αλλά σιγά τα ωά, όλοι τότε θα βλεπετε και θα μετράτε μερες χιονιου και εκατοστά, όλα καλά τότε....Τα σέβη μου και συγγνώμην για την ενόχληση....Νάμστε καλά και καλή Κυριακή!!!

"Η φύσις μηδέν μήτε ατελές ποιεί μήτε μάτην" (Αριστοτέλης)..... Δλδ η φύση δεν κάνει τίποτα ούτε ατελές ούτε μάταιο.....Θέλω να πιστεύω ότι θα προσπαθήσουμε για το ούτε κι εμείς!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Συμφωνώ απόλυτα με τον Κώστα @Beach-snow NG..κι εγώ πιστεύω στη κλιματική αλλαγή αλλά πλέον είναι σαν να βάζουμε στο περιθώριο και με το τρόπο και με τα σχόλια μας όποιον έχει αντίθετη άποψη...Επίσης ξεχνάτε εύκολα,  όλοι έχουμε ζήσει πολυ χειρότερα και το 2006 07 το χειμώνα και ολόκληρες δεκαετίες κάποιοι στις μεγαλουπόλεις,  και τώρα κάνουμε σαν τρελοί για μια ζεστή σιγά...σίγουρα δε μας αρέσει αλλά δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου....κανένας δε παραπονέθηκε για το 2/2 της Αττικής πέρσι που ούτε εγώ δε ξέρω πόσο καιρό έχει να γίνει...Εκτός αν σας πειράζει και η κλιματική αλλαγή προς το κρύο 😂😂😂😂

Το ζήτημα είναι να μπορεί κάποιος να εκφράσει την αποψή του ελεύθερα και φυσικά χωρίς να θιγεί άλλον..  Και γω μίζερος είμαι αλλά δεν θιγω τον υπεραισιοδοξο κωστα και βαγγ...συγγνώμη Σωτήρη ήθελα να πω 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από xionanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Θα είναι ένας ωραίος λόγος φίλε μου bardaris συνχιονόφιλε που θα με κάνει να σας χαιρετήσω πρόωρα από αυτό τον χώρο που πάλεψα και αγωνίστηκα με θεριά ανήμερα χρόνια στο άλλο φόρουμ, μαζί φυσικά με φίλους και παρέες αδελφικές και αγωνιστικές, για να το λειτουργήσουμε σε άλλες βάσεις όμορφες κι ωραίες....Αναπτύσσεται σε αρχικά σκαριά μια ιδιότυπη καιρική "δικτατορία" θα έλεγα καταχρηστικά, στην οποία πραγματικά υπάρχει η άποψη κάποιων φίλων στην οποία αν πάει να αντιπαρατεθεί κάποιος γίνεται εχθρός ή μη φίλος και είναι αυτό που είπα σε κενό χρόνο χθες και θίχτηκε κάπως ο φίλος μου ο Γιωργο-Δροσοπηγής....Τα γραφόμενα και ο τρόπος που αποδίδονται, φτιάχνουν μια ομίχλη στον περίγυρο, όπου θέλουμε να πούμε κάτι και καταλήγουμε να πικάρουμε λεγόμενα άλλου συνδαιτυμόνα, ή να πούμε τη γνώμη μας, αλλά ο άλλος να απαγορεύεται να πει ως ένα σημείο την δικιά του, επειδή λοιδωρείται και τρολάρεται πονηρά,, για μια καιρική πορεία στην οποία κάποιος άλλος δεν συμφωνεί καθόλου.....Γιατί πως είναι δυνατόν να λέμε και να μη είμαστε παράλογοι ότι ενώ έχουμε 9 μήνες του έτους φέτος από καλούς έως απίστευτους, να κολλάμε στο κόλλημα του καιρού, που ήταν άλλωστε και μέσα στο πρόγραμμα να το κάνει και να οριοθετούμε αβασάνιστά ότι φταίει το κλίμα, φταίει ο καιρός, φταίει ο κακός μας ο καιρός, ώστε να προωθούμε κάποιον φταίχτη, αλλά το χειρότερο είναι ότι διαμορφώνουμε έτσι το λόγο ώστε ο άλλος να μην μπορεί ή να μην αισθάνεται καλά να εισέλθει αντιπαραθετικά σε μια άποψη η οποία είναι παράλογη ευλόγως ορισμένες φορές....Και φυσικά μπορεί να πιστεύει ο καθένας ό,τι θέλει, αλλά πρέπει και να σέβεται τους κανόνες αυτού του φόρουμ, που παράτι επανειλημμένες ήπιες οχλήσεις, οι αναφορές και οι χάρτες κυρίως έχουν γίνει ουσιαστικά άλλο πράγμα.....Κι αυτό να συνεχίσει να γίνεται και να λέμε όλα καλά....Γιατί μπορεί ν αρχίσω κι εγώ να γράφω και να λέω για την κλιματική αλλαγή που αγαπάω και την "κλιματική αλλαγή" που απεχθάνομαι γιατί μας καταστρέφει λίγο λίγο, πάρα πολλά, αλλά σέβομαι ότι αν ανοίξει αυτό το ανύπαρκτο κατά κάποιον τρόπο θέμα κατ εμέ σε όλες τις καιρικες κατηγορίες και ιδιαίτερα στις πιο δημοφιλείς, θα γίνει αχταρμάς εδώ μέσα και ο ένας θα γίνεται περισσότερο πανεπιστήμονας από τον άλλο και άντε γεια.....

