Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Clapsanto είπε:

Χαχαχα δεν ξαναβλέπω χαρτες για 10 μερες ..θα δω λίγο πριν χιονισει στις 25 χαχαα...θα δεις θα αντέξω 

Τι ειμαι Βαγγέλης που δεν αντέχει...;.θα ησυχάσετε και από τη κλάψα 

Σας βάζω στοίχημα τωρα που το κανω αυτο ολα θα βελτιωθούν 😂😂😂

Μια χαρά όλα βελτιώθηκαν σήμερα σε σχέση με εχθλες ήδη😁

Ένα κουφιοκεφαλάκι μοντέλο έμεινε ακόμα, αν και έκανε ήδη τα πρώτα του θετικά βήματα.

 

Αλλά το ούκμο είναι το καλύτερο σήμερα.

ukmo-0-168.png?0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Clapsanto είπε:

Σας παρακαλώ να ανεβάζετε χαρτες να παίρνω μάτι 😂😂😂😂😂

Μπανιστιρτζι μου εσυυυυυυυ....θα σου βάζουμε τη παπαρ..γα τη καλή .... Ξες..,😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ναι Μιχαλη μου βελτιώθηκαν ολα ανοιγουμε σαμπάνιες να γιορτάσουμε.Δεν θα χιονισει στα προσημενα ολα πανε κατ ευχή .😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, south coast είπε:

Ναι Μιχαλη μου βελτιώθηκαν ολα ανοιγουμε σαμπάνιες να γιορτάσουμε.Δεν θα χιονισει στα προσημενα ολα πανε κατ ευχή .😎

Ε καλά με την ίδια λογική και εγώ κάθε φορά που θα λέτε εσείς βελτιώθηκαν τα μοντέλα, θα έπρεπε να με ενοχλεί επειδή δεν θα θέλατε να  χιονίσει κεντροβορεια ξέρω εγω... Όπως η ανθρωπότητα κάποτε νόμιζε πως ήταν στο κέντρο του σύμπαντος, έτσι και εδώ πολλοί πιστεύουν ότι η Ελλάδα είναι μόνο η Αθήνα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, Clapsanto said:

Καλημέρα και καλή συνέχεια σε όλους....Εγώ μπαίνω σε περίοδο αποχής καθως τα ανσαμπλ δείχνουν ότι ο Δεκέμβρης θα φύγει ετσι...τα λέμε σε καμία δεκαριά μέρες 

Οχι ρε συ. Γκαντεμια Αντουαν! Πανω που εδειχνε χιονιαδες τα πηρε πισω 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

Ε καλά με την ίδια λογική και εγώ κάθε φορά που θα λέτε εσείς βελτιώθηκαν τα μοντέλα, θα έπρεπε να με ενοχλεί επειδή δεν θα θέλατε να  χιονίσει κεντροβορεια ξέρω εγω... Όπως η ανθρωπότητα κάποτε νόμιζε πως ήταν στο κέντρο του σύμπαντος, έτσι και εδώ πολλοί πιστεύουν ότι η Ελλάδα είναι μόνο η Αθήνα...

Όχι φιλε δεν παει ετσι.Κατ αρχην αν υπαρχουν ενδείξεις οτι μπορει να χιονιστουν τα προσηνεμα δεν σημαίνει οτι δεν θα χιονισει στα κεντροβορεια.Εσυ μολις δεις οτι οι πιθανοτητες γι εδω…ειναι ελάχιστες τοτε θα ποστάρεις για θετικούς χαρτες.Με τα γραφόμενα σου σε ενδιαφερει να μην χιονισει εδω πρωτα και ύστερα να χιονισει εκει …Φιλικα παντα και το ξερεις.

υγ .Καλως η Κακώς η Αθηνα ειναι η μιση ελλαδα βαση πληθυσμού 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αντώνη αν δεν γράψεις και βελτιωθούν και δείχνουν κεντραρισμα χρονικής περιόδου τότε θα σε κάνω Μπαν...μέχρι να πέσουν οι πρώτες νιφάδες...🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουδεν φυσιολογικότερον. Δύο με τρεις βαθμούς πάνω από τα μέσα κλιματικά των 30 ετών βγαίνουν όλοι οι τελευταίοι μήνες θα βγει και ο Δεκέμβρης. Το θέμα είναι μετά να κατέβει ο Ασπρούλης για να έρθει η κλιματική εξισορρόπηση. Άλλωστε Δεκέμβρης δεν υπάρχει εδώ και πολλά χρόνια ας υπάρξει τουλάχιστον γενάρης Φλεβάρης και Μάρτης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε 2 μερες μπορει να λεμε αλλα ωστοσο αυτη τη στιγμη ισχυει το,

χειμωνα 13-14 κα…κως ορισες!

