Jump to content
nikolas 2365

Ανάλυση χαρτών Ιανουαρίου 2023

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 minutes ago, GEORGE SNOWMAN said:

Θες και πηγη μωρε;;Δε βλεπεις απο που ξεκινανε οι μετρησεις;;;Σε 20 χρονια θα τις ξεκινανε απο το 2000 και οι χρονιες σαν τη φετινη θα φαινονται ψυχρες και κατω του μ.ο...🤣🤣🤣

Μα γι αυτό ρωταω....🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν αυτή η διάταξη με αυτά τα 850 μου δίνουν αυτές τις θερμοκρασίες στα 2μ!!!!!!!!! Τότε βρωμάει επιφανειακό σιβηρικό ψύχος 

image.png.8e6776c2406fb9470cc089694d785153.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καληνύχτα ....Σε ενα πράγμα συμφωνούν ολα τα μοντέλα. Στα Αν. ηπειρωτικά δεν θα βρεξει αξιόλογα,ενώ μπορούμε και χειρότερα. 

Χρονια πολλά στους εορτάζοντες και φώτιση στο μυαλό ολων των ανθρώπων!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερουδια...Χρονια Πολλα και καλα κυριως στους Φωτηδες και στις Φωτεινουλες και σ ολο τον κοσμο....Ας φωτισει η μερα αυτη ολους μας μπας και γινουμε λιγο καλυτεροι και βελτιωσουμε τη ζωη μας...

Ευχομαι η μερα των Φωτων να Φωτισει και τα μοντελα μας και τον καιρος μας..Γιατι δεν παμε καθολου καλα...

Η διαταραχη που μας ερχεται ειναι γκαρμπον με τις διαταραχες του Νοεμβρη...Καλες βροχες δυτικα και ανατολικο Αιγαιο..Κυκλαδες και Κρητη επισης και στη μεση μια αιωνια τρυπα στην οποια βρισκονται τα προσηνεμα..Φιασκο μεγατονων....Τουλαχιστον ας βρεξει παλι καλα σε αλλες περιοχες..Τι να πω....

Εγω προσωπικα εχω παψει ν ασχολουμαι...Το μονο που με κραταει ειναι το φορουμ και το παρεακι...Χαιρομαι που το εχουμε παρει ολοι στην πλακα γιατι διαφορετικα.....

Εγω προσωπικα θα συνεχισω να κανω την πλακα μου και εδω μεσα...Αλλωστε δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο..Μονο πλακιτσα,παρεακι και θα πεθανουμε με την Ελπιδα της αλλαγης....

Τα πρωινα μας καλημεριζουν...Μας γνεφουν ολα με το μεσαιο δαχτυλο..

Επι τη ευκαιρια το φορουμ κανει κληρωση..Συμμετεχουν ολοι..Οι τρεις νικητες θα παρουν ενα βιβλιο που θα πρεπε κανονικα να το εχουν φετος ολοι οι καιροφιλοι...🤣Ο τιτλος του τα λεει ολα...Καλη επιτυχια...Η κληρωσει θα πραγματοποιηθει στο πρωτο χιονι πεδινων...Οποτε το βιβλιο πρωτα ο θεος θα δοθει του χρονου..🤟

 

353808.jpg

Ενημερωτικα τα ανσαμπλ του τζιφου παραμενουν εξαιρετικα και για την Αττικη για το βροχοχαμηλο..Οπως παντα...Θα μαζευτουν απο αυριο...Οπως σε καθε κακοκαιρια φετος 72 ωρες πριν την ελευση της..Δικαιως ειναι τεταρτο μοντελο πλεον...Καποτε τα ανσαμπλ του τζιφου μας πηγαιναν τρενο...Τωρα πλεον δεν αξιζουν ουτε να φτυσεις...

ens_image (3).png

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ένα χαμηλό βρήκε να έρθει μετά από 1 μιση μήνα και περνάει το κέντρο του κάνω από τον ηπειρωτικό κορμό...λες και το κάνει επίτηδες για να μείνουμε στην τρύπα...Ευτυχώς υπάρχει χρόνος να αλλάξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μου είναι αδιανόητο να δεχτώ οτι υπάρχει περίπτωση φέτος να μην υπάρξει ουτε πιθανότητα χιονοεισβολης η να μην έχουμε ουτε καν 1-2 ευκαιρίες (για πεδινό χιόνι)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, tommy8 είπε:

Μου είναι αδιανόητο να δεχτώ οτι υπάρχει περίπτωση φέτος να μην υπάρξει ουτε πιθανότητα χιονοεισβολης η να μην έχουμε ουτε καν 1-2 ευκαιρίες (για πεδινό χιόνι)

O Γενάρης για μένα τελείωσε για πεδινό χιόνι...δεν αλλάζει η κυκλοφορία δεν υπάρχει κανένα θετικό στοιχείο πουθενά σε κανένα μοντέλο έστω και ανσάμπλ..κλασσικά τον Μάρτη θα σηκωθεί αζορικος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και καλή φώτιση!!!