Συγγνώμην για την παρέμβαση και σε όσους αρέσει και σε όσους όχι και εύχομαι καλά Χριστούγεννα.....Η φέεεεεετα παραμένει για μένα και θα με θυμηθείτε παρακάτω, αλλά σιγά τα ωά, όλοι τότε θα βλεπετε και θα μετράτε μερες χιονιου και εκατοστά, όλα καλά τότε....Τα σέβη μου και συγγνώμην για την ενόχληση....Νάμστε καλά και καλή Κυριακή!!!

"Η φύσις μηδέν μήτε ατελές ποιεί μήτε μάτην" (Αριστοτέλης)..... Δλδ η φύση δεν κάνει τίποτα ούτε ατελές ούτε μάταιο.....Θέλω να πιστεύω ότι θα προσπαθήσουμε για το ούτε κι εμείς!!!

Φυσικά συμφωνώ σε όλα...αλλά δεν χρειάζεται να είσαι φορτισμένος....στο κάτω κάτω μην χάσουμε την ελπίδα...που μας δίνεις....πολλές φορές......,απλά οτι αφορά την κλιματική αλλαγή και οτιδήποτε διαπιστώνουμε...το γράφουμε στην κλιματική αλλαγή...αλλά να μας πιανει η κατάθλιψη στην ανάλυση γιατί?

Πατριώτη εκ Γρεβενών...δεν είσαι μίζερος πανούργος είσαι.!...με ιδιαίτερη τεχνική......θα μαρτυρήσω τις 50αρες καταιγίδες που μου κλέβεις.. τα καλοκαίρια..!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΈΕΕΕΈΕΕΕ ΠΡΟΛΑΒΑΊΝΕΤΕ ΑΝΟΙΞΟΚΑΥΣΩΝΑΚΗΔΕΣ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ  ΤΡΟΛΣ ΑΙΧΕΤΑΙΙΙ ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΘΑ ΤΡΈΜΕΙ ΤΟ ΚΌΚΚΑΛΆΚΙ ΣΑς⏳✌️😉❗🆘🥶❄️

archivesnh-2001-12-1-0-1.png

Screenshot_2022-11-19-22-12-37-232.jpg

Screenshot_2022-11-19-21-58-04-584.jpg

archivesnh-2001-12-1-0-0.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ens_image.php?geoid=52690&var=201&run=12

Το κυριο του τζιφου για μετα τις 25 πεταει χαρταετο.Ελαχιστα υποσεναρια το υποστηριζουν

Οπωτε θα υπαρξουν αρκετες αλλαγες ακομα στον οριζοντα

Εγω προσωπικα πιστευω οτι αυριο το βραδακι παιζει να την δουμε την καταιγιδα στον νομο μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και σε αυτο το σημειο βλεπουμε τις μελλοντικες εικονες απο το μελος χιοναντο

Που  μετα την αμετρητη κλαψα κατα του τζιφου, απεδωσε καρπους.