δυστυχως εκτος απο τις απανωτες εισβολες των -12, υφιστανται κι αυτες του +12, οτι χιονακι εβαλε η Πινδος χαιρεταει σημερα-αυριο και κανεις δε ξερει ποτε θα ξαναβαλουν εκτος απο τις γανουδες της Δευτερας κ Τριτης που ετσι κ αλλιως παλι θα χαθουν απο Πεμπτη.

σαπισαμε στον νοτιά, τη μουχλα, την υγρασια και πανε οι αρρωστιες συννεφο!

κανει παρτυ ο υποτροπικος φετος και πινουν στην υγεια του ολοι οι κεντροευρωπαιοι χιονοφιλοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, vorios_polos είπε:

Αντώνη αν δεν γράψεις και βελτιωθούν και δείχνουν κεντραρισμα χρονικής περιόδου τότε θα σε κάνω Μπαν...μέχρι να πέσουν οι πρώτες νιφάδες...🤣🤣

Όταν τελειώσει η καοκαιρια ρε ...Αλλιώς προλαβαίνω να σου ζεστάνω τα τσιμέντα 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, south coast είπε:

Όχι φιλε δεν παει ετσι.Κατ αρχην αν υπαρχουν ενδείξεις οτι μπορει να χιονιστουν τα προσηνεμα δεν σημαίνει οτι δεν θα χιονισει στα κεντροβορεια.Εσυ μολις δεις οτι οι πιθανοτητες γι εδω…ειναι ελάχιστες τοτε θα ποστάρεις για θετικούς χαρτες.Με τα γραφόμενα σου σε ενδιαφερει να μην χιονισει εδω πρωτα και ύστερα να χιονισει εκει …Φιλικα παντα και το ξερεις.

υγ .Καλως η Κακώς η Αθηνα ειναι η μιση ελλαδα βαση πληθυσμού 

Όταν είχα ποσταρει το πόσο χάλια ήταν το Τζεμ εχθές, ήταν ακόμα στις 150 ώρες, βλέποντας τον εκτρωματικο χάρτη με το χαμηλό εκεί που ήταν ο αντικυκλωνας. Από την στιγμή που το Τζεμ σήμερα κακήν κακώς εξαφάνισε σε  πρώτη φάση το συγκεκριμένο χαμηλό, είναι καλύτερο αυτοματα. Τώρα αν σου μοιάζει έτσι, εγώ δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

 

Καλά αυτό με τον πληθυσμό είναι το εγωκεντρικό πράγμα εβερ. Ας μετακομίσουμε όλοι Αθήνα τότε, και η δυτική Ελλάδα να είναι Ιταλία, η ανατολική Τουρκία, η βόρεια Αλβανία Βουλγαρία Σκόπια κτλ η νότια Αίγυπτος ξέρω εγώ.

10-12-27-gem-0-150.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, south coast είπε:

Όχι φιλε δεν παει ετσι.Κατ αρχην αν υπαρχουν ενδείξεις οτι μπορει να χιονιστουν τα προσηνεμα δεν σημαίνει οτι δεν θα χιονισει στα κεντροβορεια.Εσυ μολις δεις οτι οι πιθανοτητες γι εδω…ειναι ελάχιστες τοτε θα ποστάρεις για θετικούς χαρτες.Με τα γραφόμενα σου σε ενδιαφερει να μην χιονισει εδω πρωτα και ύστερα να χιονισει εκει …Φιλικα παντα και το ξερεις.

υγ .Καλως η Κακώς η Αθηνα ειναι η μιση ελλαδα βαση πληθυσμού 

Καλώς η κακώς αυτές οι δύο περιοχές και ειδικά τα βόρεια με τα προσηνεμα είναι δύσκολο να χιονιστουν ταυτόχρονα πλην φάση με ψυχρομπαλλα όπως η Αριάδνη.Ολους μας η σχεδόν όλους μας ενδιαφέρει το μέρος μας επίσης καλώς η κακώς οπότε ένας τεράστιος κόκκινος α,οριακός που πλακώνει την Ιταλία μου προκαλεί εμετό και είναι κάτι κακό άρα δεν χερομαι.το ίδιο ισχύει και για σένα όταν μπορεί να σκάσει όλο δυτικά και να περάσει το χαμηλό από πάνω σου πχ...οπότε ο μιχαλης και ο κάθε Μιχάλης αλλά ειδικά αυτός δεν είναι της λογικής με την κατσίκα του γείτονα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ θα ρωτήσω το πιο απλό γιατί κρατάει χρόνια η καραμέλα με τους καλούς βόρειους που δεν θέλουν να χιονιση στην Αθήνα.οταν χιονίζει και θάβεται η Αθήνα και οι άλλοι δύο νόμοι κάνετε σαν τρελλοί από την χαρά σας και καλά κάνετε.δεν είδα ποτέ καμία συμπάθεια για τα υπόλοιπα προσηνεμα πλην των 3 νόμων η δεν είδα κανέναν να χερετσι όταν χιονίζει στις Κυκλάδες και περνάει ξωφαλτσα από την Αττική...οπότε φίλε Σάουθ κοστ αποδεξου το λογικό αποδεξου ότι το ίδιο κάνετε κι εσείς κι εμείς και όλοι και μην κρίνεις κάποιον από την στιγμή πλην εξαιρέσεων είμαστε στο ίδιο τσουβαλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ότι κάποιος θέλει να χιονίσει στην περιοχή του δεν σημαίνει ότι δεν θέλει να χιονίσει πουθενά αλλού. Απλά στην Ελλάδα έτσι είναι, δεν μπορεί να χιονίσει παντού ταυτόχρονα, ή τουλάχιστον είναι απίστευτα δύσκολο. Γιατί και στην Αριάδνη δεν θυμάμαι αν χιόνισε νότια της Λαμίας (για πεδινά πάντα). Το '87 δεν ξέρω βέβαια, ίσως μόνο τότε. Όταν λέω ότι εγώ θέλω το χαμηλό στην Νότια Πελοπόννησο το λέω γιατί έτσι χιονίζει εμένα, όχι επειδή θέλω να έχει ήλιο στην Θεσσαλονίκη και βροχή στην Αθήνα. Νομίζω παιδιά το έχουμε ξεπεράσει αυτό και ούτε νομίζω κάποιος λογικά σκεπτόμενος Αθηναίος/Βολιώτης/Θεσσαλονικιός/κτλ έχει βγάλει κακία όταν χιονίζει στις άλλες περιοχές. Ίσα ίσα το αντίθετο. Κάθε φορά γράφουμε "μπράβο ρε μάγκες", "βάλτε φώτο" κτλ.

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ εύχομαι ολόψυχα ένα χαμηλο να περάσει πάνω από τη Λάρισα μετα πανω απο την Αθήνα ακια ν καταλήξει πανω απο τη Θεσσαλονίκη τοτε ειμαι για 2 μέτρα χιονι χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, vorios_polos said:

Καλώς η κακώς αυτές οι δύο περιοχές και ειδικά τα βόρεια με τα προσηνεμα είναι δύσκολο να χιονιστουν ταυτόχρονα πλην φάση με ψυχρομπαλλα όπως η Αριάδνη.Ολους μας η σχεδόν όλους μας ενδιαφέρει το μέρος μας επίσης καλώς η κακώς οπότε ένας τεράστιος κόκκινος α,οριακός που πλακώνει την Ιταλία μου προκαλεί εμετό και είναι κάτι κακό άρα δεν χερομαι.το ίδιο ισχύει και για σένα όταν μπορεί να σκάσει όλο δυτικά και να περάσει το χαμηλό από πάνω σου πχ...οπότε ο μιχαλης και ο κάθε Μιχάλης αλλά ειδικά αυτός δεν είναι της λογικής με την κατσίκα του γείτονα...

Έλα ρε Βαγγέλη τωρα λες και εισαι χθεσινός …όταν κοιταμε τους χαρτες στα 200+ τα ιδια πράγματα ψαχνουμε περιπου.Στις κοντινές ωρες θελουμε μικρες διαφορες που θα  κατσει ο αυλωνας …που θα πεταξει μυτη αδριατικη η νοτιο ιονιο για την κύκλο γέννηση κ λιγο δυτικα η λιγο ανατολικα ο εμποδισμος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Γιατί και στην Αριάδνη δεν θυμάμαι αν χιόνισε νότια της Λαμίας (για πεδινά πάντα).

Λιβαδειά 30cm στο 1ο μέρος της Αριάδνης (αυτό που έθαψε την Κύμη) και ήμουν εκεί κάνοντας ολονύχτια βόλτα. Οι από Λαμία και πάνω επηρεάστηκαν κυρίως στο 2ο μέρος που είχε ονομασία Βίκτωρ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Α καλα...Μας χτυπησε η σκονη στη κεφαλα..Ρε σεις..Νοτιαδες εχουμε και μπιχλα...Καθιστε ρε αδερφια να κλειδωσει καποια καταβαση αυλωνα και μετα παιζουμε σφαλιαρες...🤣

Συνηθες γνωρισμα του Ελληνα...Ολοι μαζι για τον κοινο στοχο και μετα ο καθεις μονος του για την κατακητηση του...και εμφυλιος...

Η οπως το διαβασα σ ενα τοιχο..

"Ενας για ολους και ολοι για τον π....σο.."😜Αδερφια...Προσευχη,αποτοξινωση και νηστεια,συνιστω....

Εδω φυλακισαμε τον Γερο του Μορια..Δεν θα πλακωθουμε που θαβεται η Μυκονος....??😘

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...