Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κοιτα που θα με κανουν οι Βαγγελομιχαληδες να καλεσω σε γενικη επιστρατευση το στρατευμα και να εχουμε τριτο σερι προσηνεμο τιμωρό ☃️🤣❄️.Εγω για βροχες και ειρηνη παρακαλουσα φετος και ουτε αυτο μπορει να κανει κι εχω τους αλλους δυο να εχουν μπει σαν πετραδακια στο παπουτσι μου.Κοιτα που δεν με αφηνουν στην ησυχια μου τα παλιοπαιδα 😱😱

ΚΟΥΛΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΒΟΙΩΤΕΣ ΟΠΛΑΡΧΗΓΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΚΗΣ.ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΜΠΑΦΑΛΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ,ΤΟ ΣΑΠΟΡΡΟ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΞΑΝΑ.💪⚡❄️🏔️.ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!

παρών!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κοιτα που θα με κανουν οι Βαγγελομιχαληδες να καλεσω σε γενικη επιστρατευση το στρατευμα και να εχουμε τριτο σερι προσηνεμο τιμωρό ☃️🤣❄️.Εγω για βροχες και ειρηνη παρακαλουσα φετος και ουτε αυτο μπορει να κανει κι εχω τους αλλους δυο να εχουν μπει σαν πετραδακια στο παπουτσι μου.Κοιτα που δεν με αφηνουν στην ησυχια μου τα παλιοπαιδα 😱😱

ΚΟΥΛΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΒΟΙΩΤΕΣ ΟΠΛΑΡΧΗΓΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΚΗΣ.ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΜΠΑΦΑΛΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ,ΤΟ ΣΑΠΟΡΡΟ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΞΑΝΑ.💪⚡❄️🏔️.ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!

Καλά αν εγραφα εγώ μια τέτοια πλάκα, εκεί να δεις πόσο βρίσιμο θα είχα φάει😁

 

Αλλά που τέτοια τύχη, όταν ψάχνεις ιστορικό προ 2000, δεν μπορείς να έχεις τόση σιγουριά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και φυσικά για τα κΒ είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με εχθές. Απορώ δηλαδή με την σημερινή κακή ψυχολογία. ¨Όλα αυτά πάντα μετά τις 20 πιο πριν οτιδήποτε ήταν χαμένο. Αν βγει το τζεμ, τότε δικαιολογείται γιατί καίγεται ο μήνας, αλλά από εκεί και πέρα, αικον ούκμο γαλλικό είχαν πολύ καλή λογική. Αν και το αικον στο 6αρι, χάλασε κάπως....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Κοιτα που θα με κανουν οι Βαγγελομιχαληδες να καλεσω σε γενικη επιστρατευση το στρατευμα και να εχουμε τριτο σερι προσηνεμο τιμωρό ☃️🤣❄️.Εγω για βροχες και ειρηνη παρακαλουσα φετος και ουτε αυτο μπορει να κανει κι εχω τους αλλους δυο να εχουν μπει σαν πετραδακια στο παπουτσι μου.Κοιτα που δεν με αφηνουν στην ησυχια μου τα παλιοπαιδα 😱😱

ΚΟΥΛΙΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΒΟΙΩΤΕΣ ΟΠΛΑΡΧΗΓΟΙ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΠΙΦΥΛΑΚΗΣ.ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΑ ΤΑΓΜΑΤΑ.ΤΟ ΜΠΑΦΑΛΟ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ,ΤΟ ΣΑΠΟΡΡΟ ΤΗΣ ΜΕΣΟΓΕΙΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΞΑΝΑ.💪⚡❄️🏔️.ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ ΞΑΝΑ ΙΣΤΟΡΙΑ!

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!!!!!😎😎😎😎❄️❄️❄️❄️🤣🤣🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, vorios_polos είπε:

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!!!!!😎😎😎😎❄️❄️❄️❄️🤣🤣🤣

Χααχχα Βαγγέλη αυτό εμείς πρέπει να το πούμε γιατί τα χιόνια εμείς τα έχουμε τα τελευταία χρόνια. Ελάτε να τα πάρετε. Ελατεεεε 

images.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, BrainA είπε:

η καραμελα με τους καΛους βορειους? Βαγγελη.....😂😂😂

Καλούς έγραψα?σορυ λάθος...κακοί κακιστοι τρισκακοι!!!.ΒΟΡΕΙΟΙ ΚΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΟΙ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΑΜΥΝΑ...ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ!!!!ΕΠΙΘΕΣΗ...ΤΟ ΧΙΟΝΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ😋😋😋😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Εμπρος για έναν χειμώνα 17-18 σε συνδυασμό με το 2004-5 λοιπόν😁

Με τις ευχες μου.Τα εχω ξεπερασει προ πολλου αυτα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Και φυσικά για τα κΒ είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα σε σχέση με εχθές. Απορώ δηλαδή με την σημερινή κακή ψυχολογία. ¨Όλα αυτά πάντα μετά τις 20 πιο πριν οτιδήποτε ήταν χαμένο. Αν βγει το τζεμ, τότε δικαιολογείται γιατί καίγεται ο μήνας, αλλά από εκεί και πέρα, αικον ούκμο γαλλικό είχαν πολύ καλή λογική. Αν και το αικον στο 6αρι, χάλασε κάπως....

Εγκάθετοι επηρεάζουν αρνητικά τα παιδιά μας..κλείστε τα αυτιά στις σειρήνες ..ξουτ παλιό σειρήνες...😋😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αφηνουμε για λιγο την δουλεια μας να διαβασουμε κανα νεοτερο κ διαβαζουμε να μην πω τι ασε που καποιοι περιμενουν την πρωτη ευκαιρια να πουν την κακια τους που εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους.........τελος παντων Βαγγελη περιμενω γενικη επιστρατευση των κ.βορειων !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, PAIONAS είπε:

αφηνουμε για λιγο την δουλεια μας να διαβασουμε κανα νεοτερο κ διαβαζουμε να μην πω τι ασε που καποιοι περιμενουν την πρωτη ευκαιρια να πουν την κακια τους που εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους.........τελος παντων Βαγγελη περιμενω γενικη επιστρατευση των κ.βορειων !!

Έτοιμοι είμαστε και μόλις πέσουμε σε πρώτη καρτέλα αμείλικτα χωρίς οίκτο θα τον φέρουμε πάνω...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

gensnh-51-1-306.png

 

Με λίγες αλλαγές από εχθες, αλλά υπάρχει νέο σήμα για σπάσιμο του στροβίλου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, PAIONAS είπε:

αφηνουμε για λιγο την δουλεια μας να διαβασουμε κανα νεοτερο κ διαβαζουμε να μην πω τι ασε που καποιοι περιμενουν την πρωτη ευκαιρια να πουν την κακια τους που εχουν στο πισω μερος του μυαλου τους.........τελος παντων Βαγγελη περιμενω γενικη επιστρατευση των κ.βορειων !!

Ελα μωρε ετσι ηταν παντα.Ο ενας θεωρει οτι ο αλλος ειναι ο κακος.Ας το ξεπερασουμε.Και μου χει μπει στο μυαλο απο χθες οτι μετα απο το εκτρωμα που ζουμε,ο χειμωνας θα ξεσπασει στην Ελλαδα μεσα στον Γεναρη για ενα διστημα με αλλεπαλληλες χιονοκαιριες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασιλιάς βγάζει το περισσότερο χιόνι κεντροδυτικη γερμανια εκεί που είμαι εγώ. Σκουπιδαιος που χθες έδινε τα ίδια με σημερινό τζίφο τώρα δίνει 1 χιλιοστό εδώ πέρα. 

 

image.png.bcc980db54b49330e8bc5321e0f6bf7c.png

Επειδή η φάση είναι οριακή αφού τα φαινόμενα θα επηρεαστούν από το που θα κάτσει η σύγκλιση (-8 και +5 στα 850 είναι όλα μέσα σε 100-150 χλμ μεταξύ τους) ακόμα θα ελπίζω. 

 

 

Εννοείται ότι στο τέλος δεν θα κάνει τίποτα. Για μετά για όλη την Ευρώπη σταματάει το ενδιαφέρον. Αυτό ελπίζουμε να επανέλθει την πρωτοχρονιά με Αυλώνα δυτικά μας, χαμηλό πάνω από τη Λιβαδειά και χιονια σε όλη την ελλαδα, στα βόρεια μέχρι το κύμα και στα νοτια στα βουνά.

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άντε μακάρι φέτος να χιονίσει και στην Δυτική Μακεδονία μέχρι Βέροια. Κρίμα είναι τόσα χρόνια τόσο ωραία μέρη να μην κάνουν γιορτές με χιόνια. 

gens-0-0-288.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Ελα μωρε ετσι ηταν παντα.Ο ενας θεωρει οτι ο αλλος ειναι ο κακος.Ας το ξεπερασουμε.Και μου χει μπει στο μυαλο απο χθες οτι μετα απο το εκτρωμα που ζουμε,ο χειμωνας θα ξεσπασει στην Ελλαδα μεσα στον Γεναρη για ενα διστημα με αλλεπαλληλες χιονοκαιριες.

κι εγω αυτο νομιζω τζωρτζ ειμαστε ενα μηνα πισω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Clapsanto είπε:

Έχει 6,7 σεναρια με μπίλια στο ιονιο θα τα παλέψω θα το παλέψω απο όλους...Στα όπλα αναθεωρω τη πρωινή μου αποφαση

Οπως και να εχει καθε χρονο τις εχεις και θα τις εχεις τις χιονοστρωσεις μιας και ο κεντροβορειος χιονιας με χιονοστρωσεις ειναι στανταρ στα Γρεβενα και στις υπολοιπες ημιορεινες περιοχες των κεντροβορειων.Τα πεδινα κεντροβορεια εχουν μεγαλο θεμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όλοι οι κέντρο βόρειοι στα όπλα, με την φετινή κυκλοφορία και με την ευκαιρία της καταστασης στη Γροιλανδία αυτό θα έπρεπε να ψάχνετε. Και αυτή τη φορά στην καρδιά του χειμώνα, όχι στα τελειώματα όπως τοτε. 

image.png.3be81e33881900c58fa2543814aef971.png

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Λιβαδειά έχει ένα μικρό υψομετράκι, 160μ. Εννοώ για τέρμα πεδινά. Αν και σωστά και 160μ το λες και πεδινά.

Στην Αριάδνη ειχε χιόνι μεχρι την θάλασσα παντού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Μπουτβαλ είπε:

Εντωμεταξυ το Παικο και το Μπελες δεν εχουν χιονι ουτε στα 1600 μετρα και καποιοι τρωγονται αν θα το στρωσει στη πολη τους και στο νησι τους. Οτι να ναι

Δεν έχει καμιά σημασία αυτό πάντως. Το αν θα κατέβει αυλώνας στο Ιόνιο ή στο Αιγαίο αντίστοιχα δεν έχει να κάνει με το αν έχει χιονίσει στην Βουλγαρία ή στα Σκόπια. Δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας. Πολλές φορές έχει τύχει να μην έχει χιονίσει στα ΒΔ βουνά (Βασιλιτσα, Σαμαρίνα και τα σχετικά) και ξαφνικά να σκάσει αυλώνας πεδινών.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...