Snow Conan Obrien GIF by Team Coco

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Και σε αυτο το σημειο βλεπουμε τις μελλοντικες εικονες απο το μελος χιοναντο

Που  μετα την αμετρητη κλαψα κατα του τζιφου, απεδωσε καρπους.

Snow Conan Obrien GIF by Team Coco

Σπύροοοο..τα δείχνεις αλλα δε μαθαίνεις φιλε μου ....είδες όλο τζιφο ανεβαζεις ανσαμπλ και ειδες τι έγινε περσι ...Όλοι χιονιστηκαν και εσύ την εβγάλεε με τη πασπαλα...Ενώ εγω, εδω ολοι οι βορειοι άχρηστο τον έβγαλαν το χειμωνα και εγω χιονιστηκα 17 μέρες....ξεκινά να το βρίζεις απο νωρις το τσιρκομοντελο να γλιτώσεις 😂😂😂

Επεξεργάστηκε από xionanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε παιδια μην αναδιπλωνετε συνεχως ενα θεμα...Κανεις δεν εθιξε κανεναν...Ο Κωστας εχει μια πολυ ξεκαθαρη αποψη για τα καιρικα δρωμενα...Ποτε δεν κρυφτηκε...Δε συμφωνω παντα με οσα γραφει αλλα σεβομαι πληρως αυτα που πιστευει...Μη κανουμε σαν τις χηρες στο κρεβατι ομως...Κανεις δεν εθιξε τον Κωστα εδω μεσα...Κανεις...Και ουτε υπηρχε περιπτωση να γινει..Εχουμε πει και εχουμε πιει τοσα και τοσα...

Μην ξεφευγουμε χωρις λογο..Μια χαρα δημοκρατια επικρατει στο φορουμ...Ακομα και γω που ειμαι φορτισμενος λογω καιρου,προσπαθω να σατιριζω παντα τα δρωμενα και πολλες φορες τσαλακωνομαι εγω ο ιδιος...

Μικροκοσμος της κοινωνιας ειναι και το φορουμ..Αλιμονο εαν συμφωνουσαμε ολοι...Οι διαφωνιες φερνουν αποτελεσμα...Οι διαφωνιες σε κανουν σοφοτερο και σου δινουν κινητρο να ψαξεις...Καθε αποψη ειναι σεβαστη..Διαβασα ολες τις γνωμες που εκφραστηκαν στο θεμα αυτο..Δεν ειδα καπου να γινεται προσωπικη επιθεση στον Κωστα και ουτε καν εγινε κρουση απο καποιον...Μην τραγικοποιουμε τα πραγματα...

Τον Κωστα εμεις που τον ξερουμε πολυ πολυ καλυτερα και εχουμε αλλο θαρρος ειναι αδυνατον να μας παρεξηγησει..Εαν συμβαινει κατι αλλο δεν το ξερω..

Εδω μεσα αν μη τι αλλο το παλευουμε ολοι.Ειναι η καιρικη μας στεγη..Φασιστικες πρακτικες δεν ακολουθουνται ουτε ειδα να κλεινουν δια της βιας στοματα..Για μενα δεν υπηρξε φθινοπωρο φετος..Για τον Κωστα υπηρξε.Και???

Δηλαδη εαν κανει 50 ποντους στη Σαλονικα η στην Αθηνα,θ αλλαξω γνωμη..?Οχι κυριοι...Το Φθινοπωρο για μενα δεν ηρθε ποτε φετος..Και αυτο δεν αλλαζει κι ας παγωσει και ο Σαρωνικος..