Τα ευχάριστα της ημέρας ότι θα γεμίσουν τα χιονοδρομικά και τα ορεινά από βδομάδα, βγάζει και δεύτερο χαμηλό ο Ευρωπαίος,όπως το είχε δείξει ο Άγγλος,και παράλληλα, παραμένουμε στην Βόρειο Ελλάδα κάτω από 0 στα 850..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, isnow είπε:

O Γενάρης για μένα τελείωσε για πεδινό χιόνι...δεν αλλάζει η κυκλοφορία δεν υπάρχει κανένα θετικό στοιχείο πουθενά σε κανένα μοντέλο έστω και ανσάμπλ..κλασσικά τον Μάρτη θα σηκωθεί αζορικος 

Διαχρονικά σε εμάς καλο χιονι δεν ειχαμε ποτε Φεβρουάριο και Μάρτιο πλην ελαχίστων εξαιρέσεων..το peak για εμας παντα ηταν μεσα Δεκέμβρη με τέλη Γενάρη..δεν ελπίζω σε κατι δυνατό Φεβρουάριο φίλε.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά!εγώ προσωπικά και μετά τα πρωινά το παρατάω το άθλημα για φέτος.οπως αναφέρθηκε και πιο πάνω τον Μάρτη πιο πιθανό είναι να δούμε χιόνι παρά δ-γ -φ.ενα χαμηλό ανά ένα ενάμιση μήνα και αυτό λειψό.δεν  πάμε καλά παίδες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το Ευρωπαικο μας στελνει τρια χαμηλα..Με το τριτο να ειναι οχι το μακρυτερο αλλα το καλυτερο..🤣Μονο εαν οι μυτουλες των αυλωνων σκανε νοτια και δυτικα του ηπειρωτικου κορμου θα δουμε προκοπη υετικα..Απλα πραγματα...

ECM1-216 (1).gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλους παίδες! Χρόνια πολλά και καλή φώτιση σε όλους!  Ροή χαμηλών δείχνουν τα πρωινά ραν από σχεδόν όλα τα μοντέλα....3 χαμηλά ο ευρωπαίος ουκμο και ικον συμφωνούν στα δυο πρώτα γιατί δεν τρέχουν τόσο μακριά τζεμ παραπλήσιο....μόνο ο τζίφος δίνει μόνο ένα το πρώτο χαμηλό.....για να δούμε βέβαια και τα ανσάμπλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα... Χρόνια πολλά, καλή Φώτιση... Ιδίως στον καιρο😆στα μελλούμενα θα γίνει αυτό που έλεγα πριν μέρες... Βδυτικη κυκλοφορία με βροχοχαμηλά σαν απόρροια των μπαμπαδων του Ατλαντικού... Σαν Νοέμβρης δηλαδή που δεν ήρθε ποτέ φέτος.. Με τα χιόνια στα ορεινά, ημιορεινα. Ως τις 20 Γενάρη δε βλέπω πεδίνο χιονι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα και χρόνια πολλά, καλή φώτιση σε όλους!

Στα πρωινά εξαιρετικό το γεγονός ότι τα περισσότερα μοντέλα δείχνουν τάση για παρέλαση χαμηλών τις επόμενες ημέρες για τις πολυπόθητες βροχές στα πεδινά και για χιόνι στα βουνά μας.

Στα μοντέλα τώρα έκανα σύγκριση του χθεσινού τζέμ με το σημερινό και γελάω:

0Ζ 5/1/23

gemeu-0-138.png?0

και σήμερα...

gemeu-0-114.png?0

Δυστυχώς και το συγκεκριμένο μοντέλο τα έχει παίξει. Οι αλλαγές αυτές είναι στη ζώνη των 100 - 120 ώρων...άλλο ένα άλλο άχρηστο μοντέλο προστέθηκε στη λίστα μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Snow Junky είπε:

Καλημέρα και χρόνια πολλά!εγώ προσωπικά και μετά τα πρωινά το παρατάω το άθλημα για φέτος.οπως αναφέρθηκε και πιο πάνω τον Μάρτη πιο πιθανό είναι να δούμε χιόνι παρά δ-γ -φ.ενα χαμηλό ανά ένα ενάμιση μήνα και αυτό λειψό.δεν  πάμε καλά παίδες.

Φιλαρακι θα μας κανει ο καιρος να τα παρατησουμε χωρις να το καταλαβουμε ειδικα εμας τους χιονοφιλους...μονο οι καταιγιδακιδες θα μεινουν...δυστηχως δεν υπαρχει φως στον οριζοντα και οι μερες χειμωνα περνουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

27 λεπτά πριν, Delsnow είπε:

Φιλαρακι θα μας κανει ο καιρος να τα παρατησουμε χωρις να το καταλαβουμε ειδικα εμας τους χιονοφιλους...μονο οι καταιγιδακιδες θα μεινουν...δυστηχως δεν υπαρχει φως στον οριζοντα και οι μερες χειμωνα περνουν...

Ρε αδερφουλη τι σου ειπα χθες στο τηλ..??286mm ετησιο εκλεισα..Απο 1 Σεπτεμβρη 2 καταιγιδες και ουτε 70mm...Σπανιο ειδος θα εποτελουν και οι καταιγιδακηδες σε λιγο....Εγω κι ο Μιχαηλ ισως επιβιωσουμε σαν τις κατσαριδες...🤣

Με τετοιες συνθηκες ουτε χιονοφιλος ουτε καταιγιδακιας επιβιωνει...Χρονια πολλα απο την ομορφη Καλλιθεα..

1_64900.jpg

Λοιπον...Ωρα για βολτα,καβουροσαλατες,χταποδακι και αλλους εκλεκτους μεζεδες..Δε θα πεθανουμε κιολας...Καλη συνεχεια σε ολους!!

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 minutes ago, DIMITRIS said:

μετά τις 14/1 τα ανσάμπλ του ευρωπαϊκού "ζεματάνε", δεν αφήνουν κανένα περιθώριο ψυχρής εισβολής...😡

Δεν εχει πατο το βαρέλι.Οσο περνανε οι μερες ζεσταίνουν και αλλο τα ens του Ευρωπαίου.Οι πιθανοτητες για κατι χειμωνιάτικο…πλεον και για το τριτο δεκαημερο του Γεναρη ειναι ελάχιστες.Καλημερες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...