Jump to content
vorios_polos

Ανάλυση χαρτών Δεκεμβρίου 2022

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Μπουτβαλ είπε:

Εντωμεταξυ το Παικο και το Μπελες δεν εχουν χιονι ουτε στα 1600 μετρα και καποιοι τρωγονται αν θα το στρωσει στη πολη τους και στο νησι τους. Οτι να ναι

Πες τα ρε φίλε πραγματικά 3 μέρες διαβάζω μόνο δεν καταλαβαίνω τι βλέπει ο καθένας η τι θέλει η αληθεια είναι ότι σήμερα έχουμε μέγιστες μέχρι και 23 βαθμούς και ξανά λέει ζέστη και γιορτές απλά θα έχουμε φυσιολογίκες θερμοκρασίες αν δεν βγάλει ζέστη πάλι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω πως το ότι δεν έχει χιονίσει σε κάποια βουνά σε γειτονικές χώρες εμποδίζει τον Αζορικό να ανέβει στην Βρετανία και να κατεβάσει ένα -8 εδώ που θα χιονίσει τα πεδινά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

46 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Welcome to global warming.

Πες το κλιματικη αλλαγη πες το αλλιως πες το οπως θες..Ακομη και οι αρνητες πλεον βλεπουν 2 πραγματα που ειναι τοσο μα τοσο σημαντικα!!

1)εχουν μυωθει οι μερες με υετο..2)εχουν αυξηθει οι μερες που μαστε πανω απ τα κλιματικα θερμοκρασιακα..Το οτι μπορει να ριξει παραπανω χιλιοστα σε ενα ετος η να βγει πιο ψυχρο εννοειται οτι μπορει να γινει..

Βαζωντας κατω αυτα τα 2 πραγματα βλεπει κανεις οτι οι πιθανοτητες για ημιορεινο χιονι η για 2ημερες 3ημερες ποτιστικες κακοκαιριες εχουν μειωθει δραματικα!!..αντιθετως οι φωτοβολιδες εχουν τις ιδιες οι και περισσοτερες πιθανοτητες!!..οποτε θεωρητικα ενας ημιορεινος νιωθει πιο πολυ στο πετσι του αυτη την διαφορα απο εναν κυκλαδιτη που μπορει να χιονιζετε πολυ πιο συχνα απ οτι παλαιοτερα

Υ.γ..αν εισαι αθηναιος πρεπει να σε πολυ κουτος να μην θες θεσσαλονικιωτικο η β.ελλαδιτικο χιονι..χιονι στην θεσσαλονικη σημαινει χιοναρες στην πινδο και κατα πασα πιθανοτητα βροχαρες στην αθηνα και κατασπρη την παρνηθα!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Λιβαδειά έχει ένα μικρό υψομετράκι, 160μ. Εννοώ για τέρμα πεδινά. Αν και σωστά και 160μ το λες και πεδινά.

Εδώ Αυλίδα στις δύο φάση είχαμε 5 και 15 εκατοστά στις δύο φάσεις αντίστοιχα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λοιπόν αν αρχίσουν κάποιοι πάλι το θέμα με βόρειοι νότιοι δυτικοί ανατολικοί  νησιώτες και ποιος την έχει πιο μεγάλη, θα ακολουθήσω τον Clapsanto στην αποχή. 🤣🤣

προς το παρών οι στρατοί του Μ. Αλεξάνδρου και του Κολοκοτρώνη περιμένουν ενωμένοι μπας και κατεβει κανένα 0 στα 850 κατά τα Βαλκάνια... 🥵

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Λιβαδειά έχει ένα μικρό υψομετράκι, 160μ. Εννοώ για τέρμα πεδινά. Αν και σωστά και 160μ το λες και πεδινά.

Εμενα παντως μου αρεσει που πολλοι εκτος weather club νομιζουν οτι τα ημιορεινα ξεκινουν απο τα 80 - 100 μετρα υψομετρο και τα ορεινα απο τα 200 μετρα και πανω.Π.χ η Λαρισα για πολλους μιας και ειναι μερικες δεκαδες μετρα πανω απο την επιφανεια της θαλασσας ειναι ημιορεινη πολη και αν τους πεις οτι αυτο δεν ισχυει θα σε πουνε και ασχετο χαχα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρελές αλλαγές στον τζιφο, μάλλον με θετικό πρόσημο. Για 3ο δεκαήμερο πάντα...

Μαπε όλε το αποτέλεσμα, αλλά φτιάχνεται.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Εμενα παντως μου αρεσει που πολλοι εκτος weather club νομιζουν οτι τα ημιορεινα ξεκινουν απο τα 80 - 100 μετρα υψομετρο και τα ορεινα απο τα 200 μετρα και πανω.Π.χ η Λαρισα για πολλους μιας και ειναι μερικες δεκαδες μετρα πανω απο την επιφανεια της θαλασσας ειναι ημιορεινη πολη και αν τους πεις οτι αυτο δεν ισχυει θα σε πουνε και ασχετο χαχα.

Όταν μιλάω για τα 0μ το λέω κυρίως γιατί σε οριακές καταστάσεις έστω και 100μ κάνουν διαφορά. Το βλέπω και στο Βόλο που στην παραλία έχει ένα ψευτόχιονο που δεν πιάνει πουθενά όταν η Τ είναι οριακή ενώ στον περιφερειακό που δεν είναι ούτε 100μ υψόμετρο έχει στρωμένο και στον δρόμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19-22 τα ρεστα μας οι ανατολικοπροσηνεμοι για φετα στη σεττα!!😁                       

..αντε και σε καμια δροσοπηγη καμια αερομεταφερωμενη..

Επεξεργάστηκε από Tolisk20
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μ' αρέσει πάντως η τρελή επιμονή του Τζιφου για αρκετά φαινόμενα αύριο στην Αττική....

 

Ας ελπίσουμε να μην γελάμε πάλι...

33-779GR.gif

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, yiannis_volos είπε:

Όταν μιλάω για τα 0μ το λέω κυρίως γιατί σε οριακές καταστάσεις έστω και 100μ κάνουν διαφορά. Το βλέπω και στο Βόλο που στην παραλία έχει ένα ψευτόχιονο που δεν πιάνει πουθενά όταν η Τ είναι οριακή ενώ στον περιφερειακό που δεν είναι ούτε 100μ υψόμετρο έχει στρωμένο και στον δρόμο.

Ναι εννοειται πως στο θεμα της χιονοπτωσης σε οριακες καταστασεις στα 100 επιπλεον μετρα μπορει να υπαρξουν μεγαλες διαφορες στην χιονοστρωση η και αλλαγες απο χιονονερο σε χιονι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Δεν θέλω βροχές μετά τις 20 του μηνός στην Πρέβεζα. 

Έχω δουλειές. 

Χιόνια?😅

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Φοβεροί χάρτες για τέλος Δεκεμβρίου...δε θα χρειαστούμε χρήματα για θέρμανση

gfseu-0-240.png?6

Το πρόβλημα είναι πως όσο και να θέλω το χιόνι, κάτι μέσα μου με τραβάει πίσω... Φυσικά και είναι η ξέφρενη πορεία ρεύματος - πετρελαίου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας παιδιά! Είμαι το Τζι Εφ Ες και παρακάτω θα δείτε πως απέκτησα το ονομα του Τζιφου ή του Βασιλιά Καρνάβαλου🤪

 

 

 

gfs-1-306.png

gfs-1-300.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σενάριο 2 του Ευρωπαίου έχει πολλές ομοιότητες με ουκμο στις 168 και είναι η λογική την οποία ψάχνω, και με βάση αυτή λέω βελτιώνονται η χαλάνε τα τρεξίματα.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιών είπε:

Υπέροχα τρεξίματα, το beach party που θέλω να κάνω ανήμερα Χριστούγεννα έρχεται όλο και πιο κοντά. 

Θέλω πίσω τις καλοκαιρινές διαφημίσεις του τζαμπο για τα Χριστούγεννα!😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...