Απο κει και περα ο Κωστας ειναι ΦΙΛΟΣ και αυτο ειναι πανω απο τον καιρο...Οι σχεσεις εχουν πολυ μεγαλυτερη σημασια απο 10 εκατοστα η 100 χιλιοστα...

Κωτσο..Χαλαρωσε...Αραξε..Και παμε δυνατα τα τα τα,με φετες και πουλια...!!!Ο ρακομελετος απο το κεντρο σου μιλα...😘

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες


Κύριοι χαλαρώστε...Όλοι καιρό φίλοι είμαστε εδώ μέσα. Η ανθρώπινη φυση είναι έτσι. Άλλος αισιόδοξος και άλλος απαισιόδοξος. Μισογεμάτο και μισοάδειο το βλέπουν το ποτήρι αντίστοιχα. Που είναι το πρόβλημα? Σεβαστοί ΟΛΟΙ. Πίνω martini με κοντομάνικο στο μπαλκόνι. Τα κ του κ τα κ του κ ακούω και παίρνω τα μάτια από το κινητό. Υπάρχουν και αλλά μοντελα:) Καλά που εχω και άλλο πάθος..Γιατί με τον καιρό στην Ελλάδα θέλει πολύ υπομονη..:)Η καιρικη μας στέγη είναι εδώ για ΟΛΟΥΣ. Ας την κρατήσουμε γιατί είναι βάλσαμο αυτό το φόρουμ για ένας τους τρελούς!Κσληνυχτα σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα.

γκρινιες βλεπω, ολα τριγυρω αλλαζουνε κι ολα τα ιδια μενουν.

βροχες θελει ο φιλος μου ο Σακης στην Αττικη και εγω αναρωτιεμαι τι τις θελει;

ενα κλασσικο βαρομετρικο μας επηρρεασε πριν 10 μερες, τι πιο συνηθες για Νοεμβρη μηνα, και για τους γνωστους λογους -που ειμαι σιγουρος ολοι εδω μεσα γελαγατε ή σπαγατε οθονες αναλογα την ψυχικη σας κατασταση εκεινη την ωρα- ΜΜΕ κ Πολιτεια εφεραν τον 2ο κατακλυσμο του Δευκαλιωνα προκειμενου να καλυψουν ανυπαρξιες και -τρομο-αφηγηματα.

δεν ειμαι αυτος που θα εκφερει ολοκληρωμενη και σιγουρη αποψη περι κλιματικης αλλαγης, αν και εχω παρακολουθησει αποκλειστικο μαθημα για αυτη για ενα 6μηνο, αλλα δυστυχως οι καιροι (οχι οι δικοι μας οι αγαπημενοι) με εκαναν να δυσπιστω ακομα και για πραγματα που τα βλεπω μπροστα μου.

καποιες παγιες αλλαγες λοιπον στα καιρικα δρομενα ειναι εμφανεις, οπου κι αν αυτες οφειλονται, και μια απο αυτες ειναι οτι δεν διαγουμε φθινοπωρο με τον κλασσικο τροπο κ εξελιξη του τα αρκετα τελευταια χρονια, τοσα ωστε να μου μοιαζει περιεργο το οτι σε καιρικες ομαδες οπως αυτη εδω  προκαλει εντυπωση και αποριες ως κατι πρωτογνωρο ΚΑΙ η φετινη εξελιξη του.

ενα αλλο σημειο των καιρων και του καιρου 😜 ειναι πως η εξισορροπιση ερχεται πλεον οχι με ομαλο ρυθμο και ροη αλλα βιαια και αποτομα. φαινεται πως ζουμε καιρικα στα ακρα και αν υετικα το εχουμε εμπεδωσει, θερμοκρασιακα αντιλαμβανομαι πως δεν. υπο αυτη την παραδοχη λοιπον οι ακραιες ή τελος παντων αρκετα υψηλες Τ της εποχης με ενα τροπο φαινεται πως θα εξισορροπηθουν. με βιαιο τροπο και ακραιες χαμηλες τιμες. 

ακομα και παραβλεποντας και μη λαμβανοντας υποψη La Nina, ζεστους Ατλαντικους και πιθανες ΑΣΘ, τα ρεκορ στη Σιβηρια και τα δυνατα μπασιματα του χιονοψυχους στις ΗΠΑ ειναι γεγονος. το ποιο τμημα της Ευρωπης μπορει να παρει σειρα δεν το ξερουμε αλλα οι προυποθεσεις που δημιουργουνται απο τα τεκταινομενα στη Σιβηρια δεν ειναι για κατι ευκαιριακο αλλα για κατι συνεχες!

 

Στη παρουσα φαση, για να αναφερθω και στα βραχυπροθεσμα, προσωπικα απο ενα ακρως βροχερο 2ο 15ημερο Νοεμβριου (οπως ηδη τρεχει κ διαφαινεται ως συνεχεια) για το συνολο της Ελληνικης επικρατειας και οχι τμηματικα οπου παντα θα υπαρχουν ''αδικημενοι'' ειμαι πολυ ικανοποιημενος και το μονο παραπονο το οποιο μετουσιωνεται σε αγωνια/απορια εν οψει της κακοκαιριας της επομενης Τεταρτης, ειναι η κατα 2-3 βαθμους υψηλοτερη Τ στα 850 η οποια δεν επετρεψε η βροχη να μετατραπει σε χιονι σε υψομετρα ανω των 1600-1700 μετρων, ητοι

μεχρι τι υψομετρο αραγε θα καταφερουν να κατεβουν τα χιονια (που μεχρι τωρα δεν επεσαν) στην Πινδο την επομενη Τεταρτη ή ακομα και αυριο μετα το μεσημερι;

 

ΥΓ. Σαν το φθινοπωρο λοιπον και γω, ακολουθώντας τις νεες συνηθειες του καλυψα απουσια -υετο-μηνυματων με ενα θηριωδες καταιγιδοποστ! 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είδα βελτίωση στο 18αρι για τρίτη και μετά είδα το παράλληλο και μου κόπηκε η χαρά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

52 λεπτά πριν, xionanto είπε:

Σπύροοοο..τα δείχνεις αλλα δε μαθαίνεις φιλε μου ....είδες όλο τζιφο ανεβαζεις ανσαμπλ και ειδες τι έγινε περσι ...Όλοι χιονιστηκαν και εσύ την εβγάλεε με τη πασπαλα...Ενώ εγω, εδω ολοι οι βορειοι άχρηστο τον έβγαλαν το χειμωνα και εγω χιονιστηκα 17 μέρες....ξεκινά να το βρίζεις απο νωρις το τσιρκομοντελο να γλιτώσεις 😂😂😂

Harry Potter GIF

Μου λειπουν οι εποχες που ο γεροτζιφος επιανε τους αυλωνες απο τις 280 ωρες😂

Ειμαι παλαιας κοπης εγω φιλε χιοναντο.

Κατσε να δουμε και το παραλληλο που θα τρεχει απο εδω και στο εξης σαν κυριο

Να δουμε τι θα πιασει

Το ευρωπαικο εχει καλυτερα ανσαμπλς ,αλλα το κυριο του πελαγοδρομει  σαν μεθυσμενη χηνα,

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μόνο που απαγορευεται προς συζήτηση στην παρέα μας είναι οι κάθε είδους πολιτικές συζητήσεις.Απ εκεί και μετά στο συγκεκριμένο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής έχουμε εκφραστεί όλοι κατά καιρούς κι εγώ ως γνωστών είμαι Χάρντ Κορ αμφισβητίας για πολλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την συνέχεια κρατάει ενδιαφέρουσα κυκλοφορία το 18αρι

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, PAGETONAS είπε:

Το μόνο που απαγορευεται προς συζήτηση στην παρέα μας είναι οι κάθε είδους πολιτικές συζητήσεις.Απ εκεί και μετά στο συγκεκριμένο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής έχουμε εκφραστεί όλοι κατά καιρούς κι εγώ ως γνωστών είμαι Χάρντ Κορ αμφισβητίας για πολλά.

Και εγω γραψει κατα καιρους για την κλιματικη αλλαγη,

Αλλα αυτη η  θεωρια που μας λεγανε μικρα παιδια οτι οι παγοι της αρκτικης θα ελιωναν τελειως τι  να εγινε τελικα?

Για ποιον λογο πηγε  τοσο πολυ πίσω αυτη η εξελιξη?

Σιγουρα ο ανθρωπος εχει επηρεασει κατα ενα βαθμο το κλιμα,αλλα μηπως η ιδια η φυση εχει την ικανοτητα να  φιλτραρει αυτες τις ενεργειες ?

Ειναι τοσο πολλα  τα ερωτηματικα πανω σε αυτο το θεμα, που πραγματικα δεν ξερεις τι να πρωτοπιστεψεις.

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Spyros Snowstorm είπε:

Και εγω γραψει κατα καιρους για την κλιματικη αλλαγη,

Αλλα αυτη η  θεωρια που μας λεγανε μικρα παιδια οτι οι παγοι της αρκτικης θα ελιωναν τελειως τι  να εγινε τελικα?

Για ποιον λογο πηγε  τοσο πολυ πίσω αυτη η εξελιξη?

Σιγουρα ο ανθρωπος εχει επηρεασει κατα ενα βαθμο το κλιμα,αλλα μηπως η ιδια η φυση εχει την ικανοτητα να  φιλτραρει αυτες τις ενεργειες ?

Ειναι τοσο πολλα  τα ερωτηματικα πανω σε αυτο το θεμα, που πραγματικα δεν ξερεις τι να πρωτοπιστεψεις.

 

Αυτά και άλλα τόσα που για όλα υπάρχουν τα κατάλληλα θέματα για συζήτηση διαφωνία συμφωνία κτλ ...σ αυτό το φόρουμ συζητάμε τα πάντα δεν αφοριζουμε τίποτα και δεν είναι μόνο λόγια αυτό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Severe_Lover είπε:

ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΈΕΕΕΈΕΕΕ ΠΡΟΛΑΒΑΊΝΕΤΕ ΑΝΟΙΞΟΚΑΥΣΩΝΑΚΗΔΕΣ ΑΠΑΙΣΙΟΔΟΞΟΙ  ΤΡΟΛΣ ΑΙΧΕΤΑΙΙΙ ΜΕΤΑΝΟΕΙΤΕ ΘΑ ΤΡΈΜΕΙ ΤΟ ΚΌΚΚΑΛΆΚΙ ΣΑς⏳✌️😉❗🆘🥶❄️

archivesnh-2001-12-1-0-1.png

Screenshot_2022-11-19-22-12-37-232.jpg

Screenshot_2022-11-19-21-58-04-584.jpg

archivesnh-2001-12-1-0-0.png

Έλα ρε φιλαράκι για κόψε το καρπούζι 🍉 γιατί δε μας βλέπω καλά!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

28 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Είδα βελτίωση στο 18αρι για τρίτη και μετά είδα το παράλληλο και μου κόπηκε η χαρά.

Μιχαηλ καταρχας συγχαρητηρια για την Διπλωματικη σου, καλη προοδο ευχομαι.

 

εχω χασει επεισοδια, εχει αποκτησει τετοια βαρυτητα το παραλληλο;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

gfs-0-204.png?18

Παιζει να παει προς  παιο ο τζιφουλας σε αυτο το τρεξιμο

Αν και ο αζορικος δεν ειναι στην ιδια θεση 

 

 

Επεξεργάστηκε από Spyros Snowstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

Μιχαηλ καταρχας συγχαρητηρια για την Διπλωματικη σου, καλη προοδο ευχομαι.

 

εχω χασει επεισοδια, εχει αποκτησει τετοια βαρυτητα το παραλληλο;

Ευχαριστώ Γιώργο!

Ναι μιας και το παραλλο έτσι και αλλιώς γίνεται κύριο σε λίγες μέρες το δίνω και την ανάλογη σημασία